Skocz do zawartości
Narril

Router

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mieszkam na stancji i padł nam router (w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć co to za syf był, ale nie było to nic szczególnego.. i drogiego). Mamy łącze 1024/512, z lanetu (swoją drogą nie polecam tej sieci osiedlowej).

 

Szukam routera do 200 zł( +/- 50), który pożyje więcej niż pół roku.. :S

 

Polećcie coś.

 

Z góry dziękuję.

 

P.S Od czego zależy żywotność routera ?

P.S2 Najlepszy by był jak najtańszy z jak najdłuższą żywotnością, bo to będzie wspólny wydatek, nie tylko mój.

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrt54gl v1.0 tez moze byc, praktycznie te same bebechy co 1.1

W Poznaniu osiągalny za 150 zł (allegro 155)

 

Jak z żywotnością to jeszcze nie wiem, mam drugi dzień, ale znajomi ogólnie mieli serię wrt54 i nie narzekali(poza znanym problemem z P2P na oficjalnym sofcie)

 

Zauważ tylko, że są to wersje bez modemu adsl (aczkolwiek jak masz z sieci osiedlowej to masz pewnie rj-45 jako końcówkę), tak jakby się jednak okazało, że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda że jest bezkonkurencyjny ale kosztuje 150zł za używany i 250 za nowy (można kupić taniej ale trudno). Ediego można mieć za 80zł, więc pytanie czy naprawdę potrzebne są ci rozbudowane (oczywiście z softem alternatywnym) funkcje Linksysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że ten router będzie u mnie na stancji i nie tylko ja będę sie na niego składał, więc prawdopodobnie edimax'a kupimy, ponieważ jest to zakup grupowy i jego cena będzie bardziej atrakcyjna dla większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Dołączyłem się do tegto tematu aby nie zaśmiecać forum...

 

Chodzi o zakup dobrego routera który będzie miał zarówno wejście sieciowe jak i wejście antenowe. Potrzebuję takiego ponieważ jeżdzę pomiędzy dwoma domami, a w jednym net idzie prosto z kabla, a w drugim z anteny. Router ten powinien mieć też przynajmniej 3 wyjścia sieciowe czyli w skrócie switchem. Prosiłbym o jakieś dobre w miare modele do 150 może 200zł ale to już max. Jeśli są jakieś tańsze też prosiłbym o przykłądy. W tej chwili tu gdzie biore neta z anteny, kabel od niej podpietyu jest wprost do karty radiowej... a z lapem muszę siedzieć na parapecie przy otwartym oknie jak głupi;/ bo mam nieszczęsne PCVki którwe tłumią sygnał przez co głubie pakiety. Raz na ping ( adres ip ) -l miałem nawet 100ms straty;/. Z routerem życie znacznie by się ułatwiło.

 

Chciałbym aby miał on funkcje przydzielania adresów ip tak aby nikt za darmo z mego neta nie korzystał, który i tak jest słaby:(, a także możliwość zakładania wszelkich haseł zabezpieczających sieć oraz monitorowanie jej działania ( np: kto w danej chwili z niej korzysta )

 

Moja wiedza o routerach na tą chwilkę jest znikoma, ponieważ zawsze miałem stacjonarki i małe WiFi w domu nie było mi potrzebne ... teraz po zakupie Asusa tak jak w opisie router będzie znakomitym rozwiązaniem.

 

Dzięki za odpowiedźi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak dazon nie chce tworzyć nowego tematu, chciałem się tylko zapytać, czy warto kupić ten access point wrt54g

Jest jakaś większa różnica pomiędzy nim a wrt54gL?

Nie wiem czy opłaca się te 70 zł przyoszczędzić

 

Pozdrawiam

elhau

 

Dodam jeszcze że potrzebuje routera do AsterCity osiedlowego

Edytowane przez Elhau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...