Skocz do zawartości
panel

Samsung Syncmaster 206bw Vs Lg L206wtq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Cena monitora ok 1100 zł. Przymierzam się do zakupu dwóch monitorów.

 

Zalezy mi na jak największym obszarze roboczym a jednocześnie nie chcę aby monitory nie były duże (2 zajmują trochę miejsca na biurku) dlatego zdecywoałem się na 20.1 a nie na 22 cale.

Dodatkowym atutem będzie odzwierciedlenie kolorów (czas odświerzania jest taki sam - przynajmniej według specyfikacji).

 

Samsun ma kontrast 800:1 (dynamiczny(DCR) 3000:1) - co to właścieiwe znaczy dymaniczny/DCR?

 

Nie mogę nigdzie znaleść żadnych testów porównawczych, więc proszę o radę, linki to testów i ewentalnie info na co watro zwracać uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

O czym jest ten dział?

Forum co kupić jest przeznaczone na wszystkie dyskusje/flejmy na temat wyboru, wyższości jednego produktu nad drugim. Tematyka tego działu to:

 

Procesory

Płyty główne

RAM

Karty graficzne

Gotowe zestawy

 

Forum nie jest przeznaczone do dyskusji o wyborze: laptopów, zasilaczy, myszek i klawiatur itp

Wszelkie pytania o konkretny produkt, problemy z nim związane, porady itp. należy kierować w odpowiednim dla produktu dziale tematycznym

Ślepy?

 

Może damy ten napis dużą czerwoną i mrugającą czcionką <_<

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym atutem będzie odzwierciedlenie kolorów (czas odświerzania jest taki sam - przynajmniej według specyfikacji).

Akurat oba modele mają kiepskie odzwierciedlenie kolorów ( głównie na skutek słabych kątów - jest po prostu tęcza a nie jednolity np. szary kolor ) . W pomiarach przy kącie idealnie prostym niby taki 206 wypada nieźle - ale praktyka wygląda inaczej ... i do tego oba mają 262 tys. kolorów. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat oba modele mają kiepskie odzwierciedlenie kolorów ( głównie na skutek słabych kątów - jest po prostu tęcza a nie jednolity np. szary kolor ) . W pomiarach przy kącie idealnie prostym niby taki 206 wypada nieźle - ale praktyka wygląda inaczej ... i do tego oba mają 262 tys. kolorów.

Większość (prawie wszystkie) monitorów LCD ma 262k kolorów... To dopalacze sprawiają, że z 262k robi się 16.7 mln.

 

A wracając do tematu, również zastanawiam się nad zakupem monitora LCD i mimo, że wiem o wadach matrycy TN (kąty, odwzorowanie czerni, kolory) najprawdopodobniej kupię samsunga 226bw, mam tylko nadzieję, że uda mi się nabyć ten monitor na matrycy typu i z zerem bad pixeli..

 

tutaj testy/recenzje monitora:

http://www.widescreengamingforum.com/forum...74b8f72915c1a4f

http://www.trustedreviews.com/displays/rev...Master-226BW/p3

 

Gdyby ktoś na forum miał ten monitor, poproszę o opinię.

 

/ Wybierając LG masz korzystniejszą gwarancję na bad pixele. Jakościowo Samsung i LG są raczej równe

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość (prawie wszystkie) monitorów LCD ma 262k kolorów... To dopalacze sprawiają, że z 262k robi się 16.7 mln.

NIE !!!

 

Masz nie prawdziwe info ( skąd je wziąłeś ? - pytam z ciekawości )

 

262 144 kolorów mają praktycznie wszystkie matryce TN i część PVA - nie jest to spowodowane dopalaczem tylko oszczędnościami - taka jest prawda !!!!

 

Praktycznie wszystkie matryce S-PVA, A-MVA, P-MVA, S-IPS mają pełne 16 777 216 kolorów ( zauważ że są to obecnie matryce z dopalaczami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE !!!

 

Masz nie prawdziwe info ( skąd je wziąłeś ? - pytam z ciekawości )

 

262 144 kolorów mają praktycznie wszystkie matryce TN i część PVA - nie jest to spowodowane dopalaczem tylko oszczędnościami - taka jest prawda !!!!

 

Praktycznie wszystkie matryce S-PVA, A-MVA, P-MVA, S-IPS mają pełne 16 777 216 kolorów ( zauważ że są to obecnie matryce z dopalaczami )

W dzisiejszych czasach znakomita wiekszosc wyswietla pelne 16.2 lub 16.7 mln kolorów (mówię o matrycach TN), aby tego dokonać korzystają z metody dithering'u lub modulu FRC, roznica miedzy 262k a 16.7 mln jest kolosalna wiec roznice mozna dostrzec golym okiem. Oczywiscie obie te metody polepszania obrazu nie sa bez wad..

http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD#TN_.2B_Film

 

/OK troche pomieszalem, i wyszlo jak wyszlo/ :)

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach znakomita wiekszosc wyswietla pelne 16.2 lub 16.7 mln kolorów, aby tego dokonać korzystają z metody dithering'u lub modulu FRC, roznica miedzy 262k a 16.7 mln jest kolosalna wiec roznice mozna dostrzec golym okiem. Oczywiscie obie te metody polepszania obrazu nie sa bez wad..

http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD#TN_.2B_Film

Mieszasz pojęcia. Są monitory mające 16,7 natywnie i są też takie które mają 262 tys i SYMULUJĄ za pomocą FRC i/lub ditheringu 16,2 lub 16,7. To jest zasadnicza różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

własnie zastanawiam sie nad wyborem LCD 20' i na pierwszy ogień idzie własnie 206BW który w/g danych ze strony producenta ma 16.7 kolorów :blink: no to jak jest ?

strona producenta

 

Czy jest to dobry monitor do giercowania itp? Jakie waszym zdaniem ma wady ten monitor? czy moze wybrać firmę LG i własnie model 206WTQ?

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

własnie zastanawiam sie nad wyborem LCD 20' i na pierwszy ogień idzie własnie 206BW który w/g danych ze strony producenta ma 16.7 kolorów :blink: no to jak jest ?

strona producenta

 

Czy jest to dobry monitor do giercowania itp? Jakie waszym zdaniem ma wady ten monitor? czy moze wybrać firmę LG i własnie model 206WTQ?

To jest tak że ma on 262 tys. kol. i za pomocą nowszej odmiany FRC ( chyba zwie się to Hi FRC ) symuluje 16,7 mln. kol ( w kolejnych klatkach wyświetla na przemian kolory z palety 262. tys - więc "mruga" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak dzis ogladalem acera 2216wsd i samsunga 226bw obok siebie i stwierdzam ze obraz na samsungu jest zywszy i o wiele ciekawszy, a czern to czern czego w przypadku acera nie mozna powiedziec, wiec ci co mowia o wadach TN prawdopodobnie nie widzieli nowego samsunga ktory ma wyzsylowane parametry i jest naprawde dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze 2 kupujesz - weź lg, może nie będziesz musiał ale szkoda by było mieć trupne pixy ;) + dla lg za srebrna ramkę chyba niezbyt dobrze bedą wyglądały łączone samsungi w czarnym metaliku ;)

 

o monitorach znajdziesz trochę info w temacie o 22" -> oba mają blixniacze modele w tym rozmiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak dzis ogladalem acera 2216wsd i samsunga 226bw obok siebie i stwierdzam ze obraz na samsungu jest zywszy i o wiele ciekawszy, a czern to czern czego w przypadku acera nie mozna powiedziec, wiec ci co mowia o wadach TN prawdopodobnie nie widzieli nowego samsunga ktory ma wyzsylowane parametry i jest naprawde dobry

Nic w nim naprawdę dobrego nie ma ( chyba że ktoś ma mizerne wymagania ). Do użytku nadają się matryce S-PVA i S-IPS .... A-MVA "oblecą" dla mniej wymagającego ... TN nie nadają się do użytku :twisted:

 

Może dla przeciętnego kowalskiego najnowsze TN będą OK ... ale na pewno nie dla kogoś wymagającego wierniejszego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie czy dla zwyklego zjadacza chleba ten samsung 206 BW bedzie dobry? Mam na mysli przegladanie stron czasem gre w jakies gry sieciowe typu counter strike praca w wordzie. Pytam poniewaz czytajac wasze poprzednie wypowiedzi skupiacie sie glownie na ilosci kolorow itd. Moze wypowie sie ktos kto posiada taki monitorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie czy dla zwyklego zjadacza chleba ten samsung 206 BW bedzie dobry? Mam na mysli przegladanie stron czasem gre w jakies gry sieciowe typu counter strike praca w wordzie. Pytam poniewaz czytajac wasze poprzednie wypowiedzi skupiacie sie glownie na ilosci kolorow itd. Moze wypowie sie ktos kto posiada taki monitorek.

Granica/zakres akceptacji wad produktu dla każdego człowieka jest inny - co z tego że ja go mieszam z błotem a kto inny chwali pod niebiosa ... ważne jest to czy TY będziesz w stanie zaakceptować jego wady :wink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to mi rozjasniles^^ Mnie chodzi o to czy on nie jest poprostu jakis masakrycznie beznadziejny. Na jednym kompie mam juz samsunga 17" 730BF i jestem z niego zadowolony. Nie oczekuje od monitora niewiadomo czego.Monitora potrzebuje do zwyklej pracy na kompie czasem gry i filmu. Nie chce tylko zeby obraz byl nie ladnny tak jak to widzialem na jakims fujitsu siemens. Tego Samsunga 206 BW widzialem w markecie i wydal mnie sie calkiem niezly. I dlatego pisze tu aby zaczerpnac opini jak on sie sprawuje i czy nie ma z nim jakis wiekszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

dzisiaj bawłem sie około godziny w sklepie 206BW i moge powiedziec spokojnie ze ten monitor jest OK tzn do grania, netu jest wystarczajacy. Obraz żyleta, kolory wyglądają bardzo dobrze, kąty spox. Jedyna wada jaka zauważyłem to żle przylegająca matryca do obudowy - w niektórych miejscach bardziej przylega a w innych mniej. Takie niby nic a jednak psuje cały efekt. Byc moze była to wina tego egzemplarza. Ogólnie 9 na 10.. Moze już jutro kupię - niestety tylko monitory w wydaniu S są dostępne ;( :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety? S wypadają najlepiej wśród S, A i C. Poczytaj inne posty to sie przekonasz. Chodzi o kolory między innymi.

S wypadają najlepiej wśród S, A i C ? Czy najgorzej? :blink: S- made in Słowacja ? :blink: Ten który ogladałem jest S wiec nie wiem czy to dobrze czy żle i szukac dalej A lub C. Jak jesu Was z dociskiem matrycy do obudowy? LCD które oglądałem ma szczeliny szerokości od 1mm do 2mm na całej długości na dole -boków i góry nie sprawdzałem. Idealne miejsce do gromadzenia sie kurzu. :mur:

Jakie są wymiary samej matrycy w 206BW?

Edytowane przez Olkov27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam udanie się tutaj. Wielu rzeczy się można dowiedzieć. Tam jest dokładne porównanie matryc A i S (nie jest ważne, że to 22" Samsunga - to na tym samym polega).

Wniosek że S jest nieporównywalnie lepsza od A - musze to na spokojnie poczytać bo angielski kuleje.

 

jak jest z dociskiem matrycy do ramki obudowy w waszych lcd'kach?

 

Sprawdziłem dokładnie i nigdzie nie ma informacji jaka jest to matryca

Na bank to wiem ze jest wyprodukowany lcd na Słowacji :-|

Teraz to juz moge sobie pogadać :D Lcd'k kupiony i jestem zadowolony! jedyny mankament to jasość jaka bije z tego monitora :blink: Jasność w grafie zmniejszyłem do -75, troszkę manuala w ustawieniach monitora i jest b. dobrze. Sam sie dziwie ze tyle czasu wytrzymałem na CRT - NAWET NIE MA CO PORÓWNYWAĆ

Edytowane przez Olkov27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testuje ten monitorek Samsunga i nie jest tak zle jak to przedstawiali niektorzy. Kolory calkiem niezle W grach tez niczego sobie. Ladnie takze komponuje sie z otoczeniem. Jak narazie jestem b. zadowolony jezeli odkryje jakies wady to napewno o tym napisze . :)

Edytowane przez gryzzli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie sie rozczulac nad tym, ze matryca A jest slabsza od S...

Posiadam ten monitor (na matrycy A) juz od 3 tygodni i moge powiedziec, ze:

- jedyna wada ktora mi przeszkadza (lekko) to katy widzenia PIONOWE, niestety gdy ogladam film z lozka (lezy sie nizej) obraz jest zbyt ciemny, mozna sobie z tym poradzic podkladajac pod podstawke na przyklad pilot dzieki temu monitor jest lekko przechylony ku dolowi

- kolory na matrycy A wcale nie sa zle, a pozatym mozna je skalibrowac za pomoca profilu stworzonego przez ludzi z behardware.com .. ja tak zrobilem, kolorki sie zmienily, ale to pewnie mialo by wieksze znaczenie dla czlowieka ktory zajmuje sie obrobka grafiki, ja nawet nie potrafie dostrzec roznicy, tylko przy samym wlaczaniu profilu dostrzeglem zmiane.. rzekomo po kalibracji - kolory sa takie jak na S

- czern jak wiadomo nie jest idealna, ale tez nie jest makabrycznie zla, jak to coniektorzy pisza.

- myslalem ze z divixami bedzie wielki problemy typu pixeloza, ale nie jest zle.

- osobiscie ciesze sie ze trafilem na matryce typu A, poniewaz (jak wynika z testow na behardware.com) jest ona bardziej energooszczedna, co dla mnie ma znaczenie.

- przez 5 lat "siedzialem" na monitorze CRT 17'' i moge powiedziec, ze oczy sie nie męczą tak jak na kineskopie.

- bad pixeli brak, oby tak pozostalo.

 

Ogolnie jestem zadowolony na 90%.

Oby tylko dlugo sluzyl, za pare lat moze wymieni sie na OLEDa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek mam juz całe 18 godzin i musze powiedzieć ze jedynie co mnie denerwuje to piekielnie ostre podświetlenie matrycy i przycisk włączający do lce który całą noc miga co doprowadza do pasji - czy mozna ustawić tak aby świecił sie cały czas? Czy mozna zmniejszyć moc podświetlających lamp w ustawieniach serwisowych? Oczy łzawią, głowa boli ale to ponoc przejściowe i mozna sie przyzwyczaić :blink: ogólnie 85% + Oczywiście musze jescze popracowac nad ustawieniami..

 

Dodam ze spadku FPS nie zauważyłem - TYLKO PANORAMA :)

 

Dzieki Bogu ze nie kupiłem 22" bo po przejściu z crt17' 206BW jest juz szokiem :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu go poprostu nie wylaczysz guzikiem i nie bedzie migac :-P Fakt faktem ze obraz jest jasktawy ale po odpowiednim ustawieniu nie razi juz tak mocno nawet w ciemnym pokoju. Za to mniej sie oczy mecza niz na zwyklym monitorze.

Edytowane przez gryzzli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T czemu go poprostu nie wylaczysz guzikiem i nie bedzei migac :-P Fakt faktem ze obraz jest jasktawy ale po odpowiednim ustawieniu nie razi juz tak mocno nawet w ciemnym pokoju. Za to mniej sie oczy mecza niz na zwyklym monitorze.

Gryzzli jakie masz ustawienia? Guzik oczywiście mogę wyłączac ale z przyzwyczajenia po wyłaczeniu kompa przy crt nic sie wiecej nie robiło ;)hee hee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam pozytywna opinie na temat tego monitorka 206WB z A ( taki mam w domu). Dla przeciętnego zjadacza chleba jest naprawde super. Co do przejść tonalnych ( i teoretycznego braku 16.7 m.k.) nie zauważyłem większych wad. Jeżeli ktoś myśli że LG nie kombinuje z przejściami tonalnymi to mu się wydaje. Oczywiście są lepsze matryce , ale najczęściej są droższe. Do zabawy w grafice polecam EIZO hehe, ciekawe ilu z was posiadając nawet matryce S-IPS potrafi w niej bez sprzętowego kalibratora ustawić poprawnie kolory. Ja się z tym męczyłem dwa tygodnie, a efekt był mizerny, a teraz wgrałem profil behardware.com i odcienie o wiele bardziej pasują do tych z odbitki z digilaba. Oczywiście nie są idealne na odbitce zieleń jest mniej intensywna, ale nie ma szans żeby na tej klasie LCD uzyskać taki sam rezultat. Za to znikły mi przebarwienia typu czerwony- różowy itp.

Edytowane przez housik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to konfigi do 226bw czy moze to nie ma znaczenia? Jak sprawdzić jaką mam matrycę czy S czy A?

Pytanko dlaczego po przejściu na lcd nie mogę w grze Stalker gegulować poziomem jasności? :blink:

 

F..K jak to podświetlenie matrycy psuje cały efekt, wieczorem "czarny" jest granatowy:( Moze jak wgram jakis profil to sie to zmieni choć w to wątpie. Nawet ran jak odpaliłem kompa w mopmencie ładowania XP tło (CZANE) zabija swoja jasnością. Czy to juz jest taka charakterystyka matryc NT? Jesli tak to szybko sie bede musiał przesiąść na ...? pva? Jest to mój pierwszy lcd a przeciez nie jestem wymagajacym userem :-| Czy może jest jakas opcja która powinienem wyłaczyć ? Jakiś kontrast tylko gdzie skoro juz wszystkie ustawienia przeleciałem. Help'a Panowie bo lcd poleci przez okno

Edytowane przez Olkov27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...