Skocz do zawartości
SGJ

Firefox Z Dodatkami, Czyli Zrób To Sam

Rekomendowane odpowiedzi

Internet Explorer, Opera, czy może Firefox? Chyba każdy zadał sobie kiedyś takie pytanie. Przy wyborze przeglądarki najczęściej pod uwagę jest brana ilość dostępnych funkcji. Jeśli się dokładnie przyjrzymy każdej z dostępnych przeglądarek zauważymy, że jedna z nich się wyróżnia. Firefox, bo o tej przeglądarce mowa, nie oferuje nic ciekawego. Nie znajdziemy w nim żadnych ciekawych ani przydatnych funkcji, a obsługa też pozostawia wiele do życzenia. Przeglądarkę tą można podsumować tylko w jeden sposób. Nie ma nic gorszego od Firefoxa... bez dodatków.

 

Dołączona grafika

 

Firefox z dodatkami, czyli zrób to sam

 

Autor: Grzegorz Skulimowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł może i przydatny - fajnie, że ktoś się go podjął ale nie o samej zawartości chciałem napisać - proszę nie wciskać ciemnoty userom netu, że najgorszą opcją jest firefox ("bez dodatków") - najgorszą z możliwych opcji, wręcz okrutną i nierozsądną jest [ciach!]iany IE, który niczego nie obsługuje, pisanie pod IE stron i skryptów to totalna udręka i nieporozumienie, łapie miliardy robali i jest mega niestabilny, przez to paskudztwo możliwości współczesnych stronek www są mocno ograniczone (brak zgodności ze standardami w3c) - to należy podkreślić na starcie:) Więc początek zmieniłbym na "Nie ma nic gorszego od IE, a dobrze skonfigurowany firefox jest bezkonkurencyjny" pozdrawiam!:)

 

 

 

//NIE CYTUJE SIE OBRAZKóW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejętnosc czytania ze zrozumieniem.. skomplikowana czynnosc.

 

Ktoś jeszcze nie potrafiący czytać i nierozumiejący o czym jest ten artykuł chce napisac jaki to IE jest zły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejętnosc czytania ze zrozumieniem.. skomplikowana czynnosc.

 

Ktoś jeszcze nie potrafiący czytać i nierozumiejący o czym jest ten artykuł chce napisac jaki to IE jest zły?

Hehe nie ma to jak dobra pocinka... Skoro nie można skomentować artykułu i napisać swojej opinii to po co jest opcja komentowania artykułu?? Nie czepiam się treści artykułu(którą oceniam jako ciekawą), a nietrafionego w mojej opinii sformułowania na początku - piszesz drogi Redaktorze o czytaniu ze zrozumieniem, dlaczego więc sam się do tego nie zastosujesz.

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie jest trafione, tylko trzeba potrafic czytać i zwrócic uwagę na cztery wczesniejsze zdania, a nie wyciągnąć jedno zdanie z całego tekstu i na&%&^$^%#^%#ać OT, nie mający nic wspólnego z tekstem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art to w sumie dobry, ale spodziewałem się opisu, lub chociaż demonstracji jakiś tam kolwiek dodatków, bo napisaliście że z dodatkami to taki super, ale żadnego potwierdzenia tego faktu nie pokazaliście. Zwyczajny użytkownik niema pojęcia co może tam znaleźć...

Sam korzystałem z jakiegoś fajnego dodatku do sprawdzania składni projektowanych stron www, widziałem też jakiegoś bittorenta, którego integruje się bezpośrednio z przeglądarką, moglibyście dodać jakiś opis tych funkcji, bo wiem, że jest ich od groma i są ciekawe, ot takie moje przemyślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo rozszerzeń opisanych jest w przyklejonym topicu powyżej.

Sam korzystałem z jakiegoś fajnego dodatku do sprawdzania składni projektowanych stron www

2632438[/snapback]

widziałem też jakiegoś bittorenta, którego integruje się bezpośrednio z przeglądarką

2632438[/snapback]

moglibyście dodać jakiś opis tych funkcji, bo wiem, że jest ich od groma i są ciekawe

Najprostszym sposobem jest pytanie "co zrobić, żeby Firefox ... ?" - najłatwiej znaleźć wtedy to czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na arta świetny, napisany dobrze, tylko.... krótko ;) Przydałoby się chociaż napisać o najpopularniejszych i najużyteczniejszych wynalazkach do firefoxa. sam używam z 10 dodatków, ale myślę, że jest więcej godnych uwagi.

 

Warto też by wspomnieć, ze FF przy zbyt dużej ilości uruchomionych dodatków odpala się dłużej i chodzi bardziej ociężale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobry i przydatny art, tylko chciałbym wiedzieć z jaką wersją zipa CCK współpracuje poprawnie ? Winzip 11 + command line addon - nie działa, 7zip - nie działa, jakiś stary dosowy zip nie działa. Pokazuje się okno lini poleceń, coś się w nim dzieje (jest wywołany program który coś kompresuje), a następnie CCK pokazuje błąd "Unable to create JAR or XPI. Please ensure that a command line of ZIP is in your path ......" a w katalogu docelowym nie ma pliku xpi. Oczywiście na początku podaje mu ścieżkę do zipa. Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwie to mozesz ręcznie skompresować zawartośc folderu.

Ale jak koniecznie chcesz z automatu, to na stronie rozszerzenia

jest napisane

Komentarze autora

I get zip.exe from www.info-zip.org.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwie to mozesz ręcznie skompresować zawartośc folderu.

Ale jak koniecznie chcesz z automatu, to na stronie rozszerzenia

jest napisane

Włąsnie zrobiłem tak 5min po napisaniu posta, tyle ze CCK kasował zawartość folderów po kliknięciu na OK w oknie z błędem. no głupio że pytałem bo faktycznie nie doczytałem na stronie rozszerzenia, tylko kliknąłem na install :)

Teraz wszystko działa jak 3ba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art OK - choć jak dla mnie możnaby go streścić:

Firefoxa można zipować, nie potrzebuje za bardzo jakichs dziwnych bibliotek ani ustawien w rejestrze. Po odzipowaniu na innym kompie bedzie chodził normalnie.

KONIEC

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...