Jump to content

Recommended Posts

Witam.

 

Chcę sobie kupić laptopa i mam dylemat ponieważ znalazłem 3 odpowiadające mi komputery ... Parametry mają podobne i wyrównane ale chciałbym się spytać o wasze zdanie co byście wybrali.

 

1. Toshiba Satellite A200-19L

2. Asus F3SV-AS021C

3. Acer Asire 5920

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy, czego potrzebujesz. Ja mogę mieć swoje powody, a ty inne. Toshiba ma GF7300- dla mnie to za mało (chyba, że jest jakiś inny model, z lepszą grafą). Zostają 2 możliwości. U Asusa nie widziałem PCMCIA (ale może nie wymienili)- używam A2ZS, więc gniazdo jest potrzebne- poza tym- więcej gniazd, większe możliwości. Jeśli Asus tego nie ma, sprawa jest oczywista. Dalej- grafa- Acer ma GF8600GT, Asus- tylko 8600- ale lepiej poszukać dokładniejszych informacji, co do obu grafik. Asus ma lepszą matrycę, ale w natywnej rozdzielczości, za rok nie pograsz. Chyba, że potrzebujesz wysokiej rozdzielczości, ale nie do grania. Kamerki- fajny bajer- lepsza u Asusa. Acer ostatnio zmienił design- nie wiem, jak z jakością materiałów. Mam Acera i nie narzekam (oprócz temperatur, no i faktu, że to nie stacjonarny komputer, w którym można wszystko wymieniać). Z serwisem nie będzie problemu- w obu przypadkach jest do d*py i lubi zdzierać i denerwować, więc nie będzie dylematu, który cyrograf podpisać.

Na pierwszy rzut oka, wziąłbym Acera- z lepszej matrycy nie skorzystam, ale z grafy już tak, no i jest PCMCIA (w przyszłości możnaby dokupić X-Fi na ec). Sprzęt jest trochę zbyt nowy, żeby powiedzieć o nim coś konkretniejszego- ot, lista cech ze strony producenta. Jak pojawią się jakieś testy, będzie można dokonać bardziej zdecydowanego wyboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tzn do giercowania mam x-a i stacjonarnego kompa, więc nawet ten go 7300 mi styka. No i jeszcze 1 laptop do wyboru doszedł (MacBook 13.3" Core 2 Duo 2.0/80GB MA700ZH/A). To ma być bardzo mobilny i w zasadzie szybki laptop (system nie gra roli). Zależy mi też na czasie pracowania na baterii.

 

EDIT: Jeszcze 1 sprawa, do np Mac'a mógłbym dokupić ram żeby było 2GB bo bez tego nie da sie żyć, a np w Toshibie dysk bo ma tylko 4200RPM (na jakiś 5200RPM).

 

EDIT2: Jest jeszcze 1 możliwość, na karcie graficznej mi nie zależy nawet może być grafika intela (oby w pełni odpalić Vistę) i proc C2D 1,8 lub 2.0Ghz. Wiadomo z grafiką intela zamiast go 7300 mniej prądu pobierze i więcej na baterii przetrzyma, a jak wcześniej napisałem hdd + ram się wymieni. Czy to dobry pomysł ?

 

EDIT3: Kolega też kupuje laptopa i chce wybrać pomiędzy (http://allegro.pl/item202704554_s96s_santa_rosa_t7300_800mhz_2048_120_8600_dx10.html), a tym (http://allegro.pl/item201347583_toshiba_a200_14e_coreduo_2_0ghz_2048_160_7300_vhp.html). Co byście mu doradzili ?

Edited by Alta1r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.