Skocz do zawartości
Szczepano

Pytania Odnośnie Pamięci.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pamięć 1GB Samsung PC2-4300 w jednej kości. Chciałbym dokupić drugi GB i mam w związku z tym parę pytań, a że jestem kompletnie zielony w tym temacie proszę o odpowiedzi jak dla laika:

1) Czy moge zamontować szybszą pamięć tzn 667 i jak to sprawdzić?

2) Czy moge dokupić drugą kość 667 i co się stanie jeśli jednocześnie będą dwie kości o różnym taktowaniu?

3) Czy jeśli fabrycznie mam zamontowaną jedną kość to czy płyta spełnia warunki techniczna do zamontowania pamięci w Dualu? Czy praca w dualu to tylko kwestia pamięci?

4) Czy Dual się opłaca z punktu widzenia wydajności?

5) Czy między pamięcia 533 a 667 jest duża róźnica? Czy się ją zauważa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamięć 1GB Samsung PC2-4300 w jednej kości. Chciałbym dokupić drugi GB i mam w związku z tym parę pytań, a że jestem kompletnie zielony w tym temacie proszę o odpowiedzi jak dla laika:

1) Czy moge zamontować szybszą pamięć tzn 667 i jak to sprawdzić?

2) Czy moge dokupić drugą kość 667 i co się stanie jeśli jednocześnie będą dwie kości o różnym taktowaniu?

3) Czy jeśli fabrycznie mam zamontowaną jedną kość to czy płyta spełnia warunki techniczna do zamontowania pamięci w Dualu? Czy praca w dualu to tylko kwestia pamięci?

4) Czy Dual się opłaca z punktu widzenia wydajności?

5) Czy między pamięcia 533 a 667 jest duża róźnica? Czy się ją zauważa?

1. TAK / nie rozumiem

2. TAK / beda obie dzialac z taka sama szybkoscia nominalna dla plyty

3. TAK bedzie dual

4. TAK

5. nie duza ale jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam doczepie sie do topicu by nie otrzebnie tworzyc nowy temat.

Mam zamiar dokupic sobie pamiec 1gb bo teraz uzywam 512 mb i jest to zamalo do aplikacji ktorych uzywam i moje pytanie jest jaka moge kupic pamiec do mojego laptopa ACer 1640z:

w Everest pokazuje:

Rozmiar modulo: 512 mb(2 ranks, 4banks)

Typ modulu: Unbuffered

Typ pamieci: DDR2 SDRAM

Szybkosc pamieci: DDR2-533 (266MHZ) //oco chodzi z tym 533, a ze jest 266Mhx??

I Jaka nowa pamiec byscie by doradzili bo chcialbym zachowac moje poprzednie 512mb bo mam dual-channel

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak konkretne odpowiedzi.

 

W tym pierwszym pytaniu chodziło mi o to jak sprawdzić jaką pamięć toleruje moja płyta. Jak sam napisałeś płyta ma jakąś nominalną prędkość. Rozumiem że jak zamontuje "za szybką" dla płyty pamięć to będzie chodzić z maksymalną prędkością jaką toleruje płyta. Więc jak to ustalić???

 

Reasumując: Czy moge więc pozbyć się tej kości którą mam i kupić 2 x 1 GB 667 Mhz w Dualu ??????????

 

Dzięki wielkie za odp.!

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz c2d wiec pamieci chodza z 667MHz, kupisz 1000GHz to i tak bedą chodzic z 667 ;)

 

 

 

@ kalvin

 

dual channel na 1 kosci? nie masz zadnego dual channel, kup byle jakie, najlpeiej markowe kosci 1GB 667MHz i bedzie super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane to masz moze "dual channel capable" albo podobnie, czyli "przystosowana do dual channel" ;)

 

A odpowiadajac na:

Szybkosc pamieci: DDR2-533 (266MHZ) //oco chodzi z tym 533, a ze jest 266Mhx??

To jest pamiec DDR, wiec przesyla 2 bity w jednym takcie zegara. Stad przy czestotliwosci 266 MHz osiaga 533 MT/s (megatransfery na sekunde). Przyjelo sie tez pisac "533 MHz" (ew. 667 itd. dla szybszych pamieci), choc technicznie rzecz biorac jest to bledny zapis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...