Skocz do zawartości
sunnyluk

Modernizacja Sprzętu Pod Vistę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zamierzam w najbliższym czasie zmodernizować swój komputer i proszę o uwagi na temat doboru odpowiednich części.

Całość chcę oprzeć na platformie Intela.

Dlatego wybór padł na:

procesor: Core 2 Duo E4300 (OC na razie max do 2,4GHz) 415

pł. główna: coś pod P35, by można wsadzić w przyszłości Penryna (czekam na Abita i Foxconna, a jak się nie doczekam :? to wezmę chyba DS3R) - cena do 500

RAM: na razie 1GB 667Mhz z Kingston`a 140

K.graf.: waham się pomiędzy jakimś 7900GS lub 8600GT: cena to ok. 500

zasilacz: nie mam pojęcia jaki wystarczy? ok 200

system (muszę zakupić nowy, oryginał): Vista Home Premium 340

 

Na wszystko mam przeznaczone max 2100zł

nie zależy mi na chwilę obecną na super detalach i efektach w grach, choć od czasu do czasu bym w coś chciał pograć :wink: poczekam na wiecej kart pod DX10 i niższe ceny

Czy przy takim sprzęcie zauważę znaczącą różnicę w szybkości działanie gier?

Czy dołożenie dodatkowego 1GB Ramu zwiększy płynność gier?

Wiem, że uparłem się na Vistę i przy XP byłby mniejszy problem... ale chcę kupić Windows`a i nie uśmiecha mi się dwa razy wydawać 350zł (teraz XP a za kilka miesięcy Vista)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz myślę czy może jednak lepiej pozostać przy XP... czy jest coś taniej później przy przesiadce z XP na oryginalną Vistę?

Czy pozostając przy XP dobrym wyborem będzie karta

Galaxy GF 7900GS CoolerMaster?

 

wystarczy mi te 350W?

Czy ten zasilacz jest w miarę cichy?

Może lepiej wziąć jakiś inny mający 400W za podobną cenę?

Edytowane przez sunnyluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pozostając przy XP dobrym wyborem będzie karta

Galaxy GF 7900GS CoolerMaster?

Bierz tego 7900GS Cooler Master naprawdę dobry, a 8600GT nie ma co brać, i tak na nim nie pobrasz w nowe gry pod DX10

 

wystarczy mi te 350W?

Czy ten zasilacz jest w miarę cichy?

Może lepiej wziąć jakiś inny mający 400W za podobną cenę?

Mam ten sam zasilacz ma on niby 450W naprawdę. I jest świetny. Mam dwa takie. I cągnie mi 2 kompy z sygnaturki.

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Win Vista daje się odczuć różnicę między 1GB, a 2GB Ram i to w nawet w codziennej pracy z bardziej rozbudowanymi programami, więc o gierkach nawet nie wspominam. Jak dla mnie nie ma sensu się pakować w GF8600 bo jego wydajność niestety nie jest lepsza od 7900, a w wielu przypadkach sporo gorsza. Optymalnie będzie 7900GS i 2GB RAM. A ze zmianą grafy na coś z DX10 to najlepiej poczekać na 8800GS lub spadek cen 8800GTS do poziomu 700-800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK więc kwestię grafiki mam rozwiązaną, biorę 7900GS najlepiej od Galaxy. Wstrzymam się chyba również z Vistą...

W takiej sytuacji zdecyduję się na 2GB RAM, jakie polecacie? w miarę niedrogie i raczej ich kręcić nie mam zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

Witam wszystkich, zamierzam w najbliższym czasie zmodernizować swój komputer i proszę o uwagi na temat doboru odpowiednich części.

Całość chcę oprzeć na platformie Intela.

Dlatego wybór padł na:

procesor: Core 2 Duo E4300 (OC na razie max do 2,4GHz) 415

pł. główna: coś pod P35, by można wsadzić w przyszłości Penryna (czekam na Abita i Foxconna, a jak się nie doczekam :? to wezmę chyba DS3R) - cena do 500

RAM: na razie 1GB 667Mhz z Kingston`a 140

K.graf.: waham się pomiędzy jakimś 7900GS lub 8600GT: cena to ok. 500

zasilacz: nie mam pojęcia jaki wystarczy? ok 200

system (muszę zakupić nowy, oryginał): Vista Home Premium 340

 

Na wszystko mam przeznaczone max 2100zł

nie zależy mi na chwilę obecną na super detalach i efektach w grach, choć od czasu do czasu bym w coś chciał pograć :wink: poczekam na wiecej kart pod DX10 i niższe ceny

Czy przy takim sprzęcie zauważę znaczącą różnicę w szybkości działanie gier?

Czy dołożenie dodatkowego 1GB Ramu zwiększy płynność gier?

Wiem, że uparłem się na Vistę i przy XP byłby mniejszy problem... ale chcę kupić Windows`a i nie uśmiecha mi się dwa razy wydawać 350zł (teraz XP a za kilka miesięcy Vista)

twoj wybor totalny przerost formy nad trescia

abit kn9

 

abit kn9 240zl

athlon x2 3600+ @ 2.7 ghz 240zl

 

jade na viscie x64 ultimate i tak naprawde nie jestem w stanie wykozystac mozliwosi tego procka

no a w przyszlosci beda mogl sobie walnac phenoma x2 x4 k10

 

w twoim przypadku ( szczegolnie to oc) lepszym wyborem bedzie amd

 

kase doloz do wypasionej zasilki jakies 600w 300-400zl np chieftec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tym ostatnim komentarzem pomieszałeś mi nieźle w głowie i teraz sam nie wiem co lepiej wybrac...

 

Ale postawię jeszcze jedno pytanie, jaki zestaw w takim razie lepiej wybrać:

 

1zestaw

proc: E4300 Core2Duo

pł: GA-DS3R

RAM: 1GB

graf. Galaxy GF7900GS

 

2zestaw

proc: Athlon X2 3600+

pł: Abit kn9

RAM: 2GB

graf. GF 8800GTS

 

Czy może zaszaleć i kupić:

proc: E4300 Core2Duo

pł: GA-DS3R

RAM: 2GB

graf. GF 8800GTS ??? a oryginalna Vista na razie mnie ominie ;)

 

Czy przy grafie pokroju 8800GTS zmiana procka z X2 3600+ na E4300 (podkręcony do 2,4) przyniesie odczuwalny wzrost wydajności w grach?

Edytowane przez sunnyluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy grafie pokroju 8800GTS zmiana procka z X2 3600+ na E4300 (podkręcony do 2,4) przyniesie odczuwalny wzrost wydajności w grach?

W grach to ok kilka klatek przy fps rzędu 100 ;)

Lepiej zamiast C2D <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 4GB ramu :) a Visty puki co nie warto. No chyba że chcesz sobie na ładniejsze ikonki popatrzeć i że strata wydajnośći w grach nie będzie Ci przeszkazdać :)

 

EDIT

 

Literówka ;)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

Mam nadzieje ze zartujesz.

Na co mu 600W!! a juz napewno nie chieftec!

za 250 zl spokojnie kupi juz odpowiednia zasilke

taka zasilka starczy na kilka zestawow a zawsze lepiej wiecej tych W niz mniej

 

 

No i tym ostatnim komentarzem pomieszałeś mi nieźle w głowie i teraz sam nie wiem co lepiej wybrac...

 

Ale postawię jeszcze jedno pytanie, jaki zestaw w takim razie lepiej wybrać:

 

1zestaw

proc: E4300 Core2Duo

pł: GA-DS3R

RAM: 1GB

graf. Galaxy GF7900GS

 

2zestaw

proc: Athlon X2 3600+

pł: Abit kn9

RAM: 2GB

graf. GF 8800GTS

 

Czy może zaszaleć i kupić:

proc: E4300 Core2Duo

pł: GA-DS3R

RAM: 2GB

graf. GF 8800GTS ??? a oryginalna Vista na razie mnie ominie ;)

 

Czy przy grafie pokroju 8800GTS zmiana procka z X2 3600+ na E4300 (podkręcony do 2,4) przyniesie odczuwalny wzrost wydajności w grach?

oczywiscie zestaw nr 2

 

tu masz wywiadzik z gosciem od amd http://pclab.pl/art26689-7.html

 

 

przy graniu w 1280x1024 z fsaa 4x anizzo 16x roznica bedzie w granicach bledu pomiarowego

 

widzisz sprzet trzeba tak zlozyc aby nie byl to przerost formy nad trescia a ten x2 3600 brisbane poplynie ci napewno wiecej bo te 2.7 ghz wiekszosc robi bez zmiany napiecia i tak procek spokojnie wystarczy do tej 8800 gts 320. A mega wypasion c2d nie wyrenderuje ci grafy

 

tu masz watek o brisbane sobie poczytaj

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...719&st=1200

 

coraz nowsze rewizje procow kreca sie coraz lepiej a przy cenie 240zl za proca + 240zl za plyte nie ma zbytnio sie nad czym zastanawiac. Pozatym amd jest lepszy w 64 bitach wiec roznice w 32 bitach miedzy leciwym k8(k9 jako ze x2) a nowym c2d zostaja zatarte

polecam viste x64 pieknie to chodzi

kilka testow

science mark 2 64 bit vs 32 bit

mol dyn 19s 55s

primodia 184s 251s

 

widzisz jakiego kopa a crysis i ut3 ma byc 64 bitowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ludzie mają z tym XP? Idą nowe czasy i jak się zmienia kompa to trzeba brać najnowocześniejsze rozwiązania, a nie pakować się w XP-eka.

 

Czytając posty ludzi którzy piszą źle o Viście ma się wrażenie jakby ten system już nigdy nie miał się zmienić, jakby do końca świata nie wypuszczano już ani jednego dodatku ani jednej łaty do niego.

 

System jest nowy, na początku trochę z nim problemów, ale ciągle nad nim pracują, a XP to już przeszłość. Sam mam XP-eka ale już niedługo wymieniam na Viste.

 

Jak wchodziły telewizory kolorowe na miejsce czarno-białych to ludzie gadali: nie kupujcie tych nowych bo niszczą wzrok, ale to były stare dziadki.

Wy natomiast jesteście awangardą nowych technologi, i takie [ciach!]ły sadzicie? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ludzie mają z tym XP? Idą nowe czasy i jak się zmienia kompa to trzeba brać najnowocześniejsze rozwiązania, a nie pakować się w XP-eka.

Zostań przy XP. Jak przyjdą "nowe czasy" i siedem service packów, będziesz mógł przesiadać się na Vistę. Narazie w 100% wystarczy Ci Sprawdzony XPSP2.

 

A opowieści fanatyka AMD (teraz jako blackhole) włóż między bajki. Miałem X2, teraz mam C2D i w grach jest różnica. A sensu w kupowaniu tej platformy tymczasowo, bo wyjdzie kiedyś K10 które zmiażdzy konkurencję (wg. speców od AMD), nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy XP. Jak przyjdą "nowe czasy" i siedem service packów, będziesz mógł przesiadać się na Vistę. Narazie w 100% wystarczy Ci Sprawdzony XPSP2.

 

A opowieści fanatyka AMD (teraz jako blackhole) włóż między bajki. Miałem X2, teraz mam C2D i w grach jest różnica. A sensu w kupowaniu tej platformy tymczasowo, bo wyjdzie kiedyś K10 które zmiażdzy konkurencję (wg. speców od AMD), nie widzę.

 

No tak, ale trzeba znowu dać 300 zł za wersje OEM jak się wymienia sprzęt. Inaczej się nie da bo klucz starci ważność. Więc myślę że rozsądniej będzie przesiadka za parę miesięcy na Viste niż na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kasy napewno nie będę dokładał do zasilacza 600W ;) bez przesady znowu...

Zecyduję się na takie podzespoły:

Proc: E4300

płyta: DS3R (mam nadzieję, że Penryn okaże się choć trochę zbliżony do Phenoma...)

RAM: 2GB

graf: GF8600GE Galaxy (jednak nie będzie aż tyle kasy na 8800GTS, a czytałem, że ta karta jest mocniejsza od 7900GS... http://www.frazpc.pl/artykuly/536/GALAXY/8...nie/ma/mocnych)

zas: Huntkey HK350AP

 

Czy w takim zestawie coś byście jeszcze zmienili, nie dokładając zbytnio więcej pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graf: GF8600GE Galaxy (jednak nie będzie aż tyle kasy na 8800GTS, a czytałem, że ta karta jest mocniejsza od 7900GS... http://www.frazpc.pl/artykuly/536/GALAXY/8...nie/ma/mocnych)

zas: Huntkey HK350AP

 

Czy w takim zestawie coś byście jeszcze zmienili, nie dokładając zbytnio więcej pieniędzy?

Galaxy 8600GE jest nieopłacalna, szybsze pamięci nic jej nie dają względem 8600GT, a na pewno nie warto dopłacać 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 8600GE jest nieopłacalna, szybsze pamięci nic jej nie dają względem 8600GT, a na pewno nie warto dopłacać 100zł.

Czyli uważasz, że zamiast 8600GE w cenie ok 570zł lepiej wziąć GF7900GS w cenie również wynoszącej prawie 600zł???

Na AMD się już raczej nie zdecyduję...od zawsze miałem Athlony i teraz chcę posmakować wydajności Intel`a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że zamiast 8600GE w cenie ok 570zł lepiej wziąć GF7900GS w cenie również wynoszącej prawie 600zł???

Na AMD się już raczej nie zdecyduję...od zawsze miałem Athlony i teraz chcę posmakować wydajności Intel`a :wink:

Raczej uważam, że albo 8600GT za 420-450zł, albo 7900GS za 400zł. Na www.skapiec.pl sobie poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie DX10 mnie nie interesuje, bo po co...

Więc chyba wreszcie wybór padnie na 7900GS Galaxy, choć czytając artykuł, który wcześniej podałem nie jestem do końca przekonany...

A może ktoś przytoczy "namacalne" dowody na to, że 7900GS Galaxy za ok 400zł będzie dobrym wyborem w cenie nawet do 600zł???

 

OK, teraz zauważyłem temat o "GF Galaxy za cztery i pół stówy" ;)

Edytowane przez sunnyluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

No kasy napewno nie będę dokładał do zasilacza 600W ;) bez przesady znowu...

Zecyduję się na takie podzespoły:

Proc: E4300

płyta: DS3R (mam nadzieję, że Penryn okaże się choć trochę zbliżony do Phenoma...)

RAM: 2GB

graf: GF8600GE Galaxy (jednak nie będzie aż tyle kasy na 8800GTS, a czytałem, że ta karta jest mocniejsza od 7900GS... http://www.frazpc.pl/artykuly/536/GALAXY/8...nie/ma/mocnych)

zas: Huntkey HK350AP

 

Czy w takim zestawie coś byście jeszcze zmienili, nie dokładając zbytnio więcej pieniędzy?

a jednak intel no coz twoje pieniadze ale wiedz ze niedlugo bedziesz sobie plul w twarz ze kupiles intela. Twoje sumienie podswiadomosc bedzie wypominale chwile w ktorej dokonales aktu zakupu e4300 + plytki pod tego proca . Bedzie to twoj wielki blad spolkowanie z intelem. Nie dosyc ze za drogi to patrzac na karte graficzna jaka chcesz to totalny przerost formy nad trescia. Jezeli bralbys jakies 8800 gts to jeszcze bym rozumial ale do 8600 ? :mur: Widze ze naprawde nie czujesz bazy czym bedzie phenom wolisz sie skupic na tym co doczesne

 

a zasilka to okolice 300zl nie jest duzo

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,27526/

 

 

http://zenfist.pl/pID/1020.htm

a co do 8600. Jedyna karta jaka z calej serii 8600 oplaca sie kupowac to 8600gt

zadne ge be sre. jezeli chodzi o gt i gpu tak samo sie kreci jak tam jakies ge czyli okolice 700mhz

jest tansza bo np leadtek 8600 gt 450zl

nie ma problemow z regulacja wiatraka ( a w tym ge caly czas napierdziela 100%)

w gt pamiatki lataja na 1800mhz przy 128bitowej szynie dodatkowe nawet 400mhz naprawde wiele nie zmieni w gb/s

 

dla mnie te ge napewno lepszy wybor od gts ale gt i tak najlepiej kupowac

 

tak wiec powodzenia z intelem tylko sie nie pros na allegro zeby za pol roku ktos ci sprzeta za 50% ceny zakupu kupil :lol:

 

kupujac plytke + proc jakies 300zl na dzien dobry bedziesz w plecy

Edytowane przez blackhole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może weź 7900GS Galaxy za 400 zł :) jak ktoś powie że nieopłacalnoe to chce "namacalnych" dowodów ;)

Zobacz jakie ta karta ma taktowania, nie warto, nawet za 400zeta.

 

OT:

Blackhole, czy jak tam sie teraz nazywasz, napisał, że chce intela, to po co sie rozpruwasz znowu. Jak masz coś konstruktywnego do powiedzenia to napisz, bo w innym wypadku zaśmiecasz temat.

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

Zobacz jakie ta karta ma taktowania, nie warto, nawet za 400zeta.

 

OT:

Blackhole, czy jak tam sie teraz nazywasz, napisał, że chce intela, to po co sie rozpruwasz znowu. Jak masz coś konstruktywnego do powiedzenia to napisz, bo w innym wypadku zaśmiecasz temat.

o fanboy intela sie odezwal - urazona duma - a co niby ty konstruktywnego napisales :lol2: wiesz co ?? :damage_wall: NIC

 

niech intel przedstawi odpowiednik x2 3600 brisbane o takich mozliwosciach oc wydajnosci w 64 bitach

za 240zl + plyte odpowiednik abit kn9 - o takich samych standardach jakosciowych i zapewni ze przyszle procesory peryn na niej pojda to amd bedzie mialo klopot

 

narazie to intel w tym segmencie patrzac proc + plyta + przyszlosciowa kompatybilnosc z nadchodzacymi prockami ma klopot

 

ale zdaje sobie sprawe ze dla obecnych zakochanych w c2d posiadaczach platforma phenom stanowi zagrozenie - oni sie go panicznie boja bo wiedza ich koniec sie zbliza. Mialo byc tak pieknie a tu sie okaze ze sa chlopcami do bicia w smarkach superpi cinebench itp itp

Edytowane przez blackhole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie ta karta ma taktowania, nie warto, nawet za 400zeta.

A słyszałeś o czymś takim jak OC?? Czy może nie doczytałeś tego nigdzie (albo nikt Ci o tym nie powiedział). Taka karta powinna się podobnie podkręcić jak 7900GS Zalman. Różnica jest taka że ma na początku mniejsze taktowanie i troche słabsze chłodzenie. Jesli nie warto nawet za 400 zł to co warto kupić za 400 zł?? Podaj mi jedną karte którą warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za próby oświecenia, jakieś plotki o podkręcaniu kiedyś czytałem (a może tylko mi ktoś powiedział).

 

Karta ma obniżone taktowanie, gorsze pamięci i chłodzenie. Jasne, POWINNA się podkręcić, bo wszyscy tak mówią. Tyle, że nie widziałem, żeby ktoś ja kupił i co ważniejsze podkręcał. Nauczony doświadczeniem odradzam ryzykowanie ponieważ "powinna się podkręcić".

Już lepiej poczekać na jakiegoś chętnego testera.

 

Jesli nie warto nawet za 400 zł to co warto kupić za 400 zł?? Podaj mi jedną karte którą warto.

Przecież pisał, że karta w przedziale do 600zł, to o co chodzi? Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sunnyluk złap jakiegoś 7900GS np. tego:

http://allegro.pl/item202216633_galaxy_790..._gs_1_4ns_.html

w tej cenie nie widze nic lepszego, no chyba że wolisz dołożyć do werjse 1.2ns 600/1600 ;)

Reszta sprzętu - jak wolisz, ale jak chcesz Viste to minimum 2GB ramu. Ja mając tyle pieniędzy na sprzet to oczywiście łyknąłbym C2D.

 

blackhole jak widać jest już w grupie użytkowników "Banned" - jego wywyższanie AMD było co najmniej śmieszne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...