Skocz do zawartości
kater

Nowy Seasonic S12 Ii - 380w, 430w, 500w

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

S12 380W II

 

S12 430W II

 

S12 500W II

 

Oto nowe cycuszki, eeee, cacuszka firmy Seasonic. Nowa rewizja legendarnej w niektórych kręgach (cichofili) serii S12. Seasonic zaprezentował jak na razie 3 modele - 380W, 430W, 500W. Nie ma (być może na razie) modelu 330W - troszkę szkoda, bo właśnie te słabsze modele cieszą się b dużym uznaniem cichofili budujących superoszczędne maszynki do pracy na poziomie dB porównywalnym z puszczaniem miękkich bąków przez muchę, i to niewielką.

Ponieważ strona producenta nie podaje żadnych info o tych zasiłkach (dziwne), a na SPCR też nie ma żadnych info (właściwie to jeszcze dziwniejsze) to pozwolę sobie zapodać kilka osobistych spostrzeżeń po sesji lukania na zdjęcia zlinkowane poniżej. Oczywiście, z niecierpliwością czekam aż Zenfist się weźmie i rozkręci jednego chociaż. Jak na razie to Angela podaje więcej info i to dzięki tym zdjęciom już chociaż coś wiadomo.

 

380W - na 3,3V i 5V po 20A (razem 130W) w porównaniu do (odpowiednio) 22A i 21A (razem też 130W). 12V - nowa wersja łącznie oddaje do 27A, starsza - 25A. Czyli zmiany kosmetyczne, jednak w dobrym kierunku bo przecież już od jakiegoś czasu liczy się tylko dwunastka.

 

430W - również po 20A na "małych" liniach, łącznie też do 130W. W porównaniu z 30A dla 3,3V i 30A dla 5V (150W razem) w wersji starszej to już nieco większa zmiana, no i oczywiście w dobrym kierunku. Dzięki temu dwunastka urosła z 29A do 30A - niby niewiele, a cieszy. Jest już wtyczka EPS 8-pin do nowych płyt na silne proce. Są również dwie (zamiast jednej) wtyczki PCI-E 6-pin.

 

500W - po 24A dla 3,3V i 5V, łącznie do 130W. I super, wystarczy aż nadto. Dwunastka zwiększyła się nieco, z 33A do 34A. Oj wiem, że niewiele, ale widać, że inżynierzy(rowie?) idą w dobrym kierunku. Jest złącze EPS 8-pin oraz jedno złącze PIC-E 6-pin i jedno złącze PCI-E 8-pin (rozdzielane na 6-pin).

 

Dokładniejsze luknięcie na pudła tych nowych Seasoniców pozwala zauważyć sticker +80. Oznacza to, że zasiłka zawsze działa ze sprawnością ponad 80%, czyli jeszcze mniej się grzeje, co z pewnością dobrze wpłynie na zachowanie wiatraka. Że o nieco niższych rachunkach za prąd nie wspomnę. Aktualne S12 już miały b wysoką sprawność i dzięki temu (m. in.) są takie ciche. W ten sposób seria S12 dołącza do już oferowanych przez Seasonica modeli M12 i S12 Energy+ posiadających certyfikat +80 (przy czym S12 E+ wypadały pod tym względem jeszcze lepiej niż M12). Wielu userów tego sobie właśnie życzyło - mniejszych modeli z podniesioną sprawnością. Szkoda (trudno mi to pisać, ale cóż...) że Seasonic nie pokusił się o odpinane kabelki rodem z Corsaira - bardzo udanego młodszego brata modelu M12. Mielibyśmy wtedy ÓSMY CUD ŚWIATA. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - praktykowanie starożytnej sztuki cablegami buduje charakter, rozwija zdolności strategiczne i myślenie przestrzenne, pozwala podelektować się piwem (coś trzeba dziabnąć podczas układania kabelków w budzie), że o gimnastyce, szczególnie palców, nie wspomnę.

 

Jakb ktoś się mocniej tym chciał zainteresować, to mam nadzieję, że w tym wątku pojawiać się będzie niedługo więcej informacji. W końcu gdzie jak gdzie, ale na SPCR można znaleźć o Seasonicach wszystko. Jestem pewien, że MikeC i ekipa mają gdzieś tam na zapleczu małą kapliczkę gdzie składają przed wykonanym ze złota S12 430W dary i wznoszą modły dziękczynne ;)

 

Oczywiście w miarę pojawiania się kolejnych informacji będę je tu umieszczał.

 

EDYD - serwis Matbe podaje, że nowa seria S12 II będzie obejmować modele 330W, 380W, 430W, 500W, 550W i 650W - czyli dojdzie jeszcze malec oraz dwa byczki z rodziny S12 Energy+. Co oznacza, że wszystkie boxowe modele Seasonica będą miały certyfikat 80 Plus.

 

EDYD - Zenfist też je ma w sprzedaży, jednak na stronie nie ma na razie info technicznych.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisy dzisiaj będą ;D nowości szykuje się więcej ;) nadchodzą U33 - będą w przyszłym tygodniu. ciekaw jestem czy Tagan odbuduje swoją reputacje :rolleyes:

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam istotne pytanie:

Jak sobie nowe Seasoniki (a raczej ich pfc) radzą z prawie sinusoidą (taką raczej prostokątną) z zasilaczy awaryjnych backup.

Żeby było konkretniej - Eaton PowerWare 5110 - kat Tagana :mur: (przynajmniej taką mam teorię).

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam istotne pytanie:

Jak sobie nowe Seasoniki (a raczej ich pfc) radzą z prawie sinusoidą (taką raczej prostokątną) z zasilaczy awaryjnych backup.

Żeby było konkretniej - Eaton PowerWare 5110 - kat Tagana :mur: (przynajmniej taką mam teorię).

jeżeli załatwisz mi takiego UPS'a to Ci sprawdzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mozecie powiedziec o tych nowych S12 ? ...jak wypadaja wzgledem konkurencji ?

 

tak sie sklada ze planuje za jakis czas jakis powazniejszy upgrade komputera i zapewne bede musial tez nabyc nowy zasilacz

 

BTW znalazlem tez tu te nowe seasonic http://silent-pc.pl/kat/35/Zasilacze%20Seasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że dopiero wersja S12II-500 ma wtyczkę PEG 8-pin, poza tym zasilacze rządzą :D sprawność przy większości zakresów przekracza 83% zwykle ~85%, z minusów - wentyl po przyłożeniu ucha popiskuje sobie cichutko, jednak z metra jest to na szczęście niesłyszalne.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że dopiero wersja S12II-500 ma wtyczkę PEG 8-pin, poza tym zasilacze rządzą :D sprawność przy większości zakresów przekracza 83% zwykle ~85%, z minusów - wentyl po przyłożeniu ucha popiskuje sobie cichutko, jednak z metra jest to na szczęście niesłyszalne.

a już myslałem że zamienie swojego Bequieta na tego Seansonica i słysze że też ma swierszcza w środku,dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zadowoli Cie Tagan U33 ;) jestem po pierwszych testach i o ile jutrzejsza partia nie wypadnie inaczej to powiem tyle - Tagan ma szanse do łask B-) Kultura pracy U33 jest przyjemna.

Jaki ten nowy Tagan ma wentylator? Bo tutaj na zdjęciu ma 120mm a na Twoich chyba 80mm. Ma może odpinane kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak PC-Projekt przywłaszczył sobie troszkę zdjęć :mad: Tak jak pisał Aiki - U33 ma 2 x 80 i nie ma odpinanych kabli a moje zdjęcie na PCProjekt to zdjęcie tego zasilacza

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...