Skocz do zawartości
BTK_BLR

Wybor Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje fajna obudowe do 400zl. Ewentualnie jak bedzie naprawde dobra moge doplacic troche tj. do 100zl.

 

Dobrze gdyby miala:

- miejsce na wentyle 120mm z przodu i z tylu

- miejsce na wentyl z boku

- dobra jakosc wykonania

- nadawala sie do zmodowania

- moze byc okno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz taka co ci sie podoba a potem sprawdz czy spelnia twoje warunki w specyfikacji. Antec, Thermaltake, Coolermaster jest wiele firm. Dobra obudowa powinna byc solidna (duza waga). Jesli zalezy ci na ciszy nie polecam aluminium lubią wpadać w wibracje (mialem taka pomimo wagi 8 kg aluminium lubila wpadac w rezonans).

 

TT Soprano spelnia twoje wymagania i jest ladna.

Coolermaster Cavalier 3 tez niczego sobie

 

Ja zamowilem Antec p180 :) ale nie miesci sie w wyznaczonym przez ciebie przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mysle o Antec Sonata III. Za 500zl mam bude+zasilke Antec Earth Watts 500W. Sama zasilka kosztuje 379zl a wiec wychodzi ze bude mam za 121zl.

 

Co prawda ta Sonata za piekna nie jest ale i tak ja chyba wezme, chocby z uwagi na ta zasilke.

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mysle o Antec Sonata III. Za 500zl mam bude+zasilke Antec Earth Watts 500W. Sama zasilka kosztuje 379zl a wiec wychodzi ze bude mam za 121zl.

 

Co prawda ta Sonata za piekna nie jest ale i tak ja chyba wezme, chocby z uwagi na ta zasilke.

Co o tym myslicie?

Obudowa jest bardzo ładna, wykonanie pewnie na wysokim poziomie jak to u Anteca. Tylko mogłaby być ciutke większa.

 

--Edit--

Link:

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=2092

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AeroCoole ZeroDegree całkiem ładny jest.

Lian Li to top klasa i też polecam dosłownie każdą z ich obudów.

z CM'a to Centurion 534 albo Centurion5 też są bardzo fajne.

TT osobiście mi się nie podoba i z tych modeli które miałem to jakość wykonania nie idzie w parze z ceną NIJAK...

 

Co do chifteców to są bardzo solidnie wykonane natomiast jak dla mnie są brzydkie, z wyjątkiem paru modeli i zupełnie nie wiem dlaczego z uporem maniaka nie chcą przesiąść się z 90mm wentyli na 120mm...

 

Ewentualnie skoro chcesz wydać i tak sporo kasy na obudowę możesz jeszcze odłożyć parę zł i zafundować sobie CM STACKER'a 831, który moim zdaniem jest jedną z najlepszych obudów jakie powstały w ogóle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Masakra!

Ja bym to tak zrobil :) kupil bym bude ktora mi sie podoba (ANTEC,Chieftec) i przerobil bym ja :) proste...wentylatory mozna sobie dodac jakie sie chce....ANTEC niema w ofercie 120 tylko 80 ....ja bude przerobilem i w gornej czesci dodalem 2x90 :) mozna zawsze 120 ..:)

 

Pozdrawiam

 

AeroCoole ZeroDegree całkiem ładny jest.

Lian Li to top klasa i też polecam dosłownie każdą z ich obudów.

z CM'a to Centurion 534 albo Centurion5 też są bardzo fajne.

TT osobiście mi się nie podoba i z tych modeli które miałem to jakość wykonania nie idzie w parze z ceną NIJAK...

 

Co do chifteców to są bardzo solidnie wykonane natomiast jak dla mnie są brzydkie, z wyjątkiem paru modeli i zupełnie nie wiem dlaczego z uporem maniaka nie chcą przesiąść się z 90mm wentyli na 120mm...

 

Ewentualnie skoro chcesz wydać i tak sporo kasy na obudowę możesz jeszcze odłożyć parę zł i zafundować sobie CM STACKER'a 831, który moim zdaniem jest jedną z najlepszych obudów jakie powstały w ogóle ...

 

 

Co do obudowy CM STRACKER ....wyglad ma zajebisty ale ja jednak wolal bym Chiefteca :P np

http://www.chieftec.pl/index.php?content=2&case=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać kolejnego głupiego tematu, poprostu się podepnę. Chciałbym zmienić moją starą budę na coś bardziej funkcjonalnego. Spodobały mi się te 2 obudowy:

http://www.allegro.pl/item204016764_sunbea...ceny_od_ss.html

http://www.allegro.pl/item204016727_sharko...rzapolceny.html

 

Chodzi mi o to, żeby mieć dobry przepływ powietrza w budzie, za dużo nie wydać kasy i żeby buda nie wpadała w drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon

z dwoch ktore podales lepszy bedzie Sunbeam Quarterback zarowno jesli chodzi o chlodzenie jak i o funkcjonalnosc ale do 300 zl mozna znalsc cos lepszego np http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1718

Antec swietna jakosc i nie banalny stonowany wyglad + swietny sysytem zawieszania HDD (wysuwana klatka na dyski to duza wygoda) jakbym nie szarpnąl sie na p180 pewnie bym bral ten model lub cos z Chiefteca (surowy wyglad ale solidne).

Wiele osob porusza sprawde wibracji obudowy to nie sama obudowa drga ale elementy (HDD, wentylatory) warto pomyslec o ich wytlumieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec moje typy ostateczne to:

Lian Li PC-7 SE-B III Czarna bardzo ladna, duza buda, dobra wentylacja, ale cen dosyc wysoka i zasilke bym musial jakas bardzo tania wziac

Antec Sonata III wyglad niczego sobie, bardzo oplacalna, bo z zasilka Antec Earth Watts 500W, niestety jest troche mala

Antec NSK6000-EU fajna, ladna, spora buda z dobra wentylacja, przyzwoita cena

CM Elite 331 budzetowa wersja, tania, nieco mala

CM Centurion 532 534 tani, fajny wyglad, duzy

 

Chcialbym sie zmiescic w kwocie 500zl z kupnem budy i zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li PC-7 SE-B III to aluminium i wazy tylko 5,5 kg naprawde odradzam. Mialem aluminiowa obudowe( 8 kg masa) a wpadala w rezonans i taki metaliczny podzwięk. I nieprawda jest tez ze w obudowie z aluminium podzespoly maja nizsze temperatury u mnie bylo to samo. Antec NSK6000-EU i Antec Sonata III oraz CM Centurion dobre wybory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupie tansza bude, bo wole za zaoszczedzone pieniadze kupic lepsza grafe.

Tak wiec NSK6000 od Anteca to jedna opcja.

Druga opcja CM Centurion 532 lub 534, ale 532 jest wiekszy wiec chyba bedzie lepszy...

 

Co z tych dwoch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupie tansza bude, bo wole za zaoszczedzone pieniadze kupic lepsza grafe.

Tak wiec NSK6000 od Anteca to jedna opcja.

Druga opcja CM Centurion 532 lub 534, ale 532 jest wiekszy wiec chyba bedzie lepszy...

 

Co z tych dwoch?

Lian Li PC-7 SE-B III, to że jest lekka i aluminiowa nie ujmuje jej zalet a wręcz przeciwnie, jest bardzo dobrze wykonana, wygląda dużo lepiej niż szare smutne blaszaki Chiefetc, Antec, itp..., jest bardzo dobrze przemyślana a jeżeli zastosuje się byle jaki wiatrak to i ołowiana obudowa nic nie pomoże :mur: Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie nowy Lian Li PC-7S :) Calkiem ladna cena (po 84€ widzialem) i nawet niebrzydka :)

 

Link

konstrukcja od Lian Li PC-7 SE II ze zmienionym panelem przednim, nie ma amortyzacji dysku w koszyku lepiej brać Lian Li PC-7 SE III Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe blaszaki mają swoje "zady i walety" :)

Zdecydowanie nie polecam kupowania budy aluminiowej z cienkich blach bo będzie to kompletna porażka, moja np. jest z 2mm aluminium cała i żadne drgania nie wchodzą w gre ...

 

Co do budy to miałem/widziałem już parę zestawów na Elite 331 i nic w nich nie drgało <-- dlaczego ją polecam? bo jest najtańsza :)

 

Co do Centuriona 532 to nie polecam bo była średnio wykonana (np. odpadały plastykowe zatyczki na szczycie "kolumn" )

Zdecydowanie lepsza jest 534, w szczególności cała czarna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li PC-7 SE III nie jest taka zla, ale jesli czesto grzebiesz sie w obudowie to lepiej rozejrzec sie za czyms wiekszym.

Co do drgan... dwie barki nie robia na niej wrazenia ;)

Scianki moglyby byc troszeczke grubsze i lepiej spasowane z reszta obudowy, przez jakis czas byl jeszcze slyszalny pewien pisk w chwili poruszenia obudowa, ale juz to jej przeszlo.

Drugi raz bym jej nie kupil, wolal bym dorzucic troche kasy i kupic wyzszy model od Lian-Li albo Antka P182 (Stacker z lekka mnie odstrasz swoja stylistyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li sobie odpuszcze, wole dolozyc do grafy...

Jednak Antec NSK6000 jest raczej lepszy od Centuriona 534. Jest szersze, ma 21cm a wiec wszystkie chlodzenia wejda, Centurion ma 20zm szerokosci.

 

Czy do Anteca NSK6000 wejdzie jakis 8800GTX lub HD2900XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lukales na Soprano DX?

to nie to zwykle soprano lecz DX które bazuje na Tsunami...

różnica taka ze z przodu jest wiatrak 140mm, no i z tylu 120 a na bok mozna sobie jakaś cicha 90-tke według uznania zapodać...

do tego buda jest o 3 cm dłuższa czyli przystosowana pod serie kart 8800GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...