Skocz do zawartości
mato22

Wc I Problemy Z Temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów :)

 

Problem taki jak w temacie.

A co Byście nie marudzili napiszę jakie mam podzespoły które sprawiają jak na razie niemiłe zaskoczenie.

 

Pompeczka - Black Water 2

Chłodniczka - BW ADVANCED 122 rev 2

Wężyki 8/11 cellplasta bodajże

I bloczeka na CPU w postaci D-teka FUSION

Na chłodniczce jak na razie 1*Fander 120mm i jakiś noname który praktycznie nic tylko sie powoli kręci jak karuzela - prowizorka bo z 2ma ładniej chłodniczka wygląda razniej fanderkowi jest :)

Pasta na procku to znany nam wszystkim AS5

 

A problem cóż temperatury w idle sa na poziomie 42 -39 stopni po włączeniu orthosa wzrastają do 48 :(

A co najciekawsze to to że wszystko było by znośne wiedząc że jest to procek podkręcony do powiedzmy 3400 a to jet teraz tylko e6300 conroe puszczony na def. czyli 1866...

 

Jeśli macie jakieś wskazówki dla mnie bądź mieliście podobną sytuację to proszę o pomoc w zwalczeniu tych temperaturek bo krew mnie zalewa jak patrze że na Thermalrighcie miałem podobne temperatury...

Pozdrawiam.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba norma, nie? WC dopiero przy wiekszych obciazenia ma znaczna przewage nad ac

No właśnie nie wiem wszyscy podają jakieś temperaturki poziomu 32 w idle 42 w stresie i to na wyśróbowanych taktowaniach... (przegladałem galerie)

I tu jest własnie problem że przeważnie użytkownicy mają po kilka bloków a ja posiadam jak na razie jeden...

Teraz mam procka puszczonego na 3150 1.325volt i temp w idle 47-44 a w orthosie do 56-8 to juest chyba troszkę nieodpowiednio??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Blok dociśnięty na maksa - może jego ustawienie jest cos nie tak bo dałem bloczek w poprzek - napis z boku. wiem trywialne ale piszę bo chcę wszystko wyeliminować.

2. Układ odpowietrzony idealnie. Chłodniczka obracana dookoła itd wszelkie kompinacje alpejskie się z nią działy wiec jest na 100% odpowietrzona jak również i cały układ.

3. No właśnie co do tego nie jestem pewien. bo mam starą obudowe codegana i jak to człowiek z pomyślonkiem - powierciłem wiertełkiem 8mka górna część obudowy. Zrobiłem krateczkę - 1cm\1cm i w miejscach przecięcia się linii znajduje się teraz dziurka. Może te otwory są za małe i to powoduje mniejszą wydajność całego układu??

4. co do krzywej czapy to mało prawdopodobne bo na moim byłym thermalrighcie było wszystko w porząsiu. Na dodatek jak zmieniałem ustawienie bloku na cpu - odkręcałem go i ponownie dokręcałem to po odczpieniu go od cpu (pasta troszkę zlepiła) była idealnie rozsmarowana powierzchnia.

 

Jaka tę powinna być na takim procku z takim zestawieniem sprzętu??

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tylu plyty masz jakis backplate? Nie wygiela Ci sie cala plyta glowna przez zbyt mocne dokrecenie bloku?

Niestety nie posiadam backplate. A płytka na pewno sie wygięła ale jak bardzo to nie wiem bo bloczek przykręcałem w srodku obudowy gdzie już na płycie miałem nakręcone te śruby mocujące.

Teraz mam puszczonego orthosa na 1h15min i jest temperatura 56 stopni.

Hmm moim zdaniem coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewny jesteś żę bacplate coś da??

Jako użytkownik tego d-teka, bo chyba nim jesteś co wynika po zdjęciu to po daniu backplate o ile dobrze kombinuje jest lepszy docisk i wtedy automatycznie tempy spadają du dołu...

A to co pisałem - o otworach w obudowie, może też troszk e one powodują spadek wydajności??

Muszę to jakoś rozgryźć bo to mi sen z powiek zdejmuje... :\

 

Edit - tempy w pokoju teraz mam koło 26-7 stopni ale to jest tylko moje odczucie. niestety brak termometra w pokoju na dzień dzisiejszy.

no a temp procka już bez zmian stres prawie 2 godziny i temp 56 na 3150 1.325. e6300 coroe

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos na pewno da - nie zniszczysz plyty glownej i poprawisz dociska bloku do procesora. Fotka nie jest moja - krazy po forach jako przestroga dla uzytkownikow. Ja razem z Fuzionem kupilem od razu backplate.

 

Gdzie masz umiejscowiona chlodnice? W budzie czy na zewnatrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos na pewno da - nie zniszczysz plyty glownej i poprawisz dociska bloku do procesora. Fotka nie jest moja - krazy po forach jako przestroga dla uzytkownikow. Ja razem z Fuzionem kupilem od razu backplate.

 

Gdzie masz umiejscowiona chlodnice? W budzie czy na zewnatrz?

Chłodnica jest w budzie. Dokręcona do górnej podstawy buby. Natomiast w tej podstawie jest szereg umieszczonych otworów.

No to backplate trzeba kupic jak sie na zjazd do wawki pojedzie (uczelnia)

Dziś zmienie płyn na 60:40 borygo eko woda - podoba mi sie zielony kolor :)

I przepuszczę przez chłodniczkę i blok parę atmoswerek co bym był pewny że tam nic nie siedzi. Nowe ale kto wie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietach - buda jest otwarta. Więc o powietrzu i jego niedostępności na pewno nie ma mowy.

 

Bartolmius - mam otwartą obudowe.

 

K4ne niestety mam układ zamknięty więc niestety nie mam takiej możliwości..

 

Dziś złoże jeszcze raz układzik i nie dokręce chłodniczki do budy. Tak sprawdzę czy to właśnie wina tych otworków.

Teraz idle 46- 42 odpowiednio pierwszy i drógi rdzeń. na częstotliwości 3324MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego skoro masz tam tylko dwa wentylatory

ja mam 10*C różnicy miedzy wentylatorami na full a na minimum

Aha no to powoli sie wyjaśnia. Skoro tak to samo wyjęcie chłodnicy z obudowy powinno pomóc?? Pytam dla ścisłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma ze jeden ma inna temp niz drugi. Uroki 2rdzeniowek i schematu ich pracy itd....

Heh spotkał sie ktoś z forumowiczów z czymś takim jak ja na wodnym chłodzeniu?

Tzn z takimi temperaturami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi??

Takimi ze jeden rdzen ma inna tem niz pozostale??

Czy z tak wysokimi??

Tak wysokimi na zestawie chłodzenia wodneg.

W sumie na AC miałem bardzo zbliżone temperatury..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie kręcony e6300 ma obecnie na obu rdzeniach 31stopni.

No właśnie a ja mam 10 stopni więcej...

I gdzie tu tkwi problem?

Zielonego pojęcia nie mam...

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

A właśnie Misyo ile maja prędkości obrotowej wemtylki na twojej chłodnicy?

I jaką masz pastę na procku nałożoną?

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zostało napisane...

 

Źle blok założony (za dużo pasty/krzywa czapa/cokolwiek innego)... zainstaluj jakiś termometr do wody nawet akwariowy i dużo się dowiesz...

Jak temp wody jest stosunkowo niska (przy tych taktach w idle jakieś 28-29 stopni przynajmniej tyle u mnie ma) to właśnie przy połączeniu proc/blok tkwi problem.

Jezeli woda ciepła - układ nie oddaje na zewnątrz wystarczająco dużo ciepła... Wywal na próbę chłodnicę na zewnątrz...

 

Pasta - CLP

2xAkasa na jakieś 9-10V ale to na "oko" - nieskalibrowany potenciometr jeszcze ;P

 

Pokaż fote układu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to czekam na Twoją fotke. Co do termometra to musze się najpierw zakupić w rezik by było gdzie go włożyć...

Chyba że macie jakiś prosty sposób na zrobienie takowego?

Aha chłodniczka już ma swobodny przewiew i tempy spadły delikatnie o 1-2 stopnie.

Dodam że teraz już nic nie zmienia podkręcenie potencjometra (zwjększenie rpm) - nie widać zmiany w temperaturze a jak jest to o 1 stopień.

Widocznie pozostaje tylko połączenie styku procesora z bloczkiem.

Ale gdy zdejmuję bloczek to widać że praktycznie idealnie przylegał, ale w sumie tylko tu można doszukiwać sie taj straty wydajności??

A i jeszcze jedno. Róznica między stres a orthos jest teraz bardzo mała bo zakrawa o 3 stopnie więcej pod obciążeniem a więc jest 44 stopnie w load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie kręcony e6300 ma obecnie na obu rdzeniach 31stopni.

e2140 @ 3,2GHz @ 1,41v... POKOJ nasloneczniony... Idle 33*C Load (orthos) 58*C...

 

Blok Misia15go + BIX3 B-)

 

I co Wy na to :)... Bo ja uwaam ze tempy sa normalne :rolleyes:(mowie o odczytach z DIODY procesora)... bo z plyty odczyt pokazuje kolo 42-45st

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura miedzy idlle a stres mało się różni to być może u ciebie idlle nie takie całkiem idlle - może jakiś proces działa w tle i jest obciążenie procka w kilku - kilkunastu procentach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...