Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Help... Zainstalowałem sobie tą grę, włączam a tu ścinki co chwilę :blink: Wszystko ustawiło się samo na max, nic nie zmieniałem, a co ciekawe benchmark chula jak trzeba, liczy średnio 42 fps... Ramu na pewno nie brakuje, przynajmniej na początku, użycie około 2,5 gb. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz ustawienia.

U mnie na średnich detalach grało się na granicy płynności. Ty masz tylko lepszego proca do tego tytułu.

edit: Podkręć też procka.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wszystko na minimum, to samo.

To chyba nie jest problem z samą wydajnością.

I chyba zostałem źle zrozumiany :) Te ścinki wyglądają tak, że jest chwila gry ok,a gdy zacznę się przemieszczać (czy to autem czy pieszo) zaczynają się takie chwilowe ścinki co jakiś czas. Nie ma tego gdy np. zatrzymam się i zacznę palić gumę. Pomiędzy nimi gra jest płynna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wręcz przeciwnie, nie zalecane. Patche 1.0.6 i 1.0.7 są beznadziejne. Najlepszy jest 1.0.3, ew. 1.0.5.

 

U siebie gram w 3200x1800 (downscaling do 1600x900), mam swapa na ramdysku, nie ma żadnych przycinek (no, raz na pare/naście minut sie coś trafi). Tekstury medium, suwaki na 50, reszta na max.

 

Jak swego czasu grałem na 4 GiB RAM-u to po parunastu minutach gra zaczynała ciąć, z czasem coraz bardziej, właśnie jeżdżąc po mieście. Silnik streamuje obiekty na bieżąco, konsolowy ficzer mający na celu zwiększenie wydajności. Gra intensywnie oprócz RAM-u wykorzystuje także właśnie plik wymiany.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, chociaż tyle :) Ale to i tak całe 50mb :lol2:

Tak sobie to wszystko przemyślałem i wysnuwam wniosek, że to być może dysk jest problemem. Skoro gra cały czas mieli plikiem wymiany, a mój dysk (z podpisu) jest nie dość, że leciwy, to jeszcze ata100, więc może po prostu nie wyrabia...

Z drugiej strony grając w Crysisa nic nie przycina, jedynie na początku gry widać jak część tekstur się jeszcze wczytuje. Doczytywanie dodatkowych elementów typu kamienie nie powoduje czegoś takiego jak w gta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zrobiłem w końcu to porównanie trzech wersji gry. Jak sie komuś chce to może przeczytać też opis, choć sporo z tego pisałem już na forum.

 

Do ściągnięcia, lepsza jakość niż na YT - Download GTA IV PC - patches comparison and visual glitches.mp4

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=aqa9qC-Iw4A

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiesz, nie chce być chamski, ale choćby tytuł filmiku mówi czym jest robiony downscaling, nie mówiąc już o opisie. Nie raz też już to opisywałem w temacie, a jest to banalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dla tych wszystkch, którzy maja okazje kupic tanio GTA 4 a mają słaby komp i się zastanawiają czy kupić.

Jednak ta informacja jest tylko dla tych co chcą posłuchać genialnego radio i komentarzy w nim, pojeździć po mieście bez żadnych fajerwerków, czy przejść sobie misje jakie się ukrywają w tej gierce.

Ale do rzeczy

 

mam kompa:

 

Athlon X2 3600 Brisbane @ 2,85

Galaxy 7900 GS 600/800 @680/850 - 256 MB ;) - sterowniki najnowsze 268 czy jakośc tak.

Ramy 2gb 5 4 4 4 12 16 (przy 4,4,4,4 pika płyta:)

a w 3d smarku 06 mam 5200ptk

 

GTA 4 chodzi mi tak około 25 fpsów a spada do 20 przy większej ilości aut czy ludzi

 

ale ale przy rozdzielczości 800x600 low low low :)

 

Jednak aż tak źle to nie wygląda, jakbym mogło sie wydawać - wiadomo rewelacji nie ma ale i tak miodność z gry rekompensuje za braki w grafice:)

Myślałem, że będzie duzo gorzej.

 

Jednak teraz Harry Lloyd pisze że 7kma patch jest gorszy od 3-ki? Szczerze to po zainstalowaniu właczyłem bez patcha to była tragedia, a teraz po 7mce duuuża poprawa.

 

Jednak można zrobić deaktualizację do 3-ki, aby zobaczyć jak to wygląda?

 

EDIT

 

poustawiałem trochę i mam na 1024 x 768 i chpodzi płynnie 20 do 24 min 10 FPS ale to juz w skrajnych przypadkach:)

 

najważniejsz że grywalne:)))

 

nie sądziłem, że na tkaim kompie można, ale przeszedłem parę misji i można:)

 

Super gra rewewlacja, bardzo ciekawe dialogi i charaktery!

Edytowane przez miras19
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 to dobry przykład zerowej optymalizacji, w Full HD chodzi płynnie tylko na sprzęcie z najwyższej półki. Ja musiałem podkręcić swojego GTX 480 żeby móc grać z ENBseries, bo po odpaleniu kilku opcji miałem 18 fps :P

 

@Harry Lloyd: Pobawiłem się tym ENBseries, fajna sprawa. Sorry za głupie pytanie wcześniej, mogłem to sprawdzić.

Edytowane przez Nicolass
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTA IV w wersji 1.03. Gra co około 2 minuty minializuje się do paska, mogę ją zmaksymalizować i działa... Co moze byc na rzeczy ?

 

 

EDIT:

Okazalo sie ze ktorys program z traya wolal o focus, bo po zamknieciu kilku problem znikł. Dziwne, w innych grach sie to nie objawiało ;)

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam :

Pentium 4 3.6 GHz

ATI HD 4600 512 MB

1 GB RAM

Windows XP SP3

 

GTA IV chdzi mi na 15-20 FPS (z commandline i RealizmIV) ale problemem

jest zanikanie tekstur; czasami zamiast drogi jest szara plama i wszystko znika oprócz samochodów (bez ludzi same jeżdżą LOL) i drzew. Co zrobić aby mi nie znikało ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sam sobie odpowiedziałeś. Jedna z najbardziej wymagajacych gier, a ty z takim kompem podchodzisz. Pomijając resztę, to 1 GiB RAM-u to żadnej grze nie wystarczy. Ta ma wyjątkowe zapotrzebowanie na pamięć systemową, czego tam nie zmieści ładuje na swapa, a swap na HDD muli. W tej grze pomijając że tnie to właśnie są doczytki obiektów. Z detalami graficznymi też mogłeś przesadzić, bo 512 MiB to malutko.

 

U mnie na średnich detalach przycinało po dłuższej grze na 4 GiB RAM, a wysokich detali to nawet nie moge włączyć ze względu na grafe (szczególnie jak gram w 2720x1536 z downscalingiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Trzeba przyznać że powoli to idzie. Spodziewałem się że kolejne części dostaniemy w miare szybko, bo na pewno je łatwiej zrobić mając gotowy silnik (ładnie już zoptymalizowany w MCLA i RDR) i doświadczenie w robieniu IV. Tak jak Vice City i San Andreas wychodziły szybciutko, a nowej zawartosci była cała masa, tylko od technicznej strony nie wiele sie zmieniało. No ale miejmy nadzieję, że najpóźniej w przyszłym roku coś wyjdzie, o samą grę się nie boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja nie korzystam z żadnych poza downscalingiem, bo nie ma nic co by dla mnie grafike polepszało. Pytaj qqrydzę jeśli lubisz żółto-biało-czarną świecącą grafikę, on wrzucał screeny swego czasu, a ostatnio sie chyba pojawiły jakieś paczki iCEnhancer czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest finalna wersja 1.25. Aż sam przetestuję, bo na niektórych filmikach (i tych screenach) to wygląda całkiem fajnie. Na innych mnie strasznie irytował kontrast tekstur, i tragiczny bloom. Zobaczymy jak tutaj. Mam też nadzieje że można to jakoś sensownie konfigurować.

 

GTA4-Mods.com - Grand Theft Auto 4 car mods, tools, and more!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...