Skocz do zawartości
S1Sweet

Napięcie 12v -> 13.08 :/ Zasilacz...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie dowiedziec od czego jest to napiecie ??

 

Sprawdzalem miernikiem napiecia i wyszło mnie coś takiego...

 

3.3v -> 3.37 bez wzgledu na to co by sie działo

5v -> 5.07 norma, 4.97 stres... czy nie powinno byc na odrót ??

12v -> 12.4 / 12.5 norma,12.7 do 13.08 stres i cały czas lata w tym drugim zakresie :/

 

vcore 1.60 według everesta i cpu-z

 

zasilacz to wspaniały codegen 300W 300x1 :) co prawda chodzi juz ze 3 lata(nie wiem czy z takimi napieciami) ale moze juz jego koniec jest bardzo bliski...

 

chciałbym sie dowiedziec jak bardzo powinienem sie zaczac martwic... zaniepokoilem sie dzis gdy nie moglem wlaczyc kompa bo nim sie do windy zaladowal robil zwis.. dopiero po odlaczeniu cd-romów odpalił, nie wiem czy ma tos wspolnego z tym ale z podlaczonymi nie chciał odpalic :D teraz niby chodzi normalnie...

 

prawdopodonie uslysze zeby wymieniac zasilacz i miec swiety spokój z ta "puszka pandory" wiec wybralem juz kilka opcji:

 

http://zenfist.pl/pID/784.htm wydaje mi sie ze ten by byl najbardziej odpowiedni...

http://zenfist.pl/pID/1027.htm

http://zenfist.pl/pID/1331.htm

http://zenfist.pl/pID/1095.htm

http://zenfist.pl/pID/1093.htm

 

chciałbym abyscie pomogli mi wybrac jakis dobry zasilacz ktory nadawal by sie do mojego kompa... (no chyba ze jednak nie trzeba :) ) oczywiscie wiem ze czym droszy/mocniejszy tym lepszy ale uwazam ze jakis prawdziwy 350W juz powinien CHYBA wystarczyć :) mój komp to:

pentium 4 2.8@3.0

ram = 768

ati 9200se + vga silencer ac rev3.0 czy jakos tak z napieciem pobranym z molexa

stacja dyskietek i hdd 80gb

dvd-rw + dvd i chciałbym jeszcze podlaczyc cd-rw... nie mam narazie kasy kupic jednego dobrego napedu, mam 3 i kazdy robi to co jeszcze potrafi, jeden nagrywa, drugi odczytuje dvd, a 3 odczutyje "bardziej wyeksploatowane" cd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro mozna dostać coś tańszego i w dodatku w pełni wystarczającego na miare takiego kompa. Ostatnio sam sprzedawałem Neoteca v4200 za 60 czy 70, tylko went już pierwszej świerzości nie był, ale to kwestia 10-20 dla wrażliwszych uszu. Tagany maja chore ceny na allegro. Antec'i mozna tez tanio dostać i w dodatku z takich zasiłek to najlepsze wybory. Ciche, mocne i stabilne. Power by CWT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey HK 350AP ma stałe 24 pinowe zlacze ATX więc odpada...

 

Stary, bierz jakas Delte za 30zl z allegro i bedzie az nad to.

ale podobno z takimi zasilaczami to jak na loterii...

 

hm... to moze podpowie mi ktoś jaka moc wystarczy abym mógł czuć sie bezpiecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 piny zawsze wolne mogą zostać. Są również przejściówki...

 

Loteria jest z Fortronami. Z Deltami jest znacznie lepiej. Silver Powery, Pentagramy itd odpuść.

 

Jaka moc? 300 dobra już by bez zająknięcia uciągnęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystki nowe zasilacze poza HuntKey HK-350AP maja dopinane 20+4 pin. A moc jak codegen 300 dawal rade to sam sobie odpowiedz. Wazne alby zasilacz byl dobrej jakosci mial komplec zabezpieczen. Zmieniaj czym predzej kolega nie zdąrzyl na czas. Jak poczujesz dziwny zapach to znaczy ze i ty nie zdarzyles :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to wspaniały codegen 300W 300x1 :) co prawda chodzi juz ze 3 lata(nie wiem czy z takimi napieciami) ale moze juz jego koniec jest bardzo bliski...

 

chciałbym sie dowiedziec jak bardzo powinienem sie zaczac martwic...

Powinieneś sie cieszyć że Twój komputer przetrwał 3 lata w wietnamie ;)

 

Napisz lepiej ile masz zamiar kasy na to wydać, to porady będą konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystki nowe zasilacze poza HuntKey HK-350AP maja dopinane 20+4 pin.

Starsza rewizja Huntkey'a HK miała rozpinaną wtyczkę 20+4 pin.

 

Powinieneś sie cieszyć że Twój komputer przetrwał 3 lata w wietnamie ;)

Niektórych Codegenów nie da się zagiąć przez ładnych kilka lat, ale zawsze jest ryzyko, że w pewnym momencie coś im się odwidzi i zrobią to, do czego zostały stworzone :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś sie cieszyć że Twój komputer przetrwał 3 lata w wietnamie ;)

 

Napisz lepiej ile masz zamiar kasy na to wydać, to porady będą konkretne.

około 150zł... no chyba ze juz mus to chcialbym zeby starczyło 200zł z przesyłką :wink:

 

moglby byc tez troszke cichszy zasilacz bo przy obecnej *elektrowni to spać nie idzie :/

*elektrowni poniewaz słychac jak prad przeplywa :) jakbym sie troszke podszkolil to bym natezenie na podstawie słuchu mógł odgadywac :D

 

wiem ze zasilacz wystarczy mneijszy ale jak juz pisalem beda 3x napedy, mozliwe ze dojdzie jeszcze jeden hdd bo 80gb to juz troszke mało :/ caly czas mam podlaczone 3xusb niekiedy dochadza jeszcze 2x.. i kto wie co tam mi sie jeszcze za chce, moze bede chcial z czasem lampke do kompa podlaczyc :rolleyes: :lol2: :D

 

poprostu chcialbym aby w razie czego, jakiejs rozbudowy czy cuś starczył ten zasilacz na jakis czas... komp jest cienki strasznie i mozliwe ze bedzie z czasem robiony jakis upgrade... jak patrze na ten napis: "CODEGEN 300W" to mnie strach oblatuje i wolałbym miec teraz jakąś 4 na poczatku :) jak niebedzie bo mam kasy za mało to sobie nalepke przykleje 500W :lol2:

 

edit: odpaliłem własnie jakis "System Stabiliti Test" w everescie z fsb zmienionym z 133 na 143(2.8@3.01ghz tak zazwyczaj chodzi) i miernik podał w pewnym momencie 13.12 :/

wydaje mi sie ze około 13.30v juz nie raz było na tej zasilce... moze jednak codegeny sa niedocenione i sa nieznisczalne :rolleyes: :ph34r: :mrgreen: obym tylko nie musial testowac tego na wlasnym kompie :)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl juz temat zasilki do 150 zl zajrzyj tam nie mozna powielac w nieskonczonosc tematow

Dziekuje za zwrócenie uwagi i dbanie o wygląd forum :)

przejrzalem juz ten temat nim napisalem temat :) ale pytałem wpierw o co innego, do czego słuzy napiecie 12v bo inne sa w normie, wiec jako laik nie wiedzialem jakiej odpowiedzi mam sie spodziewac... moze typu: 12v odpowiada za zegarek systemowy i nie patrz na ten parametr :unsure: :) równiez dowiedzialem sie ze nie potrzeba mi wcale az tak mocnego zasilacza, wazniejsze aby był z prawdziwego zdarzenia :) firm jest sporo i nie ukrywam ze mam lekki metlik w głowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie do 150 to ciezko. Sensownym wyborem wydaje sie Amacrox Warrior AX400-PNF 125 zl lub mocniejszy Amacrox Warrior AX450-PNF 159zl ostatecznie ale nie koniecznie Modecom MC-350ATX 2.0 PFC. cos by tam jeszcze wynalazl ale nic nie przychodzi mi do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie do 150 to ciezko. Sensownym wyborem wydaje sie Amacrox Warrior AX400-PNF 125 zl lub mocniejszy Amacrox Warrior AX450-PNF 159zl ostatecznie ale nie koniecznie Modecom MC-350ATX 2.0 PFC. cos by tam jeszcze wynalazl ale nic nie przychodzi mi do glowy.

około 150zł... no chyba ze juz mus to chcialbym zeby starczyło 200zł z przesyłką

pisalem ze jak bedzie cos do czego na prawde warto dolozyc to do 200zł jestem w stanie przeznaczyc :)

przeanalizowałem troche zasilaczy z zenfist.pl i metoda eliminacji zostały mi 3 takie zasilacze:

http://zenfist.pl/pID/1027.htm

http://zenfist.pl/pID/1450.htm

http://zenfist.pl/pID/1093.htm tutaj test wydaje mi sie ze pentagram jako chyba dosc nowa marka zasilaczy wcale nie odbiega od konkurencji test wyszedł calkiem pomyslnie :)

 

tyle ze Asus podobno tez jest bardzo dobry... co do tego Amacroxa to wiem tylko ze duzo osob go poleca, znaczy musi coś w tym być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A-45GA = Chieftec GPS 450W (głośna zasilka).

Ten Pentagram całkiem fajnie trzyma napięcia... Tanie Topower'y/Tagan'y - tylko dla fanów firmy :P.

Za ten hajs można mieć jednak zasilkę Huntkey'a:

http://www.exmod.pl/?p=productsMore&iP...V.2-550W-czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A-45GA = Chieftec GPS 450W (głośna zasilka).

Ten Pentagram całkiem fajnie trzyma napięcia... Tanie Topower'y/Tagan'y - tylko dla fanów firmy :P.

prawdopodobnie bedzie pentagram :)

huntkeya nie chocby dlatego ze wszyscy go polecaja i pisza jaki jest swietny... pewnie i maja racje ale wole byc troszke odmienyy... dlatego mam codegena 300x1 ktory rowniez swietnie trzyma napiecie dowód:

Dołączona grafika

a powaznie to chodzi tak prawdopodobnie juz troszke ponad 3 lata i... i wciaz dziala więc brawa/chwała mu za to :)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....Z zawyżoną mocą na tabliczce.

w tym pentagramie ?? ;(

ale czy warto chociaz wydać na niego te 190 zł... czy w stosunku cena/jakosc powinien byc sporo tanszy...

chcem juz zamówić jakiś ale wciaz sie wacham który bedzie dobry... chciałbym po prostu najlepiej jak tylko mozna wydac kase...

 

czyli ten huntkey jest az tak dobry ze pentagram nie stanowi zadnej konkurencji dla niego...?? czytalem 2, badz 3 testy o tej 460 i wyszły dosc pozytywnie...

a moze coś takiego bylo by najlepszym rozwiazaniem: http://zenfist.pl/pID/265.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Pogadaj z zenfistem i niech puści tego huntkeya 350AP za 200zł [; Jest bez konkurencyjny moim zdaniem w cenie do 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Móiwłem o LC power a nie o pentagramie.

aha, no to spoko, to biore Pentagrama :) Widziałem Benito ze pare razy tez pozytywnie wypowiadales sie o tych zasilaczach wiec ma to rowniez BARDZO wazne znaczenie... )

 

________

zamuwilem juz pentagrama ale chyba sie zapasy skonczyły akurat :/ nie wiem jak bardzo pradozerne sa swiatelka do kompa ale wziolem sobie tez dwie katody do podswietlenia podwysza troche napiecie na zasilce zeby nie bylo za niskie :) i na dniach bedzie robiona scianka z plexi :)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz delte http://www.allegro.pl/item207402801_zasila...w_fv_od_ss.html

 

kupowalem ja 3 razy i jest ok cicha i ladna :]

 

a za reszte kup sobie ramu czy czegokolwiek ( grafe )

jutro zawita u mnie kurier z pentagramem... :)

 

co do reszty to wszystko w swoim czasie... nastepna bedzie grafa i ram ale to dopiero jak bedzie nadmiar kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja juz mam :) własciwie od kilkunastu minut... bo dopiero teraz przyniósł kurier :-)

pozwole sobie zamiescic fotke... czyt. musze sie pochwalic :lol2:

 

Dołączona grafika

 

co prawda zasilacza nie widać... ale i tak jest imo ładnie :D

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...