Skocz do zawartości
AlienMks

Karta Graficzna Do 300 Zł ! Pci-ex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ostatnio uzbierałem trochę kasy i planuje kupno karty graficznej. Mam na to ok 300 zł. Na początku myślałem że kupie coś taniego pokroju 6600GT/7300GT tak aby gry sobie płynnie działały na średnich detalach przynajmniej. Teraz mam trochę więcej funduszy i pomyślałem że kupię coś lepszego. Sprawdzałem allegro i zobaczyłem że za 300 zł można kupić już 7600GT więc brzmi nieźle. Nie wiem tylko czy moje pci-ex x8 nie będzie ograniczać tej grafy i czy zasilacz wystarczy. Chcę coś kupić bo nie mam zamiary dłużej się męczyć na zintegrowanej grafie. Co możecie mi polecić do tych 300 zł ? A może jest coś tańszego i równie wydajnego ? Pozdrawiam i z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze warto rozważyć cos takiego:

http://www.allegro.pl/item206907745_gainwa...56mb_pasyw.html

co prawda GF 8500GT nie grzeszą wydajnością ale 7600GS na stanraddowych taktowaniach tez nie grzeszyły ;) karciocha ma takty 600/1200 więc powinna nawet dawac rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 7600gs Sonic od Palita :) x8 Pci-ex obniży pewnie jej wydajność o okolo 10% . Za zaoszczędzoną kasę można jeszcze mobo zmienić ;)

Ja bym się nie spodziewał raczej żadnego spadku wydajności. Dopiero coś pokroju 7900GS-GT mogło by odczuć PCI-E x8. Ja bawiłem się 7600GT na PCI-E x4 i wydajność nie odbiegała zbytnio od PCI-E x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyście dać jakiegoś linka ? Bo jak patrzę na aukcje to widzę 7600GT już za 270 zł a 7600GS za 280 ten Palit SONIC więc coś tu jest dla mnie nie tak. A nie chcę kupić przez pomyłkę badziewia.

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item205044632_palit_7600..._pci_e_box.html

http://allegro.pl/item206654981_palit_gefo..._dvi_pci_e.html

http://allegro.pl/item206789641_palit_gefo...e_2nssonic.html

 

Zwróć uwagę na to żęby to był SONIC z pamięciami DDR3 i nic innego nie kupuj, ogólnie nie ma ich tak wiele

 

A 7600gt dlatego tańszy bo na ddr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma 7600GT na ddr2 ;)

No masz rację, sorry

 

AlienMks kupisz co zechcesz, ale radzą Ci to nie sprzedawcy ziemniaków, czy wideł ale ludzie którzy się znają i mieli takie karty. Uwierz mi jak mówią że 7600gs to znaczy że jest lepsza, poszukaj w tematach o tych kartach jak jesteś bardzo dociekliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem , dorzucić jakiś wiatrak do tego cichy i było by całkiem wpożo. Może nawet jakieś oc by sie dało z dobrym nawiewem.

Aczkolwiek sam posiadam palita 7600gs @ 600/1500 bez niczego, za 285zł ze sklepu.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Soprano przecież wiem że każdy mi to dobrze radzi, ale skoro za tę samą cenę mogę mieć kartę lepszą, która może jeszcze trochę się podkręci to trudno się zdecydować. Proszę pomóżcie mi bo zaraz zejdę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale bardziej mnie ciągnie do 7600GT no chyba że byłaby różnica 70-50 zł na rzecz 7600GS, ale 15 zł. A zasilacz to ten

Zasilacz w takim razie ok :) (nie wiem czemu wydawalo mi sie ze w sigu masz 400, a nie 350 . Nawet stamtad kopiowalem nazwe i na allegro wklejalem ;) )

 

Bierz 7600gs. Moze jak szkoda ci $$ to uzywki poszukaj :) ( czesto na forum sprzedawana jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kasy mi nie szkoda. Chce przeznaczyć max 300 zł i na tyle jestem

nastawiony. Ale 7600GS to kosz w granicy 290 a znalazłem fajnego 7600GT z pasywnym chłodzeniem za 300 zł, a cisza jest dla mnie ważna. Sam nie wiem co mam zrobić. Z drugiej strony boję się że po wakacjach albo troszkę później jak już wejdą gry na dx10 i karty zaczną sie wysypywać to dużo stracę na odsprzedaży karty (ponad 50%). Ten jest moim faworytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 7600gt po oc bedzie slabszy od 7600gs po oc raczej. Nawet jak teraz kupisz nowa 7600xx za 300zl, to sprzedasz ja max za 250 ;) Lepiej poszukac imho uzywanej. Jak bedziesz miec farta to znajdziesz za 220zl :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pasywne chłodzenie grzeje się strasznie. Ciężko ją podkręcić.

Generalnie radzę kupić jakąś sprawdzoną kartę - 7600GS od Palita i Galaxy ma naprawdę kupa ludzi, wiadomo czego się spodziewać po tych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż Galaxy 7600gs z Zalmanem i radiatorkami, bez modów śmiga na 625/1700 ;) (możliwośc sprzedaży przez allegro - ponad 300 komentarzy)

Imo nic lepszego za tę kasę nie kupisz, Jak coś to się odezwij na lol@smsnet.pl

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...