Skocz do zawartości
grygiel

Zawieszaja Się Wszystkie 3dmarki A Gry Chodzą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem własnie. postanowiłem wymienić kartę graficzną gf 6800 na gf7900GS przed wymianą myślę zrobie testy w 3dmark dla porównania obu kart , no zaczęły się problemy, na starej karcie jak i na nowej zawiesza się komp w pierwszym albo drugim teście w 3dmark 2001, 2003, 2005 i 2006, również w aquamarku starym, po prostu zamraża się obraz na teście i tyle lub przy ładowaniu kolejnego testu. Natomiast na grach jest ok, przykładowo nowy colin chodzi bez problemu nic sie nie dzieje, o co chodzi, nie mam pojęcia. Dzieje sie to na podkręconym kompie jak i na ustawieniach default, zasilacz mam chieftec 400W jego raczej nie podejrzewam , powypinałem dyski i dvd żeby zwolnić pare wat i jest to samo , dzieje sie to na nowej jaki na starej karcie , prime 95 chodzi bez problemu ,temp procesora w ten upał w strsie powiedzmy że jest w normie do 65 stopni. Czy pozostaje mi tylko system? Mam taka masę programów i konfiguracji i bardzo bym nie chciał od nowa wszystkiego robić, dlatego może ktoś coś poradzi na to, wiem że moge żyć bez 3dmarków ale jakoś nie daje mi to spokoju :D Co dziwne to to że najnowsze sterowniki z nvidi nie chcą się zainstalować pisze że coś tam niezgodny sprzęt z oprogramowaniem, chodzą jedynie oryginalne sterowniki z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem wszystkie 3dmarki ,zainstalwoałem na nowo tylko 2001 który wczesniej nie był instalowany wogóle, jest to samo, stery od grafy też odinstalowałem i zainstalowałem na nowo, pamięci nigdy nie kręciłem, no ale kurde gdyby to był sprzęt to by zwisał na grach, czy w prime95 tak samo, tak mi sie wydaje. A w tych 3dmarkach to jest róznie czasami od razu przy ekranie powitalnym robi zwisa ,ale zwykle w drugim teście, jedynie w 3dmarku 2001 powtarza sie zwis na 3 teście chyba z tym smokiem co fruwa na miastem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że podobnie jest w programie speedfan wiesza się przy próbie uruchomienia, a tak lubiłem ten program :cry:

 

cd..

Wieczorem zainstalowałem nowy system na innym dysku, wgrałem tylko stery od grafy i directx no i teraz to się już całkiem porobiło.

3dmark2001- zawiesza sie na trzecim teście

3dmark03 - przechodzi test

3dmark05 - zawiesza sie na początku testu

3dmark06 - przechodzi cały test

 

Teraz to już naprawdę nie mam pojęcia co jest grane i nie mam pomysłu co dalej robić, zapuściłem rano Prime95 będzie chodził cały dzień , może coś wyjdzie.

 

PS Temat do zamknięcia , nowa karta graf, galaxy 7900GS jedzie do serwisu ,przestrzegam przed tym modelem.

Edytowane przez grygiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...