Skocz do zawartości
-=Qroń=-

Bx-mod, Tualatin-mod Faq

Rekomendowane odpowiedzi

Hymh, to może jeszcze to, że vmod, tutaj zaproponowany na SA6 dawał +0.2V ale doszły mnie słuchy, że na innych mobo daje +0.1V (How?? Have no fickin idea). Pokombinuj z napięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymh, to może jeszcze to, że vmod, tutaj zaproponowany na SA6 dawał +0.2V ale doszły mnie słuchy, że na innych mobo daje +0.1V (How?? Have no fickin idea). Pokombinuj z napięciami.

Hym ale ja nie robiłem w ogóle VModa, chciałem tylko CPU odpalić zanim będę cokolwiek innego ustawiał a tu nic z tego. Próbowałem jeszcze nawet drutowania z tego schematu:

 

http://wiki.rom.by/images/0/0c/FCPGA_to_FCPGA2.gif

 

Co jak łatwo się domyślić nie dało żadnego efektu, kurde na necie pełno udanych modów na mojej mobo a ja ni cholery żadnego CPU nie mogę odpalić :/ Oczywiście płyta sprawna bo jak wkładam PIII 650 Slot1 łapie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rób jak mówię, daj mu te 1.7V. Nic dziwnego, że nie chce odpalić.

Skoro mówisz aby pakować 1.7v to tak zrobię choć kurde do def taktów aż 1.7v by potrzebował dziwne ;)

 

EDIT:

 

Nosz cholera... dalej d*#a... Zarówno 1.1A jak i 1.2 na obu przejściówkach na +0.2v dalej czarny ekran :/ Moda robiłem już chyba ze 100 razy a w 1.1A nawet wyłamałem nóżki aby mieć pewność iż nic nie styka tam gdzie nie powinno... No co robię źle...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz aby pakować 1.7v to tak zrobię choć kurde do def taktów aż 1.7v by potrzebował dziwne ;)

Inaczej. Jak płyta nie oferuje napięć rzędu 1.45 czy tam 1.5V (nie wiem ile nominalnie mają Twoje proce) to nie ruszy, dlatego trzeba przy nich pokombinować (swojego czasu nasz alchemik słowa :) - jonas nieźle z tym walczył... ale w końcu "zabanglało", chociaż on akurat Coppermine puszczał na płycie nie dającej nic poniżej 2.0V z tego co pamiętam). Poszukaj sobie tablicy napięć dla Tualatinów i pokombinuj. Stawiam właśnie na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc olałem całą to zabawę z przejściówkami poprostu miałem dość ;) Skołowałem sobie płytę na i815 i wszystko śmiga jak należy, no prawie... Mod na +0,2v daje mi zaledwie 0,1v czy są jakieś jeszcze mody na podniesienie napięcia ? Jak tak proszę grzecznie o jakiś schemacik bo na 1,55v nici z 1,6GHz (Tulipan 1.2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymh, to może jeszcze to, że vmod, tutaj zaproponowany na SA6 dawał +0.2V ale doszły mnie słuchy, że na innych mobo daje +0.1V (How?? Have no fickin idea). Pokombinuj z napięciami.

No więc olałem całą to zabawę z przejściówkami poprostu miałem dość ;) Skołowałem sobie płytę na i815 i wszystko śmiga jak należy, no prawie... Mod na +0,2v daje mi zaledwie 0,1v czy są jakieś jeszcze mody na podniesienie napięcia ? Jak tak proszę grzecznie o jakiś schemacik bo na 1,55v nici z 1,6GHz (Tulipan 1.2).

O ile się orientuję łączenie VID1 i VID2 w Tualatinie daje różne napięcia w zależności od domyślnego napięcia procka i tak:

- dla def Vcore 1.475V mamy +0.2V

- dla def Vcore 1.5V mamy +0.1V

Kiedyś gdzieś o tym czytałem - źródła nie pamiętam, a sam nie sprawdzałem. Jeśli ktoś może to potwierdzić empirycznie niech napisze o tym na forum.

 

-----

EDIT:

Znalazłem potwierdzenie na forum: temat Jaki Posiadacie Sprzęt? - Oczywiście Na Socket 370/1 post #140 by Burning. Mardok znajdziesz tam również mody na wiecej "papu" dla swojego procka.

 

Sorka, że tak podaję ale linkowanie bezpośrednio do posta chyba jeszcze nie działa jak należy.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję łączenie VID1 i VID2 w Tualatinie daje różne napięcia w zależności od domyślnego napięcia procka i tak:

- dla def Vcore 1.475V mamy +0.2V

- dla def Vcore 1.5V mamy +0.1V

Kiedyś gdzieś o tym czytałem - źródła nie pamiętam, a sam nie sprawdzałem. Jeśli ktoś może to potwierdzić empirycznie niech napisze o tym na forum.

 

-----

EDIT:

Znalazłem potwierdzenie na forum: temat Jaki Posiadacie Sprzęt? - Oczywiście Na Socket 370/1 post #140 by Burning. Mardok znajdziesz tam również mody na wiecej "papu" dla swojego procka.

 

Sorka, że tak podaję ale linkowanie bezpośrednio do posta chyba jeszcze nie działa jak należy.

Dzięki bardzo za informacje, jak będę miał trochę wolnego czasu spróbuje powalczyć jeszcze raz z tym "tulipanem" ;) Puki co aby mi się przejściówki nie marnowały dorwałem P3 1GHz Coppermina i posadziłem na mojej innej płycie MSI BXMaster też na 440BX na moim "serwero/ssaczu" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam bo nie moge stać bezczynnie że po zaizolowaniu 2 dodatkowych pinów bell1 i bell2 można uzyskać sprzętowe wymuszenie szyny fsb na poziomie 133mhz co jest niezwykle istotne w płytach z chipsetami via nawet na takich dobrych płytkach jak tuv4x które nie podstawiaja innych dzielników pci i agp podczas podkręcania ten mały modzik powoduje sprzętowe wyyszenie na płycie podstawienia dzielników pci agp fsb w stosunku 4:2:1 co w efekcie pozwala wykręcać celerona 1.0-1,2ghz od fsb 133 w góre :] ten mod jaki i bx mod spisują sie idealnie na moim cusl2-c(bp mod) ja użyłem kanelków z myszki a4tech z kabla 7 żyłowego (stare myszki z rolka tej firmy) to jak do tej pory najcieńsze kable jakich uzywalem do modowania :] 2 razy cieńsze od 40 żyłowego porównywalny do żył z taśm ata 100

 

mod działa dla celeronów na magistrali 66 i 100

 

pozdrawiam

A gdzie są te piny bell1 i bell2???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Płyta ASUS Cubx (i440BX), narazie jest PIII Coppermine 1000/133 1.75V, tak się właśnie zastanawiam czy jest sens pakować się w Tualatina PIII-S 1400/512/133/1.45V? Poręczniejsza byłaby zwykła przejściówka PGA => PGA2 (dostępne jest jeszcze takie coś?), choć najbardziej martwi mnie def. Vcore 1.75V, obniżenie tylko do 1.675V mnie nie satysfakcjonuje, z tego co policzyłem moc takiego Tualatina wynosiłaby ~43.34W, a nie chciałbym raczej zbyt przekraczać tej wartości którą ma teraz Coppermine.

 

Czy robił ktoś mod na 1.75 => 1.45V i czy takie napięcie by wystarczyło na tej płycie?

 

pozdrawiam

 

Edit: Doczytałem. Z tego co rozumiem ten mod na default daje 1,45V, tak jak chciałem :)

 

Przepraszam za zamieszanie.

 

/ http://www.frogge.de/pepper/tua/tuareport1.html

Edytowane przez Anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jak tutaj i nie mogłem odpalić tulipana 1.4 mhz pewne to wina mojej płyty glonej ale ja się bardzo nie znam podam jej parametry z Everesta

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 06/09/2000-i440BX-W977EF-2A69KF0KC-00

Nazwa płyty głównej FIC FB11

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 100 MHz

Przepustowość 800 MB/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali SDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 1:1

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 100 MHz

Przepustowość 800 MB/sek

 

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 2 ISA, 5 PCI, 1 AGP

Liczba gniazd pamięci 4 DIMM

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 180 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej i440BX

 

Producent płyty głównej

Nazwa firmy First International Computer, Inc.

to moja płytka proszę o rade (chciałem odpicować stary komputer,może się przyda do czegoś :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robiłem tego moda na chipsecie i440BX i nie warto, bo nie działał. Kupiłem przejściówkę. Wydałem te 50 pln, ale przynajmniej mam wszystko w oryginalnym stanie plus regulacja napięcia w zakresie od 1.05 do 2.05 co 0.05 v. Można jeszcze wybrać przedkość FSB odpowiednio 66, 100 lub 133 MHz. Osobiście polecam kupić przejściówkę, jeżeli nie chce się Wam bawić w mody lub takowy nie działa. Na allegro są te przejściówki do tej pory oto link http://allegro.pl/search.php?string=fcpga2 tutaj to jest. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem obecnie pracuję na modzie Tualatina 1300, zakupiłem Tualatina 1400/512, zrobiłem moda, monitor się załącza, pierwsza strona gdzie wykrywane są dyski i CD się pokazuje, jednak na następnej stronie komp się zwiesza, a system się nie ładuje tak jest jak na FSB 133, natomiast FSB 100 czy 115 pracuje ok, czy ktoś wie od czego to może być spowodowane??????? i jak temu zaradzić???????? bo w tej chwili nie mogę wykorzystać całego potencjału procka......

Edytowane przez Boski Wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mardok daj znać czy Celina poszła na 1,6GHz - moja wyciągnęła max 1536 (fsb 128) na 1,65V, ale nie było stabilnie

stabilny max to 1500 @ 1,6V, co dawało 166MHz na pamięciach - wydajność kozak :)

 

teraz służy tylko do netu więc jest nie kręcony, a planuję zmienić na celinkę 1100A i postawić pasywnie

 

ja modowałem piny związując nóżki drucikiem miedzianym, bezinwazyjnie, tanio... troche roboty, ale procek potem 'jak nowy'

 

@ kurczakin

piny nazywają się BSEL, od bus selection :mur:

 

@ tom007

chipset 440BX nie obsługuje Tualatinów

trzeba zrobić moda - opisany jest w pierwszym poscie tego tematu - czytałeś go?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Temat może troche stary, ale nie za bardzo mam pojęcie gdzie indziej by napisać ;)

 

Otóż ostatnimi czasy zakupiłem dwu procesorową płytę ASUS CUV4X-D, w której są 2xPIII 1.0Ghz. Swojego czasu wykonywałem moda na BXy, żeby można na nich puścić Coppermine'y. Płytka posiada FC-PGA, więc stąd moje pytanie , czy po przeróbce dwóch P3-T pójdą? Czy są jakieś specjalne wymagania co do procesorów? Chipset VIA-Apollo 133.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Temat może troche stary, ale nie za bardzo mam pojęcie gdzie indziej by napisać ;)

 

Otóż ostatnimi czasy zakupiłem dwu procesorową płytę ASUS CUV4X-D, w której są 2xPIII 1.0Ghz. Swojego czasu wykonywałem moda na BXy, żeby można na nich puścić Coppermine'y. Płytka posiada FC-PGA, więc stąd moje pytanie , czy po przeróbce dwóch P3-T pójdą? Czy są jakieś specjalne wymagania co do procesorów? Chipset VIA-Apollo 133.

 

Pozdrawiam!

U mnie na VIA-Apollo 133 Msi6323 Dział bez problemu P3-S 1.4Ghz ale za pomocą przejściówki FCPGA -> FCPGA2. Z tego co kiedyś czytałem gdzieś była lista w internecie tylko nie mogę sobie przypomnieć adresu. Gdzie było podane jakie płyta główne zadziałaj z tym adapterem. Nie dam sobie ręki uciąć ale chyba tam pisało ze po zastosowaniu tych adapterów i wgraniu odpowiedniego biosu płyta ruszy z tymi 2xP3-S 1.4Ghz

 

PS

Ostatnio nawet była taka płyta na allegro po jakimś modzie co P3-S 2x1.4ghz hulały na niej.

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Nie wiem czy ktoś się jeszcze bawi tego rodzaju sprzętem - cóż, ja chyba niezmiennie od paru już ładnych lat, co jakiś czas mi coś wpadnie w ręce ...

 

Teraz mam akurat jakiś komputer Toshiby, płyta z chipsetem VIA ProSavage PM 133, FSB do 133MHz, Coppermine - no i Celerona Tualatina 1.2GHz.

 

Spróbowałem moda którego opisał Qroń - niestety; procesor po modzie na 'nowej' i815 (obsługującej już Tualatiny) rusza bez problemu, natomiast na tej płytce z chipsetem VIi już nie. Zrobiłem aktualizację mikrokodów (AMIMM, wyciągnąłem mikrokody z jakiegoś biosu do ECSa która obsługuje Tualatiny, wrzuciłem do BIOSu od tej i sflashowałem) - niestety, to też nie pomogło.

 

Co mogę jeszcze zrobić - jakaś zabawa z napięciami? Da to coś, czy raczej marne szanse? ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...