Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

catalyysty 7.2 działają razem z control panelem, biedny ten panel bo biedny, ale działa jak należy. Tylko co z AVIVO... ?:>

zainstaluj 7.6, avivo działa jak należy, który panel uruchamiasz :wink: ciekawa rzeczą jest że panel ati uruchamia sie co najmniej 5 razy szybciej na viście

A swoją drogą ładny wynik oc, u mnie max w tej chwili co zbotowałem to 2770, max w biosie to 2860, proc wstaje na 2920 bez podnoszenia napięcia na kn9, więc szukam co mnie ogranicza.

 

A tak u mnie w standardzie :

Dołączona grafika

 

I 1.9 @ 2.5GHz, potem sprawdzę na 2,6 i 2,7

Dołączona grafika

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, avivo działa niby, tylko nie wiem czy cokolwiek daje...

a system bootuje mi wolniej niż na bartonie oO

 

 

EDIT

nie wiem czy zauważyliście, ale u mnie CPU-Z pokazuje 1 rdzeń [;

tak jakbym miał HAL jednoprocesorowy

reinstall...

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie AVIVO daje to, że oglądając sobie na Skystar 2 kanał Luxe HD w h264, obciążony jest tylko jeden rdzeń procesora i to w niecałych 50 procentach. Mój poprzedni konfig (Venice @2400Mhz + X800GTO) kompletnie wymiękał na tym kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...78&Itemid=1

Pozostaje czekać aż foxconn i inne firmy dołączą, swoją drogą ciekawe co to da bo jak narazie testów brak.

 

hm... cache i reszta ok pokazuje, który bios masz wgrany p30?

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam p30, ale wina leży po stronie systemu - miałem nLitem ustawiony komputer jednoprocesorowy (komputer PC z interfejsem ACPI) i teraz mi nie chce zmienić warstwy HAL na wieloprocesorową. Zrobiłem nową instalkę, w nocy zrobię.

 

->TomekB

też używam CoreAVC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

Spróbuj obniżyć mnożnik na procku i podjedź jeszcze z szyną do góry. Będziesz wiedział czy procek czy płyta się skończyła. Dotknij radiator na płycie i zobacz jaka jest jego temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obniżyć mnożnik na procku i podjedź jeszcze z szyną do góry. Będziesz wiedział czy procek czy płyta się skończyła. Dotknij radiator na płycie i zobacz jaka jest jego temperatura.

niestety bios nie umożliwia tej funkcji albo nie widzę :wink: tak samo jak V na procu Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma C&Q?

No właśnie o to chodzi, że ma ale u mnie działa tylko na viscie zmiejsza mnożnik x5-9,5 w zależności od zapotrzebowania, a na xp jakby go nie było, caly czas na 9,5 nie wiem może to się jakoś inaczej w biosie nazywa?

Dołączona grafika

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem już prawie pewien zmiany na intela w sierpniu

Czym dłużej nad tym myślę, to też skłaniam się ku c2d. Zdecydowanie płyty na chipsetach intela są mniej problemowe po prostu plug and play. Najwyżej kupię tańszą odmianę gigabyte bez raid za ok 340zł + e2160 po obniżkach 22 lipca jakieś 270. Zamknę się w 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->aldam

 

wszystko przez Ciebie:P

jakbyś mi tego Gigusia nie pokazał to pewnie bym został na tym :D

@Marcin

całe to zamieszanie to z Twojej winy :D

Już cały zestaw miałem ułożony i namieszałeś mi w głowie tą wydajnością x2 :)

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem już prawie pewien zmiany na intela w sierpniu

Może winą słabej wydajności jest okrojony system, test na stabilność też jest trochę przekłamany bo obciążasz tylko jeden rdzeń. A swoją drogą poza Pi, 3d smarkami itd z czego większość nie korzysta na codzień widzisz dużą różnicę w wydajności odnosząc się np do poprzedniej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może winą słabej wydajności jest okrojony system, test na stabilność też jest trochę przekłamany bo obciążasz tylko jeden rdzeń. A swoją drogą poza Pi, 3d smarkami itd z czego większość nie korzysta na codzień widzisz dużą różnicę w wydajności odnosząc się np do poprzedniej konfiguracji?

Ja przesiadlem sie z s.754 na AM2 .Procka mialem sempka 2800+@2,4 Gh. Teraz jest x2 3600+@2.7 i roznica jest ogromna.Szczegolnie w progrmach typu CAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może winą słabej wydajności jest okrojony system, test na stabilność też jest trochę przekłamany bo obciążasz tylko jeden rdzeń. A swoją drogą poza Pi, 3d smarkami itd z czego większość nie korzysta na codzień widzisz dużą różnicę w wydajności odnosząc się np do poprzedniej konfiguracji?

no właśnie nie bo mam 2 paski użycia procesora - zielony i czerwony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też myślałem o tym Foxconie, ale zdecydowałem się jednak na Gigashita i koniec końców jestem zadowolony (nie wspominam o wadliwym pierwszym egzemplarzu, bo to po prostu pech, który każdemu może się trafić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakiej normalnej karty graficznej mozna porownac ten ziintegrowany uklad na plycie? i czy warta kupic ja czy moze osobno plyta i osobno grafa? chodzi glownie o stabilny system xp (moze czasami byc sporo programow w tle wlaczonych) + ZERO O/C + gry max. HL 2 itp. od czasu do czasu nowy tytul, ale raczej na low, bo nie zalezy mi na grafice.

Jak sadzicie? z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakiej normalnej karty graficznej mozna porownac ten ziintegrowany uklad na plycie? i czy warta kupic ja czy moze osobno plyta i osobno grafa? chodzi glownie o stabilny system xp (moze czasami byc sporo programow w tle wlaczonych) + ZERO O/C + gry max. HL 2 itp. od czasu do czasu nowy tytul, ale raczej na low, bo nie zalezy mi na grafice.

Jak sadzicie? z gory dzieki za odpowiedzi.

jeśli chodzi o cenę moim zdaniem nic lepszego nie dostaniesz, karta to 4 potokowy x700, wydajność nie jest może powalająca ale jak na zintegrowaną grafę naprawdę dobrze wypada obecnie gram w BF2/2142 i 1024x768 średnie detale, oświetlania i inne off bo w czasie grania w sieci po prostu mi to przeszkadza i jestem bardzo zadowolony z płynności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry max. HL 2 itp. od czasu do czasu nowy tytul, ale raczej na low, bo nie zalezy mi na grafice.

Jak sadzicie? z gory dzieki za odpowiedzi.

Ta integra to najmocniejszy punkt AMD690G. Jeżeli ktoś dużo nie gra to jest najlepsze rozwiązanie

http://pclab.pl/art25093-9.html

http://pclab.pl/art26293-6.html

Jak widać radzi sobie całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja zanotowałem coś dziwnego wczoraj i dziś. Freez przy normalnej pracy bez obciążenia. Nie wiem z czego dokładnie to wynika, bo orthos ponad 6 godzin działał i było ok. Na pewno temperatury nie pomagają, bo mam w pokoju 33,5* oO

 

radiatory na pamięciach są tak gorące, że po 10 sekundach zaczynają parzyć

radiator na chipsecie to samo

nawet się zastanawiam czy to nie przez hdd, bo ma 56*

na procu 50, na NB 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja zanotowałem coś dziwnego wczoraj i dziś. Freez przy normalnej pracy bez obciążenia. Nie wiem z czego dokładnie to wynika, bo orthos ponad 6 godzin działał i było ok. Na pewno temperatury nie pomagają, bo mam w pokoju 33,5* oO

 

radiatory na pamięciach są tak gorące, że po 10 sekundach zaczynają parzyć

radiator na chipsecie to samo

nawet się zastanawiam czy to nie przez hdd, bo ma 56*

na procu 50, na NB 40

looknij do tematu o biostarach. Polpek posmarował chipsety lepszą pastą i pomogło, ale nie wiem jak z gwarą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja zanotowałem coś dziwnego wczoraj i dziś. Freez przy normalnej pracy bez obciążenia.

dzieje sie tak po/przy kliknieciu mysza/nacisnieciu klawisza na klawie, czy samo z siebie np. bez ich uzywania bezposrednio wczesniej? Rozumiem, ze chodzi ci o freezy w zwyklym 2D, np. przegladarka www, edytor etc?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo z siebie, nawet w stanie bezczynności

 

stawiam na przegrzewający się chipset (NB nawet SB)

nie ma nawiewu, pasta fabryczna, temp w pokoju 34*

 

spuściłem 5Mhz na HT i jest dobrze

 

EDIT

odpaliłem drugie jajko i oO w q3 mam dwa razy więcej fpsów prawie, foobar i kilka innych rzeczy w tle :D

nie jest tak źle, hmm... i co aldam teraz? :D

przechodzić na lepszego proca, ale gorszą grafę tymczasowo?

znowu dylemat...

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

odpaliłem drugie jajko i oO w q3 mam dwa razy więcej fpsów prawie, foobar i kilka innych rzeczy w tle :D

nie jest tak źle, hmm... i co aldam teraz? :D

przechodzić na lepszego proca, ale gorszą grafę tymczasowo?

znowu dylemat...

proszę nie mieszaj mi już w głowie :D

Aukcja poszła zobaczymy...

Kompa będę miał w sypialni, więc musi być cichy i przy tym dość wydajny. Bedzie śmigał 24/7.

Założenia mojego zestawu znasz - 2x120mm @5V i PSU 1x120mm (a może nawet pasywka :wink: )

CPU chłodzone będzie pasywnie. Dlatego interesuje mnie max OC bez podnoszenia napięcia.

x2 może mi zaoferować ~2.8ghz, raczej trudno będzie znaleść lepszą sztukę. Biorąc pod uwagę wydajność c2d lepszą o jakieś 22-25% zegar w zegar, to x2 2.8ghz = c2d @ 2.3ghz

A jeżeli okaże się, że nowy stepping M0 będzie tak samo dobry jak G0 to masz 3.0ghz @ stock V, a wtedy wydajnością ten c2d = x2 ~3.66ghz.

 

Tylko szkoda mi tego biostara :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo z siebie, nawet w stanie bezczynności

 

stawiam na przegrzewający się chipset (NB nawet SB)

nie ma nawiewu, pasta fabryczna, temp w pokoju 34*

 

spuściłem 5Mhz na HT i jest dobrze

U mnie było to samo ale dałem 2 wentylatory na max 92x92 (w sumie i tak jest bardzo cicho), a na procu sam sobie reguluje i nie ma problemów z przegrzewaniem czy coś hdd 38 i 37, proc 39 (jak dam na full wentylator to 35), nb 36, proc działa na 1,9@2,6 obecnie temperatury mierzone czujnikiem od akasy, bo programy diagnostyczne pokazuja cuda (temp 1 rdzenia 18 drugiego 20 dla przykładu).

 

EDIT

odpaliłem drugie jajko i oO w q3 mam dwa razy więcej fpsów prawie, foobar i kilka innych rzeczy w tle :D

I co nie mówiłem :wink: jak bedzie trochę chłodniej zrób test na stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...