Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

samo z siebie, nawet w stanie bezczynności

Miałem u siebie to samo. Ustąpiło dopiero jak włożyłem kartę PCIEx i wyłączyłem integrę w biosie.

 

bo programy diagnostyczne pokazuja cuda (temp 1 rdzenia 18 drugiego 20 dla przykładu).

Najnowsza Sandra pokazuje ładnie temperatury.

 

I mi pokazuje:

 

Board - 41 stopni

CPU 1 - 44 stopnie

CPU 2 - 45 stopni

 

I to wszystko w Idle na Freezer 64 Pro. Tylko, że za oknem mam 35 stopni, a w mieszkaniu szkoda gadać. Zdechnąć można.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, zadziała mi ten konfig pod Win98 ? Stery będą OK ? Bo jeden dysk będę chciał zrobic z Win98 , nie dla siebie :P

Teoretycznie tak w praktyce nie, już wyjaśniam możesz zainstalować virtual pc i w ten sposób zainstalować 98, przy normalnej instalacji nie ruszy, choć mogę się mylić, bo zależy to głównie od chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz na 2 rdzeniach to mi się odechciało przesiadki na intela, dopłacić 250zł i mieć lepszego proca ale beznadziejną grafę? nieee

 

Matrix 1080p - użycie procka 40% (masa zamulaczy w tle)

q3 śmiga lepiej jak na bartku z 6800GS w przypadku odpalenia utorrenta, foobara i ftpa... na x2 nie ma znaczenia co mam w tle :)

 

PS

freeza nie zanotowałem już żadnego nawet przy tych upałach

pamiątki @2V 522Mhz CL5 - full stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak w praktyce nie, już wyjaśniam możesz zainstalować virtual pc i w ten sposób zainstalować 98, przy normalnej instalacji nie ruszy, choć mogę się mylić, bo zależy to głównie od chipsetu.

winda zainstalowana jest już (ma stery od starego kompa). Włączałem i na razie 640x480/16 kolorów i nie wykryło płyty ze sterami, bo napęd pod SATA II . Dzisiaj nagram stery na CD, podłącze jakiegoś CDRoma na ATA i spróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz na 2 rdzeniach to mi się odechciało przesiadki na intela, dopłacić 250zł i mieć lepszego proca ale beznadziejną grafę? nieee

 

Matrix 1080p - użycie procka 40% (masa zamulaczy w tle)

q3 śmiga lepiej jak na bartku z 6800GS w przypadku odpalenia utorrenta, foobara i ftpa... na x2 nie ma znaczenia co mam w tle :)

U mnie na niepodkręconym Brisbane użycie procka przy odtwarzaniu WMV HD 1080 wynosi 20-40 % na Bartonie 100% i pokaz slajdów + rozjechany dźwięk z obrazem .Po odpaleniu NV Pure Video użycie CPU spada do ok.20-25%(chwilowo 35%),oczywiście w tle działa jak zwykle pare progsow.

Przez chwilę też zastanawiałem się nad C2D, ale po odpaleniu dema Lost Planet, i jednoczesnym ripowaniu+kodowaniu do mp3 płyty CD, zmieniłem zdanie.Nawet pożyczyłem ponownie GTA San Andreas ,gdyż pamiętam ,że na pojedynczym CPU miałem dziwne przyspieszenia w tej grze(podkreślam pojedyńczym CPU).NA X2 tego nie zauważyłem,więc jestem zadowolony.

Stwierdziłem ,że wolę lepszą(w danej cenie) mobo i grafe niż CPU.Co prawda nie udało mi się kupić Biostar TA 690G,ale z KN9 jestem bardzo zadowolony :) Z X2 też, co prawda, początkowo nie zauważyłem jakieś drastycznej zmiany przy pracy w XP, ale już po odpaleniu kilku instalatorów(szybkość wypakowywania archiwów), skanowaniu KAV+ np.gierka itp pracy wielozadaniowej widać przewagę dwóch jajek.Po OC (tymczasowo 2,4Ghz ) jest tylko lepiej, i mam świadomość ,że nie muszę dawać jakichś kosmicznych napięć ,żeby coś wydusić z proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winda zainstalowana jest już (ma stery od starego kompa). Włączałem i na razie 640x480/16 kolorów i nie wykryło płyty ze sterami, bo napęd pod SATA II . Dzisiaj nagram stery na CD, podłącze jakiegoś CDRoma na ATA i spróbuję

do dzwieku zainstalujesz, tak samo jak i lan, co do grafy i chipsetu nigdzie nie widziałem sterów pod 98

 

A co powiecie o Asusie M2A-VM na czipie 690G? Na pokładzie ATI Radeon X1250. Cały opis macie tu http://www.agito.pl/product/41549?cid=865. Cena kusząca...

myślę, że nie warto no chyba że składasz budżetowy zestaw i oc się nie liczy, płytka lubi padać po oc kumpel 2 razy już ją wymieniał, teraz ma foxconna i jest zadowolony. Asus robi dobre płyty, miałem ich trochę i więcej i nic złego nie mogę powiedzieć, ale ostatnio zdarzają się z nimi cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem kiedyś, że radiatory parzą jednak po robieniu przewiewu w budzie (2 x 92mm na 6V) i zmianie chłodzenia na procu na xp-90 przy 2,7GHz i pełnym obciążeniu są tylko ciepłe, więc nie zmieniałem pasty bo po co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne pytanie

kupiłem ją, wszystko podłączyłem..i śmiga:)-jeszcze nie kręce bo mam boxsowe chłodzenie

ale czy wam też się tak długo uruchamia windowsXP

po włączeniu kompa, najpierw ekran z logo foxconn(z10sek), później czarny ekran i migający kursor(około 20sek) i dopiero po tym wszystkim ekran ładowania windowsa

- można to jakoś wszystko powyłączac bo szlag mnie jasny trafi ;)

zwłaszcza to miganie kursora

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez robmaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne pytanie

kupiłem ją, wszystko podłączyłem..i śmiga:)-jeszcze nie kręce bo mam boxsowe chłodzenie

ale czy wam też się tak długo uruchamia windowsXP

po włączeniu kompa, najpierw ekran z logo foxconn(z10sek), później czarny ekran i migający kursor(około 20sek) i dopiero po tym wszystkim ekran ładowania windowsa

- można to jakoś wszystko powyłączac bo szlag mnie jasny trafi ;)

zwłaszcza to miganie kursora

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Sprawdź kolejność urządzeń z których bootuje, pewnie masz przed dyskiem cd/dvd ustawione.

Co do kręcenia jaki procek posiadasz? jak x2 3600+ to spokojnie 2,5 na boxie może chodzić bez większego wzrostu temperatury.

 

mnie wkurza bootowanie przez lan za każdym razem ;/

a system też jakoś dziwnie się ładuje...

Z tego co pamiętam masz oddzielną kartę lan, podczas bootowania z lanu klikasz alt i f10 lub inna kombinacja (będzie podana) w zależności od karty, w opcjach wyłączasz bootowanie, jeśli korzystasz z zintegrowanej w biosie również jest funkcja do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kombinowałem w tym kierunku, mam hdd jako pierwszy, dvd jako drugie-hmm może dlatego że są na jednym kablu (ale w sumie jest wszystko ustawione ok(dysk master, dvd slave). Stacji dyskietek nie mam (w biosie wyłączona), więc nie mam pojecia dlaczego taki długi okres mija zanim zacznie ładować winde.

odnosnie procka to sempron, kontrolnie go kiedyś podkręce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się Catalysty 7.7

 

PS

foxconnowcy - lan i audio instalujecie z płyty czy nowe stery ze strony producenta?

 

edit

wreszcie wszystko działa jak trzeba:)

 

EDIT2

 

Overlord 1152x864 medium i mam ~20fpsów, prawie płynnie działa - wyłączyc cienie i myślę że było by spoko

 

ludzie jakie max HT link osiągnęliście na swoich foxconnach? przydałby się nowy bios bo zdaje się że płyta mi hamuje proca ;/

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się Catalysty 7.7

 

PS

foxconnowcy - lan i audio instalujecie z płyty czy nowe stery ze strony producenta?

 

EDIT2

ludzie jakie max HT link osiągnęliście na swoich foxconnach? przydałby się nowy bios bo zdaje się że płyta mi hamuje proca ;/

Jakoś nie widzę różnicy na nowych catalystach. Co do lanu i audio to karze Fox LiveUpdate ściągną najnowsze stery :wink:

u mnie max 295 ale grafa na PCI i system nie botuje lub zbootuje i zwiecha, przy odpalaniu na integrze 285, czyli procek 2,7GHz, dalsze próby kończą się restartem.

Pod koniec następnego miesiąca zmiana na biostara TA690G, już kupiony czeka na transport :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie jakie max HT link osiągnęliście na swoich foxconnach? przydałby się nowy bios bo zdaje się że płyta mi hamuje proca ;/

Przedwczoraj w nocy troszkę bawiłem się i wycisnąłem 345 w biosie ale system sie nie zabootował :cry: teraz od 2 dni jadę na 330 B) tj. 2640MHz. Tylko ramki mam do d*py i nie pozwalają na więcej :mur: . Orthosem ani niczym innym jeszcze nie sprawdzałem lecz system w codziennym użytkowaniu jest stabilny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://shift.sklep.pl/index.php?k=d&co...mp;skad=skapiec

 

podobno dobre możliwość OC. Niech ktoś coś powie, jak ma. generalnie o funkcjie OC,jak zmiana napięcia CPU Ht itp. Czyli tego co foxcon nie ma :)

Witam

Miałem ten shit i nie polecam! Możliwości OC? Mój egzemplarz leciał max na 246 :mur: z tego co pamiętam to szło zmieniać taimingi pamiątek ale nie szło zmienić 1/2T i napięć. Możliwe, że wyszedł nowy bios i coś zmienił. Problemy z grafiką były takie, że pierwszy raz oddawałem spaloną płytę z uśmiechem... Ogólnie to nie polecam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...A690GM2MA8KRS2H

 

Znak przysłał mi inną płytę niż zamawiałem, w tej sytuacji zmuszony jestem wymienić mobo. Rozważam płytę z linku wyżej.

 

Trapi mnie tylko to, że gdy założę na grafe WC to odpada mi jedno PCI a posiadam SB 5.1 i tuner TV.

 

Spytam krótko: jak gra integra na tej mobo? Czekam na szybką pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Więcej mój Windsor EE nie pociągnie bez zmiany napięcia. Licze na nowy bios z Vcore i zmianą HT.

 

Ciekawą sprawą jest to, że KN9 nie radził sobie z moimi Micronami a na 690G nie ma absolutnie żadnych problemów i gdyby nie brak Vcore poszłyby spokojnie 470 4-4-4-12. Proc przy DIV800 ma już totalnie za mało papu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje marne osiągnięcie. Procek wstaje nawet na 2975Mhz, ale Windowsa już nie ładuje :(

HTT350 dostępne dzięki biosowi F4a. Max HTT, które udało mi się odpalić to 365Mhz.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie wyniczek, procek chyba nie najgorszy, system mocno zasyfiony, bo robiłem testy programów do nagrywania (50 aplikacji)

na 2800, przy 16 iteracji błąd

Ładnie Ładnie :D

Biorąc pod uwagę, że brak vcore i innych rzeczy to wyniczek naprawdę przyzwoity. W sumie gdyby trochę poprawili bios w tym foxconnie to była by jedna z lepszych tanich płyt pod AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio koledze zamontowalem gigabyte na 690v

Z sempronem 3400+ śmiga całkiem fajno - malusia płytka, opcji do oc jest troche, jednak brak regulacji v-cpu wkurza :D

Ze zintegrowaną grafą na def 3dmark 2001se ciągnał 4,5k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...