Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z forum nigdy nie korzystałem więc nie wiem :wink: Jak mam problem to wysyłam im maila tu i zazwyczaj parę h i mam odpowiedź :D . Teraz jestem na 100% pewny, że to system mi się wali :mur: . Mogli by dać jakiś większy vcore i vdimm i by była płytka marzenie :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem'a wszystkim

 

Zabrałem się dzisiaj za podkręcanie, bardzo zawiły jest ten P37, nic nie potrafię w nim się doszukać.

Co prawda udało mi się znaleźć, dzielniki pamięci, HT, mnożnik procka..ale gdzie są napięcia? jest wszystko jakoś inaczej po nazywane? Co producent to inne nazwy tak to już jest..

 

Może zrobilibyśmy mapę najważniejszych funkcji OC tego biosu, wskazali je, i przełożyli na bardziej zrozumiały a których należało by użyć.

Przydało by się to wielu użytkownikom tej platformy? W tym również mnie, bo przyznaje się w nim zakręciłem.

 

Kolega Jonek nieco rozjaśnił mi sytuacje i tak oto moje osiągi, nic specjalnego na razie grunt że stabilnie;)

Dołączona grafika

 

 

Potem wykonałem test SP2004 Orthosem, na ponad 15min, ale nie potrafię odczytywać z tego programu? jest dobrze?

 

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 32 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 2624MHz FSB: 200MHz [201MHz x 13.0 est.]

CPU: 2624MHz FSB: 200MHz [201MHz x 13.0 est.]

2007-11-18 01:23

Launching 2 threads...

Using CPU #0

Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.

Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.

Test 4, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M157695 using 8K FFT length.

Test 5, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M155649 using 8K FFT length.

Self-test 8K passed!

Test 1, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M212991 using 10K FFT length.

Test 2, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M210415 using 10K FFT length.

Test 3, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M208897 using 10K FFT length.

Torture Test ran 24 minutes 19 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1663 Time: 15

CPU: 2624MHz FSB: 200MHz [201MHz x 13.0 est.]

CPU: 2624MHz FSB: 200MHz [201MHz x 13.0 est.]

2007-11-18 01:53

Launching 2 threads...

Using CPU #0

Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.

Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.

Self-test 1024K passed!

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M153599 using 8K FFT length.

Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M147455 using 8K FFT length.

Torture Test ran 19 minutes 10 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Using CPU #1

Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.

Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.

Test 4, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M157695 using 8K FFT length.

Test 5, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M155649 using 8K FFT length.

Self-test 8K passed!

Test 1, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M212991 using 10K FFT length.

Test 2, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M210415 using 10K FFT length.

Test 3, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M208897 using 10K FFT length.

Torture Test ran 24 minutes 19 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Using CPU #1

Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.

Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.

Self-test 1024K passed!

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M153599 using 8K FFT length.

Torture Test ran 19 minutes 10 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Wczesniej jeszcze zainstalowałem drv AMD + Optimalizer + HotFix MS+ Reg.. Zauważyłem że jakby chodzi lepiej :)

 

Jedno co mnie martwi to napiecie nie jest za wysokie?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy na tym jednym kanale IDE na płycie foxconna moge podpiac HDD i naped CD? Czy wtedy nie bedzie problemow z instalacja systemu? Na zakup przejsciowki IDE na SATA narazie nie mam kasy wiec bede zmuszony podpiac i naped CD i HDD na ten jeden kanal IDE czy tak da rade zrobic? Odpiszcie jesli juz ktos mial taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy na tym jednym kanale IDE na płycie foxconna moge podpiac HDD i naped CD? Czy wtedy nie bedzie problemow z instalacja systemu? Na zakup przejsciowki IDE na SATA narazie nie mam kasy wiec bede zmuszony podpiac i naped CD i HDD na ten jeden kanal IDE czy tak da rade zrobic? Odpiszcie jesli juz ktos mial taki problem

Ja mysle ze powinno działać.. jeśli wykryje powinno być ok.. i tez było szkoda kasy na te przejsciowke ale spisuje sie znakomicie i jest to dobra alternatywa dla starych dysków.. choc miałem problemy z wykryciem na poczatku podłaczeniem..ale ogoleni supe:_)

;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam zamiar tą płytkę kupić,do tego biore Brisbane 4000,2 albo 4gb jakichś 667mhz i na początku roku nową grafe,do tego czasu bede jechał na integrze.Czy ten Foxconn ma już możliwość regulacji V-core?Czy najnowszy bios to umożliwia bo z tego co wiem na początku nie miał.Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam zamiar tą płytkę kupić,do tego biore Brisbane 4000,2 albo 4gb jakichś 667mhz i na początku roku nową grafe,do tego czasu bede jechał na integrze.Czy ten Foxconn ma już możliwość regulacji V-core?Czy najnowszy bios to umożliwia bo z tego co wiem na początku nie miał.Dzieki za odpowiedzi

Bios to super sprawa obecnie P37 daje spore możliwości OC, poza tym było już na ten temat, wystarczy się cofnąć wstecz w wyszukiwarce i odszukać.. :wink: Ogólnie zakręcony trochę ale jest wszystko co potrzeba:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja odpowiem. Bios daje możliwość regulacji VCORE +200mV od napięcia standardowego procesora +600mV dla pamięci i +600mV dla chipsetu. Osobiście po złożeniu wszystkiego żadnych problemów nie miałem. RAID 0 na samsungach 160jj śmiga bardzo dobrze. Wyniki mam lepsze od znajomego, który ma NV4 z 2 caviarami. Na jego kontrolerze samsungi wypadały blado po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem takowe mobo czyli Foxconn A690GM2MA-8KRS2H i szczerze mowiac nie wiem jaki procesor do niej dobrac czy kupic X2 4000+ czy moze Athlona LE-1600 czyli jednojajowca z 1MB cache w rewizji F3 ktora wiadomo jak sie kreci zreszta procesor ma mnoznik 11x wiec za wysokie HT tez byc nie musi.

 

Nie odpalam kilku programow naraz zawsze pracuje na jednym a gier ktore pozadnie obsluguja 2 rdzenie jest moze z 3-4

Jak sadzicie co wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem takowe mobo czyli Foxconn A690GM2MA-8KRS2H i szczerze mowiac nie wiem jaki procesor do niej dobrac czy kupic X2 4000+ czy moze Athlona LE-1600 czyli jednojajowca z 1MB cache w rewizji F3 ktora wiadomo jak sie kreci zreszta procesor ma mnoznik 11x wiec za wysokie HT tez byc nie musi.

 

Nie odpalam kilku programow naraz zawsze pracuje na jednym a gier ktore pozadnie obsluguja 2 rdzenie jest moze z 3-4

Jak sadzicie co wybrac?

Ja narazie ze swojego jestem zadowolony.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wybaczcie moze podstawowe pytanie ale czy foxconn ma jakies niedzialajace mnozniki?? nie moge zejsc z mnoznikami z 11,5 (brisbane 4000+) co bym nie ustawil (x10 , x9 , x8 ) to w systemie mam ... x10,5 ;\

 

 

EDIT: okej znalazłem .... miałem cool`n`quiet wł ;)

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wybaczcie moze podstawowe pytanie ale czy foxconn ma jakies niedzialajace mnozniki?? nie moge zejsc z mnoznikami z 11,5 (brisbane 4000+) co bym nie ustawil (x10 , x9 , x8 ) to w systemie mam ... x10,5 ;\

EDIT: okej znalazłem .... miałem cool`n`quiet wł ;)

siem ja mnożnika nie sprawdzałem.. zobacze :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem dzis pytanie do supportu foxconna, Napisałem by orientacyjnie podali date wypuszczenia biosu na nasze mobo wpierajacego Phenomy. Jak odpowiedza to dam znac ale mam prosbe jesli wiecej osob napisze takie zapytanie to bedzie wieksze prawdopodobienistwo ze dadza odpowiedz tak wiec kto umie troche angielski to niech dziala - zreszta ja nie umiem a jakos ze slownikiem jedno zdanie splodzilem. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z temperaturą chipsetu?Czy ten radiator sobie radzi czy dokupić coś innego?Czy zalman Nb47j da rade i czy bedzie pasował?

 

Aha i jeszcze jedno jaka jest różnica pomiędzy: A690GM2MA-8EKRS2H i A690VM2MA-RS2H oczywiście poza ceną i Fire-wire?Czy różnią się możliwościami Oc?Do tej pierwszej musiał bym dopłacić troche i nie wiem czy warto,fire-wire mi nie potrzebne raczej.Proszę o możliwie szybkie odpowiedzi bo jutro po południu zamawiam

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o support foxconn to jestem bardzo zadowolany ale, chlopaki mogliby bardziej technicznie odpowiadac a nie jasne rzeczy mi pisać.. bo opisywałem 3 razy swój problem z com 1 i tak nie uzyskałem pełnej odpowiedzi technicznej.. na jakich potrach itp..

 

Dear Dariusz,

Thanks for supporting Foxconn products.

It is normal that the warning shows after boot, for you are not using PS2 mouse.

So just be relaxed.

With regard to this issue, we suggest: as follow:

Enter BIOSLoad Optimal DefaultsStandard Cmos FeaturesKeyboard and MouseEnabledF10 (Save and Exit)

Any test results, feel free to tell us.

Thanks and best regards,

Foxconn Technical Support

:lol2:

 

albo i nawet sie postarali o testy tego portu.. co bardzo mnie zaskoczyło pozytywnie

 

Dear Dariusz,

 

Thanks for your reply.

 

So sorry for not responding to the second question.

With regard to this issue,

 

1. You mean the mouse is not running in XP, would you please tell us more details?

For example: you can not control the cursor key or something like that.

To the mobile phone, maybe it needs some driver. You can try to contact the vendor.

Maybe it is related with adapter or the motherboard may conflict with the mouse.

If you got another device at hand, pls try to fit it and see if it can work well.

 

2. For we don’t have the mouse you mentioned, we have tried two other serial mouse (xingyu

VR-100; Heidiao GZLJ1-2004), which run perfectly well under xp, and “device manager” does

not show the specific mouse spec, just the same as you got. However, these two mouse always

work well.

 

3. Here we have a test report related with com port, pls have a check:

 

Module Vendor Model DOS BIOS WinXP ACPI Remark

COM Modem TP-Link TM-EC5658V Pass Pass Pass Pass

COM Mouse AntiRSI 2D-OK-720 Pass Pass Pass Pass

COM IR ACTiSYS ACT-IR220Lplus Pass Pass Pass Pass

IR device ACTiSYS ACT-IR210Lplus Pass Pass Pass Pass

Direct COM cable N/A N/A Pass Pass Pass Pass

 

Any results, pls feel free to tell us

 

Foxconn Technical Support

Niestety moja cierpliwosc z zabawa by port zadziałał szybko sie skonczyła i juz wiecej im nie pisałem nic..

Hello;)

 

Unfortunately, i can't run none devices, so i will try to next time..

ManyThanx&Best Regards

I problem nadal tkwii.. moze kiedys sie jeszce pobawie jak widac u nich wszysto smiga.. pomoc natychmiastowa, elegancki support B-)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy mobasy budżetowe z integrą GF7025 i DVI to dobre rozwiązanie, a właściwie czy lepsze niż integry typu X1200/GF6100 ?

Czy GF7025 da radę z 1920x1200 ?

Moglibyście polecić coś na GF7025 konkretnego jeśli powyższe 2 punkty są na TAK ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak jak pisalem wyzej wyslalem zapytanie do Foxconna czy bedzie bios dla Phenomow dla naszej plytki na AMD690G no i raczej bedzie na 100% oto ich odpowiedz:

 

"Dear Martin,

 

Thanks for supporting Foxconn products.

 

The CT has been still testing bios, and any results, we will let you know the first time.

.

Thanks and best regards,

 

Foxconn Technical Support"

 

Hehe to juz sie ciesze i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak jak pisalem wyzej wyslalem zapytanie do Foxconna czy bedzie bios dla Phenomow dla naszej plytki na AMD690G no i raczej bedzie na 100% oto ich odpowiedz:

 

"Dear Martin,

 

Thanks for supporting Foxconn products.

 

The CT has been still testing bios, and any results, we will let you know the first time.

.

Thanks and best regards,

 

Foxconn Technical Support"

 

Hehe to juz sie ciesze i czekam

no to masz odpowiedz :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem sprzęt,kupiłem:

Athlona 64 4000+ ale nie wiem na jakim rdzeniu niestety,mam nadzieje że Brisbane choć Windsor też był by ok.

Foxconna Foxconn A690GM2MA-8KRS2H,ważne że ma integre na początek i dobra cena.

Kingston 2x1gb 667,w dość dobrej cenie,mam nadzieje że się bedą kręcić ok.

Do tego jeszcze:niebieski Zalman na mostek,Paste Ceramique,wentyl Xilence 92mm.

Powinienem jutro mieć sprzęt,przynajmniej mam taką nadzieje.Jak go podkręce to pokaże wyniki,mam Freezera więc o tempy się nie boje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy płyta bedzie działac na zasilaczu z wtyczka 20pin?

plyta ma 24pinowe zasilanie wiec raczej watpie

ostatnio podpinalem jakas plytke ASUSA na s.939 pod 20 pinowy zasilacz (plyta 24pin) i niby sie wlaczyla ale dojscie do BIOSu to bylo max co mogla zrobic :] poprostu nie bylo pradu w dyskach i napedach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego systemu używacie na swoich kompach?Jeśli ktoś ma Viste to niech napiszę czy nie ma problemów ze sterami do płyty.

 

Jakiego systemu używacie na swoich kompach?Jeśli ktoś ma Viste to niech napiszę czy nie ma problemów ze sterami do płyty i czy obraz wyświetla się w miare ok,nie ma jakichś zawieszek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ją trochę dogłebniej przetestujesz to napisz co i jak.Pozdrawiam:)

P.S czy grał ktoś na tej integrze w jakieś gry?Napiszcie w jaki i na jakich delatach,ja niestety nie mam narazie kaski na grafe i bede do świąt na integrze jechał:/

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie gram w NFS HP2 na max detalach i rozdzielczości 1024x768. Obecnie mam 512 ramu i procka na standardowych taktach :-) Jak miałem 1gb ramu to dało się grać w C&C Generals ZH. Ale to stare gry. CS przy procku na 2800Mhz miał w granicach 70-80klatek a jak sie weszło w dym to spadało do 27 czasami 25. Na planszy 16botów :-) Czyli dramatu nie ma :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...