Skocz do zawartości
Avi

Abit Vs Asus | Pamięci | Proc

Rekomendowane odpowiedzi

===Robię pełnego edita, abyście mogli zapoznać się z moimi nowymi pomysłami :)===

Pierwowzór:

 

Witam. To mój pierwszy post na PurePC, mam nadzieję że potraktujecie mnie jako tako wyrozumiale :)

 

Otóż jestem w trakcie "składania" nowego peceta, no i nie wiem na czym mam go oprzeć. W grę wchodzą tylko dwaj producenci: Abit i Asus, do pozostałych jakoś nie mam przekonania i proszę mnie nie uświadamiać, jak wspaniałe są Gigabyte czy inne ;-)

 

Sprawa ma się następująco...

Do płytki podpięte będą następujące komponenty:

- Intel Core 2 Duo E6600

- Patriot 2x1GB 800MHz CL4

- Galaxy GF 8800GTS 320MB

- BeQuiet StraightPower (czy jakoś tak) 500W

 

Na przyszłość planuję mocne O/C, bo jak wiadomo komp się z czasem zestarzeje, a doświadczenie w kręceniu jako takie mam. Dlatego już teraz muszę wybrać części pod tym kątem.

 

Przejdźmy do rzeczy, w grę wchodzą następujące mobo:

- Abit Ab9 PRO

- Abit QuadGT

- Asus P5B Deluxe

- Asus P5N-E SLI (wolałbym nie, ze względu na nForce'a, ale to może tylko moje uprzedzenia)

 

Stwierdzicie zapewne, że nie ma co gadać i brać Quad'a. Mnie jednak średnio na niego stać i jeśli już kupować, to w ostateczności i sytuacji bez wyjścia.

 

Proszę o fachową radę ludzi, którzy wiedzą jakie możliwości O/C daje E6600 i jakiej płyty do tego potrzeba (bo ramy chyba wystarczą).

Tyle, że do tego na górze dochodzi jeszcze dylemat związany z procem i pamięciami- co wybrać, E4400 czy E6600? Kości jakie mogę natomiast zakupić to w/w Patrioty oraz GoodRam'y PRO 900MHz. Mogę także wyposażyć się w Kingstone'y 800MHz czy Geil'e ULTRA 800MHz. W grę wchodzi jeszcze 2x(2x1GB) GoodRam'ów (lub innych wcześniej wymienionych), jednak co za tym idzie przydałaby się pod to jakaś odpowiednia mobo.

Zastanawiałem się więc nad Asus'em P5K. Czytałem sporo o tej płycie, niestety większość z Was posiada ją w wersji Deluxe. Mi tam RAIDy czy inne Wi-Fi potrzebne nie jest, a na Deluxe'a mnie nie stać (biorąc pod uwagę kupno 4GB ram). Chciałbym więc zapytać, czy pod gołym P5K ramy oraz proc będą działać i kręcić się jak na Deluxie?

I co ogółem sądzilibyście o zestawie 2x 2x1GB GoodRam PRO 900MHz+Asus P5K+C2D E4400?

Czy macie może jakiś lepszy pomysł?

Proszę o pomoc, bo ja już głupne.

Edytowane przez Avi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...