Skocz do zawartości
ankietka2

Ankieta Do Wypełnienia Dotycząca Gier Wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę pracę na temat gier komputerowych i potrzebuję odpowiedzi na parę pytań do ankiety. Ankieta dotyczy gier komputerowych i jest skierowana do graczy, jest króciutka i anonimowa. Będę wdzięczny za jej rzetelne wypełnienie.

 

http://www.ankiety.sitehosting.pl/viewSurv...p?id_survey=126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania sa tendencyjne :P

 

Mam nadzieje, ze nie powstanie z tego praca pt. "wplyw brutalnych gier wideo na psychike dzieci" aka. "dlaczego powinni tego zabronic"...

 

A tak BTW. co autor mial na mysli pod haslem "przemoc"?

 

I BTW2. Co ma oznaczac pytanie "Czy częściej sięgasz po gry, w których można znaleźć przemoc?" Czy mam je rozumiec jako "czy siegam po takie gry wlasnie dlatego, ze jest w nich przemoc?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie powstanie z tego praca pt. "wplyw brutalnych gier wideo na psychike dzieci" aka. "dlaczego powinni tego zabronic"...

Niestety chyba właśnie o to chodzi - pokazać, że gracze wolą grać w gry pełne przemocy, dzięki czemu czerpią z tego satysfakcję i w ogóle.

Szkoda tylko, że nie ma żadnego pytania co do wieku graczy i gier brutalnych, bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie da 10-12 letniemu dziecku dać pograć w Postala czy Manhunta. Inna sprawa, że przemoc nie ma wpływa na to, czy dana gra jest dobra czy nie. Fallout jest pełen przemocy, seksu, drugów zepsutego świata itp. Jednak nie jest to bezmyślna pozycja, która zawiera w sobie przede wszystkim przemoc, tak jak jest to w Manhuncie czy Postalu.

 

Niektóre gry są dla dorosłych, inne dla dzieci. Trzeba tylko je odróznić. Wrzucanie wszystkich gier do jednego worka nazwanego brutalne, pełne przemocy gry jest działaniem bezsensownym i mam nadzieję, że osoba pisząca pracę z tego zagadnienia (swoją drogą jaki jest temat pracy i czy to licencjat czy magistarka? ;)) weźmie to pod uwagę.

 

Czy przemoc wpływa negatywnie na zachowania i postawy graczy? Szkoda tylko, że graczy traktuje się w tym pytaniu tak samo, to jest młodych i starszych wrzuca się do jednego worka.

 

Ogólnie ankieta nie do końca przemyślana, no ale mniejsza z tym.

 

Swoją drogą ciekawe, że przedmiotem pracy są gry i przemoc. Fajnie jakby kiedyś ktoś przeprowadził ankietę, tyle że dotycząca filmów, programów telewizyjnych czy programów typu reality show. Ba, nawet seriale można by uwzględnić - w końcu w takiej Modzie na sukces panuje rozpusta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwieję wasze wątpliwości

"wpływ brutalnych gier wideo na psychike dzieci" aka. "dlaczego powinni tego zabronic"...

-taka praca nie ujrzy światła dziennego

 

Jeśli chodzi o przemoc to nie ma klarownej definicji szczególnie wśrod badaczy tego zjawiska. Pod moim pojęciem przemocy kryją się wszelkie nieprzypadkowe relacje pomiędzy jednostkami bądź grupami, które mają na celu wyrządzenie fizycznego, psychicznego lub jakiegokolwiek innego szkodliwego działania. Zaznaczyć tu należy, że ma to odnosić sie do postaci prezentowanych w grze, bo przemoc jako taka istnieje tu jedynie na ekranie. Co więcej przemoc niekoniecznie jest tożsama z agresją, ale nie będę się tu wdawał w dywagacje bo nie czas i miejsce na to.

 

co do btw2, to tak można to rozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta ankieta i bardzo krótka mogłaby być bardziej rozbudowana i mogłaby mieć opcję wielokrotnego wyboru

no i otwartość pytań zbyt wąska imho ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wypelnilem i ja dla dobra nauki ;) Jak zwykle napisze i ja... brakuje opcji zaznaczenia kilku odpowiedzi... gram w fpp jak i symulacje po rowno i ciekzo wybierac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ta ankieta, jka by nie odpowiedziec, komletnie nie oddaje realnej sytuacji i robi z gracza jakiegos zepsutego psychola, bo niektore pytania, maja takie odpowiedzi ze zadna kompletnie nie pasuje do profilu gracza, pewnie 80% nie godzilo sie na to co musza zaznaczyc. W szczegolnosci skrzywione jest pytanie o sieganiu po gry w zaleznosci od tego czy wystapia tam sceny przemocy. Jakas bzdura, dam se wszystkie konczyny uciac ze gracze sie kieruja kompletnie innymi przeslankami. No chyba ze ktos jest naprawde powalony psychicznie i jest to dla niego kryterium wyboru.

Tak samo jak pytanie w jakie sie gra gry. No przepraszam bardzo ale jak na taka mnogosc gatunkow gier, ankieter pozwala wygrac tylkojeden gatunek, to autentycznosc tej ankiety rowna sie ZERO.

To tak jak by zrobic ankiete "co jadasz na obiad" i dac mozliwe 3 odpowiedzi "surowke" , "kotleta" , "ziemniaki" i pozwolic wybrac tylko jedna opcje.... Zaiste zacna i kompetentna ankieta. Ja lubie gry odjechane i psychodeliczne "Condemnde Cryminal Origins" ale z takim samym zacieciem gram w strategie z elementami polityki i ekonomii, i sprawia mi to IDENTYCZNA frajde z gry, natomiast wg. tej ankiety gram tylko w rzeznie....

Ze dwa pytania byly moze logiczne i nie budzace watpliwosci, np pytanie o wiek... reszta nie daje ZADNEGO obrazu przecietnego gracza.

Na podstawie tej ankiety nic sie nie da wywnioskowac, tzn mozna ale to beda kuriozalne wnioski i tylko poglebia chaos jaki panuje w badaniach nad wplywem gier wideo na czlowieka.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy, sam grywam i nie jest moim celem przedstawienie profilu statystycznego gracza jako rzeźnika.

 

Co do pytania o gatunki gier to przyznaje, że lepsza byłaby tu opcja wielokrotnego wyboru, ale miałem problemy z checkboxem w ankiecie - nie zliczało mi tego do statystyk, później było już za późno na poprawę tego i tak musi zostać.

 

Pytania nie są tendencyjne - mają po prostu potwierdzać albo obalać pewne tezy.

 

Co do otwartości pytań - więcej ich nie potrzebowałem. Bardziej robię to pod kątem badań ilościowych a nie jakościowych.

 

na koniec: dzięki za cenne opinie odnośnie ankiety i za jej wypełnianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ankieta ze strony obrońców moralności rodem z LPR i PiS ?? Zabijanie - bee, narkotyki - bee, broń - bee, seks - bee. Lepiej umyć rączki, włączyć TV Trwam i popaść w ciemnotę i zacofanie. Jeśli przesadziłem to wybaczcie, ale nie mogłem sie powstrzymać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

Czy to ankieta ze strony obrońców moralności rodem z LPR i PiS ?? Zabijanie - bee, narkotyki - bee, broń - bee, seks - bee. Lepiej umyć rączki, włączyć TV Trwam i popaść w ciemnotę i zacofanie. Jeśli przesadziłem to wybaczcie, ale nie mogłem sie powstrzymać :wink:

wybaczamy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgodzę się ,że pytania są tendencyjne. Skupione raczej na brutalności w grach. Zero pytań dlaczego gram akurat w ten gatunek. Czym się kieruję .Ile wydaję rocznie i ile pakuje w kompa by uciągnąć takiego dennego Colina DirT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgodzę się ,że pytania są tendencyjne. Skupione raczej na brutalności w grach. Zero pytań dlaczego gram akurat w ten gatunek. Czym się kieruję .Ile wydaję rocznie i ile pakuje w kompa by uciągnąć takiego dennego Colina DirT.

Bo tematem pracy będzie brutalnosc w grach a nie twoj komputer i pieniadze jakie w niego pakujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Dziwne są możliwosci wyboru wieku, 13-17 lat, nie wiem jak wy, ale ja uważam, że 13 latek to dziecko, a 17 prawie dorosły człowiek, nie podoba mi się stawianie tego w jedne rubryce. Jeżeli ankieta ma być dokladna, to powinno się to rozwiązać jednak w jakiś inny sposób.

 

Tak ogólnie to ok, ale jednak (jak wielu zauważyło) ciężko oprzeć się pytaniom, a raczej wnioskom jakie się nasuwają po ich przeczytaniu - "granie jest złe", "powinni tego zabronić" etc.

Np. "Czy grałeś kiedyś w gre, która zawierała przemoc?". Wiadomo jaka będzie odpowiedź większosci... bo jakby nie było przemoc jest nieodłącznym elementem wielu tytułów. Więc wg. mnie niektóre pytania są całkiem cwanie ułożone.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jest żałosna, po co człowieku pytasz o jakies ulubione gry skoro i tak wiadomo ze chodzi to tylko i wylacznie o statystyke brutalności w grach. We mnie najwieksza agresje wzudzają ludzie (nie mowie tu o autorze poniewaz nie znam go osobicie), którze pisza o agresywności w grach nie majac z nimi doczynienia.

 

 

Pozdrawiam

 

"Ankieta ta dotyczy gier wideo (komputerowych, na konsole - jak kto woli) i ma na celu zbadanie preferencji graczy względem wybieranych przez nich gatunków gier." - w którym miejscu ?

Edytowane przez marcell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w pytaniu "Jakie uczucie wywołuje w tobie przemoc w grach wideo?" powinna być jeszcze odpowiedź "odprężenie". Po całym dniu w pracy, 45 minutach polowania na tramwaje i sciskaniu sie z reszta miasta, mam zdecydowana ochote zrelaksowac sie np. wybijajac rzesze nazistow w CoD...

Jezeli ktos po sesji z gra komputerowa (nie wazne czy tetris, czy GTA) czuje agresje to jest chyba z nim cos nie tak. Gry to hobby i sposob na rozrywke tak jak np. kino, czy ukladanie puzzli. Jezeli cos ci nie wychodzi i sie wqrwiasz to daj sobie z tym spokoj. Gry przede wszystkim maja dostarczac przyjemnosci i to co w sobie zawieraja jest juz na dalszym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem udział, ale muszę potwierdzić, że ankieta jest źle ułożona, a i błędy się znajdą, nawet językowe - przykładem "wymień trzy tytuły ulubionych gier?", gdzie znaku zapytania nie powinno być ;).

 

No i: "czy twoim zdaniem przemoc zawarta w grach komputerowych wpływa negatywnie na zachowania i postawy graczy?" - z pewnością, ale nie na każdego gracza!

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...