Skocz do zawartości
gniady26

Co To Oznacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na instrukcji do mojej karty (Sapphire x1600 pro 256) jest taka wiadomosc: Specialized PCI Express® 350 watt or greater power

supply recommended. Consult your computer system

manual to ensure the power supply is designed to

accommodate a high-end graphics card with a peak

dissipation above 75 watts.

Co to dokladnie oznacza? Czy moj zasilacz (ModeCom LC-B400ATX) da sobie z tym rade, bo jak na razie karta mi nie dziala i nie wiem czy to nie jest wina zasilacza.

Obecnie uzywam zintegrowanej karty ATI Radeon Xpress200

 

AMD Athlon64 3000+

ECS RS482-M

1,5 GB RAM

HD 200 GB Samsung

ModeCom LC-B400ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na instrukcji do mojej karty (Sapphire x1600 pro 256) jest taka wiadomosc: Specialized PCI Express® 350 watt or greater power

supply recommended. Consult your computer system

manual to ensure the power supply is designed to

accommodate a high-end graphics card with a peak

dissipation above 75 watts.

Co to dokladnie oznacza? Czy moj zasilacz (ModeCom LC-B400ATX) da sobie z tym rade...

Twoja karta PCI-Express wymaga zasilacza o mocy 350W lub więcej, najlepiej takiego który jest przeznaczony do hi-endowych grafik (czytaj dobrych grafik) których chwilowe zapotrzebowanie mocy (peek) może przekroczyć 75W.

 

Reasumując: potrzebuje dobrego zasilacza.

 

ModeCom - moim zdaniem jest to jeden z najgorszych zasilaczy (ale to moje zdanie)

Zalecenia: Zasilacz Chieftec 360W (powinien wystarczyć - 400W będzie super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokladnie oznacza? Czy moj zasilacz (ModeCom LC-B400ATX) da sobie z tym rade, bo jak na razie karta mi nie dziala i nie wiem czy to nie jest wina zasilacza.

Niestety, "stary" FEEL ma słabiutkie 12V, więc faktycznie może całość nie działać. Z tańszych poszukaj Amacroxa Warrior 400W lub Modecoma MC 350W.

 

Zalecenia: Zasilacz Chieftec 360W (powinien wystarczyć - 400W będzie super)

Ten Chieftec też pasuje do tej konfiguracji jak pięść do oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy byłby zasilacz, z nowszą konstrukcją i mocniejsza 12v, bo taka mocna 5V nie jest potrzebna.

 

Np. HUNTKEY, ale podobno mają być dopiero pod koniec lipca, jak mnie pamięć nie myli.

Nie będę się kłócił, bo mój sprzęt jest już trochę leciwy, ale jak mnie pamięć nie myli to dla grafiki i innych podzespołów bardziej liczy się stabilność napięcia/napięć a nie maksymalny amperaż na danym napięciu.

 

A w takim przypadku liczy się solidność i jakość konstrukcji a nie moc zasilacza. Podejrzewam że i tak "moc" pobierana przez kompa z zasilacza nie przekracza 60% teoretycznej jego wydajności.

Bo co z tego że mogę brać na 12V aż 15A ,że jak przy zwiększonym poborze na +12V lub +5V spada mi lub mam niestabilne -5V lub -12V albo co gorsza +3.3V

Edytowane przez Decho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział że huntkey 350w jest niestabilny. Ma trochę większą moc, ale jest bardziej przystosowany do nowszych konstrukcji, które potrzebują mocniejszej lini 12V, a z 5V tak bardzo nie korzystają, jak Twój czy mój komp. O to się rozchodzi, bo szef to świetny sprzęt (patrz mój sig), ale w przypadku jego kompa nie ma sensu się pchać w staroć z 35A na 5V o ile dobrze pamiętam. Może równie dobrze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jakiegoś nowszego szefa. Ale moim zdaniem Huntkey ma nalepszy stosunek cena/jakość i jeszcze może cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, bo mój sprzęt jest już trochę leciwy, ale jak mnie pamięć nie myli to dla grafiki i innych podzespołów bardziej liczy się stabilność napięcia/napięć a nie maksymalny amperaż na danym napięciu.

 

A w takim przypadku liczy się solidność i jakość konstrukcji a nie moc zasilacza. Podejrzewam że i tak "moc" pobierana przez kompa z zasilacza nie przekracza 60% teoretycznej jego wydajności.

Bo co z tego że mogę brać na 12V aż 15A ,że jak przy zwiększonym poborze na +12V lub +5V spada mi lub mam niestabilne -5V lub -12V albo co gorsza +3.3V

Niebardzo rozumiem o co ci chodzi?

HK350AP (i jego klony) to pierwsza klasa, jeśli chodzi o stabilność napięć i pracę przy obciążeniu niesymetrycznym +5V lub +12V w cenie do 250zł.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział że huntkey 350w jest niestabilny. Ma trochę większą moc, ale jest bardziej przystosowany do nowszych konstrukcji, które potrzebują mocniejszej lini 12V, a z 5V tak bardzo nie korzystają, jak Twój czy mój komp. O to się rozchodzi, bo szef to świetny sprzęt (patrz mój sig), ale w przypadku jego kompa nie ma sensu się pchać w staroć z 35A na 5V o ile dobrze pamiętam. Może równie dobrze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jakiegoś nowszego szefa. Ale moim zdaniem Huntkey ma nalepszy stosunek cena/jakość i jeszcze może cisza ;)

Faktycznie zestaw masz podobny :D

 

0. Wytłumaczyłem tylko to o co pytał.

1. Nie mam nic przeciwko nowszym zasilaczom. (po prostu stawiam na to co zam - jakość)

2. Jeżeli Hunt jest tak samo dobry i tańszy to OK - nic do niego nie mam.

3. Zwracam tylko uwagę, że nie moc a stabilność się liczy.

4. Jak widać mam leciwy sprzęt i nie wiem jakiego napięcia potrzebuje jego grafa (5 czy 12) ale wiem że jakiego by nie potrzebowała to i 50A na 12V nic nie da jak będzie niestabilne.

 

Swego czasu miałem Deer 400W i byłem zadowolony i mam go nadal do celów serwisowych, bo jak kupowałem chiefa to zasiłka już była :D

 

Nie rozumiem tylko dlaczego wg. luk1999 cheif pasuje tu ja pięść do oka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już Tony Soprano Ci wytłumaczył - po kiego brać zasilacz z mocną piątką do komputera, który 90% prądu ciągnie z 12V? Przecież to tylko spowoduje, że linia 5V poleci do góry. Twój komp praktycznie nic nie bierze z 12V, więc Chieftec spisuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już Tony Soprano Ci wytłumaczył - po kiego brać zasilacz z mocną piątką do komputera, który 90% prądu ciągnie z 12V? Przecież to tylko spowoduje, że linia 5V poleci do góry. Twój komp praktycznie nic nie bierze z 12V, więc Chieftec spisuje się świetnie.

W takim razie zgadzam się z Tobą.

Zauważ tylko że zaznaczyłem że nie znam tej karty i nie wiedziałem jakiego napięcia potrzebuje i napisałem że opieram się na doświadczeniach z moim sprzętem.

 

Wystarczyło napisać to co napisałeś przed chwilą (a co wszystko wyjaśnia) komentując wcześniejszą wypowiedź, zamiast nic nie mówiącego że coś nie pasuje. Oszczędziło by to niepotrzebnych kilka postów.

 

p.s. Co do tych tragicznych zasilaczy to chodziło mi o CodeGen-a a nie o ModeCom-a (ciągle mi się mylą).

 

Pozdrówko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci o tym pisałem parę postów wyżej, jakbyś nie zauwazył:

 

Lepszy byłby zasilacz, z nowszą konstrukcją i mocniejsza 12v, bo taka mocna 5V nie jest potrzebna.

jest bardziej przystosowany do nowszych konstrukcji, które potrzebują mocniejszej lini 12V, a z 5V tak bardzo nie korzystają, jak Twój czy mój komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 20A na 12V to może nie za mało, ale lepsze były by dwie 12 a nie jak tu jedna linia. Liczy się 12V dla Twojego kompa.

 

http://zenfist.pl/pID/164.htm

lub taki szef, z dwoma 12V

http://zenfist.pl/pID/156.htm

ale ostrzegam lubi być głośny, nawet bardzo, taki piskliwy ;)

 

Albo delte z allegro, bardzo dobra, 3 linie 12V idealnie dla nowych kompów

http://allegro.pl/item214421475_nowy_zasil..._power_ok_.html

 

Ewentualnie Amacrox promocja dnia na zenfiście

http://zenfist.pl/pID/1027.htm

ale powiem szczerze nie wiem jak z ciszą, bo zasiłka się cieszy dobrą opinią.

 

EDIT:

 

Z tego co ja wyczytałem to on ma inne dane:

+5V 1 0,3A 40A

+12V 2 0,0A 17A 18A

+3,3V 3 0,3A 28A

-5V 4 0,0A 0,3A

-12V 5 0,0A 0,8A

+5Vsb 6 0,0A 2A 2,5A

 

Czyli na 5V aż 40 (na to należy przymknąć oko)

ale ma tylko jedną z 12V i 17A myślę że nie jest zaniżane specjalnie.

 

podaje za http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...73b4a6baf470e1d

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...