Skocz do zawartości
Walker3d

Nokia N95

Rekomendowane odpowiedzi

rozne nie

 

N95 -1

 

LCD 2,6cala

64mb pamięci ram

bateria 950 pojemności

slot karty pamięci , możliwe 8GB micro SD

 

N95-2

LCD 2,8cala

128MB pamięci ram

bateria 1200 pojemności

brak slotu kart pamięci 8GB pamięci wbudowanej

aparaty taka same

gps tez

reszta funkcji taka sama

To nie wszystko:

Po pierwsze te 64 pamięci więcej robi swoje , do tego wreszcie jest osłona na LCD , do tego aparat ma inną soczewkę i brak tej badziewnej plastikowej przysłony.

Sama obudowa wykonana jest z lepszych materiałów a nie z badziewnego plastiku , lepsza jest też powłoka klawiszy - ta z n95-1 jest za bardzo świecąca i szybko się wyciera do tego zdecydowanie lepszy slider , GPS w N-95-2 chodzi lepiej mam porównanie ....

Obudowa wykonana jest o niebo lepiej od N-95-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zależy od n95 z jakiego okresu produkcji jeśli chodzi o jakość wykonania, ja mam swoją nówkę od ponad 4 miesięcy i nic się nie powycierało, slider chodzi jak marzenie dalej. na necie widziałem, że brak przesłony ma obiektyw uznają za wadę ;)

 

dlatego muszę powiedzieć że jedyne czego zazdroszczę to większa ilość RAMu bo to gdzie się podziewa i przez co jest zajęte te ileś MB RAMu w N95 pozostaje przeważnie zagadką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją mam od nowości jakieś 8 miesięcy i nigdzie farba mi się nie starła. Slider chodzi tak jak na początku, ale to może też dlatego, że ogólnie dbam o sprzęt i nie ma mowy o jakimś rzucaniu, szuraniu telefonem czy nie wiadomo co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zależy od n95 z jakiego okresu produkcji jeśli chodzi o jakość wykonania, ja mam swoją nówkę od ponad 4 miesięcy i nic się nie powycierało, slider chodzi jak marzenie dalej. na necie widziałem, że brak przesłony ma obiektyw uznają za wadę ;)

 

dlatego muszę powiedzieć że jedyne czego zazdroszczę to większa ilość RAMu bo to gdzie się podziewa i przez co jest zajęte te ileś MB RAMu w N95 pozostaje przeważnie zagadką...

Nie wiem dlaczego sądzą że brak przesłony to wada , tej soczewki nie zarysujesz w N95-2 w przeciwieństwie do N95-1 do tego nie wystaje ta przysłona poza telefon ... jest wreszcie płasko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak szanujecie swoje telefony ja swoja n95 mam już ponad rok i wciąż wygląda jak nówka, slider jeździ jak nowy, od raz go tylko czysciłem bo było pełno syfu, nie nosze go w żadnym pokrowcu tylko bezpośrednio w kieszeni ale w której jest tylko telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie byłem sympatykiem Noki po wypuszczeniu N95-1 ale miło się rozczarowałem.

Większa pamięć do 128 zrobiła swoje i tel jest szybszy

Kupiłem N95 8G . wersja softu najnowsza 3.0.0.18 i wszystko śmiga OK.

A co do nawi to też mnie miło zaskoczyła . garmin XT w wersji 5.0.0. + CNE2009 i GP2008/2 wszystko działa spoko lepiej nawet nawiguje od tomToma

A ja ostatnio kupiłem N95-1 + 4gb za za 1040zł /Normalny sklep w Polsce, komórka wyprodukowana w Finlandii/ z softem 30.0.0.15 i wszysko smiga ok, telefon chodzi szybko i sprawnie łącznie z Garminem XT 5.0.20 i MapaPolski2008.3. W zestawie ładowarka samochodowa :)

 

Nie wiem czego się czepiacie N95-1. Ja jestem zachwycony. Dużo bardziej podoba mi się kolorystyka srebrno-śliwkowa niż czarna cegła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się czepiacie N95-1. Ja jestem zachwycony. Dużo bardziej podoba mi się kolorystyka srebrno-śliwkowa niż czarna cegła...

Będziesz dużo mniej zachwycony, kiedy nie-wiadomo-jakim-cudem strzeli ci wyświetlacz, który w modelu N95-1 jest niczym niechroniony i przez to niesamowicie podatny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Koszt wymiany (oryginalna część) - około 180 zł. Przez litość pominę jakość owego "śliwkowego" plastiku.

N95 8GB to całkiem inny telefon, a najważniejszą w tym względzie różnicą jest normalnie chroniony plastikową szybką wyświetlacz LCD. Też można go stłuc (nawet w 6250 było to możliwe :>), jednak, elegancko rzecz ujmując, eliminuje się znacząco czynnik przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal ze Nokia N95-1 jest szybka :)

Od Marca ubieglego roku posiadam N95 8GB jej pslamazarnosc

a szczegolnie czas jaki potrzebuje do uruchomienia aparatu

doprowadza mnie do szalu ! wolne toto maxymalnie .

 

Najbardziej za to ciesza filmy divX 576x320 czyli w orginalnej dosc popularnej rozdzialce

a to wszytko odtwarzane za pomoca CorePlayera :)

 

Co do slabej ochrony lcd to jak ktos traktuje koma jak ziemniaka

to pewniakie m i ekran ubije ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...