Skocz do zawartości
danch

C2d + Mobo Do G7900gto

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam A64 3000+, 2GB RAM i GF7900GTO, najczesciej gram w 12x10 (19 lcd) i ile karta daje jeszcze rade to procek juz srednio. Dlatego chcialem wymienic proca,mobo i pamieci. Pamieci juz mam 2x1GB 800MHz Kingmaxy, Artic Freezer tez lezy i czeka, zostala mi tylko plyta i procke.

Na razie nie mam zamiaru wymieniac grafiki i pewnie bede z tym czekal na kolejna generacje gf 9xxx czy jak nvidia sobie go tam nazwie. Zalezy mi na dobraniu jak najbardziej optymalnego procka, tak aby wykorzystal on moja karte grafiki. Z drugiej strony nie chce przeplacac i brac jakies super szybkiej plyty i szybkiego proca bo GF 7900 GTO to nie to samo co 8800 GTS.

Myslalem aby brac E6320 albo E6420 i krecic go na jakies 3 GHz, mam tylko dylemat z plyta. Z racji posiadanych 2 dyskow na PATA i DVD na PATA pasuje mi aby plyta miala 2xPATA, a tak maja tylko te na chipsecie nvidii. W sumie po przeczytaniu forum wybor powinnien byc prosty ASUS P5n-e Sli ale nie podoba mi sie sekcja zasilania tej plyty i jakos nie wierze ze pochodzi to dlugo na podkreconym procku. Jest jeszcze Gigabyte Ga-n650sli-ds4 i tutaj sekcja zasilania jest super ale plyta malo popularna i ponoc problematyczna (dziury w FSB).

 

Dlatego czekam na rady, jaki c2d optymalny do grania na GF 7900 GTO, E6xxx czy moze to przesada i wystarczy E4xxx, oraz jaka plyta ktora pochodzi chwile i ma 2xPATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka wybierz od zasobności portwela. Jesli chcesz kręcić to nawet E2160 styknie.

A mkoże X2 od AMD?? 3600+ Brisbane to wydatek 219 zł a płyta DFI Infinity z 2xATA to wydatek 289 zł. OC na poziomie 3GHz więc problemu z wyrabianiem w grach nie będzie. A zaoszczędzić można ok 150-200 zł które można przeznaczyć na inny cel np dołożenie do lepszej grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti bez urazy ale chyba nie grałeś na X2 i mało wiesz. Co do autora postu to myślę że siedzi na s939 więc x2 z OC na poziomie 3GHz wystarczy w zupełności do wszystkich gier. Jeśli się myle prosze mnie sprostować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem na 4000+ (bez oc) no i wielkiej roznicy w porownaniu do Athona @ 2.2GHz nie zauwazylem. (Karta na pci-ex : 7600gs).

I nie powiesz mi, ze X2 Brisbane jest lepsze od C2D ;]

 

/Oczywiscie jesli ktos ma malo kasy to X2 sie oplaca, ale jesli jest forsa na C2D to po co kupowac cos gorszego ? ;) /

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Co do autora postu to myślę że siedzi na s939

Błąd, trzeba czytać ze zrozumieniem, siedzi na AM2 (spójrz na ram-kingmaxy 800). Czyli do wymiany sam proc i płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pisze że czekają to chyba nie oznacza że je używa. Teraz zwróciłem na uwagę że już Freezer leży więc zostaje tylko C2D ;) ja się wycofuje w takim razie nz AM2 :)

xacti do 7600GS styknie już 3000+ więc jaka chciałeś różnice zauważyć?? Zlookaj tu :)

 

EDIT

 

Co do tego że C2D jest wydajniejszy od X2 to chyba nikt nie ma watpliwości :)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wiec zacytuje siebie:

 

Zauwaz ze autor ma juz Athlona, a 2 rdzenie na razie w grach duzo nie daja :)

 

@dzikidaniel

 

Teoretycznie wystarczy, ale rowniez X2 powinien teoretycznie dodac troche fps, czego nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd, trzeba czytać ze zrozumieniem, siedzi na AM2 (spójrz na ram-kingmaxy 800). Czyli do wymiany sam proc i płyta.

Siedze na 939, te kingmaxy leza w szufladzie bo kupilem kiedys tanio, a wiedzialem ze pamieci beda drozec. Kupowac x2 na 939 srednio mi sie widzi bo procki drogie i trudno dostac, a ja chce fakture. Zasobnosc portfela jest z 1000zl wiec moge sobie spokojnie pozwolic na jakies c2s. Co do karty grafiki to nie zmieniam bo nie ma sensu, a do tego nie mam drugiego 1000zl na grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wiec zacytuje siebie:

@dzikidaniel

 

Teoretycznie wystarczy, ale rowniez X2 powinien teoretycznie dodac troche fps, czego nie zauwazylem.

Moze da, ale skoro mam A64 3000+, 2 GB RAM DDR i GF 7900GTO, do tego 2 GB pamieci DDR2, chodzenie pod 775 ( lezy w szufladzie i czeka ) i okolo 1000zl to mysle ze najlepiej na tym wyjde jesli kupie jakies c2d plus mobo do niego. X2 na AM2 to nie jest zla propozycja ale skoro mam kase na c2d to chce c2d. Z drugiej stony 1000zl to za malo na proca, mobo i jeszcze mocne GPU, zreszta ja zawsze kupuje GPU co druga generacje :-) wiec moj 7900GTO musi dawac dac rade przez jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...