Skocz do zawartości
Zarquon

Proszę O Ocenę Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Przyszedł wreszcie czas, by wymienić wysłużony złom na coś nowego. Nie jestem na bieżąco, jeśli chodzi o sprzęt, ale po dłuższym czasie czytania artykułów w necie i lurkowania na forach pewną wizję już mam. Natomiast wolałbym, żeby spojrzał na to ktoś, kto siedzi w temacie. :)

 

1. Jestem skłonny wydać 5000 - 5500 zł. Monitor, mysz i wszelkie inne peryferia zostają stare.

2. Ceny podaję z Komputronika, więc zapewne da się to kupić "nieco" taniej.

3. Zestaw "do wszystkiego", granie rzecz jasna (bardzo) istotne (wakacje do października + zaległości w graniu = ciężkie katowanie sprzętu, na jesieni zaś dużo ciekawych rzeczy wychodzi :D).

4. Jakiś OC zapewne będzie, ale raczej w ograniczonym stopniu i pewnie nie od razu. Nic ekstremalnego w każdym razie. Ewentualnie później dokupię lepsze chłodzenie.

 

Moja obecna wizja wygląda tak:

 

Płyta główna: Abit AB9 QuadGT - 614 zł

 

Procesor: Intel Core2 Duo E6600 - 889 zł

 

Karta graficzna: Asus GeForce 8800 GTX - 2179 zł

Ten Asus to tak trochę na chybił-trafił, jestem zdecydowany na GTX-a, ale konkretny model jest do ustalenia.

 

RAM: OCZ Technology 2x1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 - 426 zł

Tu mam największe wątpliwości. Lepszy ten OCZ, czy może PDP Patriot Dual LLK 2x1GB EPP 800MHz CL4 za 437 zł, czy też jeszcze coś innego w podobnej cenie?

 

Do tego dochodzi Seagate Barracuda SATA 320GB (289 zł), X-Fi Xtreme Gamer (310 zł), jakaś nagrywarka (jakiś Asus (~120 zł) może? Mam teraz stare combo Lite-Ona i jestem z niego bardzo zadowolony, ale słyszałem że się firma straszliwie zeszmaciła), jako zasilacz może Be-quiet Straight Power 500W (350 zł) i wszystko załadowane w jeszcze bliżej niesprecyzowaną budę (najchętniej tak do 300 zł, ale nad tym się potem będę zastanawiał). W razie wątpliwości w kwestii zasilacza/obudowy założę osobny temat we właściwym dziale.

 

Do kupy wychodzi sporo ponad 5400 zł, czyli niebezpiecznie blisko maksymalnego budżetu, ale to w końcu ceny z Komputronika.

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady, uwagi i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo zmień na coś z P35 - choćby Abita IP35 albo MSI P35 Neo-F

procek - E6750 - lepiej się powinen podkręcić ;)

88GTX najtańszy - bo wszystkie są takie same z inną nalepką

ram - a może Goodram PRO 900 ?

nagrywarka - coś na SATA , co by nie było taśm ATA - może Samsung ? mam i chwalę (model w sigu)

zasilacz - może byś dołożył do Corsaira 520W ?

buda - jakiś Chieftec i luks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie o tym E6750 i podoba mi się. :D Tańsze od E6600, mocniejsze i jeszcze się ma ładnie kręcić; gdzie jest haczyk? :) Jeśli nie ma, to chyba się skuszę.

 

Rozumiem, że pod E6750 Abit AB9 odpada, więc pewnie zdecyduję się na Abita IP35. Warto dopłacać do wersji Pro?

 

Widzę, że radzicie brać nagrywarki Samsunga - rzeczywiście takie dobre? Bo ja miałem z napędami Samsunga rozmaite "przygody", ale to dawno temu było. Widać zmienili podejście.

 

W temacie RAMu (GoodRAM, mówicie?), zasiłki i budy będę się musiał jeszcze zastanowić... Chyba jeszcze trochę wertowania Sieci przede mną.

 

W każdym razie wielkie dzięki za help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w E6750 jest taki haczyk że go nie ma (haczyka, nie proca) :P

pod AB9 podobno idzie, na BIOSie 19. Ale IP35 też jest OK. O wersjach poczytaj w wątku o tej płycie

do swojej wypalarki nie mam nic - no, może trochę głośna jak czyta

Goodram, ale PRO. na D9 - miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 ... podobno tak nie błyszczy, a 4 rdzenie nie za bardzo się przydają ... niech będą 2 rdzenie - E6750 i na dobrym chłodzeniu ~ 4GHz :)

Błyszczy, błyszczy tylko grzeje się jak stary netburst (w końcu masz 4 rdzenie). A w zależności od zastosowań, przydatność 4 rdzeni jest dyskusyjna, chociaż są już gry które to wykorzystują, np w Oblivionie daje dopał z 29 klatek na 2 rdzeniach do 37 na 4, przy takich samych taktach oczywiście.

 

http://techgage.com/article/intel_core_2_quad_q6600/6

 

Chodzi mi tutaj oczywiście o minimalne, gdyż na ich ilość wpływ procka jest większy.

 

I zapewne niedługo pojawi się coraz więcej tytułów wspierających 4 rdzenie.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc sie z boku (bo i tak mnie nie stać na 4 rdzenie) nie jestem przekonany, czy warto teraz brać taki procek. Na razie nie ma jeszcze bardzo dużo aplikacji i gier, które wykorzystują 2 rdzenie, a co dopiero mówić o 4. Przynajmniej ja poczekałbym trochę (i na razie kupił procesor dwurdzeniowy), a dopiero za jakiś czas zaopatrzył się w procesor czterordzeniowy (jak jeszcze stanieje). Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błyszczy, błyszczy tylko grzeje się jak stary netburst (w końcu masz 4 rdzenie). A w zależności od zastosowań, przydatność 4 rdzeni jest dyskusyjna, chociaż są już gry które to wykorzystują, np w Oblivionie daje dopał z 29 klatek na 2 rdzeniach do 37 na 4, przy takich samych taktach oczywiście.

 

http://techgage.com/article/intel_core_2_quad_q6600/6

 

Chodzi mi tutaj oczywiście o minimalne, gdyż na ich ilość wpływ procka jest większy.

 

I zapewne niedługo pojawi się coraz więcej tytułów wspierających 4 rdzenie.

Zauważ że E6300 ma tam wyzszy min fps niż E6600 (32 vs 29) więc ja bym się tym testem zbytnio nie sugerował. Moim zdaniem nie ma co się teraz w 4 rdzenie pakować. Drogie toto i gorące, a poki co zysk niewielki. Lepiej na dwoch doczekać do Penryna i wtedy pomyslec o 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...