Skocz do zawartości
mb_asasello

E6300 Czy E4300

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie lepszym wyborem będzie E4300 , ma niższe FSB ( 800 w stosunku do 1066 w E6xxx ) i w związku z tym wyższy mnożnik .

 

Niestety ostatnio E4300 podobno słabo się kręcą

 

Do tego Cena , nie wiem gdzie ty widziałeś te procki w podobnej cenie , w Apollo.pl ( jednym z najtańszych sklepów ) E4300 kosztuje ~ 400 zł , E6300 ponad 570 zł , ale nie ma go na stanie .

 

Nawet na allegro te proce chodzą po 450+ zł ( jest jeden OEM za 380 zł ale to wszystko , potem najtańszy jest za 450 zł )

 

Za to jest E6320 za 559 zł ( ma 4 MB cache L2 w stosunku do E4300/E6300 które mają tylko 2MB Cache L2 ) .

 

Generalnie cenowo lepiej wypada 4300 , wydajnością 6320 , ale wysokie FSB startowe utrudnia OC tego drugiego ale dla Abita AB9 nie powinno to być problemem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie jak w temacie. Mobo to Abit AB9. Ram będę dobierał później, podobnie grafikę. Póki co chciałbym wiedzieć który z tych dwóch jest lepszym wyborem?

Pozdr i dzięki z góry

E4300? Z jego humorami, fsbściankami i ostatnio kiepskimi rewizjami?

E6320 z jego niskim mnożnikiem?

Bierz E6420 lub jeszcze lepiej E6750 (ten sam mnożnik, inna szyna, podobna cena, podobno lepsza rewizja-taki selekt 6420 :))

Wiem, wiem jedna wada - 22 lipca

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to liczę , jest to pochodna steppingu G-0 dla procków z szyną 800. Jaki jest G-0 łatwo znaleźć w sieci. Powiem krótko DOŚĆ dobry .

Ludzie, Wy tu pieszecie o rzeczach, które dla mnie jak czarna magia brzmią. Jednak widzę że od czasu OC Athlonów trochę się pozmieniało i trza będzie poczytać :) Zdecydowałem się na 6300. Zawsze będzie coś, na co warto poczekać :) Najwyżej za pare miesiecy zmienie.

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...