Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, dziwne, jak ja pisałem kilka stron wcześniej, że przy fsb 500-520 na zworce 333 wydajność leci na łeb to nikt się nie przejął, a jak się pojawił tekst na egiełdzie to nagle wszyscy wznoszą lamenty. :lol:

 

Za to z tymi timingami to nie wiedziałem, zawsze do testów ustawiałem w memsecie ale może to wszystkiego nie daje? Dlatego to sprawdzę przy najbliższej okazji jak mi się śpiąca królewna MSI obudzi ze śpiączki... :/ (To akurat mnie najbardziej wnerwia...)

 

@focus_

Jak wyglądał u was ten problem po wsadzeniu E2160? Płyta sie zawieszała przy boocie przy jednym drugim od dołu zielonym światełku (wg instrukcji) lub dwoma kolejnymi od dołu zielonymi światełkami? U mnie tak jest zawsze przy boocie. Jak długo czekaliście na ozdrowienie?

 

Jak mi jutro się nie obudzi to jadę z nią do miejsca zakupu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwne, jak ja pisałem kilka stron wcześniej, że przy fsb 500-520 na zworce 333 wydajność leci na łeb to nikt się nie przejął, a jak się pojawił tekst na egiełdzie to nagle wszyscy wznoszą lamenty. :lol:

 

Za to z tymi timingami to nie wiedziałem, zawsze do testów ustawiałem w memsecie ale może to wszystkiego nie daje? Dlatego to sprawdzę przy najbliższej okazji jak mi się śpiąca królewna MSI obudzi ze śpiączki... :/ (To akurat mnie najbardziej wnerwia...)

 

@focus_

Jak wyglądał u was ten problem po wsadzeniu E2160? Płyta sie zawieszała przy boocie przy jednym drugim od dołu zielonym światełku (wg instrukcji) lub dwoma kolejnymi od dołu zielonymi światełkami? U mnie tak jest zawsze przy boocie. Jak długo czekaliście na ozdrowienie?

 

Jak mi jutro się nie obudzi to jadę z nią do miejsca zakupu... :/

Niestety Krzysiek nie pamięta jaka to była dokładnie kombinacja, także przypuszczeń wolę nie snuć. Płyta ozdrowiała po jednym dniu (około).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to ja pójdę na łatwiznę i się zapytam, Jakie bezpieczne timingi ustawić dla goodramów pro 900?

Mam te GoodRAMy... kilka postów wcześniej dawałem obrazek z everesta któy pokazywał jakie wartości timingów standardowo (czyli bezpiecznie) ma ustawione na 900MHz. Co ciekawe testowałem te GoodRAMy w trybie AUTO dla timingów i z ręcznie ustawianymi według SPD i okazuje się że na AUTO przy takich samych zegarach działają nieco szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 3 testy na FSB 402 w Cachemem

Focus mówił kiedyś (chyba 22-23 strona tego tematu) że mnożnik proca wynosił u nich 7.

 

Tak też zrobiłem z moim procem, czyli:

FSB 402, mnożnik 7, 2800MHz (wszystkie testy)

RAM 804MHz, 4-4-4-12-35 (podstawowe timingi - wszystkie testy)

 

dla każdego testu zmieniałem 4 ostatnie timingi kolejno:

12-12-12-12 (u mnie jako default)

10-10-10-10 (default na płytach z egiełdy)

4-4-3-4 (ustawienia wg Focusa)

 

Zrobiłem zrzuty ekranu i dla potwierdzenia dam je tutaj w nocy, bo teraz net chodzi u mnie tragicznie

 

Jednak na razie napiszę że:

 

- Wyniki dla odczytu we wszystkich 3 testach wynosiły powyżej 6400 (prawie 6500). Wynik podobny jak dla Foxcona. Różnice minimalne. Ciekawe jest to że najlepszy wynik był dla timingów 12-12-12-12..

 

- Wyniki dla zapisu przy timingach 10 lub 12 wynosiły powyżej 2500. Wynik nieznacznie gorszy od Foxconna. Natomiast dla timingów 4-4-3-4 zapis wynosił powyżej 2600, czyli wynik praktycznie taki jak Foxconna...

 

Zrobię jeszcze dzisiaj w nocy lub jutro pomiary dla FSB 430 i 450... Jednak w tym przypadku taktowanie pamięci będzie powyżej 800MHz.

 

Focus - jakie mieliście taktowanie pamięci przy FSB 430 i 450?

 

Przy okazji za każdym razem robiłem też testy w SuperPi 4M. Wyniki to pomiędzy 1m 36s - 1m 38s... Nie porównywałem jeszcze czy te wyniki są w normie...

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest już nowa wersja setfsb 2.0.b.15o -klik-

Dla MSI P35 Platinum/Neo2-FR/Fir wybieramy ICS9LPRS906CGLF

 

.

Pod tym linkiem jest setfsb 2.0.b.15f, która nie obsługuje mobo. Możesz wrzucić to na ftpa, albo dać innego linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak juz wczesniej pisalem takie timingi:

5-5-5-16-48-8-11-5-12

Bede je zmniejszal teraz. Szkoda tylko ze nikt mi nie odpowiedzial co w razie problemu jakim beda za niskie timingi. Co wtedy z BIOSem?

Kasuje sie czy sypie i kosc do wymiany? Dyskietka czy pudełko i do sklepu?

Jak bede znal odpowiedz na to pytanie bede bawil sie z timingami.

Ogolnie chcialbym tez zmienic bios i zobaczyc roznice ale tez mi nikt nie odpowiedzial czym zmienic najlepiej (sam bym zmienil, ale czytalem ze jeden blad i troche trzeba posiedziec przy naprawie).

Teraz zabieram sie za czytanie o timingach by nie pytac jak dobierac te zaawansowane ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na egieldzie napisali :P

 

Innym problemem jest też nieznajomość możliwości pamięci – naprawde zacieśnienie dodatkowych timingów na kościach pamięci, których dobrze nie znamy jest bardzo ryzykowne i bardzo łatwo uszkodzić BIOS płyty, który tutaj jest wlutowany na stałe, przez co w razie jego awarii zostajemy na niemal miesiąc bez komputera.

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem? :o Bez przesady... komp nie wstanie to włącza się awaryjny boot, ewentualnie cmos się robi. W ten sposób nie wiem jak można uwalić bios w ten sposób :lol:

 

BTW

 

Ja mam pewne doświadczenie z ciasnymi timingami na wysokich MHz (ponad 500 3-3-3-8 itp. :wink: ).

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na egiełdzie napisali że płyty MSI padają po zmianie tych ostatnich 4 timingów...

 

Wyżej zrobiłem test przy FSB 402 i wygląda na to że (przynajmniej przy tej wartości) nie ma się co tak tymi timingami przejmować jak twierdzą na egiełdzie.... Różnice są marginalne. Jednak możliwe jest że różne egzemplarze płyty MSI różnie reagują. Może to tak jak z tymi Patriotami i BIOSem 1.3 u mnie... Większość pamięci chodzi ok, tylko z Patriotami jest problem i tylko na BIOSie powyżej 1.1...

 

Zrobiłem jeszcze dwa testy, ale teraz zmieniałem tylko FSB i oczywiście zegarek RAMu (nie ma takiego dzielnika żeby zostało przy 800MHz). Nie zmieniałem natomiast tych nieszczęsnych ostatnich timingów i dałem sobie bezpiecznie 10-10-10-10 (na egiełdzie test z tymi timingami jest zaznaczony jako tryb domyślny).

 

Czy na egiełdzie podczas testowania MSI nawet przy FSB 450 i 500 mieli RAM 800? W jaki sposób to ustawili dla tego MSI?

Chciałem mieć do testów jak najbardziej zbliżone parametry, aby porównywanie miało sens.

 

Wyniki kolejnych dwóch testów w Cachemem (do nich także dam później zrzuty ekranu)

 

1.

FSB 430, mnożnik 7, 3000MHz

RAM 860MHz, 4-4-4-12-35-10-10-10-10

 

main memory speed:

Odczyt - 6907.

Zapis - 2666.

Wynik praktycznie jak u Foxconna. Jednak w tym przypadku taktowanie pamięci pewnie mam inne niż było na tym Foxconnie przy FSB 430 :)

 

SuperPi - 1m 32s

 

2.

FSB 450, mnożnik 7, 3150MHz

RAM 900MHz, 4-4-4-12-35-10-10-10-10

Przynajmniej wiem że moje OCZtki idą 900 CL4 :) Chociaż na wszelki wypadek do testu dałem napięcie aż 2.20v dla RAMu - na takim raczej normalnie nie będę działał :) W SpeedFanie VRAM pokazuje aż 2.32V - czy to nie za dużo?

 

Wracając do wyników:

Odczyt - 7279

Zapis - 2881

Tutaj troszkę odstaje od Foxconna, no ale nie tyle co na egiełdzie i to dla tych nieszczęsnych timingów 10-10-10-10. Oczywiście nie wiem jak z taktowaniem pamięci (u mnie 1:1 czyli 900MHz)

 

SuperPi 4M - 1m 28s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem? :o Bez przesady... komp nie wstanie to włącza się awaryjny boot, ewentualnie cmos się robi. W ten sposób nie wiem jak można uwalić bios w ten sposób :lol:

 

BTW

 

Ja mam pewne doświadczenie z ciasnymi timingami na wysokich MHz (ponad 500 3-3-3-8 itp. :wink: ).

Najczęściej wystarczało włożyć dyskietkę z BIOSem, czasem wyłączenie i włączenia. To, że Tobie się to nie zdarzyło, nie oznacza, że komuś innemu się może nie przytrafić. I nie licytujmy się tutaj na zasadzie "miałem więcej i jestem lepszy" :lol:

 

 

Na egiełdzie napisali że płyty MSI padają po zmianie tych ostatnich 4 timingów...

Zacytuj, bo tego to my nie napisaliśmy. Albo nie czytałeś artykułu, albo czytasz go mocno wyrywkowo i sam dopowiadasz pasujące Ci kwestie...

a napisze jeszcze raz wielokropek, co mi szkodzi...

 

I co do testów - mówiłem już Tobie kilka razy: pamięci cały czas synchro! Nie porównuj swoich wyników do naszych, bo tak pewności nigdy mieć nie będziesz - czy tak trudno jest ustawić luźne i ciasne timingi z puli "reszta poza 4 podstawowymi"? i w ten sposób przeprowadzić testy?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wystarczało włożyć dyskietkę z BIOSem, czasem wyłączenie i włączenia. To, że Tobie się to nie zdarzyło, nie oznacza, że komuś innemu się może nie przytrafić. I nie licytujmy się tutaj na zasadzie "miałem więcej i jestem lepszy"

A clear CMOS? nie działał? Czasem producenci w takich przypadkach stosują pewne tricky z przyciskiem power w tym MSI tez coś o tym w instrukcji jest, ale jeszcze nie pojąłem jak to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co do testów - mówiłem już Tobie kilka razy: pamięci cały czas synchro! Nie porównuj swoich wyników do naszych, bo tak pewności nigdy mieć nie będziesz - czy tak trudno jest ustawić luźne i ciasne timingi z puli "reszta poza 4 podstawowymi"? i w ten sposób przeprowadzić testy?...

Łapiesz bulwersa nie potrzebnie. Ja testy przeprowadzam przede wszystkim dla siebie i przy okazji dla tych co mają tę płytkę i są zainteresowani.

 

U was wyszły wyniki tragiczne dla MSI to nie dziw się że chcę je zweryfikować na własną potrzebę :)

 

Kilka postów wyżej przeprowadziłem już 3 testy z dodatkowymi timingami na 4-4-3-4 przy takim samym FSB 402...

Pomijając czy jest sens porównywać do waszych wyników muszę zaznaczyć że nie zauważyłem tak wielkich różnic w wydajności spowodowanych zmianami timingów jakie mają miejsce u was. Czy ustawie po 12, czy po 4 jest praktycznie to samo (tylko zapis troszkę zyskał przy timingach 4).

 

Zacytuj, bo tego to my nie napisaliśmy. Albo nie czytałeś artykułu, albo czytasz go mocno wyrywkowo i sam dopowiadasz pasujące Ci kwestie...

Czytałem, ale źle zapamiętałem. Przyznaję się. Sorki. Pisaliście ogólnie o płytach i niskich timingach, które mogą czasem doprowadzić do zgonu BIOSu :) Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A clear CMOS? nie działał? Czasem producenci w takich przypadkach stosują pewne tricky z przyciskiem power w tym MSI tez coś o tym w instrukcji jest, ale jeszcze nie pojąłem jak to działa :)

Nie chcę źle powiedzieć, bo wiem że przynajmniej 2 razy BIOS zupełnie padł, ale możliwe że było to już dobre 2 lata temu. Ostatnio fakt, totalne pady się nam nie przytrafily, bo z reguły wystarczało własnie skasowanie ustawień, właczenie wyłączenie płyty i inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a zamieszania tym zdaniem narobiliscie.

Wszystko bym zrozumial w tym tescie i bym dalej kupil plyte gdyby nie to zdanie z tymi timingami :P

Co z tego ze trzeba sie pomeczyc/pobawic jesli tylko clear CMOS moze nas czekac? Jednak jesli miesiac bez plyty to juz ludzie wtedy nie chca takiego mobaska.

 

BTW. Memset mi pokazuje inne timingi niz w BIOSie :|

Niektore sie zgadzaja inne nie.

Bede ustawial spod biosu. Zreszta obojetnie jaka zmiana w memset i mam zwieche.

Co do timingow mam teraz 5-5-5-16-48-10-10-10-10

Zastanawia mnie TRFC = 48, jak nisko moge go obnizyc. Mowa była o pierwszych podstawowych i 4 ostatnich, a co z TRFC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie TRFC = 48, jak nisko moge go obnizyc

Daj na 38 powinno chodzić :wink: BTW. zawsze jest szansa na to że nowy bios to wszystko naprawi... :-| taka fajna płyta a takie zonki :sad:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak leca timingi na tym mobo w dalszej kolejności?

tCL - tRCD - tRP - tRAS ... jakie jest te pozostałe 5 alph?

które z nich to jest tRC? czyli Bank Cycle Time?

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne po tych 4rech to:

TRFC TWR TWTR TRRD TRTP

Jak sie okazało po zmianie tamtej alphy pamieci nie byly stabilne.

Teraz jade tak:

5-5-5-16-42-10-10-10-10 pamięci idą 1:1 na 972MHz.

Dlatego ze proca mam teraz 7x486 (3402MHz) i chodzi mi na 1.35V no i na wiecej nie mam czasu.

Pamięci spadły mi z częstotliwoscia ale za to odczyt wzrósł do 9200, zapis do prawie 8700.

Przy tej czestotliwosci do ilu moge zjechac z timingami?

 

SuperPi mi robi teraz w 1m23s

 

Zmieniłem timingi na:

5-5-5-16-38-10-10-10-10 no i roznicy nie ma.

SuperPi 1m24s

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRFC w moich testach mam ustawione na stałe na 35.

 

Wszystkich zmian do testów dokonuję z poziomu BIOSu

 

Ostatni test w Cachemem dzisiaj (w którym nareszcie zauważyłem jakąś sensowną różnicę :) ). Tym razem zmieniłem tylko timingi...

Ponownie FSB 450, mnożnik 7, 3150MHz

RAM 1:1 900MHz 4-4-4-12-35-4-4-3-4

 

Odczyt - 7183 - spadek(!) o prawie 100 w porównaniu do ustawień z timingami 10-10-10-10)

Zapis - 3125 - wzrost około 240 (największy jaki zanotowałem) w porównaniu do timingów 10-10-10-10.

 

SuperPi - 1m 27s

 

Zrobiłem jak na razie 6 testów:

3 z FSB 402 dla 3 różnych ustawień timingów

1 z FSB 430 dla timingów 10-10-10-10

2 z FSB 450 dla timingów 10-10-10-10 oraz 4-4-3-4

 

Wnioski są nieco inne niż w tych testach na egiełdzie.... Nie wiem co robię źle, że mam dużo lepsze wyniki w Cachemem (Main memory Speed) :)

Przede wszystkim nie mam tak dramatycznych różnic w wydajności pomiędzy różnymi ustawieniami timingów :)

 

EDIT:

D154573R - w jakim programie robisz test wydajności pamięci?

Ja te ostatnie timingi 4-4-3-4 ustawiałem w BIOSie według kolejności od góry.

 

EDIT2:

Net chodzi trochę lepiej więc daję obiecane zrzuty. Niestety Everesta mam w wersji TRIAL, więc nie ma wszystkich wyników :/

 

Parametry są w górnym, prawym rogu obrazków...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie mam tak dramatycznych różnic w wydajności pomiędzy różnymi ustawieniami timingów icon_smile3.gif

Też tego u siebie nie zauważyłem :wink: Pasowało by żeby ktoś jeszcze pobawił sie timingami....ale skoro u Ciebie wygląda to wszystko OK...u mnie też to nie wiem czemu u focusa (,,e-giełdy,,) tak słabo to wszystko wypadło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera u mnie na nowych wywala bledy w orthosie :/

Nie wiem czy wina pamieci czy proca, a tak mi sie nie chce tego juz sprawdzac dzisiaj.

Pewnie pamieci bo mialem ustawiony test RAM, no ale proc tez maxem smigal.

Teraz testuje sam procek i bez problemu idzie.

Skoro to wina RAMu to za ciasne timingi dalem czy jak?

 

surekot - w Everescie.

Teraz ustawie dokladnie to co Ty i zobaczymy porownanie ;)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D154573R - pewnie tak. Ja nie robiłem testów stabilności w Orthosie dla tych timingów 4-4-3-4. Mi chodziło tylko o sprawdzenie wydajności.

 

Wygląda na to że mogę powrócić do bezpieczniejszych timingów (różnice w wydajności nieznaczne). Natomiast różnicę widać przy zwiększeniu zegarka RAMu. Ale w sumie zawsze było wiadomo że dla Intela ważniejszy zegar pamięci niż timingi...

Oczywiście dobrze by było przetestować jeszcze pamięci w innym progsie żeby całkowicie się upewnić... Jaki polecacie? Everest chyba tylko w pełnej (płatnej) wersji ma pomiar wszystkiego...

 

Mam pytanie do Xtrem Addicta, bo widzę że zna się na pamięciach :)

Mam OCZ Platinum rev1 (800 CL5). Teraz przy tych testach dałem im 900MHZ CL4 (FSB 450)... Ładniej chodzą niż przy 850 CL5 :)

Dla pewności dałem jednak aż 2.20V, a SpeedFan pokazuje VRAM 2.32V... Nie sprawdzałem jeszcze stabilności... Jednak gdyby było stabilnie to takie napięcie jest bezpieczne dla tych pamięci na tyle żeby mieć na stałe takie ustawienia? Nie umrą za szybko? :)

 

Jeśli komuś się chce niech zrobi jeszcze kilka podobnych testów.

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surekot - pojechałem tak jak miałeś na 4-4-4-12-35-4-4-3-4

Odczyt 7900. SuperPI 1m38s. Więc podobnie jak u Ciebie ;)

Teraz pojade 450 ;)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wydajność masz porównywalną niezależnie od timingów. U nas wyszło zgodnie z tym co napisaliśmy - nie wiem może pamięci, które mamy tak reagują. Sprawdź może czy faktycznie te timingi się zmieniają - nie jest raczej możliwe by nie miało to wpływu na wydajność, jak na każdej płycie ma to wpływ, a u Ciebie nie - nie jest to moim zdaniem możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie [gluteus maximus] blada :) na 450 nie wstało.

Pewnie wina timingów, lub za mało dowoltowałem (2.1V).

 

Sprawa wyglada tak, ze te timingi choc moze nie wplywaja na wydajnosc, to sa istotne.

Próbowałem na starych ustawieniach zalaczyc kompa ale z timingami 4-4-3-4 i pozniej 10-10-10-10. Okazało sie ze nie wstał.

Nastepnie walnąłem bliskie temu co mi kiedys działały czyli.

5-5-5-16-38(pozniej 42)-8-11-5-12 i nie wstawało.

Dopiero kiedy cyferki 38(42) wymieniłem na 48 to wstał i smiga.

Jade teraz na nizszej czestotliwosci bo tamte mi powodowały błedy w Orthosie. Aktualnie 1094MHz dla pamięci 1:2. SuperPI(4M) 1m30s

Ustawiłem tak dlatego bo chce sprawdzic stabilnosc na troche nizszym taktowaniu niz 1125. Jak znowu bede mial troche czasu to potestuje ustawienia surekot-a ale z moimi alfami no i moze dam wyzsze napiecie.

 

Jesli chodzi o regulacje wentylatorów. Podlączyłem moj do sys no i moge regulowac tak w BIOSie jak i pod winda. W BIOSie sa opcje 100%, 75%, 50% i 0.

Jesli speedfanem zblize sie do 50% to zaczyna wydawac lekki pisk. Ponizej jest mocniejszy i moze sie zatrzymac. Tak samo jak zjade do 0% i wentyl stoi, to by ruszyl musze dac kolo 60% ale zanim to zrobi troche popiszczy. Anegdota - podczas testu w Orthosie dalem na 0% i juz nie wyrobilem sie z ponownym rozruchem bo byl restart ;) zanim wentyl po rozkreceniu sie cokolwiek schlodzil ;)

(BTW sysfan ma chyba gorsze dowoltowanie niz cpufan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może czy faktycznie te timingi się zmieniają - nie jest raczej możliwe by nie miało to wpływu na wydajność, jak na każdej płycie ma to wpływ, a u Ciebie nie - nie jest to moim zdaniem możliwe.

Podstawowe timingi według CPU-Z się zmieniają. Reszty CPU-Z nie pokazuje. Everest pokazuje tylko SPD. Jest jakiś dobry progs który pokazuje pozostałe timingi?

 

Jakieś zmiany w wydajności jednak były (szczególnie przy FSB 450)...

 

Zastanawiam się czy jest taka możliwość że jeden z waszych proców skopał płytę i później wszystkie inne procki źle działały? W artykule wspominacie o tym że płyty nie działały z e2160. Wkładaliście ten procek jako pierwszy?

Może ta płyta źle reaguje na jakieś procesory, chociaż to dziwne by było :)

 

Zresztą jeśli ta płyta ma sporadycznie zauważalne problemy z niektórymi pamięciami (BIOS 1.3), to może ma też po prostu mniejsze problemy z innymi, jednak trudne do zauważenia bez sprawdzania wydajności?

 

Poza tym aktualizowaliście sterowniki chipsetu? (Pewnie gdzieś to napisaliście tylko znowu ja nie doczytałem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...