Skocz do zawartości
DrKleiner

Nvidia G92

Rekomendowane odpowiedzi

Polski news na ten temat:

http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=14036

 

może to bedzie po prostu 8900gs/gt ;]. Pasowało by to do 512 ram i 256bit (80 nm sie nie pasuje) ze starej ale jakże jarej tabelki ;]:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...t&p=2509169.

Chociaż jeszcze nic nie napisali o potokach i shaderach ale pewnie to sie nie zmieni (a szkoda).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na oficjalne informacje od NV. :P

 

Przecież NVIDIA już powierdziła informacje o nazwach GF 9800GTS, GTX, lecz oczywiście nie powiadziała, czy to akurat te karty się ukażą w listopadzie.

 

 

Możliwe, że w tym roku możemy spodziewać się całego wysypu kart od NVIDII:

 

GF 8800 i 8600 w wersji PCIE-Express 2.0

GF 92 - GF8900 (256bit, 65nm, dużo potoków) listopad

GF 98 - GF9600 (256bit, 65nm, mało potoków) listopad

 

GF 90 - GF 9800 (512bit, 65nm, dużo potoków, wysokie zegary) grudzień/wiosna

 

 

Jednak co z układami low-end/mediuim-end, które NVIDIA miała wypuścić na wiosne, po uprzedniej premierze hig-end? :)

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to fake,aby nikt nie czekał na nowy sprzet tylko wykupił zalegające na magazynach g80...???

No i zapowiedź PCIE 3.0 w >=2009, to w sumie juz niedługo,bo <=2 latka,a skoro np:Crysis ma spoko śmigać na obecnych 4 letnich blaszakach,to nowe gry na jego engine powinny spokojnie pójść na g80,czy nawet gorszym g92/g98. Czy to ma sens?

 

eee tam póki co to nie żałuje swojego gf8800gts,może nawet uda mi się przeczekać na nim te 2 lata...

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworcy Crysisa już przedstawili rekomendowane i minimalne wymagania. TO powiem tka, że na moim Athlonie XP i GF7600GT z 1GB DDR, w teorii będzie można pograc na naj najniżsyzch detalach. ;)

Minimalne wymagania to A64 3000+ (1,8GHz?), 1GB DDR i grafa GF6/GF7

 

Marcinas83, masz racje. gra toczy sie o gruba kasę i manipulacja jest na całej linii. Od czego są zwoływane narady w zarządzie? :P Właśnie od obierania taktyk marketingowych między innymi.

 

 

=============================================================

 

G92 - high end, czy medium ? - sprostowanie

 

Jak można było kilka dni temu przeczytać na wielu serwisach, G92 ma mieć swoją premierę 12 listopada i ma (niestety) zastąpić obecne GF8800, stając w szranki z ATi RV670. Dzięki procesie wykonania 65nm, temperatura układu i zapotrzebowanie na prąd byłoby dużo mniejsze - porównywalne z tym w GF7800GTX.

 

Nie publikowaliśmy jednak tych informacji, uznając to za plotkę o wielu nieścisłościach i niskiej wiarygodności, równom spekulacjom na forach internetowych.

Tymczasem, powołując się na serwis theinquirer.net, można śmiało powiedzieć, iż G92 nie będzie żadnym mainstream, lecz kartą z wyższej półki, znacząco przewyższającą wydajnością obecnie liderujące GeForce 8800.

 

Na czym więc stoimy? Wykluczając ostatnie spekulacje, jakoby NVIDIA majac znaczącą przewagę nad swoim konkurenctem AMD-ATi, nie zamierzała wydawać super szybkiej karty, lecz wolniejszy i chłodny produkt, zostają nam newsy z początku sierpnia, gdzie głośno było o GeForcie 9800, jako ewolucji GF 8800 (coś jak GF6800 -> GF7800). I to się własnie potwierdza.

NVIDIA planuje zaserwować nam 768MB pamięci GDDR4, taktowanych w granicach 1-1,2GHz (duża rozbieżność wynika z trwajacych testów nad nowym typem pamięci i ich ostateczna wartość jest daleka ostatecznemu ustaleniu), co niewątpliwie jest ewolucyjnym krokiem na przód. Magistrala pozostanie 384bitowa, przepustowość przekroczy 105GB/s, a różnica w wydajności pomiędzy GF8, a GF9 ma pochodzić w głównej mierze, z mocno podrasowanych jednostek cieniujących (Unified Shader II).

NVIDIA musi jeszcze poprawić zgodność układu do obsługi DisplayPort`u, gdyż jest to wymóg kontraktu Dell XPS.

 

Na koniec wspomne iż laminat karty, z układem G92, będzie prawie identyczny do tych z rdzeniem G80 w wersji GTX i Ultra - a więc nici z chłodnych jednoslotowych kart? ;)

 

GeForce9.pl

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako wlasciciel GTX'a ciesze sie z nowych informacji ;)

A tak powaznie, chyba nikt nie wierzyl w to ze NV wypusci jakiegos potwora, skoro poki co nawet dla GTX nie ma konkurencji?

Maja czas zeby stworzyc cos naprawde poteznego... I o ile AMD-ATI sie nie sprezy, to nie wroze im swietlanej przyszlosci, najpierw C2D teraz G80, produkty ktore wydajnosciowo i cenowo wygrywaja z ich konkurentami... Dla nas niedobrze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parcie mam ostre, mam nadzieje, ze wytrzymam do listopada z zakupem kompa...

serwowane nam informacje to na razie jeden wielki chaos i sprzecznosci :? jeden serwis pisze tak, drugi inaczej, grrrr

nie wiem jak wy, ale mam przeczucie ze 9800gts zassa 8800gtx

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo chyba nikt nie uwierzy, ze ta grafike wypuszczaja w trosce o nasze zasilacze i temperature w obudowie [;

$$$

No to taki "postep"... :?

 

A ogolnie w tym temacie - spekulowac mozna bez konca - moim zdaniem dyskusja powinna rozkrecic sie w dniu premiery, nie wczesniej bo inaczej to temat bedzie mial >100 stron jeszcze przed premiera karcioszki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tak jak na forum F1WM.pl (o Formule1), gdzie jest jeden topic np. "Przed GP Turcji" i tam sa speckulacje i opisywane wydarzenia zwiazane z wyscigiem, czyli treningi, kwalifikacje itp. A po wyścig zakłada sie topic "po GP Turcji", gdzie w 30minut robi się 6-7 stron i każdy pisze to samo. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki podział forum byłby najlepszy bo potem zawsze robi się bajzel.

 

Ja póki co cały czas mam 6600 w najsłabszej wersji w pasywie i jestem zadowolony :P zobaczymy jak długo jeszcze wytrzymam, bo może wkońcu kupię jakieś 9600 gdyby miało już te 256bit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki podział forum byłby najlepszy bo potem zawsze robi się bajzel.

 

Ja póki co cały czas mam 6600 w najsłabszej wersji w pasywie i jestem zadowolony :P zobaczymy jak długo jeszcze wytrzymam, bo może wkońcu kupię jakieś 9600 gdyby miało już te 256bit...

256bit to ja miałem już na 5900xt ;]. Ofc "raczej na 100%" bedzie te 256bit w kartach z średniej półki ze względu na takty i nie tylko. Mnie jednak bardziej interesują ropy i pixell shadery w takim 9600 np ;]. Jak znów bedzie taka różnica jak miedzy 8800 a 8600 to nie bedzie za ciekawie. Po za tym różnica pomiędzy najszybszym modelem a troche wolniejszym też nie powinna być duża (tak jak to miało miejsce w 7900gtx a 7900gt a nie między 8800gtx i gts).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2737287[/snapback]

No to taki "postep"... :?

 

A ogolnie w tym temacie - spekulowac mozna bez konca - moim zdaniem dyskusja powinna rozkrecic sie w dniu premiery, nie wczesniej bo inaczej to temat bedzie mial >100 stron jeszcze przed premiera karcioszki :wink:

I tu się z tobą nie zgodzę :-P wolę aby powstał jeden temat z setką stron poświęcony różnym spekulacją na temat nowych GPU niż dziesiątki topiców z plotami, które skutecznie by zaśmieciły forum. A tak mamy jeden temat i porządek jest zachowany :wink:

Można zrobić tak jak na forum F1WM.pl (o Formule1), gdzie jest jeden topic np. "Przed GP Turcji" i tam sa speckulacje i opisywane wydarzenia zwiazane z wyscigiem, czyli treningi, kwalifikacje itp. A po wyścig zakłada sie topic "po GP Turcji", gdzie w 30minut robi się 6-7 stron i każdy pisze to samo. ;]

A ten temat nie ma takiego zadania ?? Będzie premiera to powstanie nowy temat, a ten zostanie zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym,aby Amd coś pokazało w końcu.Zaczynałem kiedyś od Rivy TnT,a później na zmiane ATI/NVIDIA. Teraz już mam drugiego Gf z kolei i "tradycja" nakazywałaby kupić Radeona.

Tak czy inaczej celuje tym razem w karte z najwyższej półki i mam nadzieje wreszcie pograć w naprawde full ustawieniach bez jakichś głupich przycinek, zwolnień,kombinowania z optymalizają etc.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można było kilka dni temu przeczytać na wielu serwisach, G92 ma mieć swoją premierę 12 listopada i ma (niestety) zastąpić obecne GF8800, stając w szranki z ATi RV670. Dzięki procesie wykonania 65nm, temperatura układu i zapotrzebowanie na prąd byłoby dużo mniejsze - porównywalne z tym w GF7800GTX.

Taaa... Kupiłem tego 8800 GTS 320 i mam 30 klatek w Lost Planet w DX9. Ogólnie rzecz biorąc padlina i nie widzę tego na DX10. Więc albo dają porządne stery (czego chyba nie potrafią - albo kity cisną) albo wprowadzą to G92. Tylko kuwa za tego 8800 dałem 1,1k a za G92 będę musiał ze 2k kolejne wyłożyć! To jest chamstwo! ATI schrzaniło sprawę i teraz praktycznie Nvidia ma monopol :S A miał mi ten 8800 na trochę dłużej starczyć niż na 4 miesiące :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N1CO, wyłącz miękkie cienie, dostaniesz ogromnego kopa, chyba 60% wydajności. A różnicy podczas zamieci nie dostrzeżesz. ;)

Widzialam screeny porównawcze, nawet jak już zwrócisz uwage, że cienie mają ostrzejsze krawędzie, TO CZY TO COŚ ZŁEGO? ^^

 

Btw, nie cytuj fragmentu wyrwanego z kontekstu, gdzie poza cytatem jest jego zaprzeczenie/podważenie wiarygodności. :D

 

 

Z drugiej strony, testy DX 9 i DX10 wykazuja prawie identyczne osiągi. Opinia, ze na DX10 chodzi wszystko wolniej wynika z tego, że ludzie dają tu i tam full jakość. A w DX10, niektóre rzeczy można ustawić na maximum, gdzie na DX9 'tylko' na high. :) [fragment oparty na recenzji a nie własnej autopsji - zbyt biedna na 8800 i viste jestem]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam dyskusje o dx10, chyba w temacie crysisa, tam jest "na kazdy temat" :D to glownym zalozeniem dx10 bylo duzo szybsze renderowanie efektow z dx9 czy cos w tym stylu, moze cos pokrecilem.

Podobno, szybsze są te dx 10(30%-40%). Ale niestety mój Radek nie ogarnia z nimi tematu. :mur: Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, nie cytuj fragmentu wyrwanego z kontekstu, gdzie poza cytatem jest jego zaprzeczenie/podważenie wiarygodności. :D

Aaa... bo jak czytam o tym G92 to się czuję sfrustrowany :/ Ja to nie mogę odwiedzać żadnych serwisów chyba.

 

Wracając do Lost Planet to mógłbym jeszcze dorzucić problem z dziwnym spadkiem FPS i powrót do normalnej ich ilości po osławiony "Alt + Tab" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie wierzyc w to, po co komu ta karta?

Jak to po co?? 96SP, 256-bit szyna pamięci a wszystko to w procesie 65nm.... Rdzeń malutki, chłodny, pobierający mało prądu i zapewne świetnie się kręcący.... Tutaj przede wszystkim chodzi o koszty produkcji.... Wg mnie rynek bardzo potrzebuje karty DX10 która będzie godnym następcą GF7900GS.... :)

Karta ma być tańsza od GF8800GTS przy wydajności pomiedzy GF8800GTS a GF8800GTX....

 

Żeby była jasnośc - to NIE JESt układ High-End.... Karta jest czymś w stylu GF6800GS czy GF7900GS....

 

 

Co do układu High-End to wg kolesia, który wydaje się miec informacje z pierwszej ręki, flagowy układ G9x ma być wydajniejszy od GF8800Ultry średnio o jakieś 25-30% oraz 50% w niektórych przypadkach (zapewne przy najwyższych ustawieniach grafiki)....

Info z Xtremesystems....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale to w takim wypadku najrozsądniejszym wyjściem dla Nv byłoby całkowite wycofanie z rynku 8800GTS 320Mb dla którego G92 byłoby killerem z tej samej stajni. W momencie gdyby cena była niższa oscylując w granicach 800 pln, potencjał OC dzięki 65nm spory, zużycie prądu mniejsze co determinowałoby użycie mniej hałaśliwego chłodzenia + wydajność ponad GTS – wiec co to miałoby być wspaniałomyślny prezent od Mikołaja Zielonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale to w takim wypadku najrozsądniejszym wyjściem dla Nv byłoby całkowite wycofanie z rynku 8800GTS 320Mb dla którego G92 byłoby killerem z tej samej stajni. W momencie gdyby cena była niższa oscylując w granicach 800 pln, potencjał OC dzięki 65nm spory, zużycie prądu mniejsze co determinowałoby użycie mniej hałaśliwego chłodzenia + wydajność ponad GTS – wiec co to miałoby być wspaniałomyślny prezent od Mikołaja Zielonych?

I zapewne mniej więcej tak to bedzie wygladało.... Po premierze serii 9, ósemki powoli zaczną schodzić na dalszy plan - to naturalna kolej rzeczy....

 

Bardzo istotną w tym wzgledzie rzecza jest to, że GF8800GTS jest "zablokowanym" GF8800GTS w związku z czym koszt produkcji takiego układu jest równy GF8800GTX.... Dla NVIDII jest to dosc duzy koszt (jeśli wziąc pod uwage wielkosć chipa który jest poprostu ogromny) dlatego tez taki układ, na jaki zapowiada się G92 byłby dla nich wręcz zbawieniem....

 

Chodzi o to że fizycznie posiada te 96SP, węższą szynę pamięci i do tego wykonany jest w procesie 65nm.... Dzięki temu koszty produkcji są zdecydowanie niższe niż G80 dlatego tez uważam że może to miec znaczenie przy spadku cen kart.... Poprostu NVIDIA będzie mogła sobie pozwolić na bardziej odważne i zdecydowane obniżki kart opartych na tym układzie poprzez niski koszt jego wytworzenia....

 

Na koniec chciałem jeszcze dodać ze G92 nie tylko piwinien byc - jak to ująłeś Caleb - killerem dla wersji 320MB ale i dla 640MB.... :) Mam nadzieję ze tak będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA już potwierdziła nazewnictwo 9800GTS i GTX oraz, że to ma byc high-end, na ppoczaktu sieprnia. Tylko, że jakoś nie widziałam oficjalnego info tudzież cytatu po angielsku. ;)

 

 

G92 gdyby miał zastapić 8800GTS, to również wyparłby GTXa i Ultre, gdyż prawdopodobnie mozliwości o/c byłyby tak wysokie, ze przewyższyłyby wydajnością GTX`a.

 

Aby mieć pewność, że G92 będzie medium end (fakne mi midium, wydajność 8800gts...), nalezy dociec jak jest z dostepnością obecnych 8800. Ile teraz jeszcze zalega w magazynahc NV jak i producentów. Jesli niewiele to odpowiedź jest jasna, co ujrzymy w nastepnej kolejności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G80 Price specs 8950GTX, 8900, 8600, 8300 series

From the original winword file unedited. The price and specifications of upcoming G80 cards the 8950GTX, 8900, 8600, 8300 series.

 

The top rows from left to right. Model name, GPU CLK/MEM CLK, Memory type, Memory width, amt of memory, # of pipelines, manufacturing process, pricing.

 

The above chart is only meant for referece, final detail specs and pricing may change over time.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...