Skocz do zawartości
xpektor

Mime Format

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostalem wczoraj maila od znanej mi osoby, (z ktora dosyc dlugo pisalem) w formie ciagu niezrozumialych literek, cyferek i znaczkow (...nLmNvbQ0KDQoNCg0KDQq3orz+yMujuiB4cGVrdG9yIHhwZWt0b3IN

Creiy83Ksbzko7ogMjAwNy0wNy0yOCAxO..."

 

Na poczatku maila jest napisane cos takiego:

This is a multi-part message in MIME format.

 

Konto mam na gmailu, uzywam opery (na IE tez probowalem) i nigdy wczesniej takiego problemu nie mialem. Szukalem na googlch, jednak nic konkretnego nie znalazlem. Wiem ze to format kodowania czy cos (nie znam sie na tym). Jesli ktos wie jak to przerobic na normalny tekst, prosze pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byćmoże jest załącznik, tylko jakiś program źle 'ułożył' wiadomość i zamiast treści wiadomości jest załącznik:] jak podglądniesz źródło to powinna tam być też orginalna wiadomość + sporo takich śmieci. A co do załącznika, to pewnie jest zakodowany w base64 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Base64), możesz próbować odkodować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwórz sobie taki plik:

MIME-Version: 1.0Content-Type: application/octet-stream; name="x.txt"Content-Transfer-Encoding: base64Content-Disposition: attachment; filename="x.txt"(zakodowany tekst)......
zapisz jako *.b64. Otwórz (dekoduj) total commanderem. Zobacz w podglądzie co to za typ pliku i ew. zmień rozszerzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...