Skocz do zawartości
Tow3r

Asus Czy Msi ?

co brać ?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ??

    • ASUS
      2
    • MSI
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Więc mam mały dylemat ....

 

Asus P5B-Plus Intel P965 czy MSI-P35 Neo-F IP35 s775 ?

 

do mojego przyszlego zloma .... :

GPU GeForce 8800 GTS EVGA 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1499

CPU Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX 1023

Mem Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator 657

MoBo NO WŁAŚNIE CO ???????400-500

HDD WD Caviar RE 250 GB 16MB cache SATA-II 260

LCD 17" NEC MultiSync 175VXM+ 799

Case Yesico 8989 OPENAir Silver 197

PSU Corsair CMPSU-520HXEU - 520W 387

Cooler_CPU Thermaltake BigTyp 120 VX 152

Case_cooler Coolink Blue Fan Retail 120 mm z regulacją (SWiF1202) x 2 , 124

FAN Revoltec Hard Drive Silencer 59

 

Prosił bym o małą pomocną dłoń

 

Komp bedzie zamawiany za okolo 20 - 25 dni

 

Serdecznie dzieki z góry Mariusz :)

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie warto kupować do takiego sprzętu płyty z niższej półki. Ja Ci polecę MSI P35 Platinum - w tej chwili chyba najlepsza płyta na P35. Przyszłościowa, wydajna, i co najważniejsze niezbyt droga (w porównaniu do innych high-end'owych produktów).

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Quada potrzeba płyty z porządną sekcja zasilania - a nie jakies 3 fazowe wypierdki.

Poza tym Twoje typy mają sie do reszty sprzętu jak pięść do nosa - osobiście wolałbym np pomęczyć się ze 2 miechy na BOXie i darować sobie chłodzenie na HDD, a ta kasę dorzucic do płyty. Poza tym na razie możesz dać 1 wentyl 120 jako wyciąg pod zasilaczem, 2 dokupisz za jakiś czas. I takim oto sposobem masz prawie 800PLN na płytę - możesz przebierać nawet wśród drogich płyt na P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Quada potrzeba płyty z porządną sekcja zasilania - a nie jakies 3 fazowe wypierdki.

Poza tym Twoje typy mają sie do reszty sprzętu jak pięść do nosa - osobiście wolałbym np pomęczyć się ze 2 miechy na BOXie i darować sobie chłodzenie na HDD, a ta kasę dorzucic do płyty. Poza tym na razie możesz dać 1 wentyl 120 jako wyciąg pod zasilaczem, 2 dokupisz za jakiś czas. I takim oto sposobem masz prawie 800PLN na płytę - możesz przebierać nawet wśród drogich płyt na P35.

OKOK więc pomóżcie z ta płytą :mur: , wiem zauważyłem jak sie one mają ^^

wentyle biore odrazu 2 przod i tyl

nie biore chlodzenie na HDD , mam 6 000 zloty na kompa te ceny co sa tam sa wieksze niz bede kupował tak i chce płytę za do około 850 złoty ... znalazłem ASUSA TU?

Płyta (S775)musi miec obslugi DDR2 800 , SLI , i quad itd , bez karty graficznej oczywiscie no wiecie .... :unsure:

 

:wink: może zaproponujecie coś innego ? nie wiecej niz 800-850 zloty

 

HELP HELP !! kończy mi sie czas nie długo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, komponenty do kompa za 6000zł to się wybiera ze dwa miesiące co najmniej, bo rozumiem, że ma on posłużyć kilka lat (no, chyba że śpisz na pieniądzach i zmieniasz kompa co pół roku). Dziś nie opłaca się wydawać na mobo więcej niż 700zł, bo niedługo wchodzi Pci-Expres 2.0. Jeśli zależy ci na najwyższej wydajności, to musiałbyś za pół roku zmienić płytę na taką, która posiada wspomniany interfejs (za pół roku wchodzą karty graficzne obsługujące Pci-Expres 2.0). Ja ci radzę poczekać jakieś miesiąc, aż wyjdzie X38 - chipset który oficjalnie obsługuje Pci-Expres 2.0 i to z pełnym SLI/CrossFire. Co prawda płyty takie po premierze będą kosztowały ~1000zł, ale wtedy zakup będzie jak najbardziej opłacalny i przyszłościowy.

 

Pci-Expres 2.0 jest kompatybilny wstecz, ale wkładając grafę z 2.0 do interfejsu 1.1 (obecnego) nie uzyskasz najwyższej wydajności.

 

Poza tym skąd ty wziąłeś taki dysk twardy? Ja ci radzę ST3250620AS Seagate - jestem niemal pewien, że będzie szybszy.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje dziekuje

hmm nie siedze moj komp to 1000mhz 368 mb itp .....

mowisz czekac hmmm no mam okolo 30 dni

nie sadze zebym kupil plyte za 1k

tez prawda chyba nie wezme plyte za 800 ... i tak nie zdoze na niej zrobic sli Xx

jeszcze nie wiem co i jak czas pokaze

dziekuje ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze darowałbym sobie tego quada i kupił CO NAJWYŻEJ E6750. Różnica w wydajności między tymi procesorami nie jest warta dopłay. Quady są szybsze tylko czasami i tylko trochę, za to dużo mocniej się grzeją i żrą więcej prądu. Z logicznego punktu widzenia powinny się też gorzej kręcić, ale nie czytałem o tym, więc to tylko moja hipoteza. Płytę poleciłbym MSI P35 Platinum, P5K Dlx, albo Abita IP35. (Mam biedniejszą wersję -E i mogę z czystym sumieniem polecić.) Ponoć są jeszcze dobre gigabyte, ale ja ich nie polecę, bo wszystkie płyty gigabyte z którymi się spotkałem i o których czytałem że są dobre, były totalnym shitem, (te o których nie czytałem też były shitem) wiec mam uraz do nich, ale wiem, że może nie być aż tak źle jak ja to widzę. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...