Skocz do zawartości
komputerfan

Jaka Karta Dzwiekowa Do 200zl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te drivery, niestety u mnie tryb 44.1 nie działa. To znaczy można ustawić, tylko efekt jest żałosny, bo ilość zniekształceń rośnie kosmicznie. Ale skoro Rosjanom się udało uzyskać sensowne wyniki, to chyba będę musiał przyjrzeć się dokładniej.

 

Edycja: sprawdziłem. Przy 44.1 poprawnie działa wyjście natomiast wejście liniowe szaleje. Wyniki pomiaru wyjścia są trochę zaskakujące, spadają zniekształcenia ale rośnie poziom szumu:

http://www.anpo.republika.pl/sb0410/SBL-24...2844%29-emu.htm

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontynuując temat. poproszę o podpowiedź w wyborze optymalnej karty do głośników Logitech X-540. aktualnie posiadam SB 128:), a chciałbym w pełni wykorzystać te logitechy. zestawu używałbym do słuchania mp3 i radia on-line, w gry raczej nie gram. dzieki

PS. witam wszystkich na forum. podoba mi sie tu. właśnie przeczytaliście mój dziewiczy post :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale co konkretnego kupić? zastanawiałem sie nad Audigy SE lun X-Fi audio, ale po lekturze na tym forum dochodzę do wniosku, że karty te nie są zbyt dobre...

Edytowane przez shinue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu audigy 1? po czym poznam tą specyfikacje w nawiasie? rozumiem, że tylko na allegro dostanę te karty. a co myślicie o tych zaproponowanych przeze mnie (SE, X-fi aubio)?

Edytowane przez shinue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesożernej karty

Przecież i tak dźwięk przed trafieniem do karty jest na początku przerabiany przez CPU, więc zawsze będzie obciążać. Karta tylko zamienia to na sygnał analogowy i wypuszcza na wyjście. I ewentualnie wtedy może dojść do obciążania CPU, gdy procesor przez sterowniki dodaje efekty 3D, zamiast robić to chipset karty. Do muzyki, filmów to nie ma znaczenia.

 

Przypuszczam że najlepiej pasują karty tej samej firmy.

[sarkazm]Pasują do siebie brzmieniowo[/sarkazm]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skłaniam sie ku audigy SE, bo nową w sklepie można kupić (2 lata prawdziwej gwarancji);

fakt, że okrojona z EAXa, ale do gier jej nie będę używał. a czy nie ma ona dobrej jakości dźwięku?

 

EDIT:

po przejrzeniu allegro rozważam również modele zaproponowane przez Paolo

Kup sobie audigi 1 [model sb0090 lub sb0230] to takich glosnikow wystaczy.

pytanie które mnie męczy, to czy przypadkiem audigy SE nie ma lepszego dźwięku...?

Edytowane przez shinue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innym temacie znalazłem to:

 

Chipset Audigy2 składa się jakby z 2 osobnych układów. Jeden jest odpowiedzialny za odtwarzanie i nagrywanie dźwięku wysokiej jakości, drugi za efekty dźwiękowe (echa, pogłosy, EQ), syntezator midi, EAX w grach.

 

Audigy SE jest wykastrowana z tego drugiego układu.

Audigy, którą chcesz kupić [edit: SB0230] nie ma tego pierwszego.

Audigy2 ma oba układy i kosztuje tyle co suma obu kart :-)

w takich okolicznościach audigy SE doskonale spełni moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz lepiej kupic Live! 24bit.

 

PS, ciekaw jestem co popej mial na mysli mowiac ze Audigy 1 jest wykastrowana z "pierwszego ukladu"... po prostu ma gorsze przetowrniki, a to brzmi jakby ich nie miala wogole :rolleyes:

Chyba ze zle te slowa interpretuje i ten "uklad" oznacza cos jeszcze innego...

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Logitech X-540 to cokolwiek Creativa lepsze od Live będzie "dobre"

no nie... nie mów mi proszę, że X-540 są takie kiepskie :-|

ponoć mają dobry współczynnik cena/jakość, a to lubię.

w zasadzie tylko mp3 będę słuchał.

 

co do wyboru to live 24bit i audigy SE odpadają. właśnie sprawdziłem screeny i maja one tylko po jednym wewnętrznym aux-in, a mi potrzebne są 2 (CD-ROM i tuner TV). z kolei audigy1 ponoć słabo współpracuje z WinFast 2000 XP Expert... jestem w kropce, bo nie chcę wydać na kartę więcej jak 100zł do głośników za 250 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że są kiepskie. Już samo to że wszystko lepsze od live będzie dobre to chyba dobra nominacja.

ok ok , to dobrze, bo już sie przestraszyłem :?

 

teraz zastanawiam się nad audigy2 np. SB0240

natomiast ZS SB0350 trochę zbyt dobry i drogi jak na mój zestaw...

 

EDIT:

właśnie kupiłem na allegro audigy 2 ZS SB0350 ze złotymi stykami za 145zł (w tym wysyłka)

wiem, że trochę na wyrost, ale cena okazyjna, nieprawdaż?

Edytowane przez shinue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS, ciekaw jestem co popej mial na mysli mowiac ze Audigy 1 jest wykastrowana z "pierwszego ukladu"... po prostu ma gorsze przetowrniki, a to brzmi jakby ich nie miala wogole :rolleyes:

Chyba ze zle te slowa interpretuje i ten "uklad" oznacza cos jeszcze innego...

Zobacz ten diagram z pomocy do driverów kX:

http://kxproject.lugosoft.com/help/p16v.htm

 

Dwa układy w A2, o których mówiłem, na rysunku są oznaczone jako 10k2 i P16V. 10k2 to DSP, takie samo jak znajduje się w A1. P16V to nowy układ, którego brak w A1. P16V jest odpowiedzialne za odtwarzanie i nagrywanie 24-bitowe oraz częstotliwości większe od 48kHz. W Audigy SE nie ma 10k2 ale jest układ podobny do P16V (chyba czasami oznaczany jako P17).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...