Skocz do zawartości
MeHow

Port Szeregowy [com], Obsluga - Linux, Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dosyc spory problem. Otoz potrzebuje pod linuxem dobrac sie do urzadzenia na COM i odczytac dane splywajace z niego. Zamierzam to zrobic przy pomocy biblioteki RXTX pod Jave, ale nie w tym rzecz. Zanim skorzystam z docelowego urzadzenia (czytnik paszportow) chce czytac bajty przychodzace z myszki. Tak wiec zalatwilem sobie druga myszke na PS/2 i przejsciowke na COM. Po podlaczeniu do komputera mysz nie jest wykrywana ani pod windowsem, ani pod linuxem. Ostatecznie nie przejmowalem sie tym, uruchomilem moja aplikacje zarowno na /dev/ttyS0 jak i /dev/ttyS1 . Gdy zaczalem ruszac myszka dane nie byly odbierane, nic sie nie pojawialo na wejsciu portu.

 

Tak wiec teraz czas na moje pytanie. W jaki sposob sprawdzic, czy ow urzadzenie jest wykrywane, czy dziala poprawnie i czy da sie jakos odczytac cos za pomoca narzedzi stricte linuxowych? Gdy bede mial pewnosc, ze mysz dziala pod linuxem poprawnie nie bedzie problemu, gdyz oznaczac bedzie to blad w moim kodzie javowym.

 

Ostatecznie pare informacji, ktore moga sie okazac uzyteczne:

- Dystrybucja linuxowa to Ubuntu 7.04 z kernelem 2.6.20

- Probowalem przekierowywac plik na urzadzenie (cat plik > dev/ttyS0) , ale po dluzszym zastanowieniu doszedlem do wniosku, ze w ten sposob to ja bede wysylal cos przez com'a, a nie odbieral z niego.

- Probowalem 'na chama' posluchac portu wykonujac cat /dev/ttyS0 > /dev/dsp . Jednakze w przypadku portow COM dsp, a wlasciwie moje glosniki milczaly.

- Uzylem setserial i otrzymalem nastepujace informacje:

mehow@rufusunita:~/Desktop$ setserial /dev/ttyS0/dev/ttyS0, UART: 16550A, Port: 0x03f8, IRQ: 4mehow@rufusunita:~/Desktop$ setserial /dev/ttyS1/dev/ttyS1, UART: 16550A, Port: 0x02f8, IRQ: 3
- ttylog uruchomione na portach /dev/ttyS0 i /dev/ttyS1 nie loguje zadnego ruchu.

 

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba trzeba sie dowiedziec z jakim speedem pracuje oraz w jakim trybie ten czytnik i najlepiej wyczaic albo zrobic cos podobnego tak bys wiedzial co wysyla urzadzenie ;) najlepiej z tego co pamietam takie rzeczy testuje sie wysylajac 55H ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przejsciowki zwykle nie działają wiec na tej myszy raczej nic nie zrobisz.

No niezupełnie

to raczej myszka nie obsługuje transmisji po COMie i podłączenie jej do przejściówy nic nie da. Nowe myszki nie będą działać na takiej przejściówce.

Trzeba by użyć jakiejś starej myszki, która napewno może działać szeregowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...