Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś RAMy z którymi mogą pojawić się problemy na tej płycie? Po ostatnich kłopotach, muszę wymienić swoje pamięci i jeszcze nie wiem na jakie.

ja mam 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK i na szczescie nie ma z nimi problemow. troche sie martwilem o OCZ bo ponoc na jakims serwisie jeden z modeli tej firmy polegl w testach. na szczescie ten model wspolpracuje bez zarzutu. a ja niestety wciaz zagam sie z sieciowka :mur: po instalce XP z SP2 niestety wogole nie ma netu... polaczenie kleknelo zupelnie... czy jest ktos kto uzywa sieciowki na plycie i nie ma do niej zadnych zastrzezen??? jesli tak to niech poda jakiego systemu uzywa i jakich sterownikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem chłodzonko pentagrama, tak sie prezentuje:

 

Screen:

 

Dołączona grafika]

 

Kupiłem jeszcze czarnego Fandera 120mm , i chciałem go zamontować zamiast tego pentagrama, ale nie da rady, znacie jakiś sposób by go zamontowac ?

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie maja teraz temperatury wzgledem box'owego chlodzenia? I jeszcze jedno pytanko: montaz tego pentagrama odbywa sie tak jak box'a czy trzeba wyciagac plyte glowna?

 

W idle to z 34*C na 28*C w strees BOX 61-65 Pent 56-59 Pasta AS 5 Wentyl skręcony na minimum .

 

Montaż jest łatwy zakładasz obręcz najpierw i potem 4 kołki wzmacniające , i nie trzeba ściągać płyty :)

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje montaż wentyla na opaski zaciskowe. Tak robili ludzie by zamontować inny wentylator na Freezera 64 Pro.

 

Tu macie przykład > http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2298171

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak włączyć w biosie opcje dotycząca Virtualizacji (VT). Niestety ale virtual pc nie wykrywa mi, że mogę użyć tej opcji. Wyczytałem że trzeba to włączyć w biosie. Dzięki za pomoc.

Wchodzisz w FOX Central Control Unit potem CPU Configuration i wybierasz Vanderpool Technology :)

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w FOX Central Control Unit potem CPU Configuration i wybierasz Vanderpool Technology :)

Nie ma takiej opcji. Jest Intel Virtualization Tech. Ta opcja jest włączona, ale programy do virtualizacji uparcie twierdzą że mój

sprzęt tego nie udostępnia. Troche to dziwne. Może ktoś wie co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Jest Intel Virtualization Tech. Ta opcja jest włączona, ale programy do virtualizacji uparcie twierdzą że mój

sprzęt tego nie udostępnia. Troche to dziwne. Może ktoś wie co jest grane ?

 

Intel Virtualization Tech = Vanderpool Technology

 

W nowszych biosach jest używana ta pierwsza nazwa - ja sprawdzałem w manualu płyty stąd Vanderpool Technology. Dlaczego nie działa - nie wiem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zlozylem kompa na Foxconnie i na razie ladnie smiga ;) Niestety przy przekladaniu bebechow cos sie stalo z zasilka i przy uruchomieniu nowego sprzetu bylo zwarcie i juz nie wstal. Dobrze, ze mialem zastepczy zasilacz Fortrona i jakos na razie sobie komp chodzi, ale z podkrecaniem poczekam, az kupie nowa :( Temperaturki na Scythe oczywiscie przy budzie zamknietej to jakies 32 w spoczynku i 47-49 w stressie. Pomiary robilem przez CoreTemp, bo everest pokazywal w spoczynku na rdzeniach 18stp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturki na Scythe oczywiscie przy budzie zamknietej to jakies 32 w spoczynku i 47-49 w stressie. Pomiary robilem przez CoreTemp, bo everest pokazywal w spoczynku na rdzeniach 18stp ;)

 

Widzę, że w połowie mamy identyczne compy (mobo, CPU, HDD, chłodzenie) :wink: Max temp. dla tego CPU to 72C według Intela więc jest zapas - w praktyce w Colinie który obciąża oba jajka w 100% 69C łapie po ponad godzinie przy 3.6GHz 1.4V. Prawdopodobnie przeszlifuję spód Ninja bo wcześniej siedział na San Diego i cooler lekko się już utlenił na brzegach.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK i na szczescie nie ma z nimi problemow. troche sie martwilem o OCZ bo ponoc na jakims serwisie jeden z modeli tej firmy polegl w testach. na szczescie ten model wspolpracuje bez zarzutu.

Bawiles sie juz moze w jakies OC? Mam te same pamiatki i zastanawiam sie nad zakupem Foxa wiec bylbym wdzieczny o jakies wyniki z krecenia tych kosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy nie wydaje sie wam ze mam za małe odczyty w Evereście ?

 

SCREEN

a ile według Ciebie powinno być ??

 

Nigdy Everest nie należał do moich ulubionych programów testujących - sprawdziłem jednak u siebie na nowych ustawieniach które testuje od wczoraj: 7x500 + memki 1000MHz 4-4-4-12 i wyszło 9839MB odczyt i 9027 zapis. Czas oczekiwania 50ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów - dzisiaj pierwszy raz piszę.

Mam pytanie w związku Foxconn P35A - jak ustawić w BIOS-ie parametry aby całość pracowała na standardowych ustawieniach? Do tej pory miałem AMD i zupełnie jestem zielony :wink: w niebieskich pojęciach. A nie chciałbym czegoś skopać.

 

Od razu chciałbym zaznaczyć, że przeczytałem cały wątek i jeszcze kilka innych ale Wy wszyscy posługujecie się magicznymi słowami których nie kojarzę właściwie. Bo gdzieś pisze, że standardowe FSB to 800MHz a przecież ono wynosi 200MHz dla DualCore i chyba chipsetu P35.

 

Najbardziej mi zależy (i tego zupełnie nie mogę załapać) na ustawieniach pracy pamięci.

 

Mój zestaw:

Foxconn P35A

DDR2 PC6400 2x512MB Kingston (KVR800D2N5K2_1G)

Intel Pentium Dual Core E2160

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

 

Acha, może ktoś zna jakieś dobre miejsce w necie aby dokształcić się w niebeiskiej technologii - jakieś podstawy wiedzy.

Edytowane przez superbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym się wiąże problem konieczności dwukrotnego uruchamiania płyty po odłączeniu zasilania?

Może chodzi o kondensatory, które muszą się naładować?

Mam taką teorię: uruchomienie komputera wykonanego w technologii ATX polega na naciśnięciu przycisku Power. Ten przycisk zwiera na płycie głównej styki Power. I tu kończy się moja wiedza ale dedukując dalej dochodzę do wniosków. Zasilacz jest w stanie standby, czyli jest zasilany z sieci. Na jednej z inni zasilających we wtyku ATX jest napięcie (linia +5VSB). Czyli na płycie głównej jest układ który monitoruje pinhead Power. Gdy wykryje na nim zwarcie wysyła impuls do zasilacza i ten podaje pozostałe napięcia na płytę.

 

No więc jeżeli po włączeniu zasilacza do sieci komputer nie startuje to coś musi być nie tak z układem startującym. Może to chodzi jak wcześniej wspomniałem o ładowanie się kondensatorów, a może problem leży w nowoczesnych zasilaczach, które się w jakiś sposób blokują.

 

Muszę dodać, że to zjawisko nie jest nowe, bo coś takiego miałem na płycie Abit SA6. Jak odłączyło się komputer od zasilania na dłuższy czas (na przykład na noc) to nie chciał odpalić od pierwszego naciśnięcia Power.

 

Tak to sobie próbuję wyjaśnić bo nie znajduję żadnego innego wyjaśnienia dlaczego system nie startuje zaraz po łączeniu zasilania.

 

Może ktoś ma inne dane na ten temat. Proszę mnie bardzo nie zjechać za brak wiedzy z zakresu elektroniki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazejj może trochę precyzyjniej. Wyjasnienie, które przedstawiłeś zupełnie mi nic nie mówi. Jak możesz to rozwiń swoją myśl bo to co powiedziałeś jest już ogólnie wiadome.

 

Poza tym Blazejj nie chodzi o podwójny start ale o utrudniony start po dłuższym przestoju - czyli włączamy rano komputer a on nic. I trzeba ponownie nacisnąć przycisk Power i to chyba czasami nie wystarczy drugi raz.

 

Marcinas83 wróćmy zatem może jeszcze do dualboot - ale dlaczego Foxconn sobie z tym radzi? W tym jest cała rzecz.

 

Byłoby super, gdyby jakiś fachowiec co serwisuje płyty główne wypowiedział się w tych dwóch sprawach, czyli dualboot i trudny start po dłuższym przestoju.

Jakoś nie przemawia do mnie wyjaśnienie, że P35 tak ma. Lubię konkrety. Co jest nie tak. Bo takie działanie raczej normalne nie jest. Może zbyt wielki pobór prądu przez chipset w momencie naciśnięcia przycisku Power. Wtedy jeszcze kondenastory nie są w pełni naładowane bo to przecież z reguły sekundy a czasami nawet ułamki sekund po podaniu napięcia do zasilacza. Zastanawiające dlaczego producenci zaczęli dawać lepsze kondensatory, bo nie bardzo wierzę, że chodzi o nasze szczęście. Abit P35-E nie ma wszystkich kondensatorów SolidState i ma bardzo często problemy w uruchomieniu. Ja jeszcze nie mam tej płyty więc nie mogę się wypowiedzieć ale na pewno sprawę zbadam.

 

Może ktoś ma jakiś inny pomysł...

Edytowane przez superbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to wylaczyc ?

Nie przejmuj się tym - na mojego E6750 z szyną 1333MHz też krzyczy :lol2: Wyłączyć się tego nie da.

 

 

PS

 

Przed chwilą odpaliłem Fox Live Update i wyskoczyły nowości ... :)

 

FOX ONE v1.1.1.8 (12.88MB)

 

FOX LIVE UPDATE v1.0.5.6 (2.96MB)

 

FOX LOGO v1.0.0.6 (2.7MB)

 

FOX DMI v1.0.0.5 (1.89MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym - na mojego E6750 z szyną 1333MHz też krzyczy :lol2: Wyłączyć się tego nie da.

PS

 

Przed chwilą odpaliłem Fox Live Update i wyskoczyły nowości ... :)

 

FOX ONE v1.1.1.8 (12.88MB)

 

FOX LIVE UPDATE v1.0.5.6 (2.96MB)

 

FOX LOGO v1.0.0.6 (2.7MB)

 

FOX DMI v1.0.0.5 (1.89MB)

A jaka plyte pod C2D bys polecil bo sie tak zastanawiam i nie moge sie zdecydowac a musialbym juz cos kupic ?

Abit IP35-E

Asus P5N-E

Abit AB9

Foxconn P35A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...