Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie.

 

Gdzieś przeczytalem, że najwyższa wydajność przy o/c jest gdy dzielniki ustawi się na 1:1.

 

Czy to prawda? Widzę, że większość z was stosuje jednak inne dzielniki. Czy w ogóle ma znaczenie jaki dzielnik dam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej, przy Socket A, najlepiej było mieć ustawione 1:1 - dawało to największą wydajność i najmniej problemów. Teraz nie ma to żadnego znaczenia.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pewien problem. Ogólnie to wcześniej jak jeszcze żyła moja 8600gt:D to miałem ustawione na fsb 375 pamięci na 900mhz i wszsytko szło jak talala. Ale zrobiłem zwarcie niechcący na grafie toteż ta poległa, dostałem jakąś tymczasową bodajże X600 radka i teraz przy tych ustawieniach po 5 czasami po 10 minutach freeze, no już kur.. dostaje. Może coś się sfajczyło po zwarciu ale raczej nie bo na def ustawieniach wszsytko lata. Memki sprawdzałem metestem przez 45 minut i nic nie wykryło. Możliwe to że coś jej się pokiełbasiło po lekkim zwarciu:D?? i jak to sprawdzić czy płyta jest w porządku w 100% bo jak nie to na gware i wio:D

 

 

 

aaa i na jakim jedziecie biosie?? Który jest waszym zdaniem najlepszy pod OC?? WYbaczcie ale się gubiej już ehh:/

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dzisiaj dostałem Foxconna P35a i Procka E2160 z Eukasa.pl ;) , Ale mam problem nie wiem czy to jakieś ustawienie czy poprostu coś z neostradą, ale strasznie wolno otwierają mi sie strony. Testowałem na modemie speed touch 330 i na Liveboxie i jest tak samo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka spraw:

 

1.Jak wyłączyć ten ekran bootowania z napisem FOXCONN

2. Jak wszystko ustawić by mieć więcej niż 2.4GHZ.

 

PS

 

Właśnie wgrałem bios P28 stary był P17 ;)

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka spraw:

 

1.Jak wyłączyć ten ekran bootowania z napisem FOXCONN

2. Jak wszystko ustawić by mieć więcej niż 2.4GHZ.

 

PS

 

Właśnie wgrałem bios P28 stary był P17 ;)

 

Co do wyłączenia logo to musisz wejść do biosu i odszukać opcje QUIET BOOT w zakładce BOOT CONFIGURATION FEATURES (domyślnie jest na Enabled) i zmieniasz ją na Disabled i zamiast logo Fox'a masz już zwykły POST.

Żeby coś więcej wycisnąć z procka ustawiasz większe taktowanie w opcji CPU FSB OVER CLOCK CHOICE przy czym musisz pamiętać że tam się wpisuje wartość całkowitego fsb. Dla fsb 266 wpisujesz tam 1066 zaś dla fsb 333 wpisujesz tam 1333. Dam Tobie prosty przykład jeśli interesuje Ciebie fsb 350 to musisz to pomnożyć przez 4 i wpisać tam wartość którą otrzymasz (350x4=1400)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem sprzęt. Pierwszy start i pierwszy problem: temperatura CPU w idle z odczytów z BIOSu sięga 45 stopni. Chipset jest chłodniejszy: 42 st.

Domyślam się, że to zdecydowanie za dużo. Nie wiem, czy to wina nadmiernej ilości pasty, czy nieodpowiedniego chłodzenia. Chyba, że pomiary Foxconna są zawyżone. W tym układzie nici z o/c.

:sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo screena cpu-z zrobiłeś jak procek był w stanie "spoczynku" i obniżył mu się mnożnik do 6 a właściwości zrobiłeś jak mnożnik się podniósł do 9 to taka funkcja oszczędzania energii. Skoro procesor nie jest wykożystywany zaniża mnożnik aby mniej prądu pobierać, zaś skoro coś zaczniesz robić to podnosi mnożnik to się chyba nazywa EIST.

 

 

Pierwszy screen jest najważniejszy. W cpu fsb wpisujesz sobie np 1000 co dzieląc przez 4 da Tobie fsb z jakim procek będzie pracował tu akurat będzie fsb 250mhz. Następnie wybierasz sobie dram frequency i ustawiasz sobie np. 667mhz. Następnie Configure Dram tyming by spd ustawiasz na disabled i masz 4 nowe tymingi do ustawienia. I na samym końcu na samej górze gdzie masz Fox ratio select jest disabled wchodząc w tą opcję masz dielniki pamięci np 1:1, 1:25 itp ustawiasz sobie odpowiedni i w Memory target frequency widzisz jak będą taktowane pamięci.

 

Jeśli zaś chodzi o ustawienie V na procku to wpisując wartość w zaznaczonym miejscu zwiekszasz napięcie o 0,125V czyli wpisując tam 1 napięcie na procku zwiększy się o 0,125V wpisując 2 zwiększy się o 0,250V, wpisując 3 zwiększy się o 0,375V i tak dalej.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tymingi pamięci zmienić na 4,4,4,12 trochę to przyspieszy kompa. Sprawdzałeś już czy to jest stabilne ustawienie?

Tak sprawdzałem, ale teraz mam na 2,25Ghz bo jak wyłączę kompa i później włączę to nie wstaje i muszę resetować bios :|

Dałem takie timingi jak napisałeś ale wywala sie przy ładowaniu.

 

I po instalacji sterowników do Realteka Dzwieku co jakiś czas mam restart :| Co robić ?

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem sprzęt. Pierwszy start i pierwszy problem: temperatura CPU w idle z odczytów z BIOSu sięga 45 stopni. Chipset jest chłodniejszy: 42 st.

Domyślam się, że to zdecydowanie za dużo. Nie wiem, czy to wina nadmiernej ilości pasty, czy nieodpowiedniego chłodzenia. Chyba, że pomiary Foxconna są zawyżone. W tym układzie nici z o/c.

:sad:

W zadnym wypadku nie sugeruj sie tym co foxconn pokazuje w BIOSIE odnosnie temperatury.

uruchom orthosa [smal FFTs stress cpu ] i core temp. 30minut niech leci chociaz.

 

Słuchajcie mam pewien problem. Ogólnie to wcześniej jak jeszcze żyła moja 8600gt:D to miałem ustawione na fsb 375 pamięci na 900mhz i wszsytko szło jak talala. Ale zrobiłem zwarcie niechcący na grafie toteż ta poległa, dostałem jakąś tymczasową bodajże X600 radka i teraz przy tych ustawieniach po 5 czasami po 10 minutach freeze, no już kur.. dostaje. Może coś się sfajczyło po zwarciu ale raczej nie bo na def ustawieniach wszsytko lata. Memki sprawdzałem metestem przez 45 minut i nic nie wykryło. Możliwe to że coś jej się pokiełbasiło po lekkim zwarciu:D?? i jak to sprawdzić czy płyta jest w porządku w 100% bo jak nie to na gware i wio:D

aaa i na jakim jedziecie biosie?? Który jest waszym zdaniem najlepszy pod OC?? WYbaczcie ale się gubiej już ehh:/

czarecki - P22 jest ok do o/c. najnowsze z tego co czytam w tym topicu sa rownie dobre do oc :-P

 

te freezy są w windows, czy dopiero w grach/programach? jak w gierkach to przyczyną mogą byc sterowniki ati- Catalyst Control Center w niektorych kartach powoduje takie zjawiska.

 

ja bym odpalił memtest, wersje chodzącą w windows, jak doleci do 1000% to mozna uznac za stabilny w kazdej grze.

tez moze byc ze ten radek co masz to jakis trefny jest i on powoduje zwisa :P 3d smarkami warto sprawdzic jak z pamiecią memtest windowsowy pokaze ze tez jest ok. orthos strees cpu i superpi tez bym sprawdzil.

 

z ciekawosci, czym zrobiles to zwarcie na 8600?:P

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ptanie z cyklu podstawowych :)

Dostałem właśnie karte która wymaga dodatkowego zasilania. Karta ma odpowiednie wejście i na płycie jest PWR3 też do grafiki. Które podpiąć a może podpiąć oba ?. Sorki za pytanie ale 1 raz montuje karte wymagająca dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"aka_rock- z ciekawosci, czym zrobiles to zwarcie na 8600?:P"

 

 

 

hehe zgadza się. To już druga która poszła sobie ode mnie:) Pierwszą spalił Tv-out bo to był zwygkły gt no teraz troszkę mi ręka zadrżała i spadł na nią kawałek miedzi którego nie zauważyłem i bum. Boje się tylko że te zwisy mogą własnie być przez to:/. Włączyłem Orthosa to po 2 minutach zwis czasami po 5 czasami po 11 hmm sam nie wiem. Oby jakaś iskierka nie dostała się do obiegu na płycie, bo nawet nie mam pomysłu jak sprawdzić czy płyta jest teraz w 100% sprawna:/

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ptanie z cyklu podstawowych :)

Dostałem właśnie karte która wymaga dodatkowego zasilania. Karta ma odpowiednie wejście i na płycie jest PWR3 też do grafiki. Które podpiąć a może podpiąć oba ?. Sorki za pytanie ale 1 raz montuje karte wymagająca dodatkowego zasilania.

dołączam sie do pytania :D pytanie do uzytkownikow foxów, w przypadku kart graficznych wymagajacych dodatkowego zasilania podłączacie tylko kabelek z zasilacza do karty czy jeszcze cos?

 

"aka_rock- z ciekawosci, czym zrobiles to zwarcie na 8600?:P"

hehe zgadza się. To już druga która poszła sobie ode mnie:) Pierwszą spalił Tv-out bo to był zwygkły gt no teraz troszkę mi ręka zadrżała i spadł na nią kawałek miedzi którego nie zauważyłem i bum. Boje się tylko że te zwisy mogą własnie być przez to:/. Włączyłem Orthosa to po 2 minutach zwis czasami po 5 czasami po 11 hmm sam nie wiem. Oby jakaś iskierka nie dostała się do obiegu na płycie, bo nawet nie mam pomysłu jak sprawdzić czy płyta jest teraz w 100% sprawna:/

ja mialem miesiac temu podobną przygode(radiator miedziany spadł mi przypadkiem na karte), tylko ze leciwy 6600gt przezyl to, ale kilka dni temu padł...

 

to faktycznie u Ciebie nie ciekawe z kompem, zjedz moze z czestotliwością o 100mhz i zobacz w orthosie i wtedy powinno byc jasne czy przyczyną jest za duza czestotliwosc czy plyta/ram..

ale najpierw polecam bardzo memtest tylko dla windowsa tak jak pisalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i standardowo jeszcze tu się spytam :

 

Miałem Asusa P5B Dlx spalony z mojej winy, no risk no fun :P Fajna płytka.

Mam Abita AB9 QuadGT straszna padaka, chyba trafiłem na wadliwą bo pali ramy nawet bez o/c i niedługo idzie na gware no i na ten czas muszę sobie coś kupić. No i widzę że ten Foxconn nie jest zły. Chce coś dobrego w o/c jak najmniej awaryjnego, stabilnego, kompatybilnego i żeby się mało grzało ;)

 

To za dużo wymagania czy będzie ok ?

 

Niech się wypowiedzą właściciele czy są zadowoleni i ewentualnie niech wymienią wady. Pozdro.

 

Ps : Czy jest jakiekolwiek mobo na p35 które nie ma podwójnego bootu ?

Edytowane przez vivaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka nie licząc problemu z odpaleniem kompa przy szynie 800MHz (który można zresztą łatwo obejść) jest bardzo fajna. Rozłożenie lementów b.dobre. W kwestii użytkowej sam niewiele mogę powiedzieć, bo nie mam jeszcze procka, ale czytają opinie innych to nie ma problemów. Płyt na P35a zupełnie pozbawionych dualboota chyba nie ma - taka jest specyfika chipsetu i już.

Z Foxconnem w tej chwili jest jeden problem - praktycznie nigdzie go nie ma. Ostatni raz na stanie widziałem w sklepie techplanet.pl, ale czy faktycznie mają, to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn nie ma dualboota tak przynajmniej jest u mnie. Włączam kompa i od razu wczytuje POST :D chyba, że dużo pozmieniamy w biosie to wtedy musi zdublować start. Co do szyny 800mhz dla ramu to się zgodzę, że czasami trzeba się z nią pomęczyć. Czasem jak nie chcę zastartować i pojawi się czarny ekran to trzeba jej pomóc i zrobić tak jakby dualboot (wyłączyć powerem i włączyć ponownie)

 

Dla tych co się pytają czy można podłączyć 2 zasilania do karty graficznej to mam odpowiedz, oto ona (mam nadzieję, że jakoś widać o co chodzi) :lol2:

 

 

 

rmvbhd -> jeśli dałeś takie tymingi jak napisałem i wywala się przy ładowaniu to należy podnieść V na pamięciach. Nie sądzę żeby te pamięci Twoje były takie cieńkie. Moje kingi żeby działały na 840mhz potrzebują napięcia 2,1V ze standardowego 1,8V

 

A napisem się nie przejmuj on jest dla lamerów i troli :lol2:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm niezabardzo widać :/ Napewno widzę że masz podłączone do płyty ale nie mogę się dopatrzyć czy do grafiki też :)

 

A co do kupna płyty to dostawa była w sklepie kuptu.com.

Bardzo konkretny właściciel i sklep. Płyta była na drugi dzień u mnie po zamówieniu. Cena 410 zł. Mogę z czystym sumieniem polecić ten sklep. Aha nic nie mam z tym sklepem wspólnego :) żeby mnie nikt nie posądził o reklamę. Po prostu zadowolony klient :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiększyłeś zdj? nawet jak się wczytało na nowej stronie w przeglądarce to można je powiększyć raz jeszcze. Ja mam podłączone zasilanie i do grafiki (na zdj czarna wtyczka z żółtymi i czarnymi przewodami) oraz do płyty molexa.

 

 

 

Edit:

Fajnie że Foxconn wypuszcza różnie wersje tej płytki np. ta -> http://www.foxconnchannel.com/product/Moth...ID=en-us0000337 z ddr2 i ddr3, ale chyba my w Polsce jej nie zobaczymy jak P35A/s :mur:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem w eukasa.pl sprowadzają na zamówienie, tylko trzeba czekać tydzien, ale warto :), I płyte polecam bo jest naprawdę dobra ;)

 

a dowiadywal sie ktos o te p35a/s za 511pln?

Edytowane przez KaTaTaFish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...