Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

To ma ktoś jakiś pomysł?

Przed chwilą sprawdzałem po 2 procki na 2 foxach

E2180 na x10 spokojnie 3,3 - 3,4Ghz robił. Zmniejszyłem mnożnik i 1390-1415 nie chce przekroczyć.. :(

Wygląda na fsb wall procka na tych 1390-1415, wszak przy 3,4Ghz na mnożniku 10 też masz tylko 1360. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma ktoś jakiś pomysł?

Przed chwilą sprawdzałem po 2 procki na 2 foxach

E2180 na x10 spokojnie 3,3 - 3,4Ghz robił. Zmniejszyłem mnożnik i 1390-1415 nie chce przekroczyć.. :(

Ustaw tak:

 

8x 1333 1.4vcore 1.4vnb save & exit a później 8x 1400 i te same napięcia co wcześniej i na memy 5:6 55515 2.2v w każdym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to juz troche wkurzac.

Podkusilo mnie zeby wgrac bios p34 a mialem p33 i teraz pluje sobie w brode.

Przy p33 chodzil stabilnie 9x351MHz 1,52v, a jak zaladowalem p34 juz na tych ustawieniach nie poszedl. Musielem zejsc z dol co mnie nie zadowalalo. Wiec postanowielem wrocic do p33 a tu niespodzianka. Na tych ustawieniach w/w juz nie pojdzie bo w grach uruchamia mi sie komp ponownie i musielem ustawic 9x345 MHz co i tak nie jest w pelni stabilne jak teraz testuje. Nawet zwiekszenie napiecia nic nie dawalo.

Taka sama sytuacja byla w czasie przejscia z p28 na p33. Wiec z kazdy kolejnym biosem jest gorzej, a powrot do starego nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku witam wszystkich na forum :)

 

Od dwoch dni mecze sie z FOXCONN P35A-S :mur:

Problem polega na tym ze do Biosu moge wejsc tylko po wyczyszczeniu go przez Clear CMOS Jumper wtedy

w czasie ponownego startu mam wybor F1 i F2.Po nacisnieciu F1 moge wejsc i ustawic co chce ale tylko ten jeden

raz. Przy nastepnych startach naciskajac klawisz del nic sie nie dzieje zamiast biosu uruchamia sie windows. :mur:

Klawisz del to przeciez nastepny po prawej od klawisza enter albo?

Czy tylko ja mam taki problem?

jaki klawisz i kiedy nacisnac aby wejsc do biosu?

 

Za wszelkie rady bede wdzieczny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stolara

 

Zwrotka na cmosie idac od bateri pierwszy pin wolny na nastepnych dwoch siedzi zwrotka to chyba dobrze ?

 

Trace cierpliwosc do tego foxa :mur: :mur: :mur:

 

No juz umiem wejsc przestawilem zwrotke na pierwszy i drugi pin idac od bateri zalaczylem kompa oczywiscie sie nie

wlaczyl ale po przestawieniu zwrotki na - idac od bateri pierwszy pin wolny na nastepnych dwoch siedzi zwrotka.

Moge wchodzic do biosu. No maly kroczek do przodu.

 

Nastepny problem to bledy podczas kopiowania plikow z sata na ide .Na pierwszej stronie znalazlem cos takiego Należy zainstalować sterownik JMicron RAID Driver oraz przestawić w BIOSie w menu PCI/PNP Resource Managment opcję PCI IDE BusMaster na Enabled. Sterowniki mialem juz zainstalowane a w biosie tez wlaczylem na Enable .Pomimo tego dalej wystepuja bledy.

Edytowane przez maxxximo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to juz troche wkurzac.

Podkusilo mnie zeby wgrac bios p34 a mialem p33 i teraz pluje sobie w brode.

Przy p33 chodzil stabilnie 9x351MHz 1,52v, a jak zaladowalem p34 juz na tych ustawieniach nie poszedl. Musielem zejsc z dol co mnie nie zadowalalo. Wiec postanowielem wrocic do p33 a tu niespodzianka. Na tych ustawieniach w/w juz nie pojdzie bo w grach uruchamia mi sie komp ponownie i musielem ustawic 9x345 MHz co i tak nie jest w pelni stabilne jak teraz testuje. Nawet zwiekszenie napiecia nic nie dawalo.

Taka sama sytuacja byla w czasie przejscia z p28 na p33. Wiec z kazdy kolejnym biosem jest gorzej, a powrot do starego nic nie pomaga.

Co za gowniany dzien. Teraz znowu wiecej jak 9 x 325 nie pojdzie. Podbijanie napiecia tez nic nie daje. W czasie benchmarka w World of Conflict komp sie resetuje i to tak caly czas. W innych grach to samo. I co to moze byc przyczyna tego zachowania ? Zasilacz nie domaga, grafa, pamiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesiadlem sie z MSI na Foxa i jak na razie jestem zadowolony, powodem była głównie chęć założenia bloku na NB. Niestety mam blok od mnp z możliwością montażu na 2 śruby. W mobo nie ma odpowiednich otworów, tylko zaczepy. Blok złapałem opaskami zacisowymi z tworzywa ale nie dolega dobrze bo temp na nie kreconym systemie to 35 Nb i 25 CPU. Czy macie jakies pomysły w jaki sposób mogę zamontować blok? Czy ktoś z was zetknął się z takim problemem i jak go rozwiązał. Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesiadlem sie z MSI na Foxa i jak na razie jestem zadowolony, powodem była głównie chęć założenia bloku na NB. Niestety mam blok od mnp z możliwością montażu na 2 śruby. W mobo nie ma odpowiednich otworów, tylko zaczepy. Blok złapałem opaskami zacisowymi z tworzywa ale nie dolega dobrze bo temp na nie kreconym systemie to 35 Nb i 25 CPU. Czy macie jakies pomysły w jaki sposób mogę zamontować blok? Czy ktoś z was zetknął się z takim problemem i jak go rozwiązał. Z góry dzięki za odpowiedz.

Mozesz zarzucic fote jak to rpzymocowales? Mam ten sam problem i przylaczam sie do pytania. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fox'a p35a-s, hdd 500gb segate 32 cache'u na sata, e2160, chieftec cft 560W, naped na ATA i 7900gs. Jeszcze nie złożyłem tego zestawu. Mam kilka pytań:

 

1. Cz podpinając napęd na ATA by zainstalować Win Xp muszę jakieś stery zainstalować? I czy ogólnie, jeśli dysk jest na sata a napęd na ata jakieś sterowniki trzeba instalować?

2. Czy to 8 pinowe złącze w zasilaczu koniecznie trzeba podpiąć do mobo? Po co jest to złącze?

3. Nie ogarniam tego sposobu kręcenia, a to dlatego, że nigdy nie miałem do czynienia z Intelem.

 

Dziś to wszystko podepnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fox'a p35a-s, hdd 500gb segate 32 cache'u na sata, e2160, chieftec cft 560W, naped na ATA i 7900gs. Jeszcze nie złożyłem tego zestawu. Mam kilka pytań:

 

1. Cz podpinając napęd na ATA by zainstalować Win Xp muszę jakieś stery zainstalować? I czy ogólnie, jeśli dysk jest na sata a napęd na ata jakieś sterowniki trzeba instalować?

2. Czy to 8 pinowe złącze w zasilaczu koniecznie trzeba podpiąć do mobo? Po co jest to złącze?

3. Nie ogarniam tego sposobu kręcenia, a to dlatego, że nigdy nie miałem do czynienia z Intelem.

 

Dziś to wszystko podepnę.

1. Nie trzeba doinstalowywać sterów w tym wypadku, ale dysk raczej musi być w trybie IDE, nie AHCI.

2. 4 lub 8 pin złącze trzeba podpiąć, to jest zasilanie procesora.

3. Jak złożysz i czegoś nie będziesz wiedzieć, to pytaj się konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zmusić go do IDE :|? To on nie będzie pracować w Sata2? Żeby pracował w sata II trzeba wyjąć niego zworkę, bo def jest na 150MB/s, po wyjęciu zworki mamy 300MB/s jak mniemam. To jak mam to wkońcu zrobić, żeby wszystko banglało? To stracę prędkość w takim wypadku?

 

Mam 2 nagrywarki DVD na IDE, nie uśmiecha mi się kupowanie kolejnej na sata.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o tryb IDE w biosie. Nie myl IDE z PATA. Sata może pracować w trybie IDE lub AHCI, gdzie przy AHCI mogą być problemy z zainstalowaniem windowsa. Jak już zainstalujesz windowsa w trybie IDE, to potem mozna tak zrobić aby pracował w AHCI, przy czym nie każdemu się chce, bo zysk z tego również mało widoczny.

 

Mam 2 nagrywarki DVD na IDE, nie uśmiecha mi się kupowanie kolejnej na sata.

A co to ma do rzeczy? Generalnie trzeciej nagrywarki na PATA już nie dołozysz, ale po co trzecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie padł fox

Wkładam kumpla graty do obudowy(wcześniej all działało), podłączam wszystko i tylko lamka na płycie się świeci. 0 reakcji na Power

Po chwili resetowałem bios zworką i przez przypadek dotknełem palcem tych dwóch kondensatorów przy bateri cmos i miały chyba z 200stopni

Aż się sparzyłem. Po chwili mały smrodzik i światełko na płycie zgasło, a dalej to już nawet nie chce się zaświecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zarzucic fote jak to rpzymocowales? Mam ten sam problem i przylaczam sie do pytania. :damage_wall:

Te uszka co sa na bloku zlapalem opaskami zacisowymi do tych oczek do ktorych byl radiator przymocowany. Wiedzialem ze to straszna chaltura wiec pomierzylem sowmiarka z obydwu stron czy jest rowno. Wszystko dociagalem delikatnie bo rdzen na NB to wyglada na delikatny.

 

Co do temp to odczyt z biosu, ale skoro na procku bez krecenia mam 25 a na nb 35 to raczej ta kwestie mozemy pominac. Odezwalem sie tez do kynka. Kiedys jak kupowalem MSI to balem sie ze zapinka bedzie zla, wtedy powiedzial ze wysle za darmo ale okazalo sie ze obecna po tuningu szlifierka pasowala. Co do blokow na NB to widzalem tez zapinke do intela i zdaje sie byc idealna. Mam nadzieje ze kyniek w dalszym ciagu bedzie mial gest :)

 

Aha, radiator z NB poszedl na SB. Wystaraczylo tylko troche przygiac jeden zaczep i wsunac. Pisze bo moze ktos skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wchodza na tego Foxconn-a A-S Scythe Ninja Rev. B lub Scythe Infinity - razem z wentylatorami? szczegolnie chodzi mi o kwestie taka, czy nie zaslaniaja bankow pamieci? bo zamierzam obsadzic wszystkie 4 pamiatkami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemik z p35 a-s i pamieciami G.skill 800 cl4-

ustawiam timingi 4-4-4-12 przy defaultowym napieciu pamieci- system sie laduje i wywala bsod'a :/

w cl5 wszystko normalnie dziala

pamieci sa ustawione na 800 mhz (1:1 z cpu)

 

dodam ze cpu-z w zakladce memory nie pokazuje mi nic.

 

Wie ktos cos o kompatybilnosci tych pamieci z ta plyta? czy to ja czegos w biosie nie ustawilem? ><

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos o kompatybilnosci tych pamieci z ta plyta? czy to ja czegos w biosie nie ustawilem? ><

podbij napięcie na mem

 

 

Mój Fox P35A jest martwy :(. W czwartek był jakiś skok napięcia. Skutki: sfajczony zasilacz i płyta, dzisiaj będę wiedział co z resztą. :angry:

no to nie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem. I to jest najlepsze że nie pomogła. Na szczęście nic więcej nie padło, ale Foxa trzeba będzie wysłać na gwarancję. Może dostanę P35A-S?? :P

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...