Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moglby mi ktos wytlumaczyc, ktore wartosci temperatur procesora sa prawidlowe? Mierzylem czteroma programami (nie w tym samym czasie, ale wytlumacze, ktore wartosci w ktorych programach sa zawsze takie same).

 

Speedfan:

 

Dołączona grafika

 

Everest:

 

Dołączona grafika

 

CoreTemp:

 

Dołączona grafika

 

FOX ONE:

 

Dołączona grafika

  • Speedfan: Temp1, Temp2, Temp3 - co to ? HD0 to na pewno dysk, Core0 i Core1 to rzekomo procesor, a Core i Ambient to na pewno karta graficzna.
  • Everest: wartosci procesor 1 i procesor 2 zawsze sa takie same jak wartosci Core0 i Core1 w speedfanie - do everesta nic nie mam.
  • CoreTemp zawsze podaje temperature troszke wyzsza, ale nie da sie stwierdzic o ile stopni.
  • FOX ONE: wartosc CPU jest zawsze rowna wartosci Temp1 w speedfanie. Czym jest ten SYSTEM?
No i wlasnie. Skad mam wziac prawidlowa temperature procesora...? Jesli to wazne to moj komputer to:
  • Foxconn P35A-S
  • Intel C2D E6750 2.66Ghz - niekrecony
  • eVGA GeForce 8800GTS 512MB
  • 2x 1GB PDP Patriot LLK 800Mhz 4-4-4-12
  • Corsair CMPSU-450VXEU 450W
Pozdrawiam. Edytowane przez wiader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Crystal:

U mnie podobny problem jak za bardzo ram podkręce. Może daj więcej vmem

 

Dałem więcej papu na ramy ( 2.1v ) i jest trochę inny problem. Teraz gdy uruchamiam kompa pisze No Video Input, tylko ClearCmos pomaga :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem Everesta do najnowszej wersji i jest znacznie lepiej, bo:

  • Pojawilo sie wiecej sensorow :-)
  • rdzen 1 i rdzen 2 sa takie same jak wartosci coretempa - wiec powinno byc ok.
Dołączona grafika

 

Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Czym jest to Aux ? Moze monitor ?

 

Oraz jeszcze jedna sprawa: mam pamiatki 2x 1gb pdp patriot llk 800mhz z timingami 4-4-4-12. Obecnie ustawilem na nich napiecie 2.02V - bo to najnizsze na jakim smigaja bez bledow. Na opakowaniu jest napisane, ze maja takie parametry przy 2.2V. Zwiekszyc ? Tymbardziej, ze chcialbym krecic procesor, ale to nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem więcej papu na ramy ( 2.1v ) i jest trochę inny problem. Teraz gdy uruchamiam kompa pisze No Video Input, tylko ClearCmos pomaga :/

Dla moich pamięci Patriot deklaruje ,że mają chodzić 1000 przy 5-5-5-15 na napięciu 2.3v .Niezależnie jaką kombinację dzielników, opóźnień i napięć wybiorę to i tak ani rusz na 1000. Brakuje niestety troche ustawiania alfa timingów i w twoim przypadku może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś ciekawego w biosie, kto jest odważny niech wciśnie F2 jak będzie w biosie :-P

 

Spokojnie można dawać na NB 1.34v przy stock radiatorze.

 

 

Wrrr.... przez Ciebie coś mi się stało z grafiką/monitorem, że mam obraz czarno biały :angry:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol2:

Edytowane przez Cry$t4L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mogę dać v na NB? Zrobiłem update - bios p35, ustawiłem na 1333 i echo (nie zmieniałem v i timingów pamięci, nb). Nie wiem jaki ustawić ratio dla pamięci 1:1,2 nie ma w P35. BTW nie miałem nigdy intela, więc nie umiem się tym bawić.

 

EDIT

 

Jak wyłączyć logo foxconna? :|

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Jak wyłączyć logo foxconna? :|

W BIOSie w Boot Configuration wyłącz Quiet Boot(w instrukcji jest to opisane na str.28 ;) )

 

 

Btw. skoro już coś napisałem :-)

Zamontowałem HP-100 i na minimalnych obrotach, przy 3GHz utrzymuję temp. 65* pod Orthosem.

 

Ciągle siedzę na P32 i boję się nowszych wgrywać, bo na pewno przestanie mi się coś dobrze kręcić :PP

I powolutku nastawiam się na kolejną serię quadów...choć troszkę jeszcze poczekam...

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mogę dać v na NB? Zrobiłem update - bios p35, ustawiłem na 1333 i echo (nie zmieniałem v i timingów pamięci, nb). Nie wiem jaki ustawić ratio dla pamięci 1:1,2 nie ma w P35. BTW nie miałem nigdy intela, więc nie umiem się tym bawić.

 

EDIT

 

Jak wyłączyć logo foxconna? :|

Może byś Spylon wreszcie przeczytał FAQ z pierwszego posta?? Bez powodu go nie pisałem :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko - co lepsze audigy 4 czy ta integra na foxconie ?:)

Troche wylecialem z tematu kart muzycznych stad pytanie .

 

 

Ja integre zamieniłem na sounblastera i odczułem różnicę. Wiedźmin mi się szybciej ładował niż z integrą :P do tego straszny jest ten dźwięk z płyty a regulacja żeby coś dobrego uzyskać jest męcząca. Ja zmieniłem i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę i... :mur:

 

Bios P35, mem na 2.115V, mam goodramy CL6, próbowałem ustawić 5-5-5-15 dla 1:1(667) i dla 5:6(800), cpu wstał na ustawieniu v na 2, na 3 też wstał, na 1333 ~3GHz, włączam ORTHOSA, po 1 sek error. Na 6-6-6-15 to samo. Everest pokazuje spd dla 400 - 6-6-6-18, zaś w biosie nie mogę ustawić na 16 ostatniej wartości, max mogę na 15.

 

Dalej ustawiłem 1:1, v na 2 albo 3, 5-6-6-15, 1333 i w ORTHOSie to samo. Na dodatek w Fox One pika strasznie głośnik systemowy, że niby obroty wentylatora są za niskie.

 

Nie wiem, czy to przez memki, czy cep jest głupi i znowu mam pecha. V dla NB nie ustawiam, interesuje mnie stable 3GHz, więcej nie potrzebuję.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pojawilo mi sie w Device Managerze - Other Device - PCI Device ze znakiem zapytania

 

Ma ktos pomysl co to moze byc ? Instalowalem wszystkie stery od Plyty glownej

 

Hej!

Jeśli masz zainstalowane wszystkie sterowniki do urządzeń w komputerze to prawdopodobnie w biosie przełączyłeś kontroler sata na tryb ahci. Sciągnij sobie sterowniki Intel Matrix Storage i rozpakuj wpisując nazwę sterowników tj. iata78_cd z parametrem -a czyli iata78_cd -a

 

Rozpakują się do katalogu C:\Program Files\Intel\Intel Matrix Storage Manager\Driver\

 

Gdy to zrobisz wejdź do managera urządzeń i aktualizuj sterownik wybierając wyżej wymieniony katalog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios P35

 

Może tu jest właśnie problem?? Zapodaj P28 i może będzie chodzić OK :) ja swoje przygody po przejściu na P34 opisałem wyżej. Teraz znów jadę na P28 i jest OK. A to, że mi się pokazuje durne ostrzeżenie to mi nie przeszkadza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Foton - sprobuje tego co piszesz chociaz - Nie zmienialem nic i w Biosie mam kontroler Sata na DMA (czy jakos tak juz zasypiam w pracy)

 

 

Ztroubleshootowalem problem :) urzedzeniem tym jest karta Audio no i kurka - jak ja mam ja zainstalowac ?

Wiem ze gdzies w topicu ktos juz mial taki problem :/ ale nie wiem jak przekopac sie przez to znowu

PS mial ten fix byc dodany do faq na 1 stronie

Edytowane przez ChubbChubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiązał ktoś już problem ze startem płyty po odłączeniu zasilania?

 

A dokładnie: Płyta nie staruje po odłączeniu kabla zasilającego, pomaga tylko RESET CMOS przez zworkę.

 

Konfiguracja w moim przypadku:

 

Foxconn P35A-S Bios p35,

2 x 1 GB Kingston ELPIDA,

E2140BOX@3Ghz

Palit 8800GT

Seagate 250GB SATAII

MODECOM-MC 400

 

Testowałem też bios P30 - tak samo. Widziałem, że nie którym pomaga zmiana biosu, ale nie we wszystkich przypadkach

 

Znalazłem również informację, że płyta po prostu lubi ciepło i również potrafi się nie włączyć, jeżeli komputer stoi dłużej wyłączony w zimnym miejscu - wydaje mi się to troszkę irytujące.

 

Jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh :/ nie mam juz sily oto co zauwazylem:

 

1. W Device Managerze pojawia sie PCI Device - znika gdy wylacze HDAudio w biosie - wniosek problem z dzwiekiem

 

2. Instaluje kodeki audio z plyty - nic sie nie pojawia, nie widac zeby cokolwiek bylo zainstalowane

 

3. Sciagnalem kodeki ze strony Realteka i zainstalowane i rowniez nic nie widac zeby bylo zainstalowane

 

 

Nie wiem juz co robic - system to WIN XP SP3 ENG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiązał ktoś już problem ze startem płyty po odłączeniu zasilania?

 

A dokładnie: Płyta nie staruje po odłączeniu kabla zasilającego, pomaga tylko RESET CMOS przez zworkę.

 

Konfiguracja w moim przypadku:

 

Foxconn P35A-S Bios p35,

2 x 1 GB Kingston ELPIDA,

E2140BOX@3Ghz

Palit 8800GT

Seagate 250GB SATAII

MODECOM-MC 400

 

Testowałem też bios P30 - tak samo. Widziałem, że nie którym pomaga zmiana biosu, ale nie we wszystkich przypadkach

 

Znalazłem również informację, że płyta po prostu lubi ciepło i również potrafi się nie włączyć, jeżeli komputer stoi dłużej wyłączony w zimnym miejscu - wydaje mi się to troszkę irytujące.

 

Jakieś pomysły??

hmm pamieci masz na default?tzn. rekomendowane taktowania?podnosiłeś napiecia pamieci?

Edytowane przez userek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zmieniłem proca na e8400 i od tej pory zaraz po uruchomieniu FOX ONE robi blue screena i komp się resetuje. nie pomogła ponowna instalacja FOX ONE. co to może być? wie ktoś?

Heh mam to samo . Po uruchomieniu foxone blu screen i tyle. ale specjalnie mi to nei przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pamieci masz na default?tzn. rekomendowane taktowania?podnosiłeś napiecia pamieci?

Sprawdzałem różne ustawienia pamięci: taktowania, timingi, napięcia. Na ustawieniach default, rekomendwanych oraz wyższych zawsze tak samo. Testowałem do tej pory bios p28, 30, 32,35. Dodam że kom działa stabilnie i ładuje ustawienia do czasu odłączenia fizycznie kabla od zasilania. Wtedy gubi ustawienia i pomaga tylko RESET BIOSU. Gdy proc nie jest podkręcony wszystko ok i zawsze startuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mam to samo . Po uruchomieniu foxone blu screen i tyle. ale specjalnie mi to nei przeszkadza :)

Witam

 

Miałem identyczny objaw. Problem opisany w faqu na stronie foxconna. Rozwiązaniem jest zainstalowanie innej wersji foxone. Link do faqu:

 

http://www.foxconnchannel.com/support/faq_...ID=en-us0000090

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...