Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem tego całego BIOSa P37, tzn w sumie to tylko "rzuciłem na niego okiem". W moim przypadku nic sie nie poprawiło, co więcej miałem cholerne problemy ze zrobieniem Clear Cmosa, nie wiem, może to był przypadek, FSB wall miałem na 405 ( na P33 i P36 mam walla na 410), obsługa moich OCZ bez zmian, wróciłem na P33, bo na nim wydaje mi się wszystko chodziło najstabilniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problemy ze zrobieniem clear cmosa, po zainstalowaniu p37 mialem reboot, default settings i od tego momentu komp sie resetuje na okraglo. Wlasnie sie czysci na zworce clr_cmos, poczekam z 10min i zobacze jaki efekt. Odlaczenie napiecia i wyjecie baterii z plyty tez nie dawalo zadnego rezultatu.

 

Jakies sugestie? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ostatecznie udało zrobić tego Cleara, ale nie wiem czy to był jakiś absolutny przypadek :blink: , wymieniłem zworkę na inną i sie udało. Tak czy siak na 100% nie wrócę do tego biosa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez juz sie wiecej nie pokusze o zaden nowy bios, ale mialem cicha nadzieje, ze moje pamieci transcend axeram 1200mhz 5-5-5-15 na 2.2v (dane fabryczne) faktycznie pojda na takich timingach na foxconnie.

Niestety, pamieci nie chodza stabilnie na wiecej niz 1000mhz, niezaleznie od timingow i napiecia (probowalem do 2.5v), kosci to microny d9gmh.

 

EDIT: po polgodzinnym CC wciaz to samo

@Marcinas83 -> u mnie problemy z pamieciami wystepuja zarowno na p28, p33 i p36, ktorego uzywalem jeszcze do dzis :D

Edytowane przez poisoner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez juz sie wiecej nie pokusze o zaden nowy bios, ale mialem cicha nadzieje, ze moje pamieci transcend axeram 1200mhz 5-5-5-15 na 2.2v (dane fabryczne) faktycznie pojda na takich timingach na foxconnie.

Niestety, pamieci nie chodza stabilnie na wiecej niz 1000mhz, niezaleznie od timingow i napiecia (probowalem do 2.5v), kosci to microny d9gmh.

 

Spróbuj wgrać P28 jeśli masz jakiś nowszy. Tak samo miałem z kingstonami, na P32 i P33 sypały błędami przy 800 cl5 a po wgraniu P28 chodziły bez problemu na 833 z cl4. Teraz jadę na P36 i działają bez problemu tak jak na P28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliza, Ty chyba wcześniej pytałeś się czy ktoś ich męczy o alpha timingi i takie tam, ostatnio właśnie odpowiedzieli mi coś w stylu " uważamy, że ilość dostępnych timingów jest bardzo duża bla bla bla " bez komentarza :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, widze, ze chyba trzeba bedzie ich w koncu zdrowo opierdzielic przez ten formularz (co do jakosci biosow + nowych feature'ow w biosie), bo z tego wynika, ze grzecznie i kulturalnie to do tych skosnych nie trafia, i sobie normalnie jaja z nas robia, udajac (jeszcze wiekszych) idiotow :/.

 

Wiec jak ktos chce sie troche wyzyc i porzucac mieskiem, to zapraszam, nie miejcie *zadnych* oporow i zahamowan ;):

 

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... z tego co pamiętam to na Foxie nie ma odczytów temperatury chipsetu.

 

Plus nie podawaj nigdy napięć z BIOSu / softu, bo nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

To że niemaja to wiem ;) ale niemam osprzetu aby zmierzyć pod obciażenie jakie napięcia itp.

Więc lepsze taki info niż żadne.

 

Wracając do problemu, w pracy udało mi sie wyrwać kompa na pare h wiec poszły do testu memki i co się okazało jedna była walnięta ..

w troche dziwny sposób bo wykrywało ta pamiec bez problemów .. tylko podczas zapisu robił się reboot skótkiem czego potrafił się nawet windows odpalic na kilka chwil poczym reboot.

Druga pamięc przeszła testy pozytywnie ale strasznie zwalnia podczas zapisu.

Tak czy inaczej to były jednak pamięci .. wymieniłem na takie same ztym ze z nowej dostawy i hula aż miło ;)

 

Dzięki @ll za sugestie i pomoc :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 godzinach walki z biosem p37 zdecydowalem sie oddac plyte na gwarancji.

U mnie plyta wystartowala jedynie raz, tj. po zmianie biosu z p36. Proba zapisu domyslnych wartosci i kolejnego resetu zakonczyla sie bledem w postaci samoczynnego rebootowania systemu co kilka sekund, brakiem reakcji na clear_cmos (dwa razy po godzinie), wyjmowanie baterii itd. Plyta nie reaguje na brak pamieci/grafiki itd.

Ogolnie kaplica :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliza, Ty chyba wcześniej pytałeś się czy ktoś ich męczy o alpha timingi i takie tam, ostatnio właśnie odpowiedzieli mi coś w stylu " uważamy, że ilość dostępnych timingów jest bardzo duża bla bla bla " bez komentarza :blink:

 

No a jak 4 podstawowe to aż nadto oni by zrobili najlepiej tak, żeby wszystko zablokować <_< kurcze wgrałbym P37 i sprawdziłbym jak to będzie wyglądać u mnie, ale nie chcę uwalić płyty :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flasciach!emy do P37 i masowo oddajemy mobo na gware - beda mieli nauczke, zeby testowac swoje zakichane biosy :lol:.

gdybym miał inną płytkę na stanie to chętnie :D

 

 

jakie moge dac max napiecie NB ? krece e8200 i czy NB 1,37V nie jest za duzo?

To zależy od chłodzenia, jeśli masz dobrą wentylację budy to możesz tyle dać bez centralnego nawiewu. A z nawiewem to sporo więcej B-)

 

przeflashowałem na P37 ale jak zobaczyłem co tu piszecie to wróciłem do P36.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 24 godziny jadę na P37 i nie mam najmniejszych problemów. Clear CMOS działa i płyty nie uwala. Mam P35A-S. Nie wiem czemu tak jedziecie ostro po biosach Foxconna. Z każdym kolejnym jest coraz lepiej (P36 zlikwidował np problem z uruchomieniem po wyłączeniu zasilania i OC). Nie łódźcie się, że Foxconn doda alpha timingi i inne opcje z MARS'a, bo to dzięki tym opcjom mogą marsa sprzedać za 600pln a P35A za połowę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 24 godziny jadę na P37 i nie mam najmniejszych problemów. Clear CMOS działa i płyty nie uwala. Mam P35A-S. Nie wiem czemu tak jedziecie ostro po biosach Foxconna. Z każdym kolejnym jest coraz lepiej (P36 zlikwidował np problem z uruchomieniem po wyłączeniu zasilania i OC). Nie łódźcie się, że Foxconn doda alpha timingi i inne opcje z MARS'a, bo to dzięki tym opcjom mogą marsa sprzedać za 600pln a P35A za połowę tego.

 

U mnie podobnie.Chociaż trochę krócej-jakieś 5h :).Dla testów zrobiłem Clear CMOS i wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co śmiało załadowali p37 niech opiszą jak tam OC procesorów na szynie 800mhz?

Popatrz na mój opis... wszystko chodzi bezproblemowo na P37. 4 godziny Orthosa stabilnie i dalej by stabilnie szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na mój opis... wszystko chodzi bezproblemowo na P37. 4 godziny Orthosa stabilnie i dalej by stabilnie szedł.

 

Wiesz FSB 305 czy ile tam masz to jest pikuś, chodzi o to, że procki które mają FSB 200(800) mają problem z przebiciem się przez FSB 385 o ile dobrze pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...