Skocz do zawartości
meninred

Problem Z Kompem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem - próbowałem znaleść rozwiązanie na forum, i nic, więc zakładam nowy temat :P :?

podczas grania w battlefield 2 po losowym czasie (najczęściej kilkanaście minut) komp się zawiesza, na ekranie zostaje ostatni widok z gry i pomaga tylko reset... kręciłem kompa, ale po tych zwiechach przywróciłem poprzednie ustawienia. komp taki jak w sygnaturze, brak kurzu, wyczyszczony cmos, winda po formacie, najnowsze stary i bios. :angry:

pozamieniałem pamięci slotami, nic, wymieniłem oststnio zasiłkę, nic, obnizylem pamieci do 533 nic ! spowolniłem kartę nic, otworzyłem obudowę, nic!!!! przeinstalowałem grę, nic! przechodzi orthosa chociaz dałem tylko na 0,5 h pamieci i proca. :mur:

co jeszcze może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po losowym czasie (najczęściej kilkanaście minut) komp się zawiesza, na ekranie zostaje ostatni widok z gry i pomaga tylko reset...

Miałem identyczną sytuacją, ale na innej konfiguracji...

 

 

brak kurzu, wyczyszczony cmos, winda po formacie, najnowsze stary i bios. :angry:

pozamieniałem pamięci slotami, nic, wymieniłem oststnio zasiłkę, nic, obnizylem pamieci do 533 nic ! spowolniłem kartę nic, otworzyłem obudowę, nic!!!! przeinstalowałem grę, nic! przechodzi orthosa chociaz dałem tylko na 0,5 h pamieci i proca. :mur:

co jeszcze może być przyczyną?

... po wyczyszczeniu kompa, formacie, zmianach sterów, też nic nie pomagało.

 

 

Dopiero gdy zdjąłem chłodzenie z procka i potraktowałem go pastą termoprzewodząca, zamontowałem z powrotem - miałem spokój.

 

 

Spróbuj... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuacją, ale na innej konfiguracji...

... po wyczyszczeniu kompa, formacie, zmianach sterów, też nic nie pomagało.

Dopiero gdy zdjąłem chłodzenie z procka i potraktowałem go pastą termoprzewodząca, zamontowałem z powrotem - miałem spokój.

Spróbuj... :wink:

tak, zapomniałem napisać że zmieniłem pastę na artctic silver V :? i nic :mur: nie wiem czy ten komp/proc się grzeje czy co, najbardziej denerwuje mnie to ze kupiłem nowy sprzet a nie działa jak należy i męcze sie zamiast grać :-|

 

testowałem osobno na kościach, na kazdej dzieje się to samo... :/ zgłupiałem... podłożylem waitraczek pod karte zeby na nią wiało i dalej resy... nałozylem dodatkowy wiatraczek na proca dalej nic :/ płyta czy proc? :mur: i jak sie upewnić? :/

Edytowane przez meninred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz grzebać, to zmień sterowniki grafiki na te z CD...

tylko że mam viste, a na oficjalnej stronie tylko 162.22 są vista-ready :?

 

heh nie zamierzam zmieniać poniżej nominalnych ustawień grafiki, nie po to ją kupowałem :angry:

 

sprawdze dzis na innej grafie, lepiej to zrobić na 8600GT od kumpla, czy wystarczy na integrze od płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też opisywałem podobny problem : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=240996

 

Co do Windowsa XP, masz wszystkie najnowsze łatki :> (może coś skopali panowie z Microsoftu, ale raczej byłoby o tym głośno :/). Spróbuj na Viscie, u mnie to prawdopodobnie pomogło (kilka sesji po 1h), ale nadal szukam rozwiązania odnośnie XP.

Edytowane przez Dominik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też opisywałem podobny problem : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=240996

 

Co do Windowsa XP, masz wszystkie najnowsze łatki :> (może coś skopali panowie z Microsoftu, ale raczej byłoby o tym głośno :/). Spróbuj na Viscie, u mnie to prawdopodobnie pomogło (kilka sesji po 1h), ale nadal szukam rozwiązania odnośnie XP.

tak, czytałem Twoj temat przed założeniem tego, zresztą czytałem wszystko co znalazłem o p[odobnych problemach :?

 

nie zrozumiałeś chyba, na viście tak mam, ale na xp też tak miałem... wraz z wymianą zasilacza sformatowałem i zainstalowałem vistę i NIC nie pomogło :angry:

 

co do integry to niewazne czy ledwo pójdzie, w koncu jest vista ready, mnie interesuje jeno czy wiechnie czy nie :mur:

 

PS. najnowsze łatki miałem i do xp jak i teraz w viście też najnowsze wszystkie

Edytowane przez meninred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ad dysk wymieniałeś, czy został Ci stary. Słyszałem gdzieś taką opinię że może być to też od HDD.

mam dysk średnio nowy, mianowicei poprzedni komp miał 40 której sie pozbyłem, a jakies 2 lata po kupnie starego kompa dokupiłem obecny dysk. jest w miarę nowy, więc nie sądze... <_<

mały update problemu: grałem bez głośników i zauważyłem ze podczas tego wiechnięcia komp wydaje dźwięk jakby się coś załączało, a potem wyłączało... może to jest jakaś wskazówka? nie miałem czasu sprawdzić na innej grafie ale kumpel niedługo wpada z 8600gt i będziemy katować na 1600x1200 i aa x 4 :?

Edytowane przez meninred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Założyłem też temat( http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=220966&st=30 ) i [gluteus maximus], było dobrze przez dłuższy czas, ale znowu coś zaczyna się psuć jak miałem na początku tego tematu. Zresztą u mnie zaczęło się to trochę inaczej, ale ciągle nie wiem, co jest nie tak. Nowa pasta na procku, nowy zasilacz(fortron), nowe chłodzenie na grafie i nic nie pomogło. Ciągle się zawieszają gry. Jedyne, co nie jest chłodzone to pamięci na grafie, więc stawiam na nie, ale nie chce mi się już z tym bawić, szczególnie, że silencer ledwo mieści się w obudowie(przeszkadza mój pentagram, i tak grafa jest lekko wygięta).

 

Pozdro.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja w desperacji nałożyłem na radiator grafiki wentyl od obudowy :D leci na gumkach recepturkach :lol2:

temp grafy znacznie spadła ale nie zmieniło to problemu... :angry:

pozostaje mi wgrać inny bios do grafy, sprawdzić stery do mobo, grafiki, i testy na innej grafie... uff :huh:

 

update 11 sierpnia:

zrobiłem testy na zintegrowanej grafie, brak resa :/ chociaż z tym niegdy nic nie wiadomo, po prostu resy mogły mieć wakacje :) sprawdze teraz na nowej grafie i starych sterach :/

update2:

stare stery, nowe stery od mobo i nic :/ dalej resy, nawet temp procka miala 65 stopni... :mur: musze tego AC pzreniesc z powrotem na tyl obudowy bo cieple powietrze leci na procka z grafy :angry:

Edytowane przez meninred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...