Skocz do zawartości
KaszeL

Zestaw Wc Do 3000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Potrzebuję pomocy przy wyborze komponentów do układu chłodzenia wodnego komputera. W tej materii jestem zupełnie zielony. Od jakiś 3 dni przeglądam sobie spokojnie to forum szukając odpowiedzi, ale im więcej czytam tym mniej na ten temat wiem. Znalazłem także kilka sklepów z takimi akcesoriami, ale jest tego tyle - że po prostu nie jestem w stanie wybrać. Proszę zatem was, ekspertów o pomoc w wyborze.

 

Co będziemy chłodzić?

- Procesor: AMD Athlon X2 6000+

- Karta graficzna: nVidia GeForce 8800 GTS

- Chipset płyty głównej: nVidia nForce4

 

Jaki mam na to budżet?

- Mogę wydać na elementu zestawu chłodzącego do 3000pln, zakładając że całość będzie rozwojowa.

 

Jakie założenia muszą być spełnione?

- Zestaw ma być całkowicie bezgłośny, nie chcę słyszeć bulgotania wody, wibracji pompki, etc...

- Minimum nakładu na obsługę. Idealnie było by gdyby raz na pół roku wystarczyło dolać chłodziwa.

- Wydajność musi być na poziomie przynajmniej domyślnego chłodzenia danych komponentów, jeśli będzie lepsza to super.

- Możliwości rozwoju, np. jak możliwość dołożenia kolejnej karty graficznej lub zmiana procesora na szybszy (inna podstawka?)

- Towar musi być dostępny w kraju, najlepiej jeśli wszystkie komponenty będzie można dostać w jednym, dwóch sklepach.

 

Do czego doszedłem do tej pory? Otóż jestem niemal pewny, że potrzebuję chłodnicy pasywnej. Nie chciałbym, żeby trud włożony w wyciszenie komponentów został zniweczony przez wentylatory hałasujące na chłodnicy. Jako, że od chłodnicy będzie w dużej mierze zależał efekt końcowy, wybrałem coś takiego: Innovatek Konvekt-O-Matic Pro, duże, pasywne, i niestety bardzo drogie. Do tego Innovatek Tank-O-Matic rev1.1. Tym sposobem wykorzystałem już 1/3 budżetu. Oczywiście jeśli uważacie, że są lepsi kandydaci, to chętnie posłucham. Szczególnie zbiornik jest podejrzanie drogi, ale załatwia dwa problemy. Po pierwsze jak na dłoni widać ilość płynu chłodzącego, a po drugie niezwykle prosto się go uzupełnia.

 

Czym się kierować przy wyborze pozostałych komponentów? Myślę, że jednak zdrowym rozsądkiem. Po pierwsze nie jestem specjalnym fanem poszczególnych marek. Jeśli firma X ma blok na CPU o podobnych możliwościach co firma Y. Przy czym X jest liderem na rynku i jego produkty są o 50% droższe od Y, wybieramy Y. Druga sprawa, to cena/możliwości. Jeśli obniżenie temperatury na procesorze o kolejne 5C będzie się wiązało z wydaniem 200pln więcej na blok, to możemy spokojnie z tego zrezygnować.

 

Będzie mi też potrzebna wiedza teoretyczna na temat WC. Jeśli są jakieś opracowania na ten temat, to chętnie poczytam. Mam cała masę pytań. Np, jak dobrać średnicę węży. Co tak na prawdę wlać do układu. Czego robić nie wolno, etc, etc... Z góry dzięki serdeczne za zainteresowanie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok na procesor: http://www.cooling.pl/dtek-fuzion,produkt,2056.html 255

Blok na chipset: http://www.cooling.pl/swiftech-mcw30-blok-...odukt,1572.html 119

Blok na grafikę: http://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekfc...odukt,5520.html 359

Pompka:http://www.cooling.pl/laing-ddc-12v-1rt,produkt,1617.html 269 + 2x http://www.cooling.pl/zlaczka-zewnetrzna-8...odukt,1629.html 18

Zbiornik:http://www.cooling.pl/ek-multioption-res-1...odukt,5517.html 138.98

Złączki: http://www.cooling.pl/szybkozlaczka-skreca...odukt,1090.html

Węże: http://www.cooling.pl/weze,kategoria,28_158.html

Chłodziwo: http://www.cooling.pl/advanced_search_resu...amp;x=0&y=0

 

Co do chłodnicy, lepszym rozwiązaniem będzie Swiftech MCR320 (w cooling.pl na zamówienie) i do tego 3 super ;) ciche wentylatory ( odsyłam do działu Chłodzenie Konwencjonalne). Będzie bardzo cicho i na pewno dużo wydajniej niż w przypadku tej chłodnicy innovateka

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ochoty na zabawe z grzejnikiem płytowym nie masz?

Jeśli nie usilnie będę proponował chłodniczke 3x120 i cichutkie wiatraki 12cm (noiseblockery black silient).

Nie usłyszysz ich, chłódzenie będzie wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Dziękuję za pomoc. Otóż przejrzałem sobie wszystkie podesłane linki, wiem więcej. Nadal jednak mam pytania.

 

Na początek sprawa chłodnicy. Widzę, że nie jesteście przekonani, że ta którą wybrałem to dobre rozwiązanie. Rozpiszę zatem wady i zalety (z mojego punktu widzenia obu rozwiązań).

 

Innovatek Konvekt-O-Matic Pro

Wady:

- Wysoka cena

- Niezbyt duża wydajność?

 

Zalety

- Prosty montaż do każdej obudowy

- Całkowicie bez obsługowa

 

Dowolna chłodnica z wentylatorami:

Wady

- Skomplikowany montaż wiążący się ze sporymi przeróbkami obudowy

- Nie jest bez obsługowa (trzeba ją regularnie czyścic)

- Nie jest bezgłośna, nawet stosując ciche wentylatory (pewnie bardziej bariera psychologiczna)

 

Pada tutaj argument, że chłodnica aktywna będzie wydajniejsza. To jest oczywiste, i nie ma z tym specjalne co dyskutować. Pytanie tylko, jaką wydajność zapewni mi ten Innovatek. Nie mam zamiaru tego zestawu podkręcać. Dlatego jeśli na CPU/GPU ustabilizuje się temperatura w okolicy 60C to będę bardziej niż zadowolony. Gdyby ktoś był w stanie wskazać test tej chłodnicy przy podobnym maksymalnym obciążeniu, to byłbym wdzięczny.

 

Abstraciach!ąc już od wydajności. Drugim dość ważnym aspektem dla mnie jest łatwość montażu. Generalnie w przypadku obudowy którą mam (stary serwerowy codegen) zastosowanie chłodnicy z trzema wentylatorami 120mm będzie bardzo kłopotliwe. W grę wchodziło by wycinanie blach wewnętrznych, które zupełnie mi się nie uśmiecha. Oczywiście można by też wywalić chłodnicę na zewnątrz, ale z kolei takie rozwiązanie będzie mocno nie estetyczne.

 

Trzeba sprawa, to wspomniana przeze mnie bezobsługowość. Ten zestaw składam do komputera siostry, i jakoś nie wyobrażam sobie, że ona raz pół roku będzie rozbierała to wszystko i czyściła chłodnice. Dla tego aspektu jestem w stanie poświęcić zarówno nieco wydajności jak i cenę. To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o chłodnicę.

 

Bardzo ciekawy pomysł to zastosowanie grzejnika płytowego. Koszty takiego rozwiązania są znacznie mniejsze, ciekawe tylko jak z wydajnością. Inna sprawa to to, czy da się dostać odpowiednio mały? Do mojej obudowy pasował by taki 30x40cm. Niestety na razie najmniejsze jakie widziałem to 30x50cm. Jeśli ktoś z was ma jakieś doświadczenia w temacie, to chętnie poczytam :)

 

Druga sprawa, zbiornik wyrównawczy. Otóż chciałbym mieć w układzie możliwie dużo wody. Da to przynajmniej dwie zalety. Wydłuży czas miedzy uzupełnieniami, oraz zwiększy pojemność termiczną układu. Widziałem, że buduje się zbiorniki instalowane w zatokach 5.25''. Takie rozwiązanie bardzo mi się podoba. Nie mogę jednak znaleźć sklepu, który je w chwili obecnej sprzedaje. Najlepiej by było, gdyby to był zasobnik mieszczący się w 3 zatokach. Takie dla jednej raczej mnie nie interesują ze względu na małą pojemność.

 

Trzecia sprawa, pompka. Bardzo spodobał mi się pomysł użycia pompy CWU, do tego stopnia, że chyba już nikt mnie nie przekona, do zastosowania takiej specjalnie do WC lub co gorsza akwariowej. Zalety są oczywiste. Po pierwsze są bezgłośne, po drugie są przystosowane do pracy ciągłej, po trzecie są bardzo dobrze wykonane, po czwarte są przystosowane do pompowania wody pitnej, więc nie ma mowy o żadnym syfie od strony uszkodzonej pompy wpuszczanym do układu. Wada to oczywiście (jak dla mnie). Konieczność zasilania z sieci, a więc konieczny będzie układ synchronizujący załączanie zasilania. Pytanie skąd go wziąć? Cena jest spokojnie akceptowalna, na poziomie najlepszych pompek dedykowanych.

 

Pojawił się także pierwszy problem do rozwiązania. Jak to często bywa na płytach z nf4, moja karta graficzna zasłania chipset. Potrzebny zatem jest odpowiednio przystosowany do tego blok. Czy ktoś takie produkuje? Jeśli tak, to gdzie mogę taki dostać.

Edytowane przez KaszeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmm chcesz wydac 3k pln na chlodzenie i wsadzic to do starego codegena??

Sorry ale byloby to po prostu............smieszne.

 

Zagadaj z uzytkownikiem dem z tego co pamietam mial bude duza przystosowana do Wcta

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...view=getnewpost

Koszt nie za duzy i brak przerobek z Twojej strony.

 

blok cpu: to co wszyscy polecaja d-tek

blok nb: niewazne co bierzesz i tak wystarczy

blok gpu: blok firmy ek

chlodnica: tu sie zaczanaja male schody (shackit.pl i test chlodnic)

 

rez: przegladaj allegro tam sie zdazaja takie do 2*5,25"

pompa: C.O lub C.W.U nie wiem czy jest taka konicznosc, lepeij cos dedykowanego

 

Na temat reszty poczytaj sobie w temacie o Wc oraz w galerii tam jest spora skarbnica wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Dziękuję za pomoc. Otóż przejrzałem sobie wszystkie podesłane linki, wiem więcej. Nadal jednak mam pytania.

 

Na początek sprawa chłodnicy. Widzę, że nie jesteście przekonani, że ta którą wybrałem to dobre rozwiązanie. Rozpiszę zatem wady i zalety (z mojego punktu widzenia obu rozwiązań).

 

Innovatek Konvekt-O-Matic Pro

Wady:

- Wysoka cena

- Niezbyt duża wydajność?

 

Zalety

- Prosty montaż do każdej obudowy

- Całkowicie bez obsługowa

 

Dowolna chłodnica z wentylatorami:

Wady

- Skomplikowany montaż wiążący się ze sporymi przeróbkami obudowy

- Nie jest bez obsługowa (trzeba ją regularnie czyścic)

- Nie jest bezgłośna, nawet stosując ciche wentylatory (pewnie bardziej bariera psychologiczna)

 

 

Pada tutaj argument, że chłodnica aktywna będzie wydajniejsza. To jest oczywiste, i nie ma z tym specjalne co dyskutować. Pytanie tylko, jaką wydajność zapewni mi ten Innovatek. Nie mam zamiaru tego zestawu podkręcać. Dlatego jeśli na CPU/GPU ustabilizuje się temperatura w okolicy 60C to będę bardziej niż zadowolony. Gdyby ktoś był w stanie wskazać test tej chłodnicy przy podobnym maksymalnym obciążeniu, to byłbym wdzięczny.

 

Abstraciach!ąc już od wydajności. Drugim dość ważnym aspektem dla mnie jest łatwość montażu. Generalnie w przypadku obudowy którą mam (stary serwerowy codegen) zastosowanie chłodnicy z trzema wentylatorami 120mm będzie bardzo kłopotliwe. W grę wchodziło by wycinanie blach wewnętrznych, które zupełnie mi się nie uśmiecha. Oczywiście można by też wywalić chłodnicę na zewnątrz, ale z kolei takie rozwiązanie będzie mocno nie estetyczne.

 

Trzeba sprawa, to wspomniana przeze mnie bezobsługowość. Ten zestaw składam do komputera siostry, i jakoś nie wyobrażam sobie, że ona raz pół roku będzie rozbierała to wszystko i czyściła chłodnice. Dla tego aspektu jestem w stanie poświęcić zarówno nieco wydajności jak i cenę. To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o chłodnicę.

 

 

Bardzo ciekawy pomysł to zastosowanie grzejnika płytowego. Koszty takiego rozwiązania są znacznie mniejsze, ciekawe tylko jak z wydajnością. Inna sprawa to to, czy da się dostać odpowiednio mały? Do mojej obudowy pasował by taki 30x40cm. Niestety na razie najmniejsze jakie widziałem to 30x50cm. Jeśli ktoś z was ma jakieś doświadczenia w temacie, to chętnie poczytam :)

Więc albo innovatek albo grzejnik innego wyjścia nie ma ;)

 

układ z grzejnikiem: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=206254

 

Druga sprawa, zbiornik wyrównawczy. Otóż chciałbym mieć w układzie możliwie dużo wody. Da to przynajmniej dwie zalety. Wydłuży czas miedzy uzupełnieniami, oraz zwiększy pojemność termiczną układu. Widziałem, że buduje się zbiorniki instalowane w zatokach 5.25''. Takie rozwiązanie bardzo mi się podoba. Nie mogę jednak znaleźć sklepu, który je w chwili obecnej sprzedaje. Najlepiej by było, gdyby to był zasobnik mieszczący się w 3 zatokach. Takie dla jednej raczej mnie nie interesują ze względu na małą pojemność.

Zbiorniki montowane w zatokach są mniej wygodne w obsłudze niż ten który linkowałem. Zwiększenie pojemności termicznej da Ci tyle, że elementy chłodzone osiągną max temp chwilę później i tyle. Ciecz w układzie nie ubywa tak szybko, żeby trzeba było mieć kilkulitrowy pojemnik ;).

 

Trzecia sprawa, pompka. Bardzo spodobał mi się pomysł użycia pompy CWU, do tego stopnia, że chyba już nikt mnie nie przekona, do zastosowania takiej specjalnie do WC lub co gorsza akwariowej. Zalety są oczywiste. Po pierwsze są bezgłośne, po drugie są przystosowane do pracy ciągłej, po trzecie są bardzo dobrze wykonane, po czwarte są przystosowane do pompowania wody pitnej, więc nie ma mowy o żadnym syfie od strony uszkodzonej pompy wpuszczanym do układu. Wada to oczywiście (jak dla mnie). Konieczność zasilania z sieci, a więc konieczny będzie układ synchronizujący załączanie zasilania. Pytanie skąd go wziąć? Cena jest spokojnie akceptowalna, na poziomie najlepszych pompek dedykowanych.

Pompka laing DDC jest produkowana przez producenta m.in. pomp CO i CWU. Ma taką samą budowę jak wspomniane... plusy ? wydajniejsza od CWU i działa na 12V

 

Pojawił się także pierwszy problem do rozwiązania. Jak to często bywa na płytach z nf4, moja karta graficzna zasłania chipset. Potrzebny zatem jest odpowiednio przystosowany do tego blok. Czy ktoś takie produkuje? Jeśli tak, to gdzie mogę taki dostać.

tak, m.in. alphacool produkuje taki bloki, pytaj w cooling.pl lub u dystrybutora pc-tuning.pl

 

 

edit:

 

nie wiem czy nie lepiej, taniej, łatwiej nie wyszłoby Ci złożenie pasywnego AC ;] niż pakowanie się w WC... skoro to ma być bez obsługowe, jak najłatwiejsze w obsłudze, etc etc.

 

za 3k złożysz pasywnie chłodzony PC, wyciszysz dyski etc.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=224368

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mib

Nie chcę wymieniać obudowy. Ta. którą mam jest na prawdę wystarczająca. Być może wydaje Ci się to śmieszne, ale stary serwerowy Codegen jest na tyle przestronny, że wchodzi do niego płyta E-ATX (tak na 2cpu) i 10 napędów 5.25''. Przy tym cały komputer ma wysokość zaledwie 50cm z kółkami. Gwoli wyjaśnienia, nie jest to taki złom, jak te najtańsze biurkowe obudowy. Inna sprawa ze jakoś za chieftecami nie przepadam. Każdy ma taką budę w domu i jakoś spoprzedniała.

 

@Jarogniew

Dzięki za link do wątka z grzejnikiem. Rozwiązanie na prawdę fajne, ale jedyną jego zaletą z mojego punku widzenia jest niższa cena niż wymienionej przeze mnie chłodnicy innovateka. Największą wadą jest oczywiście znacznie obniżenie mobilności samego komputera.

 

Odnośnie zbiornika w zatoce 5.25'' to zdaję sobie sprawę, że są mniej wygodne. Niemniej mam tam na prawdę sporo miejsca, które warto by było jakoś zagospodarować. Mam taką nadzieję, że raz uruchomiony układ pochodzi sobie z rok bez żadnego problemu. Dlatego jestem w stanie pójść na takie ustępstwo.

 

Co do pompki. To jakoś nie jestem przekonany. Faktycznie zasilanie z 12V jest jej niewątpliwa zaletą. Ale spoglądając na pompy do CWU i porównując ją do tej, wydaję się strasznie tandetna. No i jeszcze ten niezbyt zachęcający zapis, że można osiągnąć nawet 50000h żywotności. Pewnie w warunkach laboratoryjnych. Natomiast gwarancja ma 3 lata. W porównaniu do pomp CWU które potrafią pracować kilkanaście lat, to raczej słaby wynik.

 

Odnośnie chłodzenia AC. Chyba inaczej rozumiemy określenie chłodzenia jako pasywne. Dla wyjaśnienia. Dla mnie to takie, które nie wymaga żadnych wentylatorów. Komputer o którym piszę już w tej chwili jest dość cichy. W zasilaczu jest wentyl 120mm @900rpm, na procesorze jest Scythe Ninja z kolejnym wentylem 120mm @900rpm. Dodatkowo w obudowie są trzy wentylatory 80mm @1200rpm. które również są dość ciche. Niemniej ciche oczywiście nie oznacza bezgłośne, a coś takiego chciałbym osiągnąć. Jedynym elementem z domyślnym systemem chłodzenia jest 8800 GTS, ale ten jest i tak o niebo cichszy niż wcześniejszy X1900XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zbiornika w zatoce 5.25'' to zdaję sobie sprawę, że są mniej wygodne. Niemniej mam tam na prawdę sporo miejsca, które warto by było jakoś zagospodarować. Mam taką nadzieję, że raz uruchomiony układ pochodzi sobie z rok bez żadnego problemu. Dlatego jestem w stanie pójść na takie ustępstwo.

Raczej nie kupisz w PL zbiornik na 3 zatoki 5,25". Jak pisałem tuba starczy, w ciągu roku cała ciecz nie wyparuje...

Jak koniecznie chcesz coś takiego, szukaj w aqua-tuning.de, później pisz do pc-tuning.pl to Ci sprowadzą.

 

Co do pompki. To jakoś nie jestem przekonany. Faktycznie zasilanie z 12V jest jej niewątpliwa zaletą. Ale spoglądając na pompy do CWU i porównując ją do tej, wydaję się strasznie tandetna. No i jeszcze ten niezbyt zachęcający zapis, że można osiągnąć nawet 50000h żywotności. Pewnie w warunkach laboratoryjnych. Natomiast gwarancja ma 3 lata. W porównaniu do pomp CWU które potrafią pracować kilkanaście lat, to raczej słaby wynik.

Jak uważasz, ale DDC ma tylko obudowę z tworzywa, w środku jest to samo co w CWU. Twój wybór, skoro sobie chcesz jak najbardziej utrudnić budowę bez obsługowego WC ;)

 

http://www.lainginc.com/

 

Odnośnie chłodzenia AC. Chyba inaczej rozumiemy określenie chłodzenia jako pasywne. Dla wyjaśnienia. Dla mnie to takie, które nie wymaga żadnych wentylatorów. Komputer o którym piszę już w tej chwili jest dość cichy. W zasilaczu jest wentyl 120mm @900rpm, na procesorze jest Scythe Ninja z kolejnym wentylem 120mm @900rpm. Dodatkowo w obudowie są trzy wentylatory 80mm @1200rpm. które również są dość ciche. Niemniej ciche oczywiście nie oznacza bezgłośne, a coś takiego chciałbym osiągnąć. Jedynym elementem z domyślnym systemem chłodzenia jest 8800 GTS, ale ten jest i tak o niebo cichszy niż wcześniejszy X1900XT.

z tyloma wentylami nie mogło być dość cicho. Dyski są w sqd ? czy nie są wyciszone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, co rozumiesz przez "dość cicho". Odnośnie dysków, to nie są wyciszone. Niemniej najgłośniejszym elementem w tym zestawie jest karta graficzna. Strona, której adres podałeś ma chyba jakiś problem "This is the Plesk™ default page..."

Edytowane przez KaszeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Czyli rozumiem, że jeśli teraz nie mam tych wibracji w ogóle. To mogę się ich spodziewać po zainstalowaniu WC?

Codegeny serwerowe sa trochę lepiej wykonane niż desktopy, ale to dalej nie jest buda idealna. Wibracje występują, co prawda możesz tego nie odczuwać (dla mnie zrobienie cichego kompa z "gołym dyskiem" jest niemożliwe), ale na pewno wibracje są. Kwota 3k zł za WC jest ogromna.

 

Pytanie po co Ci rezerwuar. Tylko z tym problemy, jak otwarty to cieczy trzeba dolewać, imo przesada.

 

d-tek

EK

coś na nf4

CWU

grzejnik

airtrap

 

3k wystarczy z zapasem, kwestia tylko zamontowania grzejnika do budy (lub gdzie obok).

 

Do tego Scythe QD do dysku, czy jakaś samorodna skrzynka na dysk - powinno być wystarczająco cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będę wyczuwał tych wibracji, ani tym bardziej ich słyszał. To jak dla mogą sobie występować. Odnośnie tych Quiet Drive to faktycznie się nad nimi zastanowię. Nie są aż tak drogie jak myślałem. BTW: Te 3000pln to oczywiście kwota maksymalna, jeśli sensownie wszystko dobierając da się zapłacić mniej - to tylko się cieszyć :)

 

Możesz mi tylko wyjaśnić, co to jest ten AirTrap?

Edytowane przez KaszeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3K ??? za lekko ponad 1K złoży się zestaw na proc + mobo + 2x GFX, chłodnica Black Ice na 4 x 120 i do tego mega pompka z rezem.

Gdzie za tyle zlozysz wc na to wszystko co wymieniles :?: Z checia poznam oferte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie za tyle zlozysz wc na to wszystko co wymieniles :?: Z checia poznam oferte...

180zł f2g x2

120zł f3d

80 zł f2n

120zł coolriver

 

500zł.... nie wiem ile chłodnica ale mniej niz 500zł myślę. jak coś można zmienić pompkę, bo to jest pompka z "mega' rezem, a nie mega pompka z rezem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie za tyle zlozysz wc na to wszystko co wymieniles :?: Z checia poznam oferte...

BLACK ICE GT XTREME 480 489.00 zł

D-TEK FUZION 255.00 zł

2 x Swiftech MCW60-R - blok GPU także dla GF8800 378zł

MCS ABADON NB SM10 LITE 89.00 zł

EHEIM 1046 165.00 zł

 

 

Razem ??? 1376 zł

 

KaszeL, a tobie polecam:

 

BLACK ICE GT XTREME 480 489.00 zł

D-TEK FUZION 255.00 zł

EK Water Blocks EK-FC 8800 GTS Acetal 359.00zł

MCS ABADON NB SM10 LITE 89.00 zł

EHEIM 1048 199.00 zł

 

 

Razem ??? 1391 zł

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Jarogniew @ 15 sie 2007, 02:31) *

 

icon_lol.gif icon_lol.gif

 

"mega" w sensie rozmiarów tak ? icon_wink3.gif

 

raczej wydajności, ale skoro się upierasz icon_wink2.gif

 

wydajności powiadasz?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...