Skocz do zawartości
dede

Oryginalność Creative Ep-630

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

 

Chciałbym zakupić sobie do mojego k750i@w800i pożądne słuchawki. Zastanawiałem się nad hpm-70 lecz one podobno grają słabiej od ep-630.

Przejściówka na mini jacka jest już w drodze więc o to problemu nie będzie. Lecz czy takie przejściówki nie zniekształcają dźwięku ? Słyszałem że mogą być zniekształcenia, czy to prawda ? I wreszcie sedno tematu...

 

Czy TE lub TE słuchawki są oryginalne ? Czy wie ktoś po czym rozróżnić podróby od ogrinałów ? tak jak np. jest to pokazane tutaj ?

 

Pozdrawiam 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiekolwiek sluchawki kupisz, to i tak jakosc dzwieku z telefonicznego playera bedzie do bani ;-)

 

W sumie epki nie sa takie zle (na T10, rzecz jasna) dopoki nie uslyszysz czegos z pokroju U2 czy Crossroads Mylarone X2/X3. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiekolwiek sluchawki kupisz, to i tak jakosc dzwieku z telefonicznego playera bedzie do bani

Niestety nie mogę się z tym zgodzić ;] Nie mam na to dowodów, że tak nie jest lecz nie wydaje mi się żeby w800i grał "źle" lub po prostu "badziewnie". Jak będą słuchawki porównam na nich "odczucia akustyczne" na swoim k750i@w800i i mp3 creativa :-) IMO jakość dźwięku w k750i@w800i jest bardzo dobra ;-)

 

Po dokładnym oblgądzie googli, allegro i różnych for postanowiłem zamówić słuchawki hpm-70 w wersji BULK (bez pudełka) lecz z paragonem i fakturą VAT i gwarancją 12 mies. z możliwością zrealizowania jej w każdym autoryzowanym punkcie SE 8)

Wydaje mi się, że te słuchawki mimo wszystko, że wyglądają na oryginalne, oryginalne nie są, ponieważ nie dostajemy wraz z nimi żadnego paragonu, żadnej gwarancji i żadnej faktury :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że EPki będą grały lepiej od tych SE (co nie jest żadnym wyczynem). K750i jest faktycznie dobrze grającym fonem, chyba jednym z najlepszych pod tym wzgledem. Sam go posiadam ale jednak wole używać oddzielnego playerka (SanDisk Sansa m240) - IMO ma lepszą jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie epki nie sa takie zle (na T10, rzecz jasna) dopoki nie uslyszysz czegos z pokroju U2 czy Crossroads Mylarone X2/X3. ;-)

Zawsze tak jest że lepsze słuchawki doceniasz najbardziej wtedy, gdy wrócisz na chwilę do gorszych ;)

 

dokladnie sansa gra sporo lepiej.

 

Creative robi gowniane mp3 - slabo graja

Dyskowe nie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że EPki będą grały lepiej od tych SE

Ano, racja :-P . Tylko, że biorąc pod uwage, że przez badziewne adaptery moge jeszcze stracić na jakości dźwięku, i słuchawki będą się po prostu marnowały ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter prawie na pewno nie będzie miał wpływu na dźwięk, to pewnie tylko kilka kabelków bezpośrednio pocigniętych z jednej wtyczki do drugiej

Hm.. Czytałem ogrom opini które źle mówiły o adapterach, po miesiącu użytwkowania luzowały się kabelki wśrodku powodując różne trzaski, nie stykało jak trzeba, itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście zakładając, że adaptor jest technicznie sprawny, bo jak się rozpanie, to logiczne, że jakośc dźwięku się pogorszy :lol:

 

Chociaż faktycznie na allegro widzę tylko jakieś chińskie [ciach!]a, które pewnie właśnie po miesiącu kończą żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne Creative EP-630 poznasz po cenie (min. 50 zł), BOXie (oryginalne słuchawki są tylko w wersji BOX) oraz gwarancji (co najmniej rok) - tyle ode mnie, usera tych słuchawek :)

Nie przynajmniej rok tylko równe 2 lata bo tyle daje gwarancji na swoje produkty Creative. Jeśli jest mniej niż 2 lata to albo są podróbki albo pochodzą z niepewnego źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przynajmniej rok tylko równe 2 lata bo tyle daje gwarancji na swoje produkty Creative. Jeśli jest mniej niż 2 lata to albo są podróbki albo pochodzą z niepewnego źródła...

Chyba coś Ci się pomyliło, bo Creative na swojej stronie podaje że na te słuchawki jest rok gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się pomyliło, bo Creative na swojej stronie podaje że na te słuchawki jest rok gwarancji...

A ja kupowalem w sklepie kilka sztuk i ZAWSZE dostawalem 24 miesiace. To wydaje mi sie ze z tymi 12 cos nie tak...

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kolega ma na mysli creative muvo, to sie nie dziwie, ze wydaje mu sie, ze telefon gra calkiem przyzwoicie, zwlaszcza jesli chodzi o standardowe sluchawki (od creative).

 

Nie da sie ukryc, ze 80 procent naszego spoleczenstwa jest gluchych, nie tylko dlatego, ze wiekszosci wystarcza grajek z marketu 80zl za 1gb lub wyzej wspomniany Creative, ale przede wszystkim daje sie to zauwazyc po tym jakiej muzyki sluchaja ;-)

 

Nie zebym kogos atakowal, ale jak ktos mi mowi, ze player z telefonu oferuje dobra jakosc dzwieku, to mi sie chce smiac.

 

Najpierw polecam porownac konkretny sprzet z badziewiem ;)

 

a na creative ep630 jest 2 (słownie: dwa) lata gwarancji

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, że nie zauważam, ale na mojej N70 EPki grają całkiem nieźle, jednak czegoś im wtedy brakuje... po podłączeniu do odtwarzacza (Samsung yepp YP-T6) poprawia się o wiele bas, co nie zmienia faktu, że telefon gra całkiem nieźle (a K750i i tak lepiej, BTW K750i ma nawet lepszy aparat, bo ma AF)

Co do adapterów - lepiej się nie pierdzielić i kupić oryginalny - na tych za parę zeta do Nokii po pierwsze jakość dźwięku jest kijowa (podobno nie ma stereo tylko jest dual mono - a ja to mogę określić po używaniu czegoś takiego, że dźwięk jest taki jakby "nie pełny, nie ma głębi"), a po drugie kabelek wyrywa się po paru dniach. Adapter Nokia AD-15 rozbroiłem dopiero po pół roku (i to nie że się kabel wyrwał, tylko, że trzeba dociskać, aby było słychać na obie słuchawki)

Tyle ode mnie ;)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupowalem w sklepie kilka sztuk i ZAWSZE dostawalem 24 miesiace. To wydaje mi sie ze z tymi 12 cos nie tak...

Zajrzyj tutaj: http://pl.europe.creative.com/products/pro...11397&nav=0

Zacytuję fragment:

Gwarancja

1 rok ograniczonej gwarancji sprzętowej.

Co do samych słuchawek to grają wg mnie całkiem nieźle, szczególnie za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ukryc, ze 80 procent naszego spoleczenstwa jest gluchych, nie tylko dlatego, ze wiekszosci wystarcza grajek z marketu 80zl za 1gb lub wyzej wspomniany Creative, ale przede wszystkim daje sie to zauwazyc po tym jakiej muzyki sluchaja

brawo! zgadzam się całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od 2 dni ep-630 do samsy i jest ok- mają podbite basy ale po 1 słuchal głównie rocka i metalu, po 2 moge wyłaczyć to dziadowskie podbicie w sansie i jest ok :wink:

 

 

ogolnei fajne słuchawki ale kurde oczekujecie nie wiadomo czego od słuchawek za 60zł :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak niezle poszly z cena- w vobisie i w carrefurze sa po 99 :)

 

a z gwarancja jest roznie- ja mam w vobisie na 2 lata :) raz poszly na gware bo jedna przestala grac .. wymienione bez problemu..

 

i wedlug mnie dobrze graja- tez mam sanse i to komplet najlepszy w cenie do 300 zl... a od muzyki troche wymagam..

 

i jednak planuje uzywac k750i do sluchania muzyki z e630 bo nieraz sie nie da nosic dwoch urzadzen..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co niektórych odnośnie podróbek. Ostatnio przeglądając cenniki sklepów internetowych ceny słuchawek (oryginalnych) są naprawdę niewiele wyższe niż podróbek z Allegro. Jednakże, jeśli ktoś chce być bardziej "cacy" od reszty to wtopi kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...