Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

DziubekR1

 

hmm... narazie pokazuje cały czas, że dostępność jakaś tam jest. W poniedzialek rano będą mieli zonka niezłego i małą aktualizacje hehe. Ja też wziąłem parke. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82

Co do Team Dark to nie podkręcają się źle, tylko żeby pokazały coś fajnego trzeba im dać troche papu. Jak narazie latają 1110@2,4V i timingach 5-5-5-16, reszta ustawiona na auto.

 

Nie przypuszczałem że Kingmaxy będą takie fajniutkie. Znakomicie sobie radzą przy niskich napięciach i w dodatku ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82

Co do Team Dark to nie podkręcają się źle, tylko żeby pokazały coś fajnego trzeba im dać troche papu. Jak narazie latają 1110@2,4V i timingach 5-5-5-16, reszta ustawiona na auto.

tylko wydaje mi się, że na takim napieciu nie przeżyją miesiąca.

Nie przypuszczałem że Kingmaxy będą takie fajniutkie. Znakomicie sobie radzą przy niskich napięciach i w dodatku ta cena...

rzeczywiscie - znakomite moduły do niskich napięć, bardzo uniwersalne - radzą sobie zarówno przy ostrych timingach jak i przy wysokich częstotliwosciach. No, i nie potrzebują wysokiego napięcia. Zobaczymy co pokażą przy wysokim napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nowa dostawa byla rownie dobra jak ta stara ;)

Albo jeszcze lepsza czego życze tobie i reszcie przyszłych ownerów tych pamięci ;) Przez chwile się nawet zastanawiałem nad wymianą Xtreemów na te Kingmaxy, ale chyba nie chce mi się już kombinować :) A przecież Promosy też złe nie są... Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wydaje mi się, że na takim napieciu nie przeżyją miesiąca.

Promosy? Chipy nie do zdarcia na markowym PCB :D

 

rzeczywiscie - znakomite moduły do niskich napięć, bardzo uniwersalne - radzą sobie zarówno przy ostrych timingach jak i przy wysokich częstotliwosciach. No, i nie potrzebują wysokiego napięcia. Zobaczymy co pokażą przy wysokim napieciu.

Nawet nawet mnie te pamięci zadziwiają :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1

 

No nietrafiło ci sie z tymi Corsarzami, może są na Elpida bo raczje masz rev7.1 a one były robione na ProMOS_ach i właśnie na Elpida

Moje lecą przy 2.3V na 1100 5-5-5-15 :damage_wall: i mam nadzieje że to nie koniec, cień nadzieji, że polecą na 5-5-4-12 czy cos takeigo jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wodnik

 

Nie, mam rev. 5.2, ale tak czy siak nie ma rewelacji. Do 1000 potrzebuja 2,3V, a wtedy sa juz jebitnie gorace i potrafia sie resetnac po dluzszym uzywaniu.

powerchipy. No cóż, też trafiłem na takie moduły. Ogólnie corsair nie robił modułów na dobrych powerchipach. Co inngo twinmos i mushkin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, jest cicho i nic sie nie przegrzewa. W okolice CPU,NB i Artica dmucha z bocznej ścianki 90x90 puszczony na 5v. Dodatkowo przód 120x120 12v tył 120x120 5V +w zasilaczu 120x120 auto :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac Goodramy PRO 900 2x1GB ale nie w dualu za 349zl, czy Kingmax 2x1GB tez nie w dualu za 330zl? (Dowiedzialem sie niedawno ze to czy w dualu czy nie, nie ma wiekszego znaczenia, wazne by byly kupione o tym samym czasie)

Płyta to MSI P35 NEO2 FIR, procek E6750.

 

Jak widzicie na pamieci mi nie starczylo lepsze;P Moze pozniej wymienie :D

Tylko ktore wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o np. Patriotach 800llk i ocz platinum rev2 ?

kosztują podobnie, bo 340-370zł. (dual 4-4-4-12 800 nominalnie)

 

edit:

 

xacti

"Eee. A czy to nie jest temat o Kingmaxach ? Takie pytania to raczej do co kupic."

 

Masz rację, sorki, to dlatego, że się tu wywiązała dyskusja o kupnie goodramów vs. kingmaxów.

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kingmaksach masz gwarantowane DDR2 1066 na bardzo niskim napięciu (u mnie spokojnie 1.87V wystarczyło). Na Promosach nie osiągniesz tego. To samo z 4-5-4 - DDR2 1000 w przypadku kingmaksa wystarczyło 2.1V (a może i nieco niżej się uda zjechać). W przypadku a-daty wątpię czy by się udało to samo. Na niektórych promosach można osiagnąć wyższe taktowanie przy CL5 (promosy lepiej reagują na wyższe napięcie), jednak wątpię, czy będziesz trzymał pamięci na 2.3-2.4V. To co na kingmaksach masz gwarantowane może się okazać zupełnie nieosiągalne na promosach. Dla przykładu team dark pamięci team Dark na promosach podkręcały się w zalinkowanym topiku bardzo słabo. Popatrz, zdecyduj, wybierz. Wydaje się, że moduły kingmaksa są lepsze do OC przy niższych napięciach, a promosy (tylko w tych najlepszych modułach!) na wyższych.

 

SPI 16M +0.15V DDR2 1140 :blink:

Dołączona grafika

A nie mówiłem, że te moduły lubią obniżone Ras to Cas? Smacznego B-)

@mach82 cześć czy mógłbyś zrobić jakiś test tych pamięci przy takich ustawieniach w Everescie i Sandrze bo na dniach kupuje i zastanawiam sie nad takimi kostkami

/ i może jakbys mógł z najwyższymi ustwaieniami jakie Ci się udało zrobic na cl4

dzięki

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety dalej czekaja na dostawe :(

Ja rok lub dwa lata temu zamowilem ramy w proline i czekalem na dostawe. W koncu kupilem inne a tych z proline do tej pory nie ma a zamowienia nie anulowalem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsens jest taki, ze maja to w innych oddzialach, ale w centrali nie maja.

Kolejny to taki ze tylko tam te ramy maja.

No teraz sie wplaca pieniadze wczesniej, wiec by je odzyskac trzeba anulowac zamowienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do proline i powiedzieli ze moga z oddzialow wyslac ale to troche potrwa :? Okolo dodatkowo tydzien bo musza to najpierw sciagnac do magazynu a potem dopiero moga wysylac. :|

Tydzien? No bez przesady, wale to...

Gdzie je jeszcze mozna nabyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...