Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jak chodzą bo moje patrioty chyba .......... w kosmos.

910 to max stabilne (2,3-5-5-5-16) a potrzebuję coś co do 1100 będzie chodziło ok na tej płycie.

1100 CL5-5-5-16 a moze bedzie wiecej :) Fajne pamieci.

Teraz sprobuje pozmniejszac timingi

 

...

 

920 4-4-4-16 2.1V goldmemory stable

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najlepsze ustawienia dla tych kingmaxow?

Ja jade na codzien 800 4-4-4-12 +0,1v na lajcie

 

ale probowalem:1063 5-7-7-24 (auto) +0,2

1101 5-7-7-25 (auto) +0,4

i nawet 1176 5-5-6-18 +0,4

 

ale nie chciało: 1176 5-5-5-15 +0,4

nie wspominając o zejsciu do 3-ójek: 667 3-3-3-9 +0,4

800 4-3-4-12 +0,2v :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po testach gruntownych. Ogolnie te pamieci mogą łądnie latać ale nie lubią niskich timingów. Na cl3 nie dało mi sie uruchomic. na cl4 i 900mhz też nie dało.

 

Za to maxymalne i najszybsze są na 1176mhz 5-5-5-17 (nizej sie nie da) i fsb cpu 490mhz. Gorzej wypada w superpi nawet 1200mhz 5-5-5-17 i fsb cpu 480mhz. Powyzej 1200mhz nie poszły mi.

 

no i tak do codziennego użytku mam 800 cl4 choć 1000mhz cl5>800 cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ich max to 1100 i dalej dawałem nawet 2.4 i to samo... n/c, ale myślę, że to też wina kontrolera w procu... ogólnie to zmieniam na coś lepszego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilm sie u kumpla na gigashicie nf430 +6100, a643200 no i 2x1kb tych kingmax'ow, no i 240x8 + dzielnik ramu 800, 2.2v 968 4-4-4-12 na lajcie i z zapasem bez radiatorow i nawiewu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z dual channelem wyglada ?

 

Jest wogole mozliwosc ze nie bedzie dc na 2 tych kosciach ?

 

Bo kurcze z tego co widze na forum- cud miod. Bylem dzisiaj w proline- 135 zl za kosc :lol:

 

Kto by tam kupowal jakies na micronach za ~500zl jak za 270 zl mozna miec podobne osiagi, do tego na mniejszych napieciach ...

 

Tylko ten dual channel... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z dual channelem wyglada ?

 

Jest wogole mozliwosc ze nie bedzie dc na 2 tych kosciach ?

 

Bo kurcze z tego co widze na forum- cud miod. Bylem dzisiaj w proline- 135 zl za kosc :lol:

 

Kto by tam kupowal jakies na micronach za ~500zl jak za 270 zl mozna miec podobne osiagi, do tego na mniejszych napieciach ...

 

Tylko ten dual channel... :?

Jak się sprawóją na 1000 na cl 4??????????????????? :unsure:

 

 

Jak się sprawóją na 1000 na cl 4??????????????????? :unsure:

przepraszam za błąd jak się sprawują na 1000 na cl 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z dual channelem wyglada ?

 

Jest wogole mozliwosc ze nie bedzie dc na 2 tych kosciach ?

 

Bo kurcze z tego co widze na forum- cud miod. Bylem dzisiaj w proline- 135 zl za kosc :lol:

 

Kto by tam kupowal jakies na micronach za ~500zl jak za 270 zl mozna miec podobne osiagi, do tego na mniejszych napieciach ...

 

Tylko ten dual channel... :?

 

jak wlozysz w porty o tych samcy hkolorach to bedziesz miec dual channel.

 

a czemu te pamieci sa tanie bo sa wykonanane w nizszym porcesie produkcyjnym i dlatego ciagna malo pradu i sie malo grzeja no i sa tanie bo jest ich bardzo duzo z jednego wafla :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze trzeba wlozyc do portow w tym samym kolorze- pytalem bardziej czy jest mozliwosc ze np. trafie na kosci z 2 serii na tyle sie od siebie rozniacych ze dual channel nie bedzie dzialal ?

Nie masz się czego obawiać, moduły te działają bez najmniejszych problemów w trybie Dula Channel, nie wiem skąd te obawy, sądzę że gdybyś śledził cały wątek od początku nie zadawał byś tego pytania. Edytowane przez erupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z dual channelem wyglada ?

 

Jest wogole mozliwosc ze nie bedzie dc na 2 tych kosciach ?

 

Bo kurcze z tego co widze na forum- cud miod. Bylem dzisiaj w proline- 135 zl za kosc :lol:

 

Kto by tam kupowal jakies na micronach za ~500zl jak za 270 zl mozna miec podobne osiagi, do tego na mniejszych napieciach ...

 

Tylko ten dual channel... :?

1066 na 5-5-5-15 to podobne osiągi? n/c... ja bym tego drugi raz nie wziął :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze podobne osiagi (jak chodzi o core 2 duo)

 

Jak chodzi o timingi-

http://www.bit-tech.net/hardware/2006/07/1...emory_timings/1

http://www.legionhardware.com/document.php?id=630&p=0

 

 

A jak o czestotliwości-

http://www.legionhardware.com/document.php?id=628&p=0

 

 

Oczywiscie nie neguje tego ze microny sie zapewne znacznie lepiej wykreca- pisalem o osiagach jako wydajnosci do uzycia codziennego a nie do bicia rekordow w taktowaniu albo timingach lub tez benchmarkach.

 

Chce pamieci ktore zrobia 500 mhz, ew. troche wiecej na cl5 zeby e6300 latal na ~3,5 ghz- wiec kosci z takimi osiagami gwarantowanymi za 270 zl to jest promocja w porownaniu z jakimis "bardziej markowymi" za 500 i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mah82 moje przy 4 szt. nawet na nominalnych nie chcą chodzić

moje za to chodzą bez problemu na P35.Zobaczę jeszcze na X38, ale tu równiez nie powinno byc problemów. Na P35 musiałem trochę pogrzebać w ustawieniach - timingi + napięcia przy mnożniku 5:6. Na 2:3 to juz była bajka. Ogólnie przy 4 modułach trzeba trochę pogrzebać żeby wszystko ładnie działało z wysokimi częstotliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie skusilem na te kingmaxy i odczucia mieszane.

 

Procek e6300, plyta p5b deluxe.

 

Przy szynie 266 i dzielniku 1:2 nie wstaja na obiecanym 1,8v :?

Na 2,0v bootoje sie, ale zwis przy starcie windy.

Na 2,1 wchodza do windy, ale nie testowalem stabilnosci poki co.

 

 

Natomiast na szynach w okolicy 410- za cholere nie moge ich zmusic zeby wstaly nawet z ~1066mhz

Probowalem rozne szyny- w zakresie 405-430 zeby dzielnik 4:5 sie ustawial wlasnie w okolicach 1066- i [gluteus maximus] zbita. Za kazdym razem no boot.

 

Napiecie do 2,15v dojechalem, timingi 5-6-5-18, poluzowalem alpha timingi, napiecie na NB 1,55v i [gluteus maximus].

 

Jakies pomysly ?

 

Tak wogole to chyba mam wyjatkowo syfny e6300.

Na szynie 440 wstaje bez problemu na napieciu 1,3125, (z kingmaxami 1:1 na 2.0v) [jak pisze to leci orthos, ram na 5-5-5-15, odrobine luzniejsze alphy- zobaczymy czy stabilnie]

Na szynie 450 za cholere nie wstaje, dawalem 1,4v, dawalem 1,55 na mostek, dawalem 2,15 na pamieci z luznymi timingami- nie ma bata zeby wstal.

 

FSB wall jak nic- chyba ze ktos zaproponuje rozwiazanie.

Edytowane przez Heniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 1:2 też te pamieci nie chciały pracować przy nominalnym napięciu. Na 2:3 i 5:6 działały bezproblemowo przy 1.85V (nie mam możliwości ustawienia niższego napiecia). Przy 4:5 testowałem tylko 4 moduły i za bardzo nie chciały pracować stabilnie przy 1066 i to niezależnie od napięcia - musze jednak przyznać, że długo nie bawiłem sie alphami, a te mają spore znaczenie przy obsadzonych 4 modułach. Na 2:3 i 5:6 było już ok bez wielkiej zabawy z alphami.

 

Spróbuj FSB 445MHz przy mnożniku 5:6 - da to DDR2 1066 na pamieciach i całkiem niezłe OC CPU. Ewentualnie 1:1 4-4-4-12 - tutaj spokojnie powinno wystarczyć 1.9V na pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P965 niestety nie ma 5:6

 

1:1

4:5

2:3

3:5

1:2

 

i to by bylo na tyle...

Wiec w zasadzie w zasiegu jest tylko 1:1 i 4:5, bo 2:3 przy szynie ~430 to bedzie grubo ponad 1200 na pamieciach...

 

Pamieci kupowalem noszac w sercu nadzieje ze dociagne do ~500 fsb na 1:1, ale wyglada na to ze procek jakis kieprawy z konca wafla sie trafil- wiec jezeli nie znade sposobu na wyzsze fsb to zostaje 1:1 i timingi krotsze.

 

na 810 rzeczywiscie bezproblemowo chodza na 1,9v 5-5-5-15 i na ciasniejszych alphach- wiec zapewne uda sie cos wycisnac ciekawego na 880.

Edytowane przez Heniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw się jeszcze alphami na 4:5. Czasami pomaa wyżse napięcie na NB/SB/PCI-E. Na DDR2 880 mozna ustawic cos w stulu 4-4-3-x i dosyć niezłych alphach. Tu już trzeba poróbować we własnym zakresie.

 

EDIT: przed chwilą wrzuciłem te kingmaxy do płyty Gigabyte na X38 i bezproblemowo działają na 1:2 (DDR2 1066) na najniższym napięciu <1.9V, co przy P35-DS4/DQ6 było awykonalne.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dzisiaj testuję X38 od Gigabyte i tak sobie pomyślał, że może warto zobaczyc coż tam ciekawego wnosi X38 w kwestii podkręcania tych kingmaxów. Wyniki poniższe prezentują możliwości mojej gorszej pary. Lepsza potrafi na tym samym napięciu +5MHz. Wynik po dosłownie 15 minutach zabawy z płytą. Nawet pozostałych napięć nie ruszałem. Dosłownie nic. Alphy też auto, więc miejscami coś koło poziomu DDR3 :) Sam jednak wynik (16M na tym napieciu nie przeliczy) piękny. Na 5-6-6-18 spokojnie przeliczy 16M na 2.15V. Na razie nie mam czasu na zabawy z pamięciami, ale z pewnością zobaczę ile ponad DDR2 1200 da się zrobić. To chyba jakiś rekord na powerchipach :)

 

DDR2 1200 5-5-5-18 2.24V SPI1M - Gigabyte X38-DQ6 Bios F4

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz max 5-6-6-18 2.24V. Również bez zabawy alphami i napięciami (a tego w najnowszym gigabyte jest więcej niż w P35). Oczywiście o stabilności nie ma tu mowy - ot, tyle żeby SPI1M przeliczyć. Z tego co zauważyłem wyższe napięcie daje doprawdy symboliczne możliwości zwiększenia zegarów - 2.35V nie pozwoliło na przeliczenie SPI16M, wiec w walce o wyższe zegary pozostaje zwiekszanie vMCH, zmiana mnożnika pamięci (może by tak 3:2) i inna wersja bios (F3 i F5G). W każdym bądź razie nie liczę na wiele więcej - może jeszcze z 5 dodatkowych MHz uda się uzyskać na tej parce. W sumie i tak jestem mile zaskoczony.

 

DDR2 1240 5-6-6-18 2.24V

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...