Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Roznica miedzy E2XXX a E8200 bedzie bardzo widoczna jedynie w niskich rozdzielczosciach, a w wysokich wyniki beda bardzo zblizone. Ostatnio to sprawdzałem na E2160@3Ghz vs E6750@3600.

 

Testy robiłem na markach ale w grach zapewne bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mam nadzieję że dasz radę podać fps minimalny i średni ;]

2. 3,4 24/7 na e2xxx to niemało ;) z drugiej strony over 4,2 dla e8 tez ;)

Porobię to szczegółowo w sobotę jak będę miał więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobię to szczegółowo w sobotę jak będę miał więcej czasu.

Tylko nie rób przy pomocy TIME DEMO - bądź innych wstępnie nagranych gier.

Lepiej Graj i miej włączony fraps w tle - by ci mierzył min,avg,max fps - i potem wyśrodkuj każdą z tych liczb.

Jak chcesz to przeprowadzić - a jest to bardzo trudna i żmudna robota , to zrób to porządnie – ALBO w ogóle. Bo jak zrobisz źle – to szereg ludzi będzie w błędzie… a już ich jest dużo.

Bo to co dałeś stronę wcześniej - i to jeszcze na przykładzie COH OF w dx10[strategii co tak ciąży CPU] , a u ciebie wyszła anomalia wynikająca z powyższych spraw – gram w COH już prawie rok i wiem co mowie na temat tej gry i jej ciążenia CPU – tu widać różnice nawet miedzy E6750 z siga i nowym nabytkiem E8200 przy tym samym takcie – w min fps – czyli fps co decyduje o fun w dużej mierze).. - wyniki - to już widzę że robisz to źle...

 

Różnice miedzy CPU tej samej serii - w tym wypadku E2xxx , E4xxx, E6xxx , E8xxx widać głownie po Min fps - i to w realnej grze - a nie odtwarzanych sekwencjach. Gdzie całość AI , rozmieszczenia przeciwników/obiektów , fizyka ,zarysowania terenu i reszty danych co CPU liczy na bieżąco i przesyła do GPU - Nie istniej ... z grubsza.

 

Tu nie chodzi także o powtarzalność testu - tylko o zobrazowanie jak CPU radzi sobie w prawdziwym dynamicznym środowisku - a nie predefiniowanej sekwencji na której jest tyle co nic tego co wymieniłem powyżej. Wiec z dala od metody testowania w Stylu GPU.

 

Powodzenia.

Edytowane przez ^mobo*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! na początku kwietnia kupuję komputer i mam pytanie co do chłodzenia CPU. a mianowicie jaki jest najlepszy radiator?

prawdopodobnie będzie działał pasywnie w budzie Antec Nine Hundred przepływ powietrza ok 100CFM więc dodatkowe wentyle są zbędne. a radiatory jakie biorę pod uwagę to:

Scythe Mugen

Thermalright Ultra-120 eXtreme

Thermalright IFX-14

 

który z nich jest najlepszy? zastanawiałem się oczywiście nad WC ale najtańsze ok 500 wiec wole już dopłacić do procka.

no i chłodnica będzie hałasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! na początku kwietnia kupuję komputer i mam pytanie co do chłodzenia CPU. a mianowicie jaki jest najlepszy radiator?

prawdopodobnie będzie działał pasywnie w budzie Antec Nine Hundred przepływ powietrza ok 100CFM więc dodatkowe wentyle są zbędne. a radiatory jakie biorę pod uwagę to:

Scythe Mugen

Thermalright Ultra-120 eXtreme

Thermalright IFX-14

 

który z nich jest najlepszy? zastanawiałem się oczywiście nad WC ale najtańsze ok 500 wiec wole już dopłacić do procka.

no i chłodnica będzie hałasować.

niby jak będzie hałasować :D

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze znowu pomyliłem działy? ale zanim mi coś zrobicie powiem że chciałem również zapytać o płytę pod e8400. co wybrać? DFI LanParty DK P35-T2 czy Asus P5K PRO a może jeszcze coś innego?

 

niby jak będzie hałasować icon_biggrin3.gif

no dodatkowe wentyle

 

A proca będziesz kręcił?

tak zamierzam kręcić. w przeciwnym razie wystarczył by mi box.

 

procek jak wspomniałem wyżej e8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8500 40-ty tydzień. Chyba nienajgorsza sztuka :)

Rzeczywiscie niezla, chociaz IMHO E8400 z 43 tygodnia sa jak dotad najlepsze jesli chodzi o stable 24/7 oc z rozsadnym vcore czyli ponizej 1,4V.

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 8*499 dla E8200 przy 1,3V to dobry wynik? (24/h w Orthosie OK)

 

Próby z wyższym napięciem 1,33-1,36 doprowadzają do trochę niepokojących mnie temperatur mobo więc dałem sobie spokój.

 

jaki jest max bezpiecznej temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, albo mam padake, albo coś źle ustawiłem, robie 437x8 przy aż 1,325 CPU Voltage, więcej nie mogę bo ortchos błąd

Strap: 400

zmieniłem kompa z wcześniejszego P3 800mhz 256 sdrm, nie wiem co mam ustawić jeszcze żeby mniej potrzebował Voltage, powinien robić 3,6 bez zmiany napięcia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinien, skad ta pewnosc ze powinien?

Dziwicie sie ze nikt nie chce mowic jak to ma chodzic na jakim napieciu... a pozniej takie kwiatki wypisujecie, ze powinien....

 

8x500 1,3V orthos stable to bardzo dobry wynik, tyle czy to jest real napiecie? :)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj lecial na poprzedniej mobo 4ghz 1.26v ,orthos ok, podobny proc do Hanu chyba, z e6600 tez mielismy chyba proce identyczne...

a na tej plycie co mam teraz potrzebuje juz troszke wiecej , vtt 1.2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, albo mam padake, albo coś źle ustawiłem, robie 437x8 przy aż 1,325 CPU Voltage, więcej nie mogę bo ortchos błąd

Strap: 400

zmieniłem kompa z wcześniejszego P3 800mhz 256 sdrm, nie wiem co mam ustawić jeszcze żeby mniej potrzebował Voltage, powinien robić 3,6 bez zmiany napięcia :(

jak masz gware to reklamuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, albo mam padake, albo coś źle ustawiłem, robie 437x8 przy aż 1,325 CPU Voltage, więcej nie mogę bo ortchos błąd

Strap: 400

zmieniłem kompa z wcześniejszego P3 800mhz 256 sdrm, nie wiem co mam ustawić jeszcze żeby mniej potrzebował Voltage, powinien robić 3,6 bez zmiany napięcia :(

Musze Ciebie zmartwic, ale nie kazdy E8xxx robi 3,6GHz bez zmiany napiecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie ,lepiej sprzedać , choć z gwarą można zawalczyć

no moze szukac szczescia. Duzo jest ogloszen typu "Mam do sprzedania 'prawie' nowy procesor ma kilka dni, mam dowod zakupu i gwarancje, wyjety tylko w celu sprawdzenia czy dziala" :wink: , aha memory 5 siara i wszystko jasne B-)

, no ale coz probowac nie szkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze szukac szczescia. Duzo jest ogloszen typu "Mam do sprzedania 'prawie' nowy procesor ma kilka dni, mam dowod zakupu i gwarancje, wyjety tylko w celu sprawdzenia czy dziala" :wink: , aha memory 5 siara i wszystko jasne B-)

no i sprzedany ,mało jest 8500 na allegro i w sklepach a z 2008 podobno masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jak płytka wykryje VID i jaki VID ma proc. Bo jak proc ma VID 1.000v i mobo tak ustawi, to się nie dziw, że ci nie robi 3.6Ghz na 1v. Niektórzy mają proce z VID 1.2 i wtedy 3.6Ghz do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q748A reszty nie pamiętam

 

435*9

V core bios 1,4V

CPU-z 1,408-iddle

Nb 1,5

Sb 1,575

VTT 1,5 (tu pewnie da się zejść niżej)

Dołączona grafika

 

 

 

Nic specjalnego. Testowałem tez 9*445 na 1,4375 w biosie. W windzie iddle/load 1,44/1,41 po godzinie orthos sie wysypał na large. Tutaj nadal test leci. Jako, że nie jest to raczej żaden dzik 3,9 przy tym 1,4V by mnie satysfakcjonowało. Szczęśliwie zapłaciłem tylko 630zł;)

Jeszcze pytanie: czy vdroop 0,04V to tak w normie? Płyta foxconn Mars.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...