Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

i o to chodzi - dla mnie bez sensu jest podkręcanie tylko po żeby się pochwalić w stopce, jak już kręcić to porządnie i na 24/7

( w tym przypadku dobrze by było dobić do 1,4v i 9x500)

 

No fakt, proc się nie męczy, ale za to Mobo współczuję :P

Ja jadę 24/7 4 GHz i 1.4v real (1.368v - Bios) - jeśli wierzyć progsom bo do tej pory nie wiem jak zmierzyć napięcie miernikiem.

Myślę,że to bezpieczna granica i nic się wydarzyć złego nie powinno :wink:

poczytajta moje posty sprzed ~miesiąca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) bo do tej pory nie wiem jak zmierzyć napięcie miernikiem. (...)

Ale od tej pory znasz juz ta stronke i mozesz pocwiczyc "nowe pozycje" z miernikiem :) :idea: Milej zabawy :)

Ja tez 24/7 mam jak w podpisie i w zupelnosci to wystarcza - voltow nie za duzo, wentyle tez mozna wylaczyc wiec i ciszej jest...

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu chyba kiedyś mówił że jest bardzo duża różnica miedzy e2160 i e8200 w grach ze względu na większy casch:

:lol2:

:wink:

przeciez juz dawno o tym pisalem, ze dla gier nie ma sensu imho chyba tylko dla samej checi posiadania kupuje sie e8200 i e8400 a pisanie o tym ze min fps przesuwa sie w gore.... tylko ze wzgledu na proca :lol: .... chcialbym to zobaczyc. Na razie obecnym grafikom (nie wiem jak jest w przypadku kanapek 2 jajkowym) to az nad wystarczy PDC na 3.0-3.2Ghz (ktory robi prawie kazdy), no chyba ze ktos gra w 3dmarki to tak wtedy to roznica w pkt miedzy PDC a np. QXXXX jest duzo. ALe to tylko jak ktos lubi grac w 3d marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem na Allegro E8200 co podobno 4,4 GHz robił a do 4 GHz potrzebował 1,38v... i lipa, 4GHz to on robi ale na 1,42v. Jedyna pociecha to fakt, że nie jest mu za gorąco. Po katowaniu Orthosem Coretemp pokazuje 61 C na obu rdzeniach (znaczy kibelek daje radę, wiatraki na chłodnicach skręcone na minimum). Zobaczę do ilu ruszy na tym nieszczęsnym vcore 1,42v (hehe, może do 4GHz ma jakąś blokadę psychiczną, a powyżej puszczają mu hamulce...). A jak go szlag trafi to i płakał po nim nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem na Allegro E8200 co podobno 4,4 GHz robił a do 4 GHz potrzebował 1,38v... i lipa, 4GHz to on robi ale na 1,42v. Jedyna pociecha to fakt, że nie jest mu za gorąco. Po katowaniu Orthosem Coretemp pokazuje 61 C na obu rdzeniach (znaczy kibelek daje radę, wiatraki na chłodnicach skręcone na minimum). Zobaczę do ilu ruszy na tym nieszczęsnym vcore 1,42v (hehe, może do 4GHz ma jakąś blokadę psychiczną, a powyżej puszczają mu hamulce...). A jak go szlag trafi to i płakał po nim nie będę.

A 4,4Ghz robil orthos czy superpi??... jesli ORTHOS to walnij uzytkownikowi negatywa... a jesli byl tylko screen to... nic nei poradzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blade

Zeby ta teoretyczna "psychiczna blokade" czasem pokonac, to trzeba sie zaglebic w czelusci biosa - chocby GTLe... Samo Vcore to juz nie jest pelna informacja o mozliwosciach OC proca - stabilnosc zalezy od wielu czynnikow jak napisal Blackwhite, dodalbym do tego jeszcze cierpliwosc, skilla, szczescie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zalezy tylko od procka, ale też od płyty i pozostałych elementów - także u niego mógł robić 4.4 a u ciebie już nie.

ale bez przesady... ta padaka nie robi nawet 4GHz na 1,42 (Orthos się wywalił po 52 minutach). Chyba P5K pro jest w stanie dobrze poprowadzić Wolfdale'a? GTLe sprawdzone wszystkie (za dużo do wyboru to ich na Asusie nie ma....) Edytowane przez Blade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 4,4Ghz robil orthos czy superpi??... jesli ORTHOS to walnij uzytkownikowi negatywa... a jesli byl tylko screen to... nic nei poradzisz...

Każda płyta inaczej procka ciągnie, od tego zacznijmy a różnice 0.05v są jak najbardziej realne... Sam miałem podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średni tyg według mnie, trochę proców z niego przerobiłem, koło 1.4v - 4 ghz :) Ale całkiem dobry pod FC

i tu cie zdziwie

 

mam 4ghz przy ok 1.28v

 

 

 

mozecie powiedziec jak poustawiac prime do testow..bo zawsze testowalem orthosem a chce sprawdzic jeszcze prime

 

globi-wan: to ten z allegro za 524zl?

ladny tydzien ;)

tak to moj...oczywiscie czujnik zwalony 118 st wg core temp.. -19 wg everesta

 

wg biosa przy pocku 25 idle..48 orthos przy 4ghz

 

 

EDIT

jednak torche zmienilem bo walil sie na prime...orthosa przechodzil

 

ale chce miec full stable wiec mam teraz tak

Dołączona grafika

 

 

 

moga zostac takie napiecia na 24/7??

Edytowane przez globi-wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB i MCH +0.3V

tutaj zdecydowanie za wysoko z napięciami pojechałeś. Przecież to dopiero FSB450MHz - więcej niż +0.1V nie będziesz potrzebował (być może +0.2V MCH jako że masz 4x1GB) Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zmniejszylem tak jak napisales i smiga no problemo :P

 

generalnie dalem oba na +0,3V by mnie nic nie ograniczalo ze strony plyty. proc mi sie petarda trafil. chyba go zostawie tak jak jest. oczywiscie 4GHz robi bez szemrania, a maxa nie sprawdzalem, ale nie widze potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem E8200 (zdaje się, że q747).

Pierwsze podejście:

- Mały plus - @3600 przy 1,2V, cdn....... . Niby nic, ale po tym co wyczytałem to już myślałem, że to będzie nieosiągalne ....

- Temperatury - no cóż -> core0 - 65st, core1 - 56st (pod obciążeniem). Bez obciążenia temp potrafią rozjechać się nawet o 13 stopni. (CoreTemp 0.98.1)

Czym się sugerować ?? Wyższą temp, niższą temp czy też temp odczytaną z czujnika płyty głównej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sprawny czujnik :lol:

 

Chyba, że w domu masz 8 - 10 stopni :)

 

BTW

 

Taki sobie selekcik :)

 

Dołączona grafika

 

DFI LP P35 UT @ 1.2v bios (vdroop control - DISABLED)

Cooling -> box od E6600 @ Arctic Ceramique

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sprawny czujnik :lol:

Taaa.... który ....

Tak wiem, pewnie o tym było, niestety jestem gdzieś w połowie tematu, a wyniki wyszukiwania nie dają odp, jedynie potwierdzeni, że tak niektóre sztuki mają ...

Ale 55 a 65 stopni to duża różnica .... Chłodzenie to Pentek HP-100 lite + Fander + Arctic Ceramique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

poniewaz duzo ludzie nie wie jaka dac wartosc VTT..

tu jest tabelka..jesli dobrze odczytalem powinno byc miedzy 1.04 a 1.15

 

jak sadzicie wy..bo spotkalem sie z opinia ze nie mozna dawac wiecej niz 1.3

nic wiecej pozatym nie obilo mi sie o uszy

Edytowane przez globi-wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...