Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tym strapem?Mam problem

Np ustawiam fsb 450 do strap 266 i po chwili Orthosa jest zwiecha kompa.

Ustawiam fsb 450 strap 333 i leci ok (godzine sprawdzałem) w oby wypadkach ustawienia procka takie same, pamieci podnosilem napiecie nawet do 2.4v i timingi 5.5.5.18 PL 8 i ustawione w biosie wszystko tak żeby lepiej się podkręcały.

Na Fsb 445 to samo,

Przy FSB 440 dopiero Strap 266 jest stabilny,nawet jak podnosilem napięcie na NB do 1.4 (tak to uzywam 1.28 zeby 440 fsb leciało stable) to nic to nie dało.

Najlepsze ustawienie strapa to po prostu 333 i tutaj nie ma co się wywodzić dalej :)

 

A co do postu kolejnego no właśnie i ja "słucham?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wieksze masz FSB to przy strapie 266 (zreszta przy każdym) mozna ustawić wiekszą częstotliwość pracy pamięci a co za tym idzie lepsza wydajność. Np ja obecnie mam ustawione 487x9 i do tego na strap 266 i pamieci pracują mi z częstotliwością 1221mhz. Jesli zmienił bym na 333 to miałbym ~1170 (nie pamietam dokladnie).

 

Ogolem mowiac strap jest po to aby mozna bylo sobie WYGODNIE ustawić pamieci tak aby stabilnie pracowały po podkręceniu (lub tez przed). Tak jak napisałem mi dzialaja pamieci na 1221 mhz ustawiam sobie strap 266, jesli by mi nie pracowały stabilnie to ustawiam 333 i wtedy smigają mi dajmy na tym 1170 :)

 

Mam nadzieje ze jako tako wytłumaczyłem :)

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego DUSZEK2323 bardziej czepiłem sie tego "DUŻO" lekturke czytałem nie raz i co ? - rzadko który ram robi te symboliczne 1200 (prawie w ogole), srednia to 1140 mhz więc zastanawiałbym sie czy to dobrze bądz dużo ? Wręcz wydaje mi sie że to średnio... dużo to ponad 1200 a taki ramów jest jak na lekarstwo, a jak są to trzeba za nie słono zapłacic....

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wieksze masz FSB to przy strapie 266 (zreszta przy każdym) mozna ustawić wiekszą częstotliwość pracy pamięci a co za tym idzie lepsza wydajność. Np ja obecnie mam ustawione 487x9 i do tego na strap 266 i pamieci pracują mi z częstotliwością 1221mhz. Jesli zmienił bym na 333 to miałbym ~1170 (nie pamietam dokladnie).

 

Ogolem mowiac strap jest po to aby mozna bylo sobie WYGODNIE ustawić pamieci tak aby stabilnie pracowały po podkręceniu (lub tez przed). Tak jak napisałem mi dzialaja pamieci na 1221 mhz ustawiam sobie strap 266, jesli by mi nie pracowały stabilnie to ustawiam 333 i wtedy smigają mi dajmy na tym 1170 :)

 

Mam nadzieje ze jako tako wytłumaczyłem :)

Peczus nie do końca tak to jest z tym strapem - w moim przypadku nie zmienia on absolutnie częstotliwości pamięci. Ram leci po prostu zależnie od fsb jakie ustawie. Oczywiście mam opcje 1:1, 1,00:1,20 itp itd ale starp wpływa jedynie na stabilność podkręconego zestawu - najlepiej przy 333 się ma sytuacja po prostu. I raczej mówie tu o stabilnym fsb niż o ramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TiGeR5 opisałem swój przypadek a teraz zaprezentuje jak to się ma .... (moze na MSI jest inaczej - tak jak napisałeś wyżej, osobiscie nie miałem doczynienia z płytami MSI takze nie wiem)

 

FSB 487(wiadomo cały czas takie same - niezależnie od strapu) a nizej dany STRAP oraz mozliwa do ustawienia częstotliwość taktowania pamięci:

 

200 - Dołączona grafika

 

266 - Dołączona grafika

 

333 - Dołączona grafika

 

400 - Dołączona grafika

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne- poza tym ty masz opcje strapa z biosu - ja niestety zworkami na płycie.

Kolega ma chyba jednak też Asusa płytę więc to się jego bardziej złapie.

 

Płyta płycie nie równa - i pewnie dlatego wciąż nie mogę wycisnąć fsb 533 stabilnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czego to może być wynikiem, otóż procek leci mi na 445x9(4005mhz) godzinę w orthosie przy strapie 266(memki 1116) ,potem odpaliłem GTA IV pograłem trochę, odpalam na nowo Orthosa i restart.

Po chwiwli,więc ok po tym restarcie znowu Orthos, i kilka minut-zwiecha, napięcie o jedno oczko na procku-zwiecha.

Zmienilem strapa na 333(memki 1069) i leci znowu godzinę.

W czym może twkić problem?

Na nb mam 1.28 może powieniem zwiększyć?

Pamięcią dałem 2.3 nmawet na 2.4 lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie za duzo?Na Nb?

To co jest jeszcze ważme to to że jak zmieniłem taktowanie procka do 3.1 ghz a pamici zostaly na 1116 to orthos lecial kilkanascie minut,potem go wylaczylem, jak zmienilem taktowanie procka na 4.05 ghz to orthos lecial godzine bez błędów (pamieci na 1069 strap 333) wyłączylem go i teraz ponad dwie i pól godziny gralem w GTAIV.

Może to być kwestia nb?Ze ma za małe napięcie zeby ciaganc i procka i pamieci naraz?

 

EDIT

Ustawiłem na nb 1.34 i na pamięci 2.4 ,no i Orthos leciał jakies 24y minuty a teraz go wyłączyłem, idę spać.

Zmienie napięcie na pamiatki na 2.34 (na 2.3 orthos padał) i rano zapuszcze znowu .

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :-)

Mam jeszcze taką dziwną akcję ze przy FSB np 450 czy tez 445 (przynajmniej wczoraj tak było)

Kiedy uruchamiałem kompa ponownie to nie bottował, trzeba było go wyłączyć zasilaczem, i włączyć na nowo wtedy startował , trzymał ustawienia biosu i było git.

Spotkał się ktoś z Was z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was z tym?

Ja tak miałem z moją poprzednią płytą Maximus Formula (x38) W ogole jakis dziwny egzemplarz mi sie trafił bo np: przy zmianie w biosie dawałem F10 i wiadomo plyta sie wylaczala i w momencie kiedy powinna startować stała.. trzeba bylo ręcznie startować. U mnie Twoj problem objawiał sie niestabilnoscią przy podkręcaniu przy wysokich FSB powyzej 550, tak jak u Ciebie płyta nie botowala ale gdy dałem z trzy lub cztery razy reset (szybko podczas botowania) to (czasami) wstawała, lub musiałem przetrzymać power .. no i wtedy ruszała. Musisz sam poprobować :)

 

Pozdro ;)

 

 

 

apropo tego V na NB to zdarzało mi sie pracowac z 1.6V z wysokim fsb i nic sie nie stało. Do testów smiało mozesz walić nawet 1.5V :)

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, rozumiem :-)

Ustawiłem VTT na 1.22 Gtl na 0.63 i poszło, juz jest ok ,z tym że teraz miałem resy przy ładowaniu windy .

Ale ustawilem NB 1.36 i jestem tutaj więc tak sprawa wygląda.

Jak mam vcore powiedzmy 1.264 a vtt wezme nawet do 1.26 nie stanie się nic?

Nie chce przekraczać tego 1.22 no MAX 1.24

W jakich przypadkach ruszać PLL?

I Gtl narazie trzymam na 0.63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU PLL Voltage - 1.50 - duzo czy mało dla E8400?

To chyba najniższa wartość na P5Q, nie? :)

 

@Defox

Co to za płyta co na takim FSB sie kończy?  :blink:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż mi się wierzyć nie chce że to możliwe żeby to był finał FSB. Może ma bloka po prostu na tej wartości - spróbuj wyższe. Na Asusie miałem tak że między 420-440 płyta nie wstawała - powyżej był luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5QL-E :/ max fsb 423

Niestety ale to prawda. Płyty te nie osiagają wysokiego FSB. Zwykle kończą się w okolicy 420-430.

Oto linku do testu:

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...p5ql-e_9.html 

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja sztuka E8400 też się mi trafiła chyba całkiem niezła 8*533 Vcore 1,275V z biosu NB 1,45 V reszta sprzętu jak w sygnaturce. Poniższe ustawienia stabilne 100% orthos leciał prawie 4h bez błędów :)

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja sztuka E8400 też się mi trafiła chyba całkiem niezła 8*533 Vcore 1,275V z biosu NB 1,45 V reszta sprzętu jak w sygnaturce. Poniższe ustawienia stabilne 100% orthos leciał prawie 4h bez błędów :)

Faktycznie mila sztuka - ja właśnie wyczaiłem, że u mnie chyba ram nie wydala przy szynie 533 - a nie wiem czy powinien - w sumie to pamięci 1066 powinny więc działać myślę???

Uda mi się może dzisiaj zamienić z kolegą na dragonki to spróbuje na nich.

Orthos na moich na cpu stresie leci bez problemu - na blend wywala i na samym ramie też.

 

Panowie jak to jest czy podkręcony procek itd może mieć na to wpływ?? generalnie powinno się sprawdzić przy default ramik co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie podpowiedzcie co może być przyczyną - problem polega na tym, że jak ustawię szyne 533 to orthos się wywala po paru sekundach ale tylko na ramie. Test CPU przechodzi jak najbardziej pozytywnie.

Ram sprawdzałem na 2 różnych konfiguracjach - znaczy na moich A-datach i na geilach black dragon. W obu przypadkach jest tak samo.

Ustawienia biosu:

 

RAM: 2,3-2,45V

VTT: 1,26-1,28V

MCH: 1,36-1,54V

 

I nic się nie zmienia mimo ostrego dovoltowania :(

 

Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...