Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

zalecane max 24/7 to 1.36v icon_wink2.gif

Wiem, ale wiem też że są ludzie którzy przekraczają tą granice i ich e8xxx pracują 24/7 powyżej 1.4V i chciałem ich zapytać czy ktoś czasem nie usmażył przez to swojego procesora ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale wiem też że są ludzie którzy przekraczają tą granice i ich e8xxx pracują 24/7 powyżej 1.4V i chciałem ich zapytać czy ktoś czasem nie usmażył przez to swojego procesora ;)?

Moj chodzi przy 1,4125 V juz kilka dni i w spoczynku mam 36-38, w stresie IntelBurn test jakies 68-69 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temperaturki spoko, ale podobno to nie temperatury zabijają 45nm przy ponad 1,4V,moja padaka jednak nie zrobi 4,4Ghz przy 1.42V wiec zostane przy 4.1Ghz 1.36V i głowa spokojna...

 

 

Edit: Dobra jest 4.3Ghz przy 1.42V Zostawiam 24/7 niech sie dzieje co chce :wink2:

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś chętny na nówke sztukę E8500 z 20 tyg? Najlepszy tydzień z tego co się orientuję. Gdyby ktos potrzebował do proca do robienia wyników to może się zastanowić. Zainteresowanych zapraszam ddo działu sprzedam.

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trafiła mi sie jak zwykle przeciętna sztuka

e8500 q817a638

3,8ghz 1,22V (wyzej mobo cos niedomaga z FSB :lol:)

2,0ghz 0,83V

 

w piatek przetestuje jeszcze druga sztuke ale juz e8400

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trafiła mi sie jak zwykle przeciętna sztuka

e8500 q817a638

3,8ghz 1,22V (wyzej mobo cos niedomaga z FSB :lol:)

2,0ghz 0,83V

 

w piatek przetestuje jeszcze druga sztuke ale juz e8400

te 3,8 przy 1,22V to nie tak najgorzej...to tylko 200MHz mniej niz zapewne oczekiwales ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 3,8 przy 1,22V to nie tak najgorzej...to tylko 200MHz mniej niz zapewne oczekiwales ;)

nie oczekiwalem :P, moja plyta robi 400 moze 410 maX FSB stable

przy 420 juz zaczynają sie porblemy z bootowaniem widnowsa

normalnie plyta wstaje przy 440 nawet ;)

probowalem tez z e7200 i mam to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszna sprawa z nudow w sumie dokrecilem swego e8400 do 4Ghz (wczesniej 3.9 na 1.25V) napiecie dla proca pozostawilem te same podnioslem o 1 oczko vtt fsb dla swietego spokoju i co sie okazalo .... po meczeniu go orthosem 3h mial nizsze tempy o okolo 7* niz wczesniej taktowany o 100Mhz mniej. moze to byc blad pomiaru jednak sprawa zastanawiajaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oczekiwalem :P, moja plyta robi 400 moze 410 maX FSB stable

przy 420 juz zaczynają sie porblemy z bootowaniem widnowsa

normalnie plyta wstaje przy 440 nawet ;)

probowalem tez z e7200 i mam to samo :(

tak wywnioskowalem jak napisales, ze jak zwykle trafila Ci sie przecietna sztuka ;)

moze na lepszym mobo okazalby sie to fajny procek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wywnioskowalem jak napisales, ze jak zwykle trafila Ci sie przecietna sztuka ;)

moze na lepszym mobo okazalby sie to fajny procek...

juz sprzedany

leci do kumpla na dfi x38, jak sie pochwali to napisze ile procek zrobił :wink:

 

PS dla mnie byłby dobry jakby działał na 0,69V przy 1ghz

przy 0,77V sie wiesza przy ładowaniu windy, od 0,81-0,83V jest stabilny dopiero :sad: (przy 2ghz)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał możliwość zjeżdżania z voltażem poniżej 0.85V do tego jakbym mógł zrobić FSB niższe niż 200, to postarałbym się pokonać Twój wynik, ale tak to lipa... Nie mam fizycznych możliwości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prockach Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box z proline.pl są dostępne od ręki cena wydaję się atrakcyjna 605 zł.

 

Tylko nie wiem jaki mają potencjał interesuje mnie przekroczenie bariery 4 GHz 7/24 rock stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prockach Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box z proline.pl są dostępne od ręki cena wydaję się atrakcyjna 605 zł.

 

Tylko nie wiem jaki mają potencjał interesuje mnie przekroczenie bariery 4 GHz 7/24 rock stable :)

Potencjał mają... zależy na co trafisz , ale w większości podkręcenie do 4GHz nie powinno stanowić problemu... Przed zakupem zorientuj się jakiej rewizji jest proc. C0 czy nowszej E0 (znosi niższe napięcia).

PS. Przewertuj ten wątek + użyj szukajki - powinieneś tu znaleźć wszystko na temat tej serii E8***.

 

 

PS2. Z box-em to ja bym nie podkręcał , więc kupił OEM i lepsze chłodzenie jeśli się niesiesz z zamiarem 4GHz.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o proline.pl w ostatnim miesiącu składałem 3 kompy, wzielem 3 szt. e8400 i każdy robi 4.4 1.38V, na dodatek temp. w idle 38,40 a stres 66*. Trafił mi sie za pierwszym razem 31 tydzień (był ciutke cieplejszy od pozostałych, ale rownież latał około 4.5Ghz) a pozniej dwa razy 27 tydz. Szczerze polecam :]

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam pytanie, czy E8500 @ 3,35Ghz na standartowym napięciu ma prawo grzać się do 80C w full stresie (chłodzenie BOX z P4 HT bo to C2D jakieś mikruśne...) ? Moj się grzeje i się zastanawiam czy dobrze założyłem cooler (zawsze miałem AMD, a te kołko zatrzaski z Intela mnie zawsze do szału doprowadzały i nigdy nie umiałem dobrze zamontować coolera ;)). Chciałbym go @ na ~3,6Ghz - jakie chłodzenie byście polecili do 100zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temperaturki spoko, ale podobno to nie temperatury zabijają 45nm przy ponad 1,4V,moja padaka jednak nie zrobi 4,4Ghz przy 1.42V wiec zostane przy 4.1Ghz 1.36V i głowa spokojna...

 

 

Edit: Dobra jest 4.3Ghz przy 1.42V Zostawiam 24/7 niech sie dzieje co chce :wink2:

Te napięcia skąd czytane? Z BIOSu? Czy z CPU-Z/Everest/innego? Stabilne toto? Jakiś większy test? Musze wkońcu spisać ile mi wychodzi. Przy 1.4V (Cpu-z - bios jakies 1.45) na 4.5Ghz mam jakieś 70 stopni. Powyżej 4.5Ghz trzeba iść z napięciami powyżej 1.4V ale tu już obawa o temp. Szczerze mówiąc radiator jest ciągle zimny - nie wiem czy on dobrze odprowadza ciepło, czy czujniczki się gubią - pasta teraz Arctic Silver 5, bo Zalmana nie było...

 

Generalnie myślałem, że thermalright da bardziej rade ;) (albo pasta słaba)

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te napięcia skąd czytane? Z BIOSu? Czy z CPU-Z/Everest/innego? Stabilne toto? Jakiś większy test?

Napięcia z biosu podawałem, problem w tym że vcore cos mi skacze strasznie, teraz sie jakoś ustabilizowało dokładnie na 1.408V i robie max 4250Mhz vtt 1.2V przy 1.1V niestabilny, więcej vcore na 24/7 juz nie dam więc zostaje tak jak jest, ogólnie słaba sztuka. Testowałem orthosem, intelBurnTest, 3dmark, grami i stabilnie 100%

Musze wkońcu spisać ile mi wychodzi. Przy 1.4V (Cpu-z - bios jakies 1.45) na 4.5Ghz mam jakieś 70 stopni. Powyżej 4.5Ghz trzeba iść z napięciami powyżej 1.4V ale tu już obawa o temp. Szczerze mówiąc radiator jest ciągle zimny - nie wiem czy on dobrze odprowadza ciepło, czy czujniczki się gubią - pasta teraz Arctic Silver 5, bo Zalmana nie było...

 

Generalnie myślałem, że thermalright da bardziej rade icon_wink2.gif (albo pasta słaba)

Wnioskuje ze to 70 stopni to w stresie masz :wink: jak to temp. np. z IntelBurnTest to myśle ze bardzo dobre przy tym taktowaniu i vcore.

 

edit: Puść sobie na dłużej IntelBurnTest i dotknij radiatora, jak bedzie "zimny" to wtedy masz problem z odprowadzaniem ciepła. Mój ThermalRight przy orthosie jest ledwo ledwo letni :> a przy Intelburntest dosć mocno gorący.

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę ten wątek i doszedłem do wniosku iż bezpieczne napięcie w systemie 7/24 dla e8400 to 1.30-1,35, a jak się sprawa ma odnośnie napięcia Vtt mój egzemplarz do stabilnego 4,05 GHz potrzebuje Vtt na poziomie 1,25 V trochę dużo patrząc po wynikach innych kolegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia z biosu podawałem, problem w tym że vcore cos mi skacze strasznie, teraz sie jakoś ustabilizowało dokładnie na 1.408V i robie max 4250Mhz vtt 1.2V przy 1.1V niestabilny, więcej vcore na 24/7 juz nie dam więc zostaje tak jak jest, ogólnie słaba sztuka. Testowałem orthosem, intelBurnTest, 3dmark, grami i stabilnie 100%

Wnioskuje ze to 70 stopni to w stresie masz :wink: jak to temp. np. z IntelBurnTest to myśle ze bardzo dobre przy tym taktowaniu i vcore.

 

edit: Puść sobie na dłużej IntelBurnTest i dotknij radiatora, jak bedzie "zimny" to wtedy masz problem z odprowadzaniem ciepła. Mój ThermalRight przy orthosie jest ledwo ledwo letni :> a przy Intelburntest dosć mocno gorący.

Zmieniłem paste na zalmana ponownie i w orthosie -10stopni ;)

Intel Burn Test 3.8Ghz Vcpu w biosie 1.2V (jakieś 1.15 cpu-z) 53 stopnie.

Intel Burn Test 4.27Ghz Vcpu w biosie 1.35V (1.296-1.264 cpu-z) 73 stopnie max. (real temp tjmax=100).

 

Pasta Arctic Silver 5 nakładana sposobem zalecanym przez producenta.

Intel Burn Test 3.8Ghz Vcpu w biosie 1.2V (jakieś 1.15 cpu-z) 50 stopnie.

Intel Burn Test 4.27Ghz Vcpu w biosie 1.35V (1.296-1.264 cpu-z) 71 stopnie max. (real temp tjmax=100).

Orthos (Blend stres CPU&RAM) 4.27Ghz Vcpu w biosie 1.35V (1.296-1.264 cpu-z) 61 stopnii max. (real temp tjmax=100).

 

Dużo? Mało? Może ktoś bardziej oblatany się wypowie (chłodzenie jak w podpisie, 5 testów intel burn test).

Nie wiem co więcej można poprawić, zwłaszcza że buda jest otwarta i czyszczona regularnie z kurzu.

 

Radiator generalnie nie jest ciepły (heatpipe'y tez nie bardzo, ani podstawa).

 

Po 35 minutach Orthosa temp wynosiła max 62 stopnie, radiator był minimalnie letni. Po zapuszczeniu IntelBurnTest temp ~75stopni. Słabo :(

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temperaturki spoko, ale podobno to nie temperatury zabijają 45nm przy ponad 1,4V,moja padaka jednak nie zrobi 4,4Ghz przy 1.42V wiec zostane przy 4.1Ghz 1.36V i głowa spokojna...

 

 

Edit: Dobra jest 4.3Ghz przy 1.42V Zostawiam 24/7 niech sie dzieje co chce :wink2:

Moj lata ponad pol roku na napieciu 1.45V@3.9ghz na ninji(69C' w stresie).Od wczoraj WC i 4ghz 1.48V z spadkiem do 1.45V 50C', dawałem nawet 1.5V ale tylko do 4.1ghz poszedł stabilnie, orthos sie sypał.Ogólnie to słabą sztuke mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, wlasnie puscilem swojego E8500 na 4.0Ghz (1.3v) i tak już chce zeby to zostało, na AC Freezer 7 PRO ma w stresie 68-70C co uwazam za wynik niezły jak na ten cooler.

I teraz pytanie: płyta nagrzewa się (NB) do ~50-52C...i tu już nie wiem czy to znośna temperatura (Asus P5Q na P45) oraz jakie napięcie dla NB jest bezpieczne, nie wiem jakie jest standardowe, oraz nie wiem czy płyta sama przypadkiem go nie podnosi, boje sie ze zostało podniesione i szkodzi NB płyty. Wy podnosicie napiecie dla NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie: płyta nagrzewa się (NB) do ~50-52C...i tu już nie wiem czy to znośna temperatura (Asus P5Q na P45) oraz jakie napięcie dla NB jest bezpieczne, nie wiem jakie jest standardowe, oraz nie wiem czy płyta sama przypadkiem go nie podnosi, boje sie ze zostało podniesione i szkodzi NB płyty. Wy podnosicie napiecie dla NB?

A jak masz ustawione NB Voltage? Jak na Auto to płyta pewnie sama napięcie podbija, ustaw na sztywno najlepiej wszystkie napiecia. Standardowe na NB masz pewnie coś w okolicach 1.1-1.15V. Poczytaj, a na pewno wszystkiego sie dowiesz bo twoja płytka jest popularna i dużo można o niej znaleźć w sieci :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Sytuacja jest taka. Dopiero zaczynam zabawę z OC. Mam E8400, TRUE + xThermal + AS5. Dokręciłem go do 4.2 zmieniając tylko napięcie vcore do 1.33 w biosie. Chciałbym jednak je zbic trochę i ustawić optymalne dla reszty napiec tak wiec proszę o rady - oczywiście + - ile gdzie dać - nie chce na start mu dawać znacznie za dużo lub za mało.

 

Czego potrzebuje?

 

CPU GTL Reference

CPU PLL Voltage

SB voltage

NB Voltage

FSB Termination

 

no to chyba tyle ; ) Mam nadzieje ze tutaj ktoś pomoże - na labie zostałem olany ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Sytuacja jest taka. Dopiero zaczynam zabawę z OC. Mam E8400, TRUE + xThermal + AS5. Dokręciłem go do 4.2 zmieniając tylko napięcie vcore do 1.33 w biosie. Chciałbym jednak je zbic trochę i ustawić optymalne dla reszty napiec tak wiec proszę o rady - oczywiście + - ile gdzie dać - nie chce na start mu dawać znacznie za dużo lub za mało.

 

Czego potrzebuje?

 

CPU GTL Reference

CPU PLL Voltage

SB voltage

NB Voltage

FSB Termination

 

no to chyba tyle ; ) Mam nadzieje ze tutaj ktoś pomoże - na labie zostałem olany ;/

Ja wszystkie te napięcia mam na Auto :razz: Jedynie manualnie CPU Vcore i Ram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...