Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie...mozesz sie liczyc z wymiana proca i nieporzebnymi wydatkami na nowego.

 

Skoro robi Ci 3825Hz przy 1.36v to po cholere odrazu tak duzo papu?! :kijem:

 

no chyba, ze 1,38V 8)

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i już temperatury sa ok ;)

teraz proc w idle ma 36 stopni przy zdjętej obudowie :P zaraz założe i zobacze ile bedzie

jednak to wina pasty była kumpel przyniósł paste i jest ok ;) potem zobacze ile stopni bedzie miał w stresie ;)

a ile wasze e8400 maja na stockowym chłodzeniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bez zmiany obecnego napięcia proc działa stabilnie 8x500 i tak na razie zostanie. Do tego podniesienie napięcia na NB dało spory rezultat. Pamięci spokojnie idą na 1000 mhz 5-5-5-15. Na def. napięciu orthos wywalał błędy już po 10 minutach.

 

Niepokoją mnie tylko te freezy. Najczęściej dzieje się to w Windowsie jak właśnie oglądam film. Raz dziewczyna odpaliła Kyodai 3D w oknie i powiedziała mi że też był freez i musiała go zrestartować, a po restarcie był dual boot tak ja przy filmach. (komp normalnie odpada bez dual boota)

 

Żadnych raportów w minidump. Wykluczam w ogóle procka, płytę i pamięć. Zwłaszcza, że na MSI P35 + E2180 też parę razy takie freezy miałem i to w filmach i windowsie np przy odpalonym rthdribl, albo innym benchmarku w oknie.

 

Ale tu na nowej platformie występują troszkę częściej. Tylko że gry i 3D marki działają bez problemu. Co to może być ? Napięcia raczej w normie.

 

P. S Sorki, że tu to pisze, ale nie chciałem zakładać nowego tematu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 30 minut chodzi ten Intel Burn Test i żadnego errora na razie nie widzę. Za to temp zdecydowanie wyższa niż w Orthosie. Bo aż 61'C oba rdzenie. (orthos 48-51 max). Także w poniedziałek najprawdopodobniej 8800GT leci do serwisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad Wy bierzecie takie tempy? :D U mnie w budzie 1x120 z przodu, 1x120 z boku i 1x120 z tylu + Mugen z AS5 na procu i przy 4GHz 1.25v 54*C po dlugim orthosowaniu :P a Devil na Karakorum ma mniej? :D Fakt, ze grafa nieco podgrzewa "atmosfere"... ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko związane z core voltage niby nie powinno się przekraczać 1.35V w rodzinie e8*** ok ale do końca nie wiem o które napięcie chodzi bo przykładowo jak dam w biosie na 1.35V i odpalę kompa włączę np orthos i cpu-z pokazuje mi podczas obciążenia 1.296-1.304V czy to oznacza ze mogę jeszcze bardziej podnieć napięcie w biosie jak cpu-z pokazuje mniej niż 1.35V czy chodzi porostu o napięcie z biosu którego nienależny przekraczać czyli max 1.35 z biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko związane z core voltage niby nie powinno się przekraczać 1.35V w rodzinie e8*** ok ale do końca nie wiem o które napięcie chodzi bo przykładowo jak dam w biosie na 1.35V i odpalę kompa włączę np orthos i cpu-z pokazuje mi podczas obciążenia 1.296-1.304V czy to oznacza ze mogę jeszcze bardziej podnieć napięcie w biosie jak cpu-z pokazuje mniej niż 1.35V czy chodzi porostu o napięcie z biosu którego nienależny przekraczać czyli max 1.35 z biosu

To o czym mówisz to vdroop . Napięcie jest po prostu zaniżane. Czy możesz bardziej podnieść?? Oczywiście możesz , ale jeśli system jest stabilny to nie ma takiej potrzeby. (im mniejsze vcore tym lepiej...) Co do tego 1.35v to jak dla mnie jakiś stereotyp - dasz 1.38v i też się nic nie stanie... Ale nie atakuj od najwyższych wartości tylko stopniowo idź w górę... Ogólnie się mówi że pracy 24/7 nie powinno się przekraczać 1.4v ale są i tacy overclockerzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i na 1,4 nic sie nie powinno stac. ja tak przcuje juz 3 meichy a inni juz po pol roku/rok wiec raczej nie powinno byc problemow. na krotkie sesje moze byc nawet 1,5v i nic sie nie stanie :P co najwyzej sie troszke zdegraduje :P i pozniej bedzie sie slabiej krecil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i na 1,4 nic sie nie powinno stac. ja tak przcuje juz 3 meichy a inni juz po pol roku/rok wiec raczej nie powinno byc problemow. na krotkie sesje moze byc nawet 1,5v i nic sie nie stanie :P co najwyzej sie troszke zdegraduje :P i pozniej bedzie sie slabiej krecil.

Dokładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i na 1,4 nic sie nie powinno stac. ja tak przcuje juz 3 meichy a inni juz po pol roku/rok wiec raczej nie powinno byc problemow. na krotkie sesje moze byc nawet 1,5v i nic sie nie stanie :P co najwyzej sie troszke zdegraduje :P i pozniej bedzie sie slabiej krecil.

Ja sie bawiłem 1.6V i jest ok :D (+/- 20 min) tempy w orthosie (test procka prio 9) przy 1.55V 79 stopni na jajkach (na 1.6V orthosa nie puszczałem :P ) myślę ze chłodzenie jest w miarę ? :D na co dzień mam 1.38V ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie do końca w temacie, ale zaciekawiła mnie ostatnio jedna rzecz. Mamy jakąś jednowątkową aplikację która wykorzystuje pełną moc procesora, czyli w przypadku dual core będzie to 50%. Tylko jak spojrzymy w Task Managera, to widzimy że nie jeden rdzeń jest obciązony, tylko oba po trochu, jeden mocno i jeden słabo. Skoro jeden wątek liczony jest na dwóch rdzeniach, to dlaczego nie da się zrobić aby była do tego wykorzystywana pełna moc każdego rdzenia (miał niby być Reverse HT czy coś tam).

 

Nie wiem czy to co napisałem jest debilne czy nie, ale przyznam że w najmniejszym stopniu nie rozumiem tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chyba czujnik walnięty, po jakimś czasie odczyt temp wynosi stale 111*C niezależnie od obciążenia <_<

 

Teraz zostaje tylko core temp :P

 

 

 

PS: po OC system po każdym restarcie reportuje mi, że jakiś ready boost przestał działać. WTF?

 

A co z tym chodzi: "FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4" <---- wywaliło w orthosie

 

PS2: 4ghz, to jednak marzenie, przy ~1.38 v robi się mojemu procu za gorąco :(

Edytowane przez kacp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bawiłem 1.6V i jest ok :D (+/- 20 min) tempy w orthosie (test procka prio 9) przy 1.55V 79 stopni na jajkach (na 1.6V orthosa nie puszczałem :P ) myślę ze chłodzenie jest w miarę ? :D na co dzień mam 1.38V ;]

kozak, ja bym sie nie odwazyl :P ale na wc jak rozumie? max 1,55 jestem w stanie dac, wiecej ani troche xD

 

ps

 

ale oczywiście 1.4V z biosu zgadza się

tak. mam miernik ale troszke cieszko z dojsciem do pkt mierniczych wiec nie wiem ile jest w realu moze z 1,38 [1,4 bios] szczerze nie mam pojecia

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box nie nadaje sie do kręcenia, Twój zasilacz wybitnie nie nadaje się do kręcenia...

Bez wymiany tego dał bym sobie siana.

Do ostrego o/c nie nadaje się twoja płyta i zapewne pamięci więc nadal nie widzę sensu kupna tego procka chyba że bardzo okazyjnie...

Przy okazji do grania obecnie przydaje się już więcej niż 2gb ramu....

 

Reasumując masz niezłego procka kosztem całej reszty kompa- gratuluję... nie ma to jak dobrze dobrana konfiguracja....

Gdybyś wział tańszego procka to prawdopodobnie starczyło byy i na zasialacz, i na 4gb ramu i może nawet na dorzucenie paru dyszek do plyty bo masz chyba najtańsze co warto jeszcze kijem ruszyć i nawet ma jakieś w maire normalne o/c

 

Zrobisz jak uważasz, ale potem nie wymagaj od nas pomocy w temacie spalił mi się komputer albo kolejnym z serii jak to mój e8400/8500 marnie się kręci....

Po Waszych jakże okrutnych komentarzach Tracer został zamieniony na BeQuiet Dark Power Pro 550W, a BOX na Thermalrighta 120 Extreme. Czekam teraz na Scythe Ultra Kaze 3000rpm na radiator i jakieś 120mm na Chipset. Póki co stabilne 4.05Ghz, a wyżej to postaram się jak mocniej powieje i wrzuce jakiś screenek :) Płyta później (fakt, kosztowała 158zł przed kryzysem :) i ram jakieś 127zł :D )

 

Teraz juz nie będziecie nabijać się z tracera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nie będziecie nabijać się z tracera? :)

Z tracera już nie. Damy mu spokój.

Za to będziemy się nabijali z BQ jak zacznie piszczeć pod obciązeniem. :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tracera już nie. Damy mu spokój.

Za to będziemy się nabijali z BQ jak zacznie piszczeć pod obciązeniem. :)

Myślisz, że będe coś słyszał przy Scythe Ultra Kaze? :D Poza tym szczerze wątpie, że jest coś głośniejszego od dwóch wentylatorów na mojej bp6 :)

 

No i nikt nie polecał żadnego ciekawego zasilacza, to kupiłem taki ;) Póki co podoba się. Jakoś przyzwyczaiłem się, że zasilacze po jakimś czasie zużywają się, puszczają dymka lub inne ciekawe rzeczy robią ;) (z czego dymek jest najciekawszy ;) )

 

Naprawde piszczą? :) Bez sensu. A myślałem, że kupiłem dobry zasilacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...