Skocz do zawartości
Fidel

Problem Z Enermaxem :[

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

moj aktualny konfig:

 

A64 venice 3000

DFI lan party nf4

2gb ramu

geforce 7600gt

 

a calosc zasila enermax EG365AX-VE ma juz swoje lata chyba pięć :] 3 u mnie (zasilal to co w sigu ledwo juz przy tym zipał jak podkrecalem) a wczesniej byl u turzola i cos mi sie wydaje ze u niego tez sie nie nudzil:P

 

i teraz w nowym konfigu jak mam wszystko na def to idzie ok i 3d i primey itp

 

jak ustawie procka na 2400 (bez zmiany vcore) to i prime i goldmemory potrafia chodzic po 4 i wiecej bez zadnych anomali

 

ale jak wlacze cos co wymaga akceleracji z jakimis duzymi efektami (czyli obciazenie grafy) to freez i kupa:[ dodam ze jak mam kompa na defie to moge obciazac grafe itp i nic sie nie dzeje.

 

i teraz mam pytanie czy to moze byc zasilacz?

 

 

ps. mobo mam podpiete przez wtyczke 20pin a nie tak jak powinnno byc 24 ale powpinalem dodatkowe molexy, fdd i to 4 pin p4 wiec powinno byc ok.

 

ps2. z moich obserwacji nic sie nie przegrzewa, napiecie na mostku podnsilem nic nie dalo

 

ewentualnie jak by to byl zasilacz to czy Amacrox Warrior AX400-PNF da sobie z tym rade i pozwoli w przyszlosci zainstalowac jakas mocniejsza grafe (8800) i dwa rdzenie? a jak nie to co w rozsadnej cenie wybrac:P

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac jeszcze do enermaxa mojego to zrobilem pomiary moze ktos z was cos z nich wywnioskuje

 

3,3V i 5V sa w normach tzn odchylki nie wieksze niz 0,04 a różnice load a idle sa w granicach 0,01V czyli ich nie ma praktycznie

 

za to linia 12V ma miedzy wiązkami luzna a podlaczona do mobo różnice 0,05V

jak równiez na tej podlaczonej do mobo co ma niby podagac w zasilaniu grafy idle - 11,97 stress - 11,87 czyli kurde chyba za duzo:[

 

a zasilka ma 26A na 12V :[ czyli wiecej niz ten huntkey:] moze da sie ja jakos reanimowac tylko co sie tam moglo zepsuc? kondensatry sie mogly wylac czy ki czort:[ stary komp z siga ciagnol z 12V tyle ze napiecie spadalo do 11,84 na nieobciazonej wiązce a bylo stabilnie

 

wszystko miezone miernikiem zasilanym z sieci starym polskim firmy POLMED

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac jeszcze do enermaxa mojego to zrobilem pomiary moze ktos z was cos z nich wywnioskuje

 

3,3V i 5V sa w normach tzn odchylki nie wieksze niz 0,04 a różnice load a idle sa w granicach 0,01V czyli ich nie ma praktycznie

 

za to linia 12V ma miedzy wiązkami luzna a podlaczona do mobo różnice 0,05V

jak równiez na tej podlaczonej do mobo co ma niby podagac w zasilaniu grafy idle - 11,97 stress - 11,87 czyli kurde chyba za duzo:[

 

a zasilka ma 26A na 12V :[ czyli wiecej niz ten huntkey:] moze da sie ja jakos reanimowac tylko co sie tam moglo zepsuc? kondensatry sie mogly wylac czy ki czort:[ stary komp z siga ciagnol z 12V tyle ze napiecie spadalo do 11,84 na nieobciazonej wiązce a bylo stabilnie

 

wszystko miezone miernikiem zasilanym z sieci starym polskim firmy POLMED

Wyciąg z normy ATX v2.2

napięcie | tolerancja | min napięcie | normalne | maksymalne

12V1 | +/-5% | +11.40V | +12V | +12.60V

12V2 | +/-5% | +11.40V | +12V | +12.60V

Edytowane przez tuberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuberman -> norma normą a zwisa lapie:[

 

a co do tabliczki to wydaje mi sie ze taka firma jak enermax nie klamie na swoich tabliczkach

 

 

ale nie otym co byscie zrobili na moim miejscu zmienili zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuberman -> norma normą a zwisa lapie:[

 

a co do tabliczki to wydaje mi sie ze taka firma jak enermax nie klamie na swoich tabliczkach

ale nie otym co byscie zrobili na moim miejscu zmienili zasilacz?

Jak masz jakiegoś znajomego z dobrą zasiłką to wypożycz od niego na parę godzin na testy , jak nie to kup nowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...