Skocz do zawartości
Maaciek

Evga Vs Foxconn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktora z tych dwoch plytek:

 

-Foxconn p35a http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...rid=s775FoxP35A 413zl

 

- Evga NF 650i http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...50i+Ultra+Basic 351zl

 

 

polecacie do e6750 i goodramow pro 900, bedzie oc, czytalem wiele o tych plytkach i evga mi przypadla do gustu bo jest tania i dobra ( jak wino :rolleyes: ) choc foxconn tez zwraca na siebie uwaga dobrymi osiagami i nowym chipsetem, plytka ma sluzyc okolo rok bo pozniej pewnie znowu wyjdzie cos ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktora z tych dwoch plytek:

 

-Foxconn p35a http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...rid=s775FoxP35A 413zl

 

- Evga NF 650i http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...50i+Ultra+Basic 351zl

polecacie do e6750 i goodramow pro 900, bedzie oc, czytalem wiele o tych plytkach i evga mi przypadla do gustu bo jest tania i dobra ( jak wino :rolleyes: ) choc foxconn tez zwraca na siebie uwaga dobrymi osiagami i nowym chipsetem, plytka ma sluzyc okolo rok bo pozniej pewnie znowu wyjdzie cos ciekawego

foxconn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz kupic ta EVGE i masz lub rowniez chcesz zakupic karte grafiki z seri GeForce 8xxx lub nowe radeony to je nie zmiescisz z złego układu złącza ATA. Złącze PCI-E jest położone równo z złączem ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w wersji A1, która jest praktycznie niedostępna w Polsce. W T1 można wsadzić długą kartę graficzną, gdyż slot ATA jest kątowy, a nie prostopadły. Mam EVGA, ale ona nie powala. Teraz wziąłbym Foxconna/Abita na P35. Co nie znaczy, że jest zła. Po prostu do ostrego OC się nie nadaje, ale do użytkowania z E2160 3GHz w zestawie jak najbardziej. Ja bym na Twoim miejscu wziął tańszy procesor, a dołożył do płyty, a nie "to co zostanie, to na płytę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wszyscy stawiaja na foxconna tak tez przypuszczalem ale wolalem sie upewnic ;]

 

 

 

Ja bym na Twoim miejscu wziął tańszy procesor, a dołożył do płyty, a nie "to co zostanie, to na płytę".

a jaki tanszy procesor dalby rade przez najblizszy rok 4400/4500/6550 czy moze cos innego?? tez mi troche szkoda dawac ponad 700 zl za tego proca ale czytalem o nim same pozytywne opinie, wiec co bys polecil do foxconna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogę polecić Fox'a. Trochę zawiły bios po przesiadce z Abit'a, ale idzie sie przyzwyczaić. Wcześniej na Abicie IB9(wiem budżetówka) proc nie szedł mi na więcej niż 2,4ghz przy obsadzonych 4 bankach pamięci. Teraz 3ghz przy napięciu 1,48V to nie problem do tego z 4 pamięciami. Na Abicie żeby uzyskać taki wynik musiałem mieć tylko 2 kości ram'u i do tego napięcie grubo powyżej 1,5V :mur: Jak widać konstrukcja płyty Fox'a jest dobra. Co może wkurzyć w Fox'ie to:

- położenie na samym dole i to w lewym rogu gniazda cd_in

- jak przesadzisz z ustawieniami ram'u co tylko clear cmos i ustawianie wszystkiego od początku

- przy instalacji sterowników trzeba zainstalować sterowniki od Raid'a bo inaczej przy instalacji gry np. Gothic'a 3 zużycie procesora wzrasta do 60%-70%

- u mnie na C2D nie działa fsb 266 oraz 333, jak ustawie kompa na 267 lub na 334 to komp wstaje :D

- powyżej fsb 333 jak ustawię inny dzielnik dla ram'u niż AUTO komp też nie wstaje

- pokręcone zwiększanie Vcore, ale to nie problem :D

To wszystko co zauważyłem przez te kilka dni używania tej płyty. Jeśli chodzi o stabilność to na razie nic się nie zawiesiło lub uruchomiło ponownie.

Na plus można zaliczyć to, że dają dodatkowego śledzia z kolejnymi 4 portami USB :lol:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...