Skocz do zawartości
kremuwa

Jak Zachowują Się Starsze Gry Na Panoramach?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Zastanawiam się nad kupnem panoramy i dręczy mnie pytanie: jak zachowają się gry nieobsługujące rozdzielczości widescreen na monitorze panoramicznym? Czy wszystkie tak samo? Obraz zostanie sztucznie rozciągnięty? Może zostać niewyświetlony?

 

Jak temu przeciwdziałać? Podobno są jakieś mody to poszczególnych produckcji które to naprawiają. NIe ma jakiegoś uniwersalnego programu?

 

Licze na odpowiedzi,

kremuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności wyświetli Ci w takiej rozdzielczości jaka jest dostępna w grze. W przypadku starych gier będziesz miał po bokach czarne pasy(tak jakbyś grał na kwadraciaku). W necie można znaleźć instrukcje jak zmienić obraz na panoramiczny jeżeli nie ma takiego w opcjach gry ale to chyba nie do wszystkich(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Mam jeszcze pytanko: co rozumiesz przez stare gry? Mogłbys podać tytuły (czy chodzi o np. Heroesa III czy jeszcze starsze jak np. Settlersy?

 

A czy możliwe jest, że obraz się nie wyświetli?

 

Jeśli ktoś przypadkiem wiedziałby więcej niż tOMeCK, to też prosiłbym o napisanie.

Edytowane przez kremuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare gry. A co Ty co rozumiesz przez stare gry?

Nie koniecznie muszą być stare. Wyświetli Ci każdą grę a z jaką rozdzielczością to zależy jaką rozdziałke ustawisz w opcjach.

Obraz sie wyświetli nie martw sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Atomic Bomberman z 97' jest wystarczajaco stary ? :)

Starszej gry nie mam na dysku, a ta dziala bez zarzutu. Po prostu obraz sie rozciaga lub beda czarne pasy po bokach (w zaleznosci od ustawienia monitora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW - to, czy gra sie wyswietli rozciagnieta na caly ekran, czy z pasami po bokach, zalezy od ustwien sterownika, a nie od gry.

I od ustawień gry.

 

Czy da się na te ustawienia wpłynąć, np. tak aby wszystkie gry, które nie obsługują widescreenowej rozdzielczości były wyświetlane z pasami po bokach?

No to ustawiasz w opcjach gry rozdzielczość kwadraciaka a nie panoramy i masz pasy po bokach jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tOMeCK - bladzisz.

Bez wzgledu na to, co ustawisz w grze, jesli w sterowniku bedziesz mial ustawione rozciagniecie na caly ekran, to tak zrobi.

Tak samo, jesli w sterowniku ustawisz rozciaganie z zachowaniem proporcji, to bedziesz mial pasy. W tym miejscu odradzam tryb 1:1, chyba, ze ktos lubi obraz wielkosci pocztowki :P

 

Jak ustawie sobie w grze np. 1280x1024 to grami wypluje obraz o takich proporcjach i rozdzielczosci - a jak to potem bedzie na ekranie wygladac, to juz zalezy od ustawien karty graficznej.

Fakt, sa gry, w ktorych oprocz rozdzielczosci mozna tez ustawic proporcje ekranu - wtedy moze rzeczywiscie byc tak, jak piszesz, ze to gra decyduje. Ale takich gier w calej swojej "karierze" widzialem trzy czy cztery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku można ustawić albo że jest to "blankowanie" albo nie. Nawet jeśli damy na nie a monitor ma opcję 1:1 to i tak z oczywistych względów niższa rozdzielczość od natywnej będzie wyświetlana w "okienku".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam takie pytanie czy na panoramie o rozdzielczości 1680x1050 można grać w miarę komfortowo w rozdzielczości na 800x600 lub 1024x768 pomijając rozciągnięcie czy pasy po bokach chodzi mi porostu jak LCD się zachowa w tak niskiej rozdzielczości chodzi mi głównie o Samsunga 205BW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam takie pytanie czy na panoramie o rozdzielczości 1680x1050 można grać w miarę komfortowo w rozdzielczości na 800x600 lub 1024x768 pomijając rozciągnięcie czy pasy po bokach chodzi mi porostu jak LCD się zachowa w tak niskiej rozdzielczości chodzi mi głównie o Samsunga 205BW

Ja mam samsunga 931BW (model nizszy) - i jak gram np. w takiego starcrafta ktory ma rozdzielczosc 640x480 to obraz nie jest zły :) zarówno przy zachowaniu proporcji jak i po rozciagnieciu. W grach nie przeszkadza az tak bardzo nie uzywanie natywnej rozdzielczosci (ew kogos moze bolec lekko rozmyta czcionka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak samo - ze wzgledu na taka, a nia inna karte graf. w najnowszych tytulach z reguly nie moge sobie pozwolic na granie w 1680x1050.

W nizszych rozdzielczosciach obraz wyglada jednak bardzo dobrze, a nawet z pasami po bokach powierzchnia obrazu jest wystarczajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...