Skocz do zawartości
JAnek87

Biostar Tf560 A2+ Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się pierwsza płyta pod najnowsze procesory od AMD (PHENOM X4 i PHENOM FX) na chipsecie NVIDIA nForce 560

 

 

Specyfikacja:

 

CPU SUPPORT

# AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor

# AMD Athlon™ X2 Dual-Core Processor

# AMD Athlon™ 64 FX Processor

# AMD Athlon™ 64 Processor

# AMD Sempron™ Processor

 

HT

# Support HT 2G

 

 

MEMORY

# Support Dual Channel DDR2 533/667/800 MHz

# 4 x DDR2 DIMM Memory Slot

# Max. Supports up to 8GB Memory

 

 

EXPANSION SLOT

# 3 x PCI Slots

# 2 x PCI-E x1 Slot

# 1 x PCI-E x16 Slot

 

 

STORAGE

# 4 x SATA2 3Gb/s Connector

# 1 x IDE Connector

# Support SATA RAID: 0,1,0+1,5

 

 

USB

# 6 x USB 2.0 Port

# 2 x USB 2.0 Header

 

 

GbE

# Realtek RTL8110SC - 10/100/1000 Controller

 

 

CODEC

# Realtek ALC888 8+2-Channel HD Audio

 

 

REAR I/O

# 1 x PS/2 Mouse

# 1 x PS/2 Keyboard

# 6 x USB 2.0 Port

# 1 x COM Port

# 1 x RJ-45 Port

# 6 x Audio Connector

 

 

INTERNAL I/O

# 2 x USB 2.0 Header

# 4 x SATA2 3Gb/s Connector

# 1 x IDE Connector

# 1 x Floppy Connector

# 1 x Front Audio Header

# 1 x Front Panel Header

# 1 x CD-IN Header

# 1 x S/PDIF-OUT Header

# 1 x CPU FAN Header

# 2 x System FAN Header

# 1 x Printer Header

 

 

DIMENSION

# ATX Form Factor Dimension: 24.4cm X 30.5cm ( W x L )

 

 

OS SUPPORT

# Support Windows 2000 / XP / XP 64 / Vista / Vista 64

 

 

ACCESSORIES

# 1 x IDE Cable

# 1 x FDD Cable

# 2 x SATA Cable

# 1 x SATA Power Cable

# 1 x I/O Shield

# 1 x CD Driver

# 1 x User Manual

# 1 x Package Bag

 

Link do testu (całkiem ciekawego jeżeli chodzi o OC) :

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3051&p=1

 

Płytę można dostać w PL m. in. na Allegro

post-140241-1187536768_thumb.jpg

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj nam znać co o niej sądzisz, jak z OC i funkcjonalnością :]

Dokładnie, napisz czy w ogóle warto się w nią pchać.

 

 

Bo zawsze lepiej mieć am2+ i jeszcze zarobić na zmianie mobo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam styknie to byle by ta płytka pozwoliła iść mojemu brisbane bezproblemowo na 2.7 tak jak teraz mój kn9 i może bym się poważnie zastanowił nad zmianą, by już było am2+ no i na kn9 jeszcze zarobie :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak

płytka luzik, na stracie htt 300 i luzik komp wstaje wszytko okej., Wiecej nie probowalem boi nie mam czasu

zauwazyłem w biosie zajefajna opcje a mianowicie ze mozna zapisa sobie 50 konfiguracji biosu a to jest fajne , na plyucie są umieszcone przyciski reset i power, jedyna wada jak do tej pory to to ze zasilanie molec jest na środku plyty. A jescze co do biosu są wszystkie potzrebne oipcje do podkręcania mozna ustawia większosc timingów,

To tak na szybko w wekend napisze cos wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starej płycie przegrzewał mi się chipset, więc nabyłem dzisiaj TF560 A2+ (nie ma to, jak dobry pretekst :D). Właśnie złożyłem system. Teraz czas na testy stabilności (mam bzika na tym punkcie). Potem zobaczymy, jak mój Brisbane na tym pójdzie. Chętnym mogę zdać relację :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze informacje z placu boju :). Przy HTT 280 MHZ musiałem podnieść napięcie rdzenia o zdaje się +0.050. W każdym razie według CPU-Z teraz jest 1.312 V. Procek leci na 2659 MHZ i pomęczę go trochę dłużej Orthosem. Nie wiem, jaki ma potencjał, bo wcześniej nie był kręcony. Teraz spadam na piwko, więc koniec kręcenia na dziś :D. Jak wpadnę później, to napiszę o płycie trochę więcej, bo ma naprawdę ciekawe opcje :).

Edytowane przez Memphis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę płytę cały czas. Poszedłem za radą luk1999 (rzeczywiście nie pomyślałem wcześniej) ;). Ogólnie jest trudno, bo ja się zatrzymałem gdzieś pomiędzy Socket A, a Socket 754 :D. Komputer wstał przy HTT310 MHZ, ale musiałem podnieść napięcie pamięci do 2.25V. I tu nie rozumiem troche, dlaczego, skoro pamięć biega teraz na 240 MHZ, czyli poniżej jej nominalnej wartości? Przy HTT320 już nie wstaje, więc postanowiłem cofnąć się do HTT300 i pomęczyć, żeby zobaczyć, czy nie będzie się wysypywać. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :).

 

EDIT:

Ostatecznie sprawa wygląda tak, że na HTT300 wstaje na domyślnym napięciu dla chipsetu i 2.25V dla RAM. Na 2.20V dzieją się już różne dziwne rzeczy, komputer się potrafi nawet wyłączyć. Zdarzyło mu się wstać przy 310MHZ, ale teraz za to znowu nie wstaje. Mimo podnoszenia napięcia dla chipsetu do 1.300V i dla pamięci 2.30V. Stwierdziłem, że wyżej na razie nie ma sensu. Jakby co, to zasilam Szefem 420 W, a pamięć do GoodRAM 667 MHZ. Może Wy coś poradzicie :).

Edytowane przez Memphis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień timingi na wyższe (tRFC na 195, cztery podstawowe na 5-5-5-18) i ustaw mnożnik htt na x3, częstotliwość pci-e na 101 Mhz, a potem działaj dalej, częstotliwość ram w biosie na 400 MHz, jeżeli masz procesor brisbane to mnożnik procesora na całkowity zamiast połókowego (9 zamiast 9,5 lub 10 zamiast 10,5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, niejasno sie wyraziłem :D. Powyższe próby przebiegały na niemal identycznych ustawieniach. Proc był tylko skręcony do mnożnika 4. Nie mogę wyjść poza stabilne HTT 300. Nie wiem, czy to wina pamięci? Parę razy wstał na 310, ale się wyłącza w trakcie pracy i inne cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź temperaturę i zwiększ trochę napięcie chipsetu o 0.1 V, może jest jakaś fajna opcja w biosie, albo jakiś trik - przejże instrukcję od twojej płyty i dam znać jak coś znajdę ciekawego - poszukaj może na zagranicznych forach czy coś nie ma na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, zwiększyłem już napięcie do 1.300V, czyli dość sporo. Temperatura wydaje się być OK, chociaż nie mam niestety sensownego termometru, żeby sprawdzić dokładnie. Przeczytaj, co pisałem wcześniej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu cie zaskocze, ja mialem biostara na am2 i nie monza bylo dac wiekszego vcore niz 1,4V

łał :lol:

 

 

Może ktoś bardziej obeznany z tematem się na to skusi i pokaże co mobo potrafi? bo 300htt to jakiś rotfl

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...