Skocz do zawartości
pucha

Jak podkrecic P4 1.6A ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cze wszystkim!

 

Jestem w tym poczatkujacy i chciałbym podkrecic procka.

Obecnie jest on podkrecony z 1.6@1.8(16x113). Karta dzwiekowa wysypuje sie przy PCI powyzej 37Mhz wiec wymusilem go na 33Mhz.

Komp powyzej Fbs 113 Mhz wiesza sie. Domyslam sie ze trzeba zmienic napiecie procesora(ddr tez?). Nie chce go krecic na maxa-wystarczy 2.4 ;)

 

Z gory thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki trzeba pozmieniac bo prawdopodobnie PCI nie wydala. No i oczywiscie zwieksz troszke napiecie. Jedz pomalutku w gore FSB i zobaczysz gdzie jest granica Twojego egzemplarza, ew. pamiatek (bo od nich tez duzo zalezy). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanko :

na ile moge maxymalnie podniesc  napiecie ?

Zaraz tu ktos odpowiedniejszy zajrzy (czyt. posiadacz takiego sprzetu) to Ci doradza dokladnie. Ale moja rada jest taka, ze mozesz zwiekszac FSB i jak nie bedzie sie chcial komp podniesc to wtedy delikatnie podnies Vcore, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze wszystkim!

 

Jestem w tym poczatkujacy i chciałbym podkrecic procka.

Obecnie jest on podkrecony z 1.6@1.8(16x113). Karta dzwiekowa wysypuje sie przy PCI powyzej 37Mhz wiec wymusilem go na 33Mhz.  

Komp powyzej Fbs 113 Mhz wiesza sie. Domyslam sie ze trzeba zmienic napiecie procesora(ddr tez?). Nie chce go krecic na maxa-wystarczy 2.4 ;)

 

Z gory thx za pomoc.

 

A jaką masz płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

a jak sie wiesza po około 15 minutach? Thx za pomoc.

To ewidentna wina słabego chłodzenia.
Ja w tej chwili mam asusa sis645dx i najwiecej co udało mi sie uzyskac z P4 to 1.6@2.4 stabilnej pracy.

I nie mam pojacia co sie wyzej sypie, wydaje mi sie ze to pci te dzelniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili mam asusa sis645dx i najwiecej co udało mi sie uzyskac z P4 to 1.6@2.4 stabilnej pracy.

I nie mam pojacia co sie wyzej sypie, wydaje mi sie ze to pci te dzelniki.

O wlasnie, powiedz cos o tej plycie? Jakie ma max. Vcore, jak z regulacją Vdimm i jak z dzielnikami? Da sie je ustawic jakos recznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili mam asusa sis645dx i najwiecej co udało mi sie uzyskac z P4 to 1.6@2.4 stabilnej pracy.

I nie mam pojacia co sie wyzej sypie, wydaje mi sie ze to pci te dzelniki.

O wlasnie, powiedz cos o tej plycie? Jakie ma max. Vcore, jak z regulacją Vdimm i jak z dzielnikami? Da sie je ustawic jakos recznie?

max vcore to 1.7V [ale to wszystko sie dziwnie zachowuje]

bo monitoring wykrywa 1.65 itp

ale ogólnie jest ok

Fsb do 166, max co mi sie udalo to 150.

Dzeilniki, tego to ja jesze nie rozpracowałem, bo to tu jest troszeczke dziwnie, bo z tego co sie orentuje to sa przydzelane automatyczne [to i chyba dobrze, mniejsza mozliwos uszkodzenia dysku itp]

a wygalda to tak.

Pierwsze to Cpu drugie to pci

np

100/33

112/31

133/33

150/37

oczywiscie sa one od 100-166 co jeden.

troche głopio to rozwiazane bo przy 166 jest na pci 41.

Ale to jesze rozpracuje. oczywiscie nie twierdze ze nie mozna zmienac dzelników sampodzelnie, mam ta płyte od 5 dni i jesze jej do konca dobrze nie znam

co do napiecia na ddr do jest 2.5 2.7 2.9 regulowane zworka.

Ta płyta ma naprawde wiele mozliwosci.

Jest zworka do cpu która daje wieksze napeic o 0.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...